RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Sun, 20 Jan 2019 05:53:11 GMT <![CDATA[Новини / Природоохоронна акція "Годівничка"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prirodoohoronna-aktsiia-godivnichka http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prirodoohoronna-aktsiia-godivnichka природоохоронна акція 27 грудня 2018 року студенти та викладачі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства спільно із працівниками ботанічного саду ЧНУ провели акцію із розвішуванням годівничок.

Ботанічний сад Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича - це важливе оселище для перебування в зимовий час орнітофауни нашого міста.

]]>
Tue, 08 Jan 2019 13:55:20 GMT 48
<![CDATA[Новини / Міжнародна екологічна акція "Гід з домашнього сортування сміття!"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mizhnarodna-ekologichna-aktsiia-gid-z-domashnogo-sortuvannia-smittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mizhnarodna-ekologichna-aktsiia-gid-z-domashnogo-sortuvannia-smittia 26 грудня 2018 р. в приміщенні торгівельного центру «Ашан» була проведена екологічна акція «Гід з домашнього сортування сміття!» за участі студентів 403 групи кафедри екології та біомоніторингу та Міжнародної молодіжної організації «AIESEC». Така акція стала можливою в рамках діючого Меморандуму про співпрацю між студентами-екологами та іноземними волонтерами, які проходять стажування на базі кафедри. Відповідальним за даний процес від кафедри екології та біомоніторингу призначено куратора 403 групи-екологів, к.б.н., доцента Легету Уляну Володимирівну.

]]>
Thu, 27 Dec 2018 18:36:48 GMT 51
<![CDATA[Новини / Наукові здобутки інституту за листопад-грудень]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/naukovi-zdobutki-institutu-za-listopad-gruden http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/naukovi-zdobutki-institutu-za-listopad-gruden Наукова діяльність співробітників Інституту біології, хімії та біоресурсів – базова складова професійного росту та підвищення якості надання освітніх послуг, що відповідають сучасним стандартам вищої освіти. Підготовка кваліфікованих наукових кадрів є важливим елементом у роботі професорсько-викладацького складу кафедр інституту. Останні місяці 2018 року принесли чималі здобутки у цій сфері.

]]>
Wed, 26 Dec 2018 11:06:32 GMT 75
<![CDATA[Новини / Екологічне виховання молоді у контексті енергоефективності та енергозбереження]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologichne-vihovannia-molodi-u-konteksti-energoefektivnosti-ta-energozberezhennia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologichne-vihovannia-molodi-u-konteksti-energoefektivnosti-ta-energozberezhennia «Енергоефективність та енергозбереження» така тема зустрічі доцента кафедри екології та біомоніторину ЧНУ Москалик Г.Г. із студентами Чернівецького вищого комерційного училища Київського нацiонального торговельно-економiчного унiверситету, яка відбулася у теплому затишному приміщенні юнацької бібліотеки міста.

]]>
Mon, 24 Dec 2018 10:41:51 GMT 51
<![CDATA[Новини / Проблеми та перспективи селекції українських бджіл]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/problemi-ta-perspektivi-selektsiyi-ukrayinskih-bdzhil http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/problemi-ta-perspektivi-selektsiyi-ukrayinskih-bdzhil Доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології Володимир Череватов прийняв участь в науково-практичній конференції "Сучасні проблеми в бджільництві та перспективи селекції українських бджіл", яка відбулась 15 грудня 2018 року в м.Суми на базі Сумського національного аграрного університету. Доповіді В.Череватова "Походження та шляхи становлення сучасних підвидів бджоли медоносної" та "Молекулярне різноманіття спейсерної ділянкиСОІ-СОІІ та походження карпатської бджоли викликали жваву дискусію серед учасників конференції.

]]>
Wed, 19 Dec 2018 14:23:42 GMT 57
<![CDATA[Новини / Початок роботи Екзаменаційної комісії на кафедрі біохімії та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/pochatok-roboti-ekzamenatsiinoyi-komisiyi-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/pochatok-roboti-ekzamenatsiinoyi-komisiyi-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi 10 грудня 2018 року на кафедрі біохімії та біотехнології розпочала роботу Екзаменаційна комісія по захисту магістерських робіт зі спеціальності 091.8 Біологія (біохімія та лабораторна діагностика).

 

 

]]>
Tue, 11 Dec 2018 11:25:57 GMT 41
<![CDATA[Новини / Курси з ГІС на базі кафедри агротехнологій та грунтознавства]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/kursi-z-gis-na-bazi-kafedri-agrotehnologii-ta-gruntoznavstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/kursi-z-gis-na-bazi-kafedri-agrotehnologii-ta-gruntoznavstva Згідно з укладеним Меморандумом між Чернівецьким національним університетом ім. Ю.Федьковича та ДУ "Інститут охорони грунтів України" на базі кафедри агротехнологій та грунтознавства було проведено навчальні курси "Прикладні аспекти застосування геоінформаційних систем у галузі картографування ґрунтового покриву".

]]>
Mon, 10 Dec 2018 08:24:36 GMT 44
<![CDATA[Новини / Професору Степану Степановичу Костишину вручили Почесну грамоту Верховної Ради України]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/profesoru-stepanu-stepanovichu-kostishinu-vruchili-pochesnu-gramotu-verhovnoyi-radi-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/profesoru-stepanu-stepanovichu-kostishinu-vruchili-pochesnu-gramotu-verhovnoyi-radi-ukrayini За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в галузі національної освіти і науки, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України радника ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктора біологічних наук, професора кафедри екології та біомоніторингу Костишина Степана Степановича

]]>
Thu, 06 Dec 2018 11:40:24 GMT 51
<![CDATA[Новини / Проф. Федоряк М.М. та доц. Легета У.В. ввійшли до складу робочої комісії Чернівецької ОДА з питань поводження з твердими побутовими відходами]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/prof-fedoriak-mm-ta-dots-legeta-uv-vviishli-do-skladu-robochoyi-komisiyi-chernivetskoyi-oda-z-pitan-povodzhennia-z-tverdimi-pobutovimi-vidhodami-u-virobnitstvi-ta-naselennia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/prof-fedoriak-mm-ta-dots-legeta-uv-vviishli-do-skladu-robochoyi-komisiyi-chernivetskoyi-oda-z-pitan-povodzhennia-z-tverdimi-pobutovimi-vidhodami-u-virobnitstvi-ta-naselennia У період з 09.11.2018 по 23.11.2018 працівники кафедри екології та біомоніторингу ІБХБ Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича були запрошені до участі у обговорені питань щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Чернівецькій області під час заходів, організованих управлінням житлово-комунального господарства ОДА. На проведених нарадах від кафедри екології та біомоніторингу були присутні в.о. завідувача кафедри професор Федоряк Марія Михайлівна та доцент Легета Уляна Володимирівна.

]]>
Tue, 04 Dec 2018 09:05:25 GMT 51
<![CDATA[Новини / Наші першокурсники серед призерів університетських змагань з Брейн-рингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/nashi-pershokursniki-sered-prizeriv-universitetskih-zmagan-z-brein-ringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/nashi-pershokursniki-sered-prizeriv-universitetskih-zmagan-z-brein-ringu Серед тринадцяти заявлених команд, у фіналі представники Інституту біології, хімії та біоресурсів - команда "Мандаринова кислота" (Максим Ядернюк, Іштван Літак, Ярослав Нечесний, Альона Мінтянська, капітан - Гараджій Павло) посіли друге місце.

29 листопада у Науковій бібліотеці ЧНУ ім. Ю.Федьковича символічно зібралися найбільші студентські інтелекти задля змагань під назвою брейн-ринг....

]]>
Sun, 02 Dec 2018 11:55:59 GMT 63
<![CDATA[Новини / Доцент Морозова Т.В. взяла участь в установчих зборах по формуванню Басейнової ради Дністра]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-tv-vziala-uchast-v-ustanovchih-zborah-po-formuvanniu-baseinovoyi-radi-dnistra http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-tv-vziala-uchast-v-ustanovchih-zborah-po-formuvanniu-baseinovoyi-radi-dnistra Доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Тетяна Василівна взяла участь у перших установчих зборах по формуванню Басейнової ради Дністра, які проходили 15 листопада в місті Івано-Франківськ. 

Новообрані члени басейнової ради Дністра представлятимуть інтереси семи областей України, а саме: Івано-Франківську, Чернівецьку, Тернопільську, Львівську, Одеську, Хмельницьку, Вінницьку.

]]>
Thu, 29 Nov 2018 14:58:11 GMT 51
<![CDATA[Новини / Директором інституту знову обрано проф. Марченко Михайла Марковича]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/direktorom-institutu-znovu-obrano-prof-marchenko-mihaila-markovicha http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/direktorom-institutu-znovu-obrano-prof-marchenko-mihaila-markovicha 27 листопада Вчена рада нашого інституту майже одноголосно (23 з 25 голосів "за", 2 недійсних бюлетеня) переобрала на посаду директора проф. Марченко Михайла Марковича.

Вітаємо Михайла Марковича і зичемо сил та натхнення на плідну працю та виконання передвиборчої програми.

Програма діяльності і завдання на наступні роки

1. Зберегти структуру інститутських кафедр та колективи, залучивши молодих викладачів, що закінчують аспірантуру. Це буде сприяти творчій праці викладачів інституту. Для цього необхідно використати запроваджені і нові форми агітаційної роботи з учнями шкіл, коледжів, забезпечивши стабільність набору студентів...

]]>
Tue, 27 Nov 2018 23:36:02 GMT 75
<![CDATA[Новини / Моніторинг міжнародного гранту TEMPUS IV EcoBRU]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/monitoring-mizhnarodnogo-grantu-tempus-iv-ecobru http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/monitoring-mizhnarodnogo-grantu-tempus-iv-ecobru Міжнародний грант TEMPUS IV EcoBRU тривав 4 роки. У Проекті були задіяні представники ВНЗ семи країн: Федеративна Республіка Німеччина, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Латвія, Росія, Республіка Білорусь, Україна. Участь у Проекті від ЧНУ вибороли викладачі кафедри екології та біомоніторингу під  керівництвом  радника ректора,  доктора біологічних наук, професора С.С. Костишина.

]]>
Thu, 22 Nov 2018 08:13:19 GMT 51
<![CDATA[Новини / Мотивація учнівської молоді до науково-дослідної роботи]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/motivatsiia-uchnivskoyi-molodi-do-nauko-doslidnoyi-roboti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/motivatsiia-uchnivskoyi-molodi-do-nauko-doslidnoyi-roboti 17 листопада 2018 року в Інституті біології, хімії та біоресурсів відбулась зустріч учнів закладів середньої освіти, слухачів  Буковинської Малої Академії Наук України  з замісником директора інституту по науці, доктором біологічних наук, професором, завідувачем кафедри молекулярної генетики та біотехнології Волковим Романом Анатолійовичем. Захід проводився з метою стимулювання обдарованої учнівської молоді до науково-дослідної діяльності в рамках проекту «Наука в особистостях».

]]>
Wed, 21 Nov 2018 12:18:04 GMT 57
<![CDATA[Оголошення / Чергові збори трудового колективу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/chergovi-zbori-trudovogo-kolektivu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/chergovi-zbori-trudovogo-kolektivu У п‘ятницю, 23 листопада 2018 р. о 13.00 в 65 аудвідбудуться збори трудового колективу Інституту біології, хімії та біоресурсів.

 Порядок денний: 

1. Звіт директора Інституту доктора біологічних наук, професора Марченка М.М. про пророблену на посаді роботу 

2. Затвердження складу Вченої ради Інституту біології, хімії та біоресурсів.

]]>
Wed, 21 Nov 2018 08:21:33 GMT 76
<![CDATA[Оголошення / Інформація щодо конкурсу на заміщення вакантної посади директора інституту]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/informatsiia-shchodo-konkursu-na-zamishchennia-vakantnoyi-posadi-direktora-institutu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/informatsiia-shchodo-konkursu-na-zamishchennia-vakantnoyi-posadi-direktora-institutu Згідно наказу № 965-к від 04.09.2018 року оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Інституту біології, хімії та біоресурсів.

10 жовтня 2018 року завершено прийом документів для участі у конкурсі на заміщення вакантної посади директора Інституту біології, хімії та біоресурсів. 

Для участі у конкурсі подано заяви:

доктора біологічних наук, професора, директора Інституту біології, хімії та біоресурсів Марченка М.М.

доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри молекулярної генетики та біотехнології Волкова Р.А.

]]>
Tue, 20 Nov 2018 11:45:14 GMT 76
<![CDATA[Оголошення / Результати конкурсу на заміщення вакантної посади директора інституту]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/rezultati-konkursu-na-zamishchennia-vakantnoyi-posadi-direktora-institutu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/rezultati-konkursu-na-zamishchennia-vakantnoyi-posadi-direktora-institutu Згідно наказу № 965-к від 04.09.2018 року оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Інституту біології, хімії та біоресурсів.

10 жовтня 2018 року завершено прийом документів для участі у конкурсі на заміщення вакантної посади директора Інституту біології, хімії та біоресурсів. 

Для участі у конкурсі подано заяви:

доктора біологічних наук, професора, директора Інституту біології, хімії та біоресурсів Марченка М.М.

доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри молекулярної генетики та біотехнології Волкова Р.А.

]]>
Tue, 20 Nov 2018 11:45:14 GMT 76
<![CDATA[Оголошення / Увага! 20 листопада збори трудового колективу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/uvaga-20-listopada-zbori-trudovogo-kolektivu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/uvaga-20-listopada-zbori-trudovogo-kolektivu У вівторок, 20 листопада 2018 р. о 14.30 в 81 ауд. відбудуться збори трудового колективу Інституту біології, хімії та біоресурсів. Порядок денний: Затвердження кількісних квот від підрозділів.

]]>
Mon, 19 Nov 2018 18:43:40 GMT 76
<![CDATA[Новини / СТУДЕНТКА КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ ВІДЗНАЧЕНА ІМЕННОЮ СТИПЕНДІЄЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-vidznachena-imennoiu-stipendieiu-verhovnoyi-radi-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-vidznachena-imennoiu-stipendieiu-verhovnoyi-radi-ukrayini

Студентку 4-го курсу кафедри біохімії та біотехнології (спеціальність «Біотехнології та біоінженерія») Обрадович Анастасію Сергіївну за здобутки у навчанні, науковій та громадській діяльності відзначено іменною стипендією  Верховної Ради України.

 

 

 

]]>
Mon, 19 Nov 2018 13:22:34 GMT 41
<![CDATA[Новини / Життя проекту ЕкоБРУ продовжується]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zhittia-proektu-ekobru-prodovzhuetsia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zhittia-proektu-ekobru-prodovzhuetsia 15 листопада 2018 р. професор кафедри екології та біомоніторингу С.С. Руденко прочитала лекцію в Чернівецькому політехнічному коледжі на тему «Фантом екологічної культури». Лекція викликала жваву дискусію. Учні наводили приклади зі свого життя, сперечалися між собою, погоджувались і не погоджувались з лектором. 

Лекція була прочитана в рамках міжнародного проекту ЕкоБРУ, який не дивлячись на завершення, продовжує своє життя.

]]>
Fri, 16 Nov 2018 07:23:35 GMT 51