RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Fri, 21 Feb 2020 07:15:01 GMT <![CDATA[Новини / Розширене засідання кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/rozshirene-zasidannia-kafedri-botaniki-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/rozshirene-zasidannia-kafedri-botaniki-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva У вівторок, 25.02.2020р., о 12-00
(ауд.81 корп.3, вул. Л. Українки, 25)
відбудеться розширене засідання кафедри ботаніки,
лісового і садово-паркового господарства.

У порядку денному доповідь Василя Буджака
за результатами виконання дисертації
на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук
на тему׃ «ФІТОІНДИКАЦІЙНА І СОЗОЛОГІЧНА ОЦІНКА
ТРАВ’ЯНОЇ РОСЛИННОСТІ ВЕРХНІХ БАСЕЙНІВ ПРУТА ТА СІРЕТУ».

Запрошуються всі зацікавлені!

]]>
Thu, 20 Feb 2020 10:42:41 GMT 48
<![CDATA[Новини / Інформація щодо Всеукраїнської олімпіади з біології для професійної орієнтації вступників до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/informatsiia-shchodo-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-biologiyi-dlia-profesiinoyi-orientatsiyi-vstupnikiv-do-chernivetskogo-natsionalnogo-universitetu-imeni-iuriia-fedkovicha http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/informatsiia-shchodo-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-biologiyi-dlia-profesiinoyi-orientatsiyi-vstupnikiv-do-chernivetskogo-natsionalnogo-universitetu-imeni-iuriia-fedkovicha Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у січні-квітні 2020 року проводить Всеукраїнську олімпіаду для професійної орієнтації цьогорічних вступників на основі повної загальної середньої освіти. Олімпіада відбувається у два тури (дистанційний та очний).

На першому (дитанційному) турі пропонується десять завдань. Відповідь на кожне завдання, залежно від її правильності та повноти, оцінюється цілою кількістю балів від 0 до 10. Відповідно, максимальна оцінка за роботу становить 100 балів.

]]>
Tue, 04 Feb 2020 13:38:35 GMT 75
<![CDATA[Новини / До уваги абітурієнтів: перевір свої знання з хімії та отримай додаткові бали до сертифіката ЗНО!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-perevir-svoyi-znannia-z-himiyi-ta-otrimai-dodatkovi-bali-do-sertifikata-zno http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-perevir-svoyi-znannia-z-himiyi-ta-otrimai-dodatkovi-bali-do-sertifikata-zno chemistry Університетька олімпіада з хімії для абітурієнтів проводиться в два тури - дистанційний (до 20 березня 2020 року) та очний (квітень 2020 року). За результатами олімпіади абітурієнт має змогу отримати до 20 балів до сертифіката ЗНО з хімії при вступі на одну зі

]]>
Wed, 29 Jan 2020 11:17:19 GMT 60
<![CDATA[Новини / Вічна пам'ять]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vichna-pamiat http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vichna-pamiat

Гірка звістка про непоправну втрату сколихнула колектив хіміків Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.Уч

Учора, 16 січня відійшов у вічність кандидат хімічних наук, доцент кафедри органічної хімії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Сташкевич Отто Михайлович.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині померлого.

]]>
Fri, 17 Jan 2020 11:04:53 GMT 63
<![CDATA[Оголошення / Захист дисертації Буждиган О.Я.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/zahist-disertatsiyi-buzhdigan-oia-na-zdobuttia-naukovogo-stupenia-doktor-biologichnih-nauk-030016-ekologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/zahist-disertatsiyi-buzhdigan-oia-na-zdobuttia-naukovogo-stupenia-doktor-biologichnih-nauk-030016-ekologiia У середу 18 грудня 2019 р. о 10:00 у 81 ауд. (3 корпус, ІБХБ) відбудеться захист дисертації Буждиган О.Я. на здобуття наукового ступеня доктор біологічних наук (03.00.16  - екологія)

]]>
Mon, 16 Dec 2019 15:14:11 GMT 52
<![CDATA[Новини / «Тиждень екології»: дайджест основних подій]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/tizhden-ekologiyi-daidzhest-osnovnih-podii http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/tizhden-ekologiyi-daidzhest-osnovnih-podii У листопаді 2019 року на кафедрі екології та біомоніторингу за сприяння Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА проведено «Тиждень екології», що об’єднав цілу низку заходів. Зокрема, відбувся науковий семінар з міждисциплінарного підходу до ландшафтно-екологічних досліджень на тему «Learning Landscape Approach through Evaluation: Opportunities for Pan-Europen Long-Term Socio-Ecological Research», проведено зустріч з учнями та вчителями ЗСО на тему «Екологія: сьогодні і завтра», у якій взяли участь близько 100 учнів 10-11 класів та інші заходи.

]]>
Thu, 12 Dec 2019 20:22:23 GMT 51
<![CDATA[Новини / Візит науковців Інституту біології, хімії та біоресурсів до чеського університету]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vizit-naukovtsiv-institutu-biologiyi-himiyi-ta-bioresursiv-do-cheskogo-universitetu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vizit-naukovtsiv-institutu-biologiyi-himiyi-ta-bioresursiv-do-cheskogo-universitetu На запрошення чеських колег, науковці кафедри екології та біомоніторингу (Аліна Жук, Олександр Шкробанець) і кафедри молекулярної генетики та біотехнології (Людмила Язловицька) Інституту біології, хімії та біоресурсів відвідали факультет наук Університету Палацького м. Оломоуц (Чехія) (26-30 листопада 2019).

]]>
Wed, 11 Dec 2019 19:15:54 GMT 51
<![CDATA[Новини / «Зупинимо ерозію грунтів. Врятуємо наше майбутнє»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/zupinimo-eroziiu-gruntiv-vriatuemo-nashe-maibutne http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/zupinimo-eroziiu-gruntiv-vriatuemo-nashe-maibutne Тема сьогоднішнього Всесвітнього дня ґрунту «Зупинимо ерозію грунтів. Врятуємо наше майбутнє».

Обговорення саме цих актуальних в контексті всього людства питань провів проф. Ю. М. Дмитрук з учнями старших класів Чернівецької загальноосвітньої школи № 27 (директор Томяк. Віктор Михайлович). 

]]>
Fri, 06 Dec 2019 19:01:42 GMT 44
<![CDATA[Новини / Акредитаційна експертиза освітньої програми «Середня освіта: Біологія та здоров’я людини»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/akreditatsiina-ekspertiza-osvitnoyi-programi-serednia-osvita-biologiia-ta-zdorovia-liudini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/akreditatsiina-ekspertiza-osvitnoyi-programi-serednia-osvita-biologiia-ta-zdorovia-liudini розклад роботи експертної групиУпродовж 25-27 листопада в Інституті біології, хімії та біоресурсів відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 14.листопада 2019 р. № 112-Е працювала експертна група, що проводила акредитаційну експертизу освітньої програми «Середня освіта: Біологія та здоров’я людини» у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

З інформацією про склад та розклад роботи експертної групи можна ознайомитися на сторінці кафедри ботаніки

]]>
Sat, 30 Nov 2019 12:03:54 GMT 48
<![CDATA[Новини / Учні багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей на кафедрі біохімії та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchni-bagatoprofilnogo-litseiu-dlia-obdarovanih-ditei-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchni-bagatoprofilnogo-litseiu-dlia-obdarovanih-ditei-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi

Профорієнтаційна робота – один із важливих напрямків діяльності кафедри. 21 листопада викладачі кафедри біохімії та біотехнології провели зустріч з одинадцятикласниками багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей м. Чернівці, під час якої ліцеїстам розповіли про напрямки та об’єкти наукових досліджень, провели оглядові екскурсії з метою ознайомлення з лабораторним обладнанням і аудиторним фондом кафедри.

]]>
Thu, 28 Nov 2019 13:38:57 GMT 41
<![CDATA[Новини / Практичний тренінг "Польової школи фермера" за участі проф. Ю.Дмитрука]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/praktichnii-trening-polovoyi-shkoli-fermera-za-uchasti-prof-iudmitruka http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/praktichnii-trening-polovoyi-shkoli-fermera-za-uchasti-prof-iudmitruka Практичний тренінг відбувся на базі ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" (Київська обл.).

Польова школа фермера "Грунтозберігаючі технології у землеробстві" є частиною проекту "Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зони України" під егідою ФАО.]]> Tue, 26 Nov 2019 18:38:08 GMT 44 <![CDATA[Новини / ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЇ УЧНІВ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/innovatsiini-pidhodi-do-proforientatsiyi-uchniv-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/innovatsiini-pidhodi-do-proforientatsiyi-uchniv-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu 15 листопада 2019 року на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за сприяння Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА в рамках проведення Тижня екології проведено зустріч з учнями та вчителями ЗСО на тему «Екологія: сьогодні і завтра», координатором якого була асистент кафедри екології та біомоніторингу Филипчук Т.В. У заході прийняли участь близько 100 учнів 10-11 класів закладів середньої освіти м. Чернівці та Чернівецької області. 

]]>
Tue, 26 Nov 2019 09:13:04 GMT 51
<![CDATA[Новини / Віримо, молимося, пам’ятаємо і запалимо свічу – свічу скорботи…]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/virimo-molimosia-pamiataemo-i-zapalimo-svichu-svichu-skorboti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/virimo-molimosia-pamiataemo-i-zapalimo-svichu-svichu-skorboti 22 листопада  на кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства було проведено захід  присвячений вшануванню пам’яті жертв  голодомору 1932-1933 років. До участі залучились викладачі та студенти кафедри.

Сучасний українець, зокрема той, що народився у 90-х, розуміє трагедію Голодомору через статистику. Завдяки їй він сяк-так уявляє ту втрату, якої зазнала наша країна, жахається з правди, з того, як це відбувалося. Але це ще не той рівень усвідомлення.

]]>
Sat, 23 Nov 2019 18:18:49 GMT 44
<![CDATA[Новини / Нові підходи до підвищення якості знань студентів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/novi-pidhodi-do-pidvishchennia-iakosti-znan-studentiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/novi-pidhodi-do-pidvishchennia-iakosti-znan-studentiv

На кафедрі біохімії та біотехнології 19 листопада для студентів 1 курсу спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» проведено «круглий стіл» на тему «Внутрішнє життя клітини» із нормативної дисципліни «Загальна цитологія».

(фото та відео з події)

 

]]>
Fri, 22 Nov 2019 11:03:39 GMT 41
<![CDATA[Новини / Cемінар «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ceminar-zberezhennia-bioriznomanittia-iak-odna-z-globalnih-problem-regionalnii-ta-lokalnii-aspekti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ceminar-zberezhennia-bioriznomanittia-iak-odna-z-globalnih-problem-regionalnii-ta-lokalnii-aspekti завідувач кафедри проводить семінар21 листопада 2019 року на базі «Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття» (кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича) проведено семінар для членів методоб’єднання вчителів біології Острицької ОТГ на тему: «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти».

]]>
Thu, 21 Nov 2019 16:23:50 GMT 48
<![CDATA[Новини / Стале бджільництво в Україні]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/stale-bdzhilnitstvo-v-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/stale-bdzhilnitstvo-v-ukrayini  6-8 листопада 2019 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Стале бджільництво в Україні». Організаторами конференції були Інститут біології, хімії та біоресурсів ЧНУ (кафедра молекулярної генетики та біотехнології, а також кафедра екології та біомоніторингу), ГО «Асоціація виробників продукції бджільництва «Буковинський бджоляр»», Спілка пасічників України. 

]]>
Tue, 12 Nov 2019 14:59:52 GMT 57
<![CDATA[Новини / Від теорії до практики!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/vid-teoriyi-do-praktiki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/vid-teoriyi-do-praktiki

2.11.2019 року студенти спеціальності 162 –Біотехнології та біоінженерія в рамках курсу «Загальна біотехнологія» та організації наукової роботи студентів-біотехнологів кафедри біохімії та біотехнології під керівництвом д.б.н., доцента Худого О.І та к.б.н., асистента Чебан Л.М. відвідали приватне осетрово-форелеве господарство «Ішхан».

]]>
Tue, 12 Nov 2019 08:47:06 GMT 41
<![CDATA[Новини / КОНФЕРЕНЦІЯ!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/konferentsiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/konferentsiia 6-8 листопада відбудеться І Міжнародна науково-практична конференція "Стале бджільництво в Україні" на базі ЧНУ імені Юрія Федьковича. Реєстрація учасників 6 листопада з 8.00 по 11.00 біля Мармурової зали (ЧНУ). Відкриття об 11.15 у Мармуровій залі ЧНУ.  Початок пленарних засідань о 12.00

]]>
Fri, 01 Nov 2019 09:23:18 GMT 57
<![CDATA[Оголошення / КОНФЕРЕНЦІЯ!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/ogoloshennia/konferentsiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/ogoloshennia/konferentsiia 6-8 листопада відбудеться І Міжнародна науково-практична конференція "Стале бджільництво в Україні"

]]>
Fri, 01 Nov 2019 09:13:30 GMT 58
<![CDATA[Новини / Студенти екологи вміють працювати!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-vmiiut-pratsiuvati http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-vmiiut-pratsiuvati У рамках двосторонньої угоди про співпрацю викладачі та студенти кафедри екології та біомоніторингу долучилися до збору яблук на Придністровській  станції садівництва. Студенти працювали із задоволенням та піднесеним настроєм, смакуючи солодкі яблука. Сонячна погода якнайкраще сприяла ефективній роботі, адже вдалося зібрати майже 10 т яблук. Поверталися до дому стомлені але з піснями.

]]>
Tue, 22 Oct 2019 18:29:15 GMT 51