Оголошення

Завершальний етап підготовки до проведення VI Української конференції «Домбровські хімічні читання - 2015»

Опубліковано: Баб'юк Дмитро Петрович, 02.09.2015

На кафедрі органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв заврешується підготовка до проведення Української конференції «Домбровські хімічні читання».

Професор А. В. Домбровський – відомий науковець-дослідник у галузі органічної хімії, талановитий педагог і блискучий організатор.

1954 – 1975 рр. — декан хімічного факультету Чернівецького державного університету, завідувач лабораторії ненасичених сполук.

1976 – 1992 рр. — завідувач кафедри хімії Ніжинського державного педагогічного університету   ім. М. В. Гоголя.

1980 – 1992 рр. член спеціалізованої ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій Інституту органічної хімії АН України.

Автор понад 260 наукових праць і 5 винаходів.

Керівник 5 докторських і 15 кандидатських дисертацій.

18 червня 1992 р. Андрій Володимирович відійшов  у Вічність…

Прагнучи зберегти пам'ять про дорогого Учителя, співробітники  Ніжинського державного педагогічного університету 2002 року започаткували наукову конференцію його імені.

Згодом «Домбровські хімічні читання» відбулися  у:

- Черкаському державному університеті ім. Богдана Хмельницького (2003 р.);

- Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича (2005 р.);

- Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка (2007 р.);

- Львівському національному університеті ім. Івана Франка (2010 р.);

- Ніжинському державному університеті ім. Миколи Гоголя (2002 р., 2012 р.)

За влучними висловом проф. Михайла Вовка «Домбровські хімічні читання» утвердилися у місії вагомого Всеукраїнського форуму з органічної хімії і стали найкращою даниною пам’яті  Метра Науки - Андрія Володимировича».

Нині співробітники кафедр органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв ЧНУ та медичної та фармацевтичної хімії Буковинського Державного медуніверситету завершують підготовку до  чергового проведення «Домбровських хімічних читань», які відбудуться  упродовж 22 - 25 вересня 2015 року у Чернівцях.