Посвята першокурсників хіміків у студенти

Опубліковано: Баб'юк Дмитро Петрович, 04.10.2015

Студентські роки, один із відрізків життя, що закарбовується в пам`яті назавжди: тут ти знаходиш справжніх друзів, другу половинку, майбутніх колег. Студенство як книга, кожен день, перегортаючи її сторінки, знаходиш для себе щось нове. Воно промчить дуже швидко і ти не встигнеш оглянутись, як за твоєю спиною залишиться навчання,університет, викладачі, друзі.
     Отож, першим розділом цієї книги є «Посвята в студенти». 26 вересня 2015 року група першокурсників спеціальностей «Хімія» і «Харчова технологія та інженерія» під протекторатом старшокурсників відправились на турбазу «Черемош» у місто Вижницю. Вийшовши з поїзда, студенти відчули себе героями феєричної оповіді Джоан Роулінг «Гаррі Поттер». Отож, все почалося із вивчення Гімну Хіміків, цікавих «кричалок». «Бджілка на квітку сідає, хімфак вас щиро вітає» - віталась із перехожими усміхнена, щаслива та привітна колона студентів ІБХБ, дорогою до Хорварду, де на них чекали випробування. Вони доводили всім, що хіміки не тільки розумні, веселі, серйозні, але й фізично витривалі люди. Як і у справжнього «Гаррі Поттера» у них відбувався поділ на факультети, із урахуванням навичок, умінь та темпераменту, всього 4: Грифіндор-червоні, Слізерінг-зелені, Когтевран-жовті, Пуффендуй-сині.
     Студенти рухалися далі, незважаючи на погодні умови (сильний дощ), але за народним повір’ям це означало Боже Благословення. Таким чином першокурсники дійшли до бажаної турбази-Хорвардсу. Тут їх зустрів сам професор Дамболдор, який оголосив вітальну промову. Потім студенти облаштовувались в невеличких будиночках, а п’ятикурсники варили надзвичайно смачний обід, після якого проводились Веселі старти. Ввечері всі учасники і організатори посвяти вирушили у «Казковий ліс», тут і відбувалась власне посвята. Першокурсників обмалювали зеленкою та фукарцином, таких щасливих обличь годі й було шукати. Впродовж незвичайної мандрівки студенти збирали конверти та еліксири. Останньою станцією стала зустріч із Дамблдором. Ставши на коліна і присягнувши «вічно любити хімію», першокурсники випили чарівного еліксиру і стали справжніми студентами. Так закінчився перший день посвяти у справжні хіміки.
     Наступного дня сонні, але такі щасливі першокурсники відправились із Фочуком Петром Михайловичем в похід. Поїздка в гори принесла масу задоволення та адреналіну. На вершині гори туристів чекав солодкий приз. Ось так і закінчилось невеличке, але таке важливе дійство. Посвята - це невід'ємний атрибут студентського життя, це нові знайомства, море драйву та позитиву, а також шанс весело і корисно провести час.

Матеріал підготувала студентка 3-го курсу

Даша Лобода