RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Mon, 29 May 2023 19:54:52 GMT <![CDATA[Новини / ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАДИ З ЕКОЛОГІЇ ТА ЇХ НАУКОВИХ НАСТАВНИКІВ!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vitaemo-peremozhtsiv-olimpiadi-z-ekologiyi-ta-yih-naukovih-nastavnikiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vitaemo-peremozhtsiv-olimpiadi-z-ekologiyi-ta-yih-naukovih-nastavnikiv 24.05.2023 в інтерактивно-освітньому просторі «Музей науки» відбувся «Молодіжний івент-2023», учасниками якого стали обдарована учнівська молодь Буковини, їх вчителі та наукові керівники. Серед запрошених – викладачі ННІБХБ, під керівництвом яких учні здобули перемогу у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. 

]]>
Fri, 26 May 2023 09:35:39 GMT 51
<![CDATA[Новини / 20 травня – Всесвітній день бджіл!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/20-travnia-vsesvitnii-den-bdzhil http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/20-travnia-vsesvitnii-den-bdzhil

Роль бджоли медоносної важко переоцінити. Фахівці і студенти кафедри екології та біомоніторингу у широкій співпраці з українськими колегами і міжнародною науковою спільнотою активно досліджують підтримуючі, ресурсні, регулюючі та культурні екосистемні послуги виду і асоційовані фактори ризику на соціо-екологічних градієнтах. Тому ми активно долучилися і до відзначення Всесвітнього дня бджіл.

]]>
Thu, 25 May 2023 19:37:55 GMT 51
<![CDATA[Новини / Захист ознайомчої педагогічної практики студентами 302 групи]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/zahist-oznaiomchoyi-pedagogichnoyi-praktiki-studentami-302-grupi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/zahist-oznaiomchoyi-pedagogichnoyi-praktiki-studentami-302-grupi   16 травня 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся захист ознайомчої педагогічної практики студентами 302 групи спеціальності "Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)". Студенти поділились враженнями про оснащення закладів загальної середньої освіти міста, використання сучасних освітніх технологій та методів викладання. Крім того, відмітили практичну цінність отриманого досвіду для своєї майбутньої педагогічної діяльності. Також зазначили значну насиченість різноплановою діяльністю під час проходження практики.

]]>
Thu, 25 May 2023 15:24:56 GMT 48
<![CDATA[Новини / ПРОДОВЖЕННЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/prodovzhennia-proforientatsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/prodovzhennia-proforientatsiyi 1На кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбувся профорієнтаційний захід, який відвідали студенти Кіцманського фахового коледжу ПДУ.

Майбутнім абітурієнтам демонструвалася розроблена освітньо-професійна програма першого (бакалаврського) рівня «Землеустрій та кадастр» та майбутні сфери професійної діяльності. 

]]>
Tue, 23 May 2023 10:51:17 GMT 54
<![CDATA[Новини / «Наукові пікніки» як відзначення Дня науки України!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/naukovi-pikniki-iak-vidznachennia-dnia-nauki-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/naukovi-pikniki-iak-vidznachennia-dnia-nauki-ukrayini

21 травня щорічну акцію «Наукові пікніки» з популяризації науки серед населення вперше проведено на території скверу перед резиденцією Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Значна кількість локацій різних кафедр ВУЗу на оновлених алеях поруч із рідним університетом у затишку тіні дерев та під гучну запальну національну музику створювали відчуття справжнього свята науки. Символічно, що напередодні, 20 травня 2023 р. відзначалася 26-та річниця святкування Дня науки в Україні.

До організації інтерактиву для гостей і відвідувачів акції долучилися студенти-екологи 103 групи під керівництвом доц. Уляни ЛЕГЕТИ за допомоги та настанов старшокурсників (403 групи), членів студентської організації «Надворі». Локація кафедри екології та біомоніторингу була представлена одразу п’ятьма напрямками.

]]>
Mon, 22 May 2023 17:59:42 GMT 51
<![CDATA[Новини / Наука - це цікаво та захопливо]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/nauka-tse-tsikavo-ta-zahoplivo http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/nauka-tse-tsikavo-ta-zahoplivo  Популяризація науки - дуже важлива складова навчального процесу. Вона може включати в себе цілий комплекс різноманітних заходів: лекцій, вебінарів, зустрічей, екскурсій та демонстративних експериментів. Один з таких заходів - "Наукові пікніки" - відбувся в неділю, 21 травня, у сквері навпроти Резиденції. 

Традиційно, студенти кафедри хімії та експертизи харчової продукції презентували свої освітні програми. Студенти
]]>
Mon, 22 May 2023 15:52:50 GMT 60
<![CDATA[Новини / До Міжнародного дня Біорізноманіття - про унікальні об'єкти фіторізноманіття Буковини]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/do-mizhnarodnogo-dnia-bioriznomanittia-pro-unikalni-obekti-fitoriznomanittia-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/do-mizhnarodnogo-dnia-bioriznomanittia-pro-unikalni-obekti-fitoriznomanittia-bukovini
  Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на Генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році.

  Центр збереження біорізноманіття, який функціонує при кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, продовжує серію матеріалів про унікальні, найцінніші об’єкти біорізноманіття Буковини і Карпатського регіону загалом, за збереження яких ми відповідаємо перед світовою спільнотою.

  До цього переліку належать заповідні об’єкти Рухотинського лісництва, яке розташоване у центральній частині Хотинської височини. В межах цього лісництва знаходяться 7 об’єктів природно-заповідного фонду: ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Рухотинський ліс» (49 га), п’ять заповідних урочищ – «Буковий праліс» (33 га), «Дубовий праліс» (13 га), «Ділянка пралісу» (10 га), «Бучок» (25,8 га), «Реліктова бучина» (60 га) та орнітологічний заказник місцевого значення «Чапля» (8,3 га), де охороняються осередки пралісових екосистем.

  За ініціативи керівництва ДП «Ліси України» (філія Сокирянське лісове господарство), у підпорядкуванні якого знаходиться лісництво, співробітниками кафедри ботаніки проведено обстеження цих заповідних об’єктів.

]]>
Mon, 22 May 2023 12:33:19 GMT 48
<![CDATA[Новини / Природа та символізм у вишиванках]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/priroda-ta-simvolizm-u-vishivankah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/priroda-ta-simvolizm-u-vishivankah 18 травня 2023 року на кафедрі екології та біомоніторингу відбулося онлайн-святкування Дня вишиванки. Крім викладачів та студентів всіх курсів кафедри, модератор заходу доцент Уляна ЛЕГЕТА залучила до свята вчителів та школярів ЗЗСО м. Чернівці (Військового спортивного ліцею, Комунальної спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів, Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей) та області (Камʼянецького ліцею Кам’янецької ОТГ і Оршовецького ЗЗСО). Також до зустрічі приєдналися наші співвітчизники, які нині перебувають у м. Торонто, Канада (вчителі та учні католицької школи bishop Marrocco/Thomas Merton Catholic secondary school).

]]>
Fri, 19 May 2023 02:47:58 GMT 51
<![CDATA[Новини / Колектив та студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології вітають з Днем Вишиванки]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/kolektiv-ta-studenti-kafedri-molekuliarnoyi-genetiki-ta-biotehnologiyi-vitaiut-z-dnem-vishivanki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/kolektiv-ta-studenti-kafedri-molekuliarnoyi-genetiki-ta-biotehnologiyi-vitaiut-z-dnem-vishivanki День Вишиванки_1Студенти та співробітники кафедри вдягли свої найяскравіші та найкрасивіші вишиванки, щоб відзначити це національне свято. Кожна вишиванка є неповторним твором мистецтва, який передає нашу багату історію, традиції та національну спадщину. Цей святковий наряд є символом нашої національної гордості та єдності, наш генетичний код нації. Одяг вільних людей, який говорить про нас, як націю. Символ України та той місток, який єднає сьогодення з минулим, нас сучасних із нашими пращурами.  

]]>
Thu, 18 May 2023 18:31:16 GMT 57
<![CDATA[Новини / Кафедра екології та біомоніторингу на фестивлі Lviv Open Lab]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-na-festivli-lviv-open-lab http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-na-festivli-lviv-open-lab У суботу 13 травня 2023 року кафедра екології та біомоніторингу стала учасником наукового фестивалю Open Lab у Львові, який відбувся в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віце прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні. Ініціатором від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виступила Рада молодих вчених. Кафедру представляла студентка 4 курсу Марічка Бабійчук з програмою «Екологія у повсякденному житті».

]]>
Thu, 18 May 2023 17:26:25 GMT 51
<![CDATA[Новини / робоча зустріч з науково-педагогічними працівниками]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/robocha-zustrich-z-naukovo-pedagogichnimi-pratsivnikami http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/robocha-zustrich-z-naukovo-pedagogichnimi-pratsivnikami sd18 травня 2023 р. на платформі Google Meet відбулася робоча зустріч з науково-педагогічними працівниками кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Одеського державного аграрного університету – директором факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії к.е.н., доц. Малащук Оксаною Степанівною, зав. каф., к.г.н., доц. Леонідовою Іриною Вікторівною, к.е.н., доц. Мовчан Тетяною Вікторівною та ст. викл. Смоленською Лідією Іванівною.

]]>
Thu, 18 May 2023 12:06:35 GMT 54
<![CDATA[Новини / ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 2023]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-vishivanki-2023 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-vishivanki-2023 чВишиванка єднає українців з усього світу, зігріває серця та душі теплом!

Це наша особливість і невід'ємна частина культури!

Нехай це свято зітре кордони і об'єднає українців у кожному куточку планети.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

]]>
Thu, 18 May 2023 07:57:23 GMT 54
<![CDATA[Новини / День відкритих дверей на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/den-vidkritih-dverei-na-kafedri-botaniki-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/den-vidkritih-dverei-na-kafedri-botaniki-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva  12 травня 2023 року кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича гостинно відчинила двері для школярів та вчителів закладів загальної середньої освіти та коледжів міста та області. В цей день кафедру відвідали понад 50 учнів та вчителів Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4, Кадубовецького опорного закладу загальної середньої освіти I-III ступенів та інших ЗЗСО.

 Під час проведення заходу майбутні абітурієнти ознайомились з матеріально-технічною базою кафедри – шкільним класом біології, лабораторіями анатомії і морфології рослин, мікології та фітопатології, експонатами музею та гербарію кафедри, отримали відповіді від викладачів та студентів кафедри на всі запитання щодо вступу та перспектив працевлаштування випускників спеціальності «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)». Проведено екскурсію по ботанічному саду.

 У заході взяли участь випускники кафедри, які працюють у закладах загальної середньої освіти та коледжах міста і області. На згадку гостям вручали рекламні буклети і тематичні плакати «Орхідеї Буковини» та «Увага первоцвіти».

]]>
Wed, 17 May 2023 20:13:46 GMT 48
<![CDATA[Новини / Студенти хіміки та харчовики взяли участь у конференції Краківської політехніки]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/physchem/novini/studenti-himiki-ta-harchoviki-vziali-uchast-u-konferentsiyi-krakivskoyi-politehniki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/physchem/novini/studenti-himiki-ta-harchoviki-vziali-uchast-u-konferentsiyi-krakivskoyi-politehniki Наша співпраця з Краківською політехнікою імені Тадеуша Костюшки (Польща) триває з 2010 року. За цей час багато наших студентів брали участь у спільних літніх школах, конференціях, а також в програмі подвійних дипломів. Цього року студенти спеціальності "Хімія" та "Харчові технології" взяли участь у конференції, організованій в Краківській політехніці. Приємним є той факт, що з польської сторони засідання вели наші випускники - працівники політехніки Галина Комінко та Наталія Гусяк,

]]>
Wed, 17 May 2023 06:39:54 GMT 66
<![CDATA[Новини / РЕЄСТРАЦІЯ ЄВІ/ЄФВВ 2023]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/reestratsiia-evi-efvv-2023 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/reestratsiia-evi-efvv-2023 віДо уваги абітурієнтів, які мають намір вступати на навчання для здобуття ступеня магістра! Реєстрація для складання ЄВІ (єдиного вступного іспиту) та ЄФВВ (єдиного фахового вступного випробування) розпочинається 8 травня та триватиме до 18 год 31 травня 2023 року. 

 

]]>
Wed, 17 May 2023 06:36:39 GMT 54
<![CDATA[Новини / Переможці IV етапу ювілейної Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у гостях на кафедрі]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/peremozhtsi-iv-etapu-iuvileinoyi-vseukrayinskoyi-uchnivskoyi-olimpiadi-z-ekologiyi-u-gostiah-na-kafedri http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/peremozhtsi-iv-etapu-iuvileinoyi-vseukrayinskoyi-uchnivskoyi-olimpiadi-z-ekologiyi-u-gostiah-na-kafedri У суботу, 13.05.2023 на кафедру екології та біомоніторингу завітали інтелектуали, учні 10-11 класів – переможці IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології в рамках дводенного туру по м. Чернівці на запрошення Департаменту освіти та науки Чернівецької ОВА. Учні представляли різні регіони України: Хмельницьку, Полтавську, Івано-Франківську, Львівську та Чернівецьку області.

]]>
Tue, 16 May 2023 03:01:38 GMT 51
<![CDATA[Новини / Захопливий світ молекулярної генетики на науковому фестивалі у Львові Open Lab]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/zahoplivii-svit-molekuliarnoyi-genetiki-na-naukovomu-festivali-u-lvovi-open-lab http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/zahoplivii-svit-molekuliarnoyi-genetiki-na-naukovomu-festivali-u-lvovi-open-lab Львів 1

13.05.2023 року у Львові відбувся науковий фестиваль просто неба Lviv Open Lab (OL) під лозунгом «Наука перемагає». Місія заходу – вивести науку з лабораторій і кабінетів на широкий загал та дати поштовх розвитку наукової думки, доступної та зрозумілої кожній людині. Усього на захід завітало більше трьох тисяч відвідувачів. Серед запрошених гостей були викладачі та студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, серед яких доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології Людмила Язловицька та студент 3- го курсу Микола Піхоцький. 

]]>
Mon, 15 May 2023 07:40:57 GMT 57
<![CDATA[Новини / Презентація монографії "Локальні мікрокліматичні зміни на основі багаторічних метео-фенологічних спостережень Сергія Главацького"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/prezentatsiia-monografiyi-lokalni-mikroklimatichni-zmini-na-osnovi-bagatorichnih-meteo-fenologichnih-sposterezhen-sergiia-glavatskogo http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/prezentatsiia-monografiyi-lokalni-mikroklimatichni-zmini-na-osnovi-bagatorichnih-meteo-fenologichnih-sposterezhen-sergiia-glavatskogo Минулого тижня на кафедрі екології та біомоніторингу відбулася презентація монографії "Локальні мікрокліматичні зміни на основі багаторічних метео-фенологічних спостережень Сергія Главацького", авторами якої є Оксана Зароченцева, Марія Федоряк та Оксана Лакуста. 
На презентації книги була присутня і донька метеоролога-любителя Сергія Главацького - Олена Лісова.
]]>
Mon, 15 May 2023 03:04:19 GMT 51
<![CDATA[Новини / "Біохімічна лабораторія життя" на науковому фестивалі Lviv Open Lab]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/biohimichna-laboratoriia-zhittia-na-naukovomu-festivali-lviv-open-lab http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/biohimichna-laboratoriia-zhittia-na-naukovomu-festivali-lviv-open-lab  13 травня 2023 року кафедра біохімії та біотехнології за ініціативи Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла активну участь у науковому фестивалі OL, що відбувався Львові.
Організаторами молодіжного простору стали Lviv Open Lab. Цьогорічний фестиваль влаштовували в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.

]]>
Sun, 14 May 2023 21:00:01 GMT 41
<![CDATA[Новини / ОБМІН ДОСВІДОМ ТА СПІВПРАЦЯ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/obmin-dosvidom-ta-spivpratsia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/obmin-dosvidom-ta-spivpratsia і12 травня 2023 р. на платформі Google Meet відбулася робоча зустріч з науково-педагогічними працівниками кафедри геодезії та землеустрою Навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу – зав. каф., д.г.н., проф. Приходьком Миколою Миколайовичем та к.т.н., доц. Лиском Богданом Олеговичем. Розглядалися питання наукової співпраці та освітньої діяльності на першому та другому рівнях вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». 

]]>
Fri, 12 May 2023 05:58:46 GMT 54