RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Tue, 26 May 2020 04:22:30 GMT <![CDATA[Оголошення / Попередній захист бакалаврських робіт]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/ogoloshennia/poperednii-zahist-bakalavrskih-robit http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/ogoloshennia/poperednii-zahist-bakalavrskih-robit Шановні студенти! 28 та 29 травня 2020 року о 10.00 год відбудеться попередній захист бакалаврських робіт студентів денної  форми навчання спеціальності 091 Біологія. Попередній захист буде проходити у форматі онлайн-конференції.

]]>
Mon, 25 May 2020 11:08:23 GMT 42
<![CDATA[Оголошення / Пропонуємо до обговорення проєкт освітньо-професійної програми «Біологія»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/proponuemo-do-obgovorennia-proekt-osvitno-profesiini-programi-biologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/proponuemo-do-obgovorennia-proekt-osvitno-profesiini-programi-biologiia Шановні студенти, викладачі, роботодавці, випускники!  Пропонуємо до обговорення проєкт освітньо-професійної програми «Біологія» для першого (бакалаврського) рівня освіти.

Зауваження та пропозиції  просимо надсилати на електронну адресу l.khuda@chnu.edu.ua

]]>
Mon, 25 May 2020 09:42:39 GMT 76
<![CDATA[Новини / РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/reestratsiia-na-evi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/reestratsiia-na-evi РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ (Єдиний вступний іспит з іноземної мови) Для реєстрації в університеті для складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) потрібно з 12 травня до 5 червня надіслати на одну з адрес електронної пошти (вказано нижче) електронні копії таких документів:

]]>
Mon, 25 May 2020 07:00:39 GMT 54
<![CDATA[Новини / Самшитова вогнівка дісталась Буковини]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/novini/samshitova-vognivka-distalas-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/novini/samshitova-vognivka-distalas-bukovini Минулого року на кущах самшиту в партері Резиденції, а згодом і на території Ботанічного саду нами виявлений дуже небезпечний шкідник, що здатний в досить короткі строки повністю знищити насадження самшиту – вогнівка самшитова.

Батьківщина цієї комахи – країни Східної Азії (Японія, Китай, Тайвань, Корея, Індія). Самшитова вогнівка – Cydalima perspectalis (Walker,1859) відноситься до сімейства вогнівок трав'яних, в стадії гусені вона харчується листям та корою молодих гілочок самшиту. Цей метелик занесений в список особливо небезпечних видів шкідників в Європі.

]]>
Mon, 25 May 2020 04:33:11 GMT 69
<![CDATA[Оголошення / Обговорення освітніх програм з Хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/obgovorennia-osvitnih-program-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/obgovorennia-osvitnih-program-z-himiyi Шановні студенти, науковці та роботодавці! 

У звязку з затвердженням нових стандартів зі спеціальності 102 Хімія запрошуємо вас до обговорення освітніх програм бакалаврів та магістрів: 

«Хімія» зі спеціальності 102 «Хімія»  - Бакалавр

«Середня освіта (Хімія)» зі спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) - Бакалавр

• «Середня освіта (Хімія)» зі спеціальності 014.06 середня освіта (Хімія) - Магістр 

• «Хімія» зі спеціальності 102 Хімія - Магістр

• «Хімія твердого тіла та наноматеріалів» зі спеціальності 102 Хімія   - Магістр

та PhD програми

102 - «Хімія»  

пропозиції надсилайте на адресу y.khalavka(at)chnu.edu.ua

]]>
Sun, 24 May 2020 17:10:04 GMT 64
<![CDATA[Новини / Незвичний день вишиванки]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/nezvichnii-den-vishivanki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/nezvichnii-den-vishivanki Вже традиційно у третій четвер травня відзначається День Вишиванки. Цьогоріч, у зв'язку із відомим причинами, його відзначення не могло бути масштабним. Проте ми його не забули! За ініціативи магістрів кафедри екології та біомоніторингу та асист. Оксани Зароченцевої День Вишиванки був відзначений онлайн. 

]]>
Fri, 22 May 2020 18:18:31 GMT 51
<![CDATA[Новини / Унікальні об’єкти фіторізноманіття Буковини]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/unikalni-obekti-fitoriznomanittia-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/unikalni-obekti-fitoriznomanittia-bukovini Чорнянка карпатськаОрганізація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році. Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є гасло «НАШІ РІШЕННЯ - В ПРИРОДІ».

]]>
Fri, 22 May 2020 17:29:28 GMT 48
<![CDATA[Новини / Захист педагогічної практики]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/zahist-pedagogichnoyi-praktiki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/zahist-pedagogichnoyi-praktiki захист практики 20 травня 2020 року на платформі Google Meet було проведено захист педагогічної (ознайомчої) практики у студентів 302 групи (спеціальність Середня освіта: "Біологія та здоров'я людини"). На жаль, карантин перешкодив повноцінному проходженню практики. Але навіть неповний місяць ознайомчої практики дозволив нашим студентам...

]]>
Thu, 21 May 2020 15:57:46 GMT 48
<![CDATA[Оголошення / Обговорення освітньо-професійної програми підготовки «Екологія»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/obgovorennia-osvitno-profesiinoyi-programi-pidgotovki-ekologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/obgovorennia-osvitno-profesiinoyi-programi-pidgotovki-ekologiia

Шановні студенти, випускники кафедри, викладачі, роботодавці!

Пропонуємо до громадського обговорення освітньо-професійні програми «Екологія», за якими здійснюється підготовка здобувачів ОР «Бакалавр» та ОР «Магістр».

]]>
Wed, 20 May 2020 07:55:52 GMT 52
<![CDATA[Оголошення / Екскурсійний сезон 2020р. в Ботанічному саду]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/ekskursiinii-sezon-2020r-v-botanichnomu-sadu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/ekskursiinii-sezon-2020r-v-botanichnomu-sadu Mon, 18 May 2020 10:42:28 GMT 70 <![CDATA[Оголошення / Реалізація посадкового матеріалу в 2020 році]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/realizatsiia-posadkovogo-materialu-v-2020-rotsi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/realizatsiia-posadkovogo-materialu-v-2020-rotsi Mon, 18 May 2020 10:24:56 GMT 70 <![CDATA[Новини / Успішна реінтродукція тису ягідного у заказнику «Цецино»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/uspishna-reintroduktsiia-tisu-iagidnogo-u-zakazniku-tsetsino http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/uspishna-reintroduktsiia-tisu-iagidnogo-u-zakazniku-tsetsino реінтродукція тисаОдним з напрямків підтримання та відтворення біорізноманіття, передусім раритетного, є реінтродукція зникаючих видів з метою відновлення і забезпечення повноцінного функціонування їх популяцій. До числа таких видів на Буковині належить, занесений до Червоної книги України, реліктовий вид тис ягідний. У нас відомі дві більш-менш повноцінних популяції цього виду – в околицях сіл Тисівці (близько 1000 особин) і Банилів-Підгірний (понад 100 особин) Сторожинецького району, а також кілька місцезнаходжень, де тис трапляється поодинокими особинами. Одне з них, у складі трьох особин, у 2006 році було виявлено співробітниками кафедри ботаніки на г. Цецино в межах однойменного заказника.

]]>
Fri, 15 May 2020 10:52:34 GMT 48
<![CDATA[Новини / Результати ІІ туру Олімпіади з біології для вступників у ЧНУ 2020 р.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/rezultati-ii-turu-olimpiadi-z-biologiyi-dlia-vstupnikiv-u-chnu-2020-r http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/rezultati-ii-turu-olimpiadi-z-biologiyi-dlia-vstupnikiv-u-chnu-2020-r 11 травня відбувся 2-ий тур Олімпіади з біології для вступників у ЧНУ 2020 р., в якому взяло участь 10 майбутніх абітурієнтів. Результати в таблиці. 

Додаткова сесія для абітурієнтів, які з поважних причин не взяли участь у 2-му етапі, запланована на 16.05.20

Нагадаємо, що відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти  України та Правил прийому до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2020 році, учасникам другого туру Олімпіади, які набрали не менше 90 відсотків балів на другому етапі, нараховуються 20 додаткових балів до одного з предметів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (але загальна сума балів з предмету не перевищує 200 балів) при розрахунку конкурсного бала для вступу в університет на навчання за спеціальностями, вказаними в додатку 6 до Правил прийому до університету в 2020 році.

]]>
Tue, 12 May 2020 13:26:05 GMT 75
<![CDATA[Новини / Результати 2-го туру університетської олімпіади з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/rezultati-2-go-turu-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/rezultati-2-go-turu-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi chemistry Відбувся 2-ий етап університетської олімпіади з хімії. Цього року олімпіада проводилась дистанційно з використанням онлайн платформ. З результатами учасників та критеріями оцінювання завдань можна ознайомитись

 

]]>
Mon, 11 May 2020 19:07:39 GMT 60
<![CDATA[Новини / «Це не нам належить планета, це ми належимо їй!»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/tse-ne-nam-nalezhit-planeta-tse-mi-nalezhimo-yii http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/tse-ne-nam-nalezhit-planeta-tse-mi-nalezhimo-yii У понеділок, 04 травня 2020 р. на кафедрі екології та біомоніторингу ІБХБ з ініціативи доц. Легети У.В. проведено спільне засідання викладачів кафедри та студентів 203 групи з питання створення громадської студентської організації «Student Green Organization».  Девіз організації - «Це не нам належить планета, це ми належимо їй!».

]]>
Thu, 07 May 2020 18:57:18 GMT 51
<![CDATA[Новини / ІІ тур профорієнтаційних олімпіад вступників 2020 року з біології та з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/ii-tur-proforientatsiinih-olimpiad-vstupnikiv-2020-roku-z-biologiyi-ta-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/ii-tur-proforientatsiinih-olimpiad-vstupnikiv-2020-roku-z-biologiyi-ta-z-himiyi 11 травня, в понеділок, відбудеться ІІ тур олімпіад для вступників з біології та з хімії. До участі, окрім учасників І туру, які успішно виконали завдання, запрошуються призери ІІ етапу (міського, районного) Всеукраїнської олімпіади з відповідних предметів та учасники ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України з відповідних секцій.

Для участі необхідна реєстрація через заповнення Google-форми за  посиланням https://forms.gle/hTEwWVA3zHzCPUWb9

]]>
Thu, 07 May 2020 08:47:26 GMT 75
<![CDATA[Новини / ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vichna-pamiat-2 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vichna-pamiat-2

30 квітня 2020  р. в Австралії на 102-му році життя відійшов у кращий світ доктор хімічних наук, засновник напрямку хімії напівпровідників в Чернівецькому  університеті Білоцький Дмитро Петрович.




]]>
Wed, 06 May 2020 22:19:54 GMT 63
<![CDATA[Новини / Карантин не заважає хімікам долати кордони!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/karantin-ne-zavazhae-himikam-dolati-kordoni http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/karantin-ne-zavazhae-himikam-dolati-kordoni студентка 5 курсу Анджеліка Вербовецька

22-23 квітня відбувалася Студентська конференція студентів ЧНУ. У зв'язку із загальнонаціональним карантином цьогорічну конференцію було проведено у заочній формі. Молоді науковці мали змогу оприлюднити результати своїх досліджень, поділитись досвідом, отримати нові знання . Великі досягнення складаються з крихітних перемог!

]]>
Mon, 04 May 2020 15:58:18 GMT 63
<![CDATA[Новини / Про наслідки спалювання сухої рослинності у вебінарі для для вчителів біології, екології та хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/onlain-vebinar-pro-naslidki-spaliuvannia-suhoyi-roslinnosti-u-vebinari-dlia-dlia-vchiteliv-biologiyi-ekologiyi-ta-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/onlain-vebinar-pro-naslidki-spaliuvannia-suhoyi-roslinnosti-u-vebinari-dlia-dlia-vchiteliv-biologiyi-ekologiyi-ta-himiyi 28 квітня 2020 р. в онлайн-режимі відбувся вебінар «Екологічні наслідки спалювання сухої трави та листя для косистем». Проведення вебінару організовано Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та кафедрою екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ. Долучилося 114 учасників.

]]>
Tue, 28 Apr 2020 17:28:15 GMT 51
<![CDATA[Новини / Online студентська конференція на кафедрі біохімії та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/online-studentska-konferentsiia-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/online-studentska-konferentsiia-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi

22-23 квітня на кафедрі біохімії та біотехнології в режимі online на платформі Google Meet проведена щорічна  студентська наукова конференція. Конференція проходила на двох підсекціях – біохімія та біотехнологія.

 

]]>
Fri, 24 Apr 2020 15:47:01 GMT 41