Наукові пікніки у Луцьку та Тернополі

Опубліковано: Баб'юк Дмитро Петрович, 06.10.2015

Наука об’єднує! Саме під таким гаслом вже третій рік поспіль відбуваються наукові пікніки в Україні. Від п'яти міст нашої країни проект розширився до одинадцяти і не збирається зупинятись. Організатори даного заходу хочуть показати всю цікавість та легкість науки, подати її доступно та неординарно. 25-27 вересня у файному місті Тернопіль відбувся форум координаторів наукових пікніків, на який з’їхались представники з усієї України. Даний захід відвідали також і представники Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, щоб перейняти досвід та дізнатись більше про умови проведення таких масштабних наукових пікніків. Програма заходу була цікава та насичена від екскурсії містом до написання спільного з учасниками проекту і представлення його назовні. За три дні всі познайомились та здружились. І спільними зусиллями створили два нові проекти та удосконалили наявний, а саме: наукові пікніки, центр винахідника та центр науки. Маємо надію, що скоро дані проекти будуть діяти у нас в країні.

Паралельно 26 вересня у місті Луцьк, наукові пікніки відбувалися на центральній площі міста. Біля луцького театру зібрались науковці та винахідники, щоб розповісти та показати людям, що наука це весело, легко та доступно. А про саму хімічну науку в Луцьку розповідали наші чарівні дівчата: Каланча Віолетта, Грігель Валерія та Царук Вікторія. Дівчата вміло показували цікаві хімічні експерименти та доступно пояснювали процеси, що відбуваються під час них. Особливо менші дітки не хотіли відходити від їх намету і тягли за руку своїх батьків до побаченого дійства. Як каже учасниця дійства Віолетта : «Це дуже приємно, коли малеча обступає тебе і розпитує про всілякі процеси та речовини».

На наступний день форум завершився на центральній площі міста Тернопіль на науковому пікніку, де ми також представили наш науковий хімічний намет. Фішкою заходу, була відкрита сцена на якій показували всілякі цікаві та ефектні експерименти.  Хоч погода і не подарувала нам тепло, але його вистачало від учасників та організаторів заходу, і тернопільчан, які не зважаючи на холод, відвідали захід. Окрема подяка координатору  Наукових пікніків в місті Тернопіль Христині Білінській за теплу зустріч та всьому оргкомітету. Також дякуємо команді хіміків, які на високому рівні представили наш університет. Наукові пікніки – це цікаво, весело і корисно!

Маємо надію, що скоро наукові пікніки завітають і до нашого міста!

Науковий Пікнік Луцьк-2015

Науковий пікнік Тернопіль-2015