RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Thu, 23 Mar 2017 23:57:42 GMT <![CDATA[Новини / Доступ до БД "Global Patents Reference Center"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/dostup-do-bd-global-patents-reference-center http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/dostup-do-bd-global-patents-reference-center Тестовий доступ до БД відкрито з 20 березня  по 30 квітня 2017 року.

База даних "Global Patents Reference Center" :
- включає 98 млн. записів про патентні документи (52 млн. патентних документів у повному тексті) більше ніж 100 патентних відомств країн світу...

]]>
Tue, 21 Mar 2017 13:58:38 GMT 75
<![CDATA[Оголошення / Екскурсії до Ботанічного саду в 2017 році.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/ekskursiyi-do-botanichnogo-sadu-v-2017-rotsi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/ekskursiyi-do-botanichnogo-sadu-v-2017-rotsi Цьогоріч екскурсійний сезон в Ботанічному саду Чернівецького національного університету розпочнеться 18 квітня. Щиро запрошуємо на оглядові та тематичні екскурсії для мешканців та гостей міста, любителів природи, чистого повітря, гарних квітів і пізнавального відпочинку. 

]]>
Sat, 18 Mar 2017 21:28:34 GMT 70
<![CDATA[Новини / Освітня програма підготовки здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів та Ліцензійна справа доктора філософії (PhD) - спеціальність 101 "ЕКОЛОГІЯ"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitnia-programa-pidgotovki-zdobuvachiv-pershogo-bakalavrskogo-rivnia-ta-litsenziina-sprava-doktora-filosofiyi-phd-spetsialnist-101-ekologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitnia-programa-pidgotovki-zdobuvachiv-pershogo-bakalavrskogo-rivnia-ta-litsenziina-sprava-doktora-filosofiyi-phd-spetsialnist-101-ekologiia На сайті кафедри екології та біомоніторингу у рубриці АБІТУРІЄНТУ виставлено документи у форматі PDF: Освітню програму підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 10 «Природничі науки», спеціальності 101 «Екологія» та Ліцензійну справу доктора філософії (PhD) за освітньо-науковою програмою 101 Екологія.

]]>
Tue, 14 Mar 2017 06:59:41 GMT 51
<![CDATA[Новини / Привітання для землевпорядників]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/privitannia-dlia-zemlevporiadnikiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/privitannia-dlia-zemlevporiadnikiv Світлина від Олега Качановского.Професійне свято - День землевпорядника відзначається в Україні щорічно в другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Союзу землевпорядників України. 

Землевпорядник, сьогодні ти святкуєш! 
Професія твоя землі порядкує. 
Надії, щастя, і тепла. 

]]>
Sat, 11 Mar 2017 17:20:18 GMT 54
<![CDATA[Новини / Статистика відвідування сайту інституту за 2016 рік]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/statistika-vidviduvannia-saitu-institutu-za-2016-rik http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/statistika-vidviduvannia-saitu-institutu-za-2016-rik Пропонуємо Вашій увазі результати моніторингу відвідування нашого сайту та його окремих складових згідно даних Google Analytic.

Загальна кількість відвідувачів сайту за минулий рік склала 159109, з них 118292 – це унікальні перегляди. Основна категорія відвідувачів – це люди віком від 18 до 34 років (61%). Понад 54% – відвідувачі чоловічої статі...

]]>
Thu, 09 Mar 2017 22:37:37 GMT 75
<![CDATA[Новини / Журі під головуванням професора Марченка М.М. визначило найкращого вчителя року в номінації «Біологія»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/zhuri-pid-golovuvanniam-profesora-marchenka-mm-viznachilo-naikrashchogo-vchitelia-2017-roku-v-nominatsiyi-biologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/zhuri-pid-golovuvanniam-profesora-marchenka-mm-viznachilo-naikrashchogo-vchitelia-2017-roku-v-nominatsiyi-biologiia У січні-лютому 2017 року в рамках реалізації Державної національної програми "Освіта" ("Україна XXI століття") відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2017". Академік АН Вищої школи України, Відмінник освіти України, професор Марченко М.М. очолив журі конкурсу в номінації «Біологія». 

 

]]>
Thu, 09 Mar 2017 13:10:05 GMT 41
<![CDATA[Новини / Вітаємо з успішним захистом кандидатської дисертації за спеціальністю 03.00.20 – біотехнологія]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/vitaemo-z-uspishnim-zahistom-kandidatskoyi-disertatsiyi-za-spetsialnistiu-030020-biotehnologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/vitaemo-z-uspishnim-zahistom-kandidatskoyi-disertatsiyi-za-spetsialnistiu-030020-biotehnologiia Колектив кафедри біохімії та біотехнології щиро вітає асистента кафедри Кушнірик Ольгу Василівну з успішним захистом кандидатської дисертації за спеціальністю 03.00.20 – біотехнологія та її наукового керівника доцента Худого Олексія Ігоровича.

]]>
Tue, 07 Mar 2017 10:25:02 GMT 41
<![CDATA[Оголошення / ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ! УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОЛІМПІАДА З БІОЛОГІЇ, ЗАВДАННЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ТУРУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/do-uvagi-abiturientiv-universitetska-olimpiada-z-biologiyi-zavdannia-distantsiinogo-turu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/do-uvagi-abiturientiv-universitetska-olimpiada-z-biologiyi-zavdannia-distantsiinogo-turu Олімпіада проводиться у два тури (дистанційний та очний). Електронна реєстрація на олімпіаду здійснюється за цим посиланням до 31 березня. 

Завдання з біології для дистанційного туру можна завантажити за цим посиланням.

Дайте відповіді (з детальними поясненнями) на олімпіадні завдання, акуратно та грамотно  оформіть їх, на першій сторінці вкажіть такі дані про себе: прізвище, ім’я та по батькові, школу та район (для цьогорічних випускників) або село/селище/місто та район проживання (для випускників минулих років), номер мобільного телефону та адресу електронної пошти.

До 31 березня включно подайте Ваші роботи в університет на перевірку одним із таких способів:

  • фотографії  чи скановані копії роботи надішліть електронною поштою на адресу: ibhb@chnu.edu.ua;
  • надішліть поштою роботу в паперовому вигляді на адресу: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2, ЧНУ, інститут біології, хімії та біоресурсів;
  • занесіть роботу в паперовому вигляді в дирекцію інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ (вул. Л. Українки, IІІ корпус, каб. 9).

Не пізніше 10 квітня будуть оприлюднені відповіді на завдання та критерії їх оцінювання, а також попередні результати перевірки робіт учасників олімпіади. У разі виникнення питань щодо правильності та об’єктивності оцінювання виконаних завдань до 12 квітня включно можна подати в дирекцію інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ обґрунтовану апеляційну заяву в письмовій формі  з зазначенням причини апеляції. Впродовж двох днів апеляційна комісія розгляне заяву, прийме відповідне рішення та надасть його для ознайомлення заявнику.

До 15 квітня будуть оприлюднені остаточні результати перевірки робіт учасників олімпіади із зазначенням допущених до участі в другому турі учасників, а також дати, місця та часу проведення очного туру. Учасники олімпіади, які отримають право на участь у другому турі, будуть повідомлені про дату, місце та час його проведення також електронною поштою та телефоном.

Спеціальності, при вступі на навчання за якими в нашому університеті до результату R ЗНО з біології можуть бути нараховані додаткові 20 балів (якщо ≤180) або додаткові (200–R) балів (якщо 180<R<200):

середня освіта (біологія); біологія; біотехнології та біоінженерія; садово-паркове господарство  — до конкурсного бала в нашому університеті додається 0,4*20 = 8 додаткових балів (якщо ≤180) або 0,4*(200–R) додаткових балів (якщо 180<R<200);

екологія; фізика та астрономія; прикладна фізика та наноматеріали; електроніка; агрономія — до конкурсного бала в нашому університеті додається 0,25*20 = 5 додаткових балів (якщо ≤180) або 0,25*(200–R) додаткових балів (якщо 180<R<200).

]]>
Mon, 06 Mar 2017 13:28:10 GMT 76
<![CDATA[Оголошення / До уваги абітурієнтів! Університетська олімпіада з хімії, завдання дистанційного туру]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/do-uvagi-abiturientiv-universitetska-olimpiada-z-himiyi-zavdannia-distantsiinogo-turu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/do-uvagi-abiturientiv-universitetska-olimpiada-z-himiyi-zavdannia-distantsiinogo-turu олімпіадаОлімпіада проводиться у два тури (дистанційний та очний). Електронна реєстрація на олімпіаду здійснюється за цим посиланням до 31 березня. 

Завдання з хімії для дистанційного туру можна завантажити за цим посиланням.

]]>
Mon, 06 Mar 2017 09:35:48 GMT 76
<![CDATA[Новини / Безкоштовний тренінг із зовнішнього незалежного оцінювання]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/bezkoshtovnii-trening-iz-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsiniuvannia http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/bezkoshtovnii-trening-iz-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsiniuvannia З метою покращення підготовки учнів до складання тестів зовнішнього незалежного тестування з хімії або біології на базі Інституту Біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича організовано безкоштовний тренінг із зовнішнього незалежного оцінювання − 2017.  

]]>
Sun, 05 Mar 2017 11:18:24 GMT 75
<![CDATA[Новини / Нові публікації науковців кафедри грунтознавства у колективній монографії "Soil Science Working for a Living"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/novi-publikatsiyi-naukovtsiv-kafedri-gruntoznavstva-u-kolektivnii-monografiyi-soil-science-working-for-a-living http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/novi-publikatsiyi-naukovtsiv-kafedri-gruntoznavstva-u-kolektivnii-monografiyi-soil-science-working-for-a-living

Дослідницькі статті 4-х науковців кафедри грунтознавства побачили світ у колективній монографії "Soil Science Working for a Living", що була видана авторитетним видавництвом "Springer" на початку цього року.

Варто зауважити, що відповідні публікації були обрані науковими редакторами монографії, за результатами авторських виступів та їх активних обговорень на Міжнародній науковій конференції «PEDODIVERSITY: Space and Time». 

]]>
Wed, 22 Feb 2017 01:35:04 GMT 44
<![CDATA[Новини / Селекція європейських бджіл. Теорія та практика]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/selektsiia-evropeiskih-bdzhil-teoriia-ta-praktika http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/selektsiia-evropeiskih-bdzhil-teoriia-ta-praktika 16-18 лютого 2017 р. у м. Львів відбулась Міжнародна науково-практична конференція  «Селекція європейських бджіл. Теорія та практика», організована «Об’єднанням пасічників-матководів України» (голова – Іван Доскоч) сумісно з кафедрою молекулярної генетики та біотехнології Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

(На фото: делегація науковців і пасічників м. Чернівці та доктор Природничого університету м. Люблін Grzegorz Borsuk  (справа біля стенду).

]]>
Tue, 21 Feb 2017 19:43:13 GMT 57
<![CDATA[Новини / Хіба можна пізнавати природу, не познайомившись з його Величністю, грунтом?]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/hiba-mozhna-piznavati-prirodu-ne-poznaiomivshis-z-iogo-velichnistiu-gruntom http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/hiba-mozhna-piznavati-prirodu-ne-poznaiomivshis-z-iogo-velichnistiu-gruntom Студентські канікули ще тривають, але в нашій лабораторії "Мікроморфології та біології грунтів" гамірно та цікаво. Сьогодні, академічна тиша порушена вихованцями гуртка "Природа рідного краю", що діє при комунальному закладі "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді".  

Хіба можна пізнавати природу, не познайомившись з його Величністю, грунтом? Очевидно, ні! І це прекрасно розуміють колеги та друзі нашої кафедри з ЦЕНТУМа.

]]>
Mon, 20 Feb 2017 00:31:17 GMT 44
<![CDATA[Новини / Професора кафедри екології та біомоніторингу Марію Федоряк нагороджено сертифікатом відзнаки]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/profesora-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-mariiu-fedoriak-nagorodzheno-sertifikatom-vidznaki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/profesora-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-mariiu-fedoriak-nagorodzheno-sertifikatom-vidznaki

По закінченню курсу MASHAV професора кафедри екології та біомоніторингу Марію Федоряк нагородили сертифікатом відзнаки і зробили публікацію на сайті Посольства Держави Ізраїль. 

На думку Марії Федоряк, Ізраїль нині є однією з провідних країн у світі у застосуванні надсучасних технологій для охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів. Тому вона охоче ділиться з бажаючими враженнями про програму і інформацією щодо умов участі у наступних програмах.

]]>
Fri, 17 Feb 2017 18:33:21 GMT 51
<![CDATA[Новини / Успішна підготовка юних дослідників]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/pidgotovka-iunih-biologiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/pidgotovka-iunih-biologiv Вітаємо асистентів кафедри молекулярної генетики та біотехнології, канд.біол.наук  Інну Буздугу та Юрія Тинкевича 
з успішним захистом їх вихованцями, учнями-членами БМАНУМ відділення хімії та біології - Анна Волкова (9 клас)
та Ірина Пахомова (11 кл) - наукових робіт під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт,  
який проходив на базі Чернівецького національного університету.

]]>
Tue, 14 Feb 2017 21:26:23 GMT 57
<![CDATA[Новини / Вітання з ювілеєм професору Костишину С.С.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vitannia-z-iuvileem-prof-kostishinu-ss http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vitannia-z-iuvileem-prof-kostishinu-ss

 

Колектив кафедри екології та біомоніторингу вітає із славним 85-річним ювілеєм радника ректора Чернівецького національного університету, професора, доктора біологічних наук Степана Степановича Костишина. Зичимо козацького здоров'я, щастя, здійснення Ваших мрій та бажань, втілення задумів і планів, і многая літ!

 

 

]]>
Tue, 07 Feb 2017 09:54:55 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Гранти Європейської дослідницької ради]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/granti-evropeiskoyi-doslidnitskoyi-radi http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/granti-evropeiskoyi-doslidnitskoyi-radi 2 лютого 2017 року  o 11-00  в 47 аудиторії 3 корпусу ЧНУ нашого інституту, відбудеться семінар за участі представника Державного фонду фундаментальних досліджень, НКП Горизонт 2020 «Гранти Європейської дослідницької ради» Валентини Андрущенко.

]]>
Mon, 30 Jan 2017 12:23:14 GMT 76
<![CDATA[Новини / Благодійна акція «Плече побратима» досягла поставленої мети]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/blagodiina-aktsiia-pleche-pobratima-dosiagla-postavlenoyi-meti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/blagodiina-aktsiia-pleche-pobratima-dosiagla-postavlenoyi-meti З 10 грудня по 7 січня проходила благодійна волонтерська акція Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича «Плече побратима». Акція мала на меті закупівлю пристроїв для обігріву та приготування їжі для наших земляків з 80 ДШб та збір коштів для допомоги двом важкопораненим буковинцям – В'ячеславу Даскалюку та Юрію Ходану.

]]>
Fri, 20 Jan 2017 07:12:08 GMT 54
<![CDATA[Новини / MASHAV INTERNATIONAL TRAINING COURSE “ENVIRONMENTAL MANAGEMENT OF NATURAL PARKS AND RESERVES” (TEL AVIV – KIBBUTZ KETURA – JERUSALEM, ISRAEL)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mashav-international-training-course-environmental-management-of-natural-parks-and-reserves-tel-aviv-kibbutz-ketura-jerusalem-israel http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mashav-international-training-course-environmental-management-of-natural-parks-and-reserves-tel-aviv-kibbutz-ketura-jerusalem-israel Professor of the Department of Ecology and Biomonitoring Mariia Fedoriak attended the MASHAV International training course “Environmental Management of Natural Parks and Reserves” in Israel. The course brought together 25 middle-career experts in nature conservation from 12 countries of Europe, Africa, Asia, and South America. The meeting was hosted by the Arava Institute for Environmental Studies under aegis of the MASHAV – Israel’s Agency for International Development Cooperation from November 27 till December 13 2016 mainly at Kibbutz Ketura, Israel. s and Embassy of the State of Israel in Ukraine for an amazing opportunity to take part in the training course.

]]>
Wed, 04 Jan 2017 12:13:19 GMT 51
<![CDATA[Новини / MASHAV INTERNATIONAL TRAINING COURSE “ENVIRONMENTAL MANAGEMENT OF NATURAL PARKS AND RESERVES” (TEL AVIV – KIBBUTZ KETURA – JERUSALEM, ISRAEL)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mashav-international-training-course-environmental-management-of-natural-parks-and-reserves-tel-aviv-kibbutz-ketura-jerusalem-israel http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mashav-international-training-course-environmental-management-of-natural-parks-and-reserves-tel-aviv-kibbutz-ketura-jerusalem-israel Professor of the Department of Ecology and Biomonitoring Mariia Fedoriak attended the MASHAV International training course “Environmental Management of Natural Parks and Reserves” in Israel. The course brought together 25 middle-career experts in nature conservation from 12 countries of Europe, Africa, Asia, and South America. The meeting was hosted by the Arava Institute for Environmental Studies under aegis of the MASHAV – Israel’s Agency for International Development Cooperation from November 27 till December 13 2016 mainly at Kibbutz Ketura, Israel. s and Embassy of the State of Israel in Ukraine for an amazing opportunity to take part in the training course.

]]>
Wed, 04 Jan 2017 12:13:19 GMT 51