EcoBRU: Проміжні результати та їх поширення
Про проект EcoBRU |
Учасники проекту |
Партнери проекту |
Курси ЧНУ |
Цільові групи |
Робочі зустрічі |
Проміжні результати та їх поширення |
Презентації |
Регіональна концепція екологічної освіти |
15.11.2018
15 листопада 2018 р. професор кафедри екології та біомоніторингу С.С. Руденко прочитала лекцію в Чернівецькому політехнічному коледжі на тему «Фантом екологічної культури». Лекція викликала жваву дискусію. Учні наводили приклади зі свого життя, сперечалися між собою, погоджувались і не погоджувались з лектором. Майбутні архітектори, будівельники та програмісти виявилися не байдужими до питань екологічної культури, продемонстрували високий інтелектуальний потенціал і готовність нести відповідальність за долю своєї країни.
Лекція була прочитана в рамках міжнародного проекту ЕкоБРУ, який не дивлячись на завершення, продовжує своє життя.
22.06.2018
Вже 18 років триває тісна співпраця кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ та Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (КЗ ЧОЦЕНТУМ). За цей час чимало заходів, започаткованих у рамках цієї співпраці, стали традиційними. До їх числа належить і літня школа для вчителів ЗНЗ Чернівецької області. Унікальний освітянський кластер «кафедра екології ЧНУ + ЧОЦЕНТУМ + загальноосвітні школи Чернівецької області» став чудовим майданчиком для навчання, спілкування і навіть наукової співпраці. А учасники кластеру вважають один одного давніми друзями, або точніше – єдиною освітянською родиною. Немає значення чи ти викладач, чи вчитель, директор чи завідувач – нас об’єднала одна на всіх любов – «ЕКОЛОГІЯ».
Детальну інформацію можна переглянути натиснувши ТУТ.
01.07.2016
Науковці кафедри екології та біомоніторингу провели вебінар на тему: «Вступ до навчального курсу «Екологічні ризики в агровиробництві». Згадана дисципліна розроблена фахівцями кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в межах виконання міжнародного проекту ЕкоBRU – Екологічна освіта для Білорусі, Росії та України. Курс передбачає як очну, так і дистанційну форми навчання, розрахований на аудиторну і самостійну роботу (загалом 72 год.). Розробники курсу – д.б.н., професор Федоряк Марія Михайлівна і к.б.н., доцент Москалик Галина Георгіївна.
Детальну інформацію можна переглянути натиснувши ТУТ.
13.06.2016
Відбулася зустріч професора кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Федоряк Марія Михайлівна та доцента Москалик Галина Георгіївна із викладачами ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний коледж ім. Є. Храпливого» у рамках виконання міжнародного проекту ЕкоBRU – Екологічна освіта для Білорусі, Росії та України. Теми зустрічі: «Загальні положення дистанційної освіти» та «Курси в рамках виконання програми TEMPUS EcoBRU».
Учасники розглянули особливості дистанційної форми навчання, основні переваги та можливості застосування для підвищення кваліфікації.
Крім того, викладачів коледжу ознайомили з цілями проекту ТЕМПУС «Екологічна освіта в Білорусі, Росії й Україні»: розроблення навчальних програм з екологічної освіти в системі безперервної освіти вчителів та викладачів у контексті багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії й Україні; тестування, впровадження, визнання на офіційному рівні і наступне використання дистанційних навчальних курсів з екології в контексті багаторівневої системи освіти в Білорусі, Росії й Україні; модернізація існуючих навчальних програм в контексті екологічної освіти і захисту навколишнього середовища.
19.11.2015
У рамках виконання міжнародного проекту ЕкоBRU – Екологічна освіта для Білорусі, Росії та України відбулася робоча зустріч із викладачами Сторожинецького лісового коледжу. Провела заняття Москалик Галина Георгіївна к.б.н., доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Тема зустрічі «Теорія і методика дистанційної освіти, як ефективної форми підвищення кваліфікації викладачів професійно-технічних закладів». Учасники зустрічі розглянули основні переваги та недоліки дистанційної форми навчання; з’ясували особливості дистанційної форми навчання; оцінили можливості платформи Moodle; розглянули основні проблеми та можливі ризики дистанційної форми навчання.
У результаті обговорення та дискусії учасники зібрання прийшли до висновку, що дистанційна форма навчання дає можливість індивідуалізувати процес навчання у зручний спосіб, що є особливо важливим за умови перевантаженості викладачів.
14.10.2015
Науковці кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ другий рік поспіль працюють у європейському проекті ТЕМПУС EcoBRU. За цей час викладачі кафедри провели опитування у школах та училищах щодо екологічних проблем, які необхідно досліджувати, з’ясували потреби цільових груп та створили власну програму навчання для покращення екологічної освіти в нашому краї для школярів і студентів.
Повна інформація - на сайті інформаційного агенства ACC
Переглянути відеосюжет:
30.11.2014
Індивідуальний аналіз результатів опитування, проведеного робочою групою EcoBRU Чернівецького національного університету
Для перегляду натисніть на картинку