Практичний тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії

Опубліковано: Баб'юк Дмитро Петрович, 12.04.2017

Цього року нашому місту випала честь проводити Всеукраїнську учнівську олімпіаду з хімії. Востаннє така подія відбулась у 1991 році. Багато хто з тодішніх учнів-олімпійців зараз вже працюють викладачами у рідній Альма-матер і були залучені до цьогорічної 54-ої олімпіади в якості журі.

Практичний тур проходив на базі інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Цей етап найскладніший для організаторів, оскільки вимагає значну кількість матеріальних ресурсів, а також одночасність і однакові умови виконання завдання всіма учасниками олімпіади. Кафедра органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв обслуговувала 10-й і 11-й класи. У підготовці та проведення практичного туру олімпіади взяли активну участь усі викладачі і лаборанти кафедри. Їм також допомагали студенти 3-го, 4-го і 5-го курсів. Варто відзначити, що для підрозділу фізичної хімії такий захід був своєрідною прем’єрою, оскільки раніше тут не проводились практичні тури навіть обласного етапу олімпіади. Після недавнього оновлення і модернізації трьох лабораторій підрозділу, а саме фізичної хімії (ауд.41), електрохімії (ауд.43) та колоїдної хімії (45 ауд.) вони стали візитівкою нашого інституту. Студенти дуже полюбляють працювати саме в цих лабораторіях, про що свідчать їх відгуки у соціальних мережах. Щодня тут проходять лабораторні заняття, де вони виконують завдання практикумів, а також проводять свою науково-дослідну роботу.

Завдяки наполегливій праці колективу кафедри, практичний тур олімпіади пройшов на високому рівні. Про це свідчить відсутність апеляцій з боку учнів щодо недотримання однакових умов експерименту чи неякісного інструментального оформлення практичних завдань. Високу оцінку роботі нашої кафедри під час практичного туру дали члени оргкомітету олімпіади. Зокрема, на своїй сторінці у Фейсбук, куратор 10-го класу Пунін С.В. зазначив: «Особливо хочу подякувати співробітникам Чернівецького університету за надзвичайно професійний рівень підготовки завдань практичного туру». Зі свого боку колектив кафедри щиро вітає всіх переможців, призерів, учасників 54 Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії та чекає їх цього року поповнити ряди нашого університету вже в якості студентів.