RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Tue, 19 Jan 2021 22:35:07 GMT <![CDATA[Новини / Розпочався І онлайн Відкритий турнір юних хіміків]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/rozpochavsia-i-onlain-vidkritii-turnir-iunih-himikiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/rozpochavsia-i-onlain-vidkritii-turnir-iunih-himikiv В суботу 16 січня із жеребкування розпочався І онлайн Відкритий турнір юних хіміків. А вже в неділю 17.01 відбулися перші бої. Участь у турнірі беруть 8 команд з України та Вірменії. В журі турніру працюють завідувач кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства ЧНУ доц. Халавка Юрій Богданович та доц. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Валентина Дмитрівна Юзькова. Бої команд можна переглянути он-лайн в групі Всеукраїнського турніру Юних хіміків у Facebook. (колаж В. Воропаєв)

]]>
Mon, 18 Jan 2021 12:29:20 GMT 63
<![CDATA[Новини / Відбувся 1-ий тур І Чернівецької обласної дистанційної хімічної олімпіади 2021 року]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vidbuvsia-1-ii-tur-i-chernivetskoyi-oblasnoyi-distantsiinoyi-himichnoyi-olimpiadi-2021-roku http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vidbuvsia-1-ii-tur-i-chernivetskoyi-oblasnoyi-distantsiinoyi-himichnoyi-olimpiadi-2021-roku

16 січня відбувся он-лайн 1-ий тур І Чернівецької обласної дистанційної хімічної олімпіади 2021 року, в якому прийняли участь 170 учнів (7 клас – 53, 8 клас – 41, 9 клас – 36, 10 клас – 26, 11 клас – 14). 

Час на виконання 20 завдань обмежувався 1-єю годиною. 

Для участі в другому турі, який планується провести 30 січня, запрошено 70 учасників, які набрали понад 2/3 від максимально можливої кількості балів.

]]>
Mon, 18 Jan 2021 11:18:43 GMT 63
<![CDATA[Новини / Організація освітнього процесу в умовах дистанційного навчання]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/organizatsiia-osvitnogo-protsesu-v-umovah-distantsiinogo-navchannia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/organizatsiia-osvitnogo-protsesu-v-umovah-distantsiinogo-navchannia Наприкінці минулого року викладачі кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ взяли участь у засіданні методичного об’єднання викладачів хімії, біології та екології закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області, яке відбулося в онлайн режимі на базі Чернівецького індустріального фахового коледжу. Освітяни з усієї області зустрілися, щоб обговорити основні аспекти використання інноваційних технологій на заняттях з хімії, біології та екології, обмінятися досвідом організації навчального процесу, використання різноманітних інформаційних платформ та онлайн-сервісами дистанційного навчання. Багато уваги приділено недолікам навчання у форматі онлайн.

]]>
Wed, 13 Jan 2021 08:18:13 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Захист дисертації Борщовецької В. Л.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/ogoloshennia/zahist-disertatsiyi-borshchovetskoyi-v-l http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/ogoloshennia/zahist-disertatsiyi-borshchovetskoyi-v-l 26 січня 2021 року о 12:00 (в онлайн режимі) на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.001 відбудеться захист дисертації Борщовецької Віри Леонідівни "Вплив різної забезпеченості ретиноїдами на процеси функціонування бісфенол А-детоксикуючих ензимів" на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 09 Біологія за спеціальністю 091 Біологія.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Марченко Михайло Маркович, директор інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

 

]]>
Tue, 12 Jan 2021 11:53:57 GMT 42
<![CDATA[Новини / Студентка кафедри екології та біомоніторингу - призер міжнародної конференції]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studentka-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-prizer-mizhnarodnoyi-konferentsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studentka-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-prizer-mizhnarodnoyi-konferentsiyi

18 грудня Сучавським університетом імені Стефана чел Маре (Румунія) проводилась 9 Міжнародна конференція "Student in Bucovina". Олена Борук, магістрантка кафедри екології та біомоніторингу отримала сертифікат ІІІ ступеня за доповідь "Wastewater treatment technology of low-power enterprises" ("Очищення стічних вод малопотужних підприємств").
]]>
Wed, 30 Dec 2020 09:16:02 GMT 51
<![CDATA[Новини / Зустріч зі стейкхолдерами на кафедрі біохімії та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/zustrich-zi-steikholderami-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/zustrich-zi-steikholderami-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi 21 грудня 2020 р. викладачі та студенти кафедри біохімії та біотехнології мали можливість on line зустрітися зі стейкхолдерами – співробітниками імунологічної лабораторії Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні

Подія надзвичайно актуальна та корисна, особливо для магістрантів, які навчаються за ОП «Біохімія та лабораторна діагностика».

Студенти 6 курсу саме в цей день захистили магістерські роботи, і тепер питання працевлаштування стало для них ключовим.

]]>
Tue, 22 Dec 2020 15:14:58 GMT 41
<![CDATA[Новини / Наші студенти на міжнародній конференції]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/nashi-studenti-na-mizhnarodnii-konferentsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/nashi-studenti-na-mizhnarodnii-konferentsiyi Iliuk Кафедра хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції вітає студентку 4 курсу Ілюк Джоанну з успішною усною доповіддю на 9-тій міжнародній конференції International Conference for students - STUDENT IN BUCOVINA, яка відбулась 18 грудня 2020 року. Організатор – The "Stefan cel Mare" University, Food Engineering Faculty. Доповідь на тему «BACTERICIDE PACKAGING MATERIALS CONSISTING THE NANOSIZED DISPERSE TITANIUM(IV) OXIDE». 

]]>
Mon, 21 Dec 2020 18:30:04 GMT 60
<![CDATA[Новини / Натуральне сироваріння та локальний продукт]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/naturalne-sirovarinnia-ta-lokalnii-produkt http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/naturalne-sirovarinnia-ta-lokalnii-produkt 1 Вчора відбулась онлайн лекція для студентів-харчовиків на тему "Натуральне сироваріння та розвиток локального продукту як важливі складові соціально-економічного життя нашого регіону " засновниці "Міриної майстерні сиру" та сімейної козиної ферми, пекаря та сировара Міри Волощук. Студенти мали унікальну можливість ознайомитись з основними тенденціями натурального сироваріння в Україні і в світі, дізнатися що таке афінаж сирів та професія афінажер, про локальний продукт з географічним зазначенням, такі як гуцульська бринза чи італійський

]]>
Fri, 04 Dec 2020 09:48:47 GMT 60
<![CDATA[Новини / «Презентація Геопорталу містобудівного кадастру області картографічний інтернет-ресурс»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/prezentatsiia-geoportalu-mistobudivnogo-kadastru-oblasti-kartografichnii-internet-resurs http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/prezentatsiia-geoportalu-mistobudivnogo-kadastru-oblasti-kartografichnii-internet-resurs assaСпівробітники кафедри землевпоряд- кування та кадастру Інституту біології, хімії та біоресурсів асистенти Романко Р.М. та Гуцул Т.В. 25 листопада 2020 р. прийняли участь в нараді організованій управлінням житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Чернівецької обласної державної адміністрації. Під час заходу відбулася презентація "Геопорталу містобудівного кадастру області - картографічного інтернет-ресурсу"

]]>
Tue, 01 Dec 2020 17:31:18 GMT 54
<![CDATA[Новини / Випускник ЧНУ Максим Коваленко отримав професорську посаду в ETH Zurich - університеті в якому навчався Айнштайн]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vipusnkik-chnu-maksim-kovalenko-otrimav-profesorsku-posadu-v-eth-zurich-universiteti-v-iakomu-navchavsia-ainshtain http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vipusnkik-chnu-maksim-kovalenko-otrimav-profesorsku-posadu-v-eth-zurich-universiteti-v-iakomu-navchavsia-ainshtain Випусник хімічного факультету ЧНУ 2004 року Максим Коваленко нещодавно підтвердив свою високу кваліфікацію і здобув професорську посаду в одному із найкращих університетів світу - ETH Zurich. Проф. Коваленко є керівником групи, яка вивчає неорганічні наноматеріали, успішно продовжуючи дослідження розпочаті ще під час навчання в Чернівцях.

Він є автором понад 150 публікацій в найкращих наукових журналах світу, здобувачем двох грантв ERC та низки призів - Премія Вернера (2016), Ресслера (2019) та Ружички (2013). 

Роботи проф. Максима Коваленка процитовані понад 29000 разів.

Сайт групи в ETH Zurich

Wikipedia

]]>
Tue, 17 Nov 2020 09:01:38 GMT 63
<![CDATA[Оголошення / Обговорення змін до освітньо-наукової програми Хімія (Доктор філософії)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/obgovorennia-zmin-do-osvitno-naukovoyi-programi-himiia-doktor-filosofiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/ogoloshennia/obgovorennia-zmin-do-osvitno-naukovoyi-programi-himiia-doktor-filosofiyi Шановні колеги, за підсумками акредитації експерти рекомендували збільшити кількість кредитів вибіркових дисциплін, що і пропонується у даному проєкті. Зокрема передбачено збільшення з 4 до 5 кредитів кожної з вибіркових дисциплін.

Запрошуємо аспірантів, колег та всіх зацікавлених надсилати проgозиції на адресу y.khalavka(at)chnu.edu.ua або p.fochuk(at)chnu.edu.ua

ПРОЄКТ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ

ПРОЄКТ НАВЧАЛЬНОГО ПЛАНУ

]]>
Sat, 14 Nov 2020 16:19:12 GMT 64
<![CDATA[Новини / Використання методу "teambuilding" для формування комунікативної компетентності майбутніх фахівців-екологів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/timbilding-iak-metod-formuvannia-komunikativnoyi-kompetentnosti-maibutnih-fahivtsiv-ekologiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/timbilding-iak-metod-formuvannia-komunikativnoyi-kompetentnosti-maibutnih-fahivtsiv-ekologiv У сучасних умовах університетської професійної підготовки майбутніх фахівців важливим є формування й розвиток комунікативної компетентності студентів, що сприяє підвищенню рівня конкурентоздатності випускників вищих навчальних закладів і якості освіти в цілому. З цією метою в освітню програму підготовки здобувачів за другим рівнем (магістерським) вищої освіти введено навчально-асистентську практику.

]]>
Mon, 09 Nov 2020 08:00:23 GMT 51
<![CDATA[Новини / е-COLOSS - міжнародна конференція по апіології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/e-coloss-mizhnarodna-konferentsiia-po-apiologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/e-coloss-mizhnarodna-konferentsiia-po-apiologiyi Викладачі та студенти Інституту біології, хімії та біоресурсів кафедри молекулярної генетики та біотехнології та кафедри екології та біомоніторингу прийняли участь в роботі щорічної міжнародної науково-практичної конференції «2020 е-COLOSS Conference», яка проходила 12-13 жовтня 2020 в режимі on-line. На конференції були представлені результати наукових досліджень отримані науковцями нашого інституту.

]]>
Wed, 28 Oct 2020 06:26:59 GMT 57
<![CDATA[Новини / Хімія та винна галузь]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/himiia-ta-vinna-galuz http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/himiia-ta-vinna-galuz  В п’ятницю, 23 жовтня 2020 року, відбулась дистанційна лекція доктора Андрія Тарасова (Інститут Енології Вищої школи Гайзензхайм, Німеччина) з використанням онлайн платформи BigBlueButton для студентів та викладачів ІБХБ на тему “Хімія та винна галузь”.

]]>
Sun, 25 Oct 2020 15:01:20 GMT 60
<![CDATA[Новини / Лекція "Вино і хімія" Д-ра Андрія Тарасова]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/lektsiia-vino-i-himiia-d-ra-andriia-tarasova http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/lektsiia-vino-i-himiia-d-ra-andriia-tarasova

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

В ПЯТНИЦЮ 23.10 НА 1 ПАРІ (В РАМКАХ КУРСУ "ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ")

ВІДБУДЕТЬСЯ ЛЕКЦІЯ-ЗУСТРІЧ "Хімія і вино"

д-ра Андрія Тарасова.

Кафедра енології Вищої школи Гайзенхайм Німеччина. 

Запрошуються студенти спеціальностей "Хімія" та "Харчові технології". 


]]>
Tue, 20 Oct 2020 08:01:23 GMT 63
<![CDATA[Новини / Курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/kursi-pidvishchennia-kvalifikatsiyi-za-programoiu-aktualni-problemi-suchasnoyi-biologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/kursi-pidvishchennia-kvalifikatsiyi-za-programoiu-aktualni-problemi-suchasnoyi-biologiyi афішаДо уваги вчителів біології, екології, основ здоров’я та природознавства! З 23 жовтня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича розпочинають роботу тижневі курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології» (30 год / 1 кредит ЄКТС).

 

Для реєстрації перейдіть, будь ласка, за посиланням
 https://forms.gle/3qhTCKybqzTVmD3r6

 

 

]]>
Mon, 19 Oct 2020 16:54:53 GMT 48
<![CDATA[Новини / З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/z-dnem-pratsivnikiv-harchovoyi-promislovosti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/z-dnem-pratsivnikiv-harchovoyi-promislovosti cake Всіх працівників харчової промисловості з професійним святом – і тих, хто є вже професіоналом у цій справі, і тих, хто цю цікаву, благородну і смачну професію обрав нещодавно, і тих, хто тільки навчається цій професії.

Нехай ваше благополуччя буде ситним, як 

]]>
Sun, 18 Oct 2020 08:50:56 GMT 60
<![CDATA[Новини / Нагороди викладачів кафедри біохімії та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/nagorodi-vikladachiv-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/nagorodi-vikladachiv-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi 6 жовтня у Мармуровій залі відбулося урочисте нагородження професорсько-викладацького складу ЧНУ з нагоди 145 річниці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

З кафедри біохімії та біотехнології нагороджені:

- завідувач кафедри біохімії та біотехнології, доктор біологічних наук, професор Копильчук Галина Петрівна – почесною відзнакою Чернівецької міської ради – медаллю  “На славу Чернівців”;

]]>
Tue, 06 Oct 2020 11:25:33 GMT 41
<![CDATA[Новини / Вітаємо професора Романа Волкова з присвоєнням почесного звання!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/vitaemo-profesora-romana-volkova-z-prisvoenniam-pochesnogo-zvannia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/vitaemo-profesora-romana-volkova-z-prisvoenniam-pochesnogo-zvannia  

 Президент України Володимир Зеленський на урочистому засіданні вченої ради Чернівецького національного університету вручив нагрудний знак та посвідчення почесного звання "Заслужений діяч науки і техніки України" завідувачу кафедри молекулярної генетики та біотехнології професору Роману Волкову.

 

]]>
Fri, 02 Oct 2020 16:04:56 GMT 57
<![CDATA[Новини / Небезпечний карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald) вже у Чернівцях!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/nebezpechnii-karantinnii-burian-tsenhrus-dovgogolkovii-cenchrus-longispinus-kneuck-fernald-vzhe-u-chernivtsiah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/nebezpechnii-karantinnii-burian-tsenhrus-dovgogolkovii-cenchrus-longispinus-kneuck-fernald-vzhe-u-chernivtsiah карантинний бур’ян - ценхрус довгоголковий У вересні співробітниками кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Аллою Токарюк та Оленою Волуцою знайдено новий вид для флори Чернівецької області – карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald). Його виявлено у центрі м. Чернівці на вул. Суворова у щілинах між тротуарною плиткою (див. фото).

]]>
Thu, 01 Oct 2020 16:59:24 GMT 48