RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Thu, 23 Sep 2021 09:47:21 GMT <![CDATA[Оголошення / Відкрита зустріч із експертами щодо акредитації ОП "Середня освіта (Хімія)»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/vidkrita-zustrich-iz-ekspertami-shchodo-akreditatsiyi-op-serednia-osvita-himiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/vidkrita-zustrich-iz-ekspertami-shchodo-akreditatsiyi-op-serednia-osvita-himiia Wed, 22 Sep 2021 11:55:31 GMT 64 <![CDATA[Новини / VIVAT ЕКОЛОГІЯ!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vivat-ekologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vivat-ekologiia 14 вересня (день оприлюднення праці Ернста Геккеля, в якій вперше пояснюється термін «екологія») кафедра екології та біомоніторингу стала особливо ошатною та привабливою – зелені футболки, зелені повітряні кульки, зелена фотозона! У цей день студенти та викладачі святкують «День еколога», а також приймають до своєї когорти першокурсників. 

]]>
Wed, 22 Sep 2021 07:17:54 GMT 51
<![CDATA[Новини / Стажування з природничих наук у Румунії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/stazhuvannia-z-prirodnichih-nauk-u-rumuniyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/stazhuvannia-z-prirodnichih-nauk-u-rumuniyi Bushyla

 

В липні 2021 року аспірантка кафедри молекулярної генетики та біотехнології  Крістіна Бушила взяла участь у роботі літньої школи Ясського університету імені А.І. Куза, Румунія. Тема стажування: “Природничі науки в боротьбі з виникаючими загрозами для здоров'я людини”.

   

 

]]>
Thu, 16 Sep 2021 07:36:52 GMT 57
<![CDATA[Оголошення / Акредитаційна експертиза ОП «Хімія» Відкрита зустріч з експертами]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/akreditatsiina-ekspertiza-op-himiia-vidkrita-zustrich-z-ekspertami http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/akreditatsiina-ekspertiza-op-himiia-vidkrita-zustrich-z-ekspertami Wed, 15 Sep 2021 20:29:56 GMT 64 <![CDATA[Новини / В нашому інституті розгорнуто додаткові точки доступу мережі EDUROAM]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/v-korpusi-nashogo-institutu-rozgornuto-dodatkovi-tochki-dostupu-merezhi-eduroam http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/v-korpusi-nashogo-institutu-rozgornuto-dodatkovi-tochki-dostupu-merezhi-eduroam

В корпусі нашого інституту розгорнуто додаткові точки доступу бездротової мережі EDUROAM, що дозволяє покрити цією мережею бездротового доступу до інтернету більшу частину корпусу.

Тепер кожен студент та викладач може використовувати цю мережу для доступу до інтернету як в нашому корпусі, так і в інших корпусах нашого університету і в багатьох навчальних закладах світу.

]]>
Wed, 15 Sep 2021 18:58:14 GMT 63
<![CDATA[Оголошення / Відкрита зустріч з експертами НАЗЯВО за ОП 201 Агрономія]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/ogoloshennia/vidkrita-zustrich-z-ekspertami-naziavo-za-op-agronomiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/ogoloshennia/vidkrita-zustrich-z-ekspertami-naziavo-za-op-agronomiia 20 вересня 2021 в 14:40 відбудеться відкрита зустріч з експертами Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за освітньо-професійною програмою 201 Агрономія за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

]]>
Tue, 14 Sep 2021 13:07:30 GMT 46
<![CDATA[Новини / Програма дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/programa-distantsiinogo-vizitu-ekspertnoyi-grupi-dlia-provedennia-akreditatsiinoyi-ekspertizi-osvitnoyi-naukovoyi-programi-agronomiia-z-20092021-r-po-22092021-r http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/programa-distantsiinogo-vizitu-ekspertnoyi-grupi-dlia-provedennia-akreditatsiinoyi-ekspertizi-osvitnoyi-naukovoyi-programi-agronomiia-z-20092021-r-po-22092021-r Для знайомства з програмою дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» (ID у ЄДЕБО 29690) за справою No 1380/АС-21 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (з використанням відеозв’язку програми Zoom) з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р., а також для усвідомлення призначення та статусу програми, загальних умов роботи експертної групи, часу зустрічей і їх учасників, перейдіть за посиланням >>>

]]>
Mon, 13 Sep 2021 18:48:47 GMT 44
<![CDATA[Новини / Побутові відходи, алопеція, паводки…]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pobutovi-vidhodi-alopetsiia-pavodki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pobutovi-vidhodi-alopetsiia-pavodki До дня Незалежності України філія UA Буковина підготувала спецпроект «Головне за 30: Буковина». Про екологічні проблеми Буковини, про зміни, які відбулися, що передувало цим змінам і що очікувати найближчими роками розповіла в інтерв’ю кореспонденту к.б.н., доцент кафедри екології та біомоніторингу Галина МОСКАЛИК. 

]]>
Sat, 04 Sep 2021 03:27:27 GMT 51
<![CDATA[Новини / Пілотна зустріч у рамках ЕКОпроекту від посольства Фінляндії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pilotna-zustrich-u-ramkah-ekoproektu-vid-posolstva-finliandiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pilotna-zustrich-u-ramkah-ekoproektu-vid-posolstva-finliandiyi Науковці кафедри екології та біомоніторингу і благодійний фонд «Карітас Чернівці», згідно меморандуму про співпрацю, виконують завдання гранту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків». 30.08.2021 відбулася пілотна зустріч із представниками Дитячих центрів Карітас міст Львівської, Волинської і Дніпропетровської областей, на базі яких відбуватиметься апробація розробленої програми. Модератор – керівник проекту, завідувач кафедри екології та біомоніторингу, проф., д.б.н. Марія ФЕДОРЯК.

]]>
Thu, 02 Sep 2021 09:20:40 GMT 51
<![CDATA[Новини / Проф. Марію Федоряк включено до Реєстру міжнародних оцінювачів ARACIS]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/prof-mariiu-fedoriak-vkliucheno-do-reestru-mizhnarodnih-otsiniuvachiv-aracis http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/prof-mariiu-fedoriak-vkliucheno-do-reestru-mizhnarodnih-otsiniuvachiv-aracis Секретаріат ARACIS підтвердив включення проф. Марії Федоряк до Реєстру міжнародних оцінювачів ARACIS. Нині до реєстру включено 220 експертів у різних доменах (від літератури до медицини) із 43 країн. 

Вітаємо і бажаємо успішної участі у майбутніх зовнішніх оцінках, які проводитиме агентство!

]]>
Thu, 02 Sep 2021 07:39:22 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/zberezhennia-bioriznomanittia-znati-i-diiati-programa-neformalnoyi-osviti-dlia-pidlitkiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/zberezhennia-bioriznomanittia-znati-i-diiati-programa-neformalnoyi-osviti-dlia-pidlitkiv 30.08.2021 о 10:00 відбудеться стартова зустріч проекту від посольства Фінляндії в Україні «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків».

Місце проведення: 81 ауд., 3-ій корпусу ЧНУ (вул. Лесі Українки, 25).


]]>
Mon, 30 Aug 2021 05:20:03 GMT 52
<![CDATA[Новини / Професор університету Грац Гілберт Ахамер у Чернівецькому національному університеті]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/profesor-universitetu-grats-gilbert-ahamer-u-chernivetskomu-natsionalnomu-universiteti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/profesor-universitetu-grats-gilbert-ahamer-u-chernivetskomu-natsionalnomu-universiteti В рамках проекту академічних обмінів Erasmus+ до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завітав доктор Гілберт Ахамер (Gilbert Ahamer), професор університету Грац (Австрія) та дослідник в Австрійській агенції з довкілля (Environment Agency Austria, Umweltbundesamt GmbH). Під час візиту до Чернівців доктор Ахамер зустрівся з керівництвом області в Чернівецькій обласній державній адміністрації, обговорив перспективи співпраці з ректором ЧНУ професором Романом Петришиним, начальником відділу міжнародних зв’язків Сергієм Луканюком та директором Інституту біології, хімії та біоресурсів Михайлом Марченком.

]]>
Sun, 29 Aug 2021 19:28:45 GMT 63
<![CDATA[Новини / Список студентів, рекомендованих для заселення в гуртожиток]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/spisok-studentiv-rekomendovanih-dlia-zaselennia-v-gurtozhitok http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/spisok-studentiv-rekomendovanih-dlia-zaselennia-v-gurtozhitok До уваги студентів першого та п'ятого курсів повної форми навчання, а також студентів, що поступили на скорочену форму навчання.

У вкладеному файлі список студентів, рекомендованих для заселення в гуртожиток.

Переглянути списки >>>

Для поселення у гуртожиток студент зобов’язаний...

]]>
Mon, 23 Aug 2021 08:30:41 GMT 75
<![CDATA[Новини / Вітаємо з ювілеєм!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/vitaemo-z-iuvileem http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/vitaemo-z-iuvileem photo_VolkovКолектив кафедри молекулярної генетики та біотехнології вітає з ювілеєм Романа Анатолійовича Волкова - заслуженого діяча науки і техніки України, професора, доктора біологічних наук, завідувача кафедри.

 

 

 

 

 

]]>
Thu, 19 Aug 2021 04:44:13 GMT 57
<![CDATA[Новини / Викладачі інституту отримали подяки від голови ЧОДА]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/vidznachennia-peremozhtsiv-iii-etapu-vseukrayinskogo-konkursu-zahistu-naukovo-doslidnitskih-robit-ta-yih-kerivnikiv http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/vidznachennia-peremozhtsiv-iii-etapu-vseukrayinskogo-konkursu-zahistu-naukovo-doslidnitskih-robit-ta-yih-kerivnikiv 18 червня 2021 року в Департаменті освіти Чернівецької Обласної Державної Адміністрації відбулось нагородження учнів Буковинської Малої Академії Наук України, які є переможцями ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт та їх наукових керівників.  

Дев’ять викладачів нашого інституту отримали Подяки від голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука за високий професіоналізм, вагомий внесок у виховання обдарованої молоді, підготовку переможців та призерів.

Подяки від голови Чернівецької обласної державної адміністрації Сергія Осачука за високий професіоналізм, вагомий внесок у виховання обдарованої молоді, підготовку переможців та призерів отримали:

 

]]>
Wed, 30 Jun 2021 20:10:09 GMT 75
<![CDATA[Новини / Викладачі кафедри екології отримали сертифікати APTIS]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vikladachi-kafedri-ekologiyi-otrimali-sertifikati-aptis-rivnia-s http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vikladachi-kafedri-ekologiyi-otrimali-sertifikati-aptis-rivnia-s Асистенти кафедри екології та біомоніторингу Оксана БАГЛЕЙ і Аліна ЖУК успішно склали іспит з англійської мови та отримали сертифікати APTIS рівня С від Британської Ради. Високий рівень володіння іноземною мовою не лише сприяє зміцненню співпраці викладачів із закордонними науковцями, але й відкриває нові можливості розширення переліку дисциплін, які викладаються для студентів кафедри англійською мовою.

]]>
Wed, 30 Jun 2021 13:52:01 GMT 51
<![CDATA[Новини / Грант від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/grant-vid-posolstva-finliandiyi-zberezhennia-bioriznomanittia-znati-i-diiati http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/grant-vid-posolstva-finliandiyi-zberezhennia-bioriznomanittia-znati-i-diiati Науковці кафедри екології та біомоніторингу розпочинають роботу над виконанням гранту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків». Меморандум про співпрацю Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та БО «Карітас Чернівці» підписано очільниками відповідних установ.

]]>
Tue, 29 Jun 2021 05:45:21 GMT 51
<![CDATA[Новини / Краща усна доповідь в секції «Генетика та епігенетика» на XV Всеукраїнській конференції молодих вчених]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/krashcha-usna-dopovid-v-sektsiyi-genetika-ta-epigenetika-na-xv-vseukrayinskii-konferentsiyi-molodih-vchenih http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/krashcha-usna-dopovid-v-sektsiyi-genetika-ta-epigenetika-na-xv-vseukrayinskii-konferentsiyi-molodih-vchenih Certificate Roshka conference

 

 Кращу усну доповідь в секції «Генетика та епігенетика» на XV Всеукраїнській конференції молодих вчених представила аспірантка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Чернівецького національного університету Надія Рошка

]]>
Thu, 24 Jun 2021 11:05:26 GMT 57
<![CDATA[Новини / Колаборації науковців та педагогів в екологічному моніторингу регіону]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kolaboratsiyi-naukovtsiv-ta-pedagogiv-v-ekologichnomu-monitoringu-regionu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kolaboratsiyi-naukovtsiv-ta-pedagogiv-v-ekologichnomu-monitoringu-regionu 17.06.2021 на базі КЗ ЧОЦЕНТУМ за участі викладачів кафедри екології та біомоніторингу відбулася чергова Літня педагогічна школа. Цьогорічна тематика присвячена проблемі збереження біорізноманіття і особлива увага зосереджена на інвазійних видах. Основні завдання зустрічі - ознайомити вчителів з окремими теоретичними положеннями та сформувати певні практичні навички екологічного моніторингу.

]]>
Mon, 21 Jun 2021 07:18:25 GMT 51
<![CDATA[Новини / Кафедра екології та біомоніторингу підписала договір з Контінентал Фармерз Груп на виконання НДР]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-pidpisala-dogovir-z-kontinental-farmerz-grup-na-vikonannia-ndr http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-pidpisala-dogovir-z-kontinental-farmerz-grup-na-vikonannia-ndr Кафедральна тематика з вивчення екосистемних послуг бджоли медоносної та асоційованих факторів  ризику, що виконується під керівництвом проф. Марії ФЕДОРЯК у співпраці з міжнародною асоціацією COLOSS і Шведським сільськогосподарським університетом, отримала новий розвиток. Науковці кафедри екології та біомоніторингу розпочинають роботу над виконанням  науково-дослідної теми «Аналіз впливу комах-запилювачів на врожайність перехреснозапильних культур» в рамках договору Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Контінентал Фармерз Груп. Керівником проекту призначено к.б.н., асистента  Оксану ЗАРОЧЕНЦЕВУ. 

]]>
Tue, 15 Jun 2021 13:35:56 GMT 51