Новини

Студентська посвята-2016

Опубліковано: Баб'юк Дмитро Петрович, 26.10.2016

Як всім відомо, посвята для студента є найважливішою подією в його житті! Тому ця подія не оминула і нас, студентів-хіміків. В нашому інституті вже давно існувала традиція проведення посвяти у місті Вижниця на туристичній базі «ЧЕРЕМОШ». Тому зібравшись з силами ми вирушили на вокзал, саме тут брала свій початок наша посвята!

Особисто для мене проїзд поїздом є завжди чимось новим та цікавим, тут я можу знайти нових друзів, і саме це відбулося цього разу . У нашому вагоні панувала дуже весела атмосфера , разом із другим курсом ми співали пісні які , певно подобались іншим пасажирам вагону, судячи з їхніх посмішок! І ось година , друга і ми вже на місці! Нас зустрічає четвертий курс , це супроводжувалося гучною музикою та вигуками в гучномовець! Нам вручили наш перший атрибут «непосвяченого хіміка»- слинявчик! Далі ми вирушили навколо вокзалу , тричі обійшовши його з вигуками : «ХТО МИ?!!!! ХІМІКИ» .

Далі ми вирушили в гарне місто , закрите навколо горами. Ми продовжували наш рух і наступною зупинкою був парк імені Юрія Федьковича, де проходив наш перший конкурс. На декількох добровольців одягали целофанові мішки з катіонами та аніонами речовин, за описом речовини потрібно було розгадати її і учасникам з даними йонами стати поруч. Наші учасники виконали завдання і ми продовжили наш рух. Наступним нашим завданням був танець . Нас розділили на дві команди , яким слід було придумати свої рухи, ми успішно виконали і це завдання! Проходячи вулиці міста ми віталися з людьми : «Бджілка на квітку сідає, хімфак вас щиро вітає» , і судячи з реакції людей , їм це сподобалося! Наступною зупинкою була централь сцена у Вижниці, де ми всі, хором заспівали пісню нашого славетного земляка Володимира Івасюка «Червона рута» , перехожі зупинялися та з захопленням дивилися на нас, а деякі навіть підспівували. Ми продовжили рух, наша наступна зупинка була досить далеко від попередньої , ми перейшли міст над річкою Черемош і опинилися в Івано-Франківській області , де нас чекав наступний конкурс «Крокодил» слова в нім були пов*язані безпосередньо з хімією та нашим студентським життям! І ось ми вирушили , наша наступна зупинка – база відпочинку «ЧЕРЕМОШ» . Ще здалеку ми побачили велику групу людей і вже догадалися що це чекають на нас. Дійшовши нас зустріли досить привітно , ми заспівали гімн хіміка , який вчили протягом дороги, і з гордістю заспівали його. Право розрізати червону стрічку надали нашому почесному другу Іштвану. І ось ми вступили на базу , ритуал посвяти ніяк не обходиться без посипання «первачків» кукурудзяною мукою. Згодом всі розселилися по своїх будиночках . Через певний час нас уже годували найсмачнішим у світі гороховим супом , який запам’ятався мені на все життя ! Далі четвертий курс проводив дуже цікаві конкурси для цього було створено три команди: «Лантаноїди», «Метали» та «Цис і Транс – ізомери» .

Для конкурсу було обрано журі , яке оцінювало найкреативніші відповіді . Боротьба була жорстокою , журі довго вагалося , кому ж дати перемогу і все ж таки перемогла моя команда- «Ланданоїди» . Це була наша перша спільна перемога.
Для проведення ритуалу посвяти нас знову зібрали і ми вирушили у ліс , де нам потрібно було виконувати завдання , та збирати цифри які згодом нам будуть потрібні на ритуалі присяги. Першими нас зустріли аборигени , які попросили нас добути вогонь первісними методами , але вони нам запропонували кращий варіант і за допомогою хімічної реакції. Все таки вони над нами змилувалися та віддали нашу першу цифру. Далі ми вирушили до наступного місця де слід було також знайти цифру в мисці з мукою , тут четвертий курс проявив свою креативність, приліпивши цифру на дно миски(з зовнішнього боку) . Наші друзі довго мучилися, шукаючи носом у муці цифру, але все таки з нашої групи пролунала ідея , що цифра знаходиться не в самій мисці ,а на дні! Все дуже сильно сміялися з цього. Ми знову вирушили в путь до наступної точки і нас зустріли з повітряними кульками , в яких були завдання. І наші «майже хіміки» виконали це завдання. Наступний конкурс був про любов, нам потрібно було зробити зізнання в коханні хімічними термінами, і я вважаю, що наші друзі гарно справилися з цим! Кожне з завдань все ближче і ближче підводило нас до ритуалу посвяти. І ось уже все, нас зустрічає Дмитро Мендєлєєв(Андрій Колесник) , який був вражений нашою хоробрістю, витривалістю та силою волі ! Нам вдалося зібрати всі цифри і розгадати кодове слово – Chemistry. Тоді і розпочався ритуал посвяти , ми захопленням слухали Дмитра Івановича. Ми повторювали за ним клятву хіміків, з гордістю ми повторювали кожне слово і навічно зобов’язувалися виконувати її. І ось все !!! МИ ВЖЕ ХІМІКИ ! СПРАВЖНІ ХІМІКИ !! Радості немає меж ! І з душі аж рвуться ці слова:
МИ НАРОДИЛИСЬ ХІМІКАМИ СТАТИ,
УСЕ ЗЛИВАТИ , ПОСУД МИТЬ І БИТЬ
ТЕПЕР МИ ДІТИ РІДНОГО ХІМФАКУ,
КЛЯНЕМОСЬ ВІЧНО ХІМІЮ ЛЮБИТЬ!!!!!!!!!Ми знову і знову повторювали ці слова, які є в наші душі і будуть вічно! Ритуал завершився , ми повернулися на базу , нас знову погодували дуже смачною вечерею і далі була весела та запальна дискотека ! Це було дуже весело і цікаво. І ось вже ранок, і чутно як наш п’ятикурсник Петро Сухар ( якому бачте не спиться) вирішує провести зарядку. Всі повільно виходять із своїх кімнат , але все таки збираються на галявині і «майже синхронно» виконують рухи за Петром. І ось сніданок, наші старанні дівчата-старшокурсниці як завжди готують смачно , всі ситі ! Наш культурний відпочинок продовжується і ми разом із викладачем нашої кафедри Анастасією Валерівною вирушаємо в захоплюючу подорож на перевал Німчич ,що в дев’яти кілометрах від нашої бази. Але ми наповнені силами вирушаємо ! Дорога була довгою, але воно того варте ! Неймовірний краєвид захоплює нас навколо гори та безмежні ліси покриті густими хмарами! Згодом ми повернулися на нашу базу відпочинку . І ви певно думаєте що це кінець? ТА НІ! Хлопці четвертого, п*ятого та шостого курсу організували нам турнір з футболу . Гра була досить напружена важкі падіння змучили нашого співбрата –хіміка Дмитра Гандабуру, але він не здавався і продовжував грати ! І ось закінчилася гра з рахунком 7:3 на користь команди старших курсів, але ми не засмучуємося і впевнені , що реванш буде наступного року!


Отже, насамкінець хочу висловити подяку насамперед четвертому курсу за організацію посвяти , проведенню конкурсів та ритуалу посвяти ! Дякую п’ятому курсу за те , що забезпечили нам безпечний проїзд та умови проживання! Дякую шостому курсу, за те що долучилися до проведення посвяти та підтримували нас! Дякую другому та третьому курсу ви Нам допомагали та підтримували! Особисто для мене ця посвята була однією з найкращих подій у моєму житті , я вважаю, що її повинен пройти кожен студент-хімік ! Дякую вам всім за ці два найкращі в нашому житті дні!
ЗАВЖДИ БУЛО Й БУДЕ ТАК – КРАЩИМ З КРАЩИХ Є ХІМФАК!!!


Матеріл підготував студент першого курсу Татарин Дмитро