RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Sat, 18 May 2024 11:21:03 GMT <![CDATA[Оголошення / Перспективний план М. ФЕДОРЯК]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/perspektivnii-plan-m-fedoriak http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/perspektivnii-plan-m-fedoriak ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ завідувача кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Федоряк Марії Михайлівни на 2025-2029 рр. 

]]>
Wed, 15 May 2024 20:00:28 GMT 52
<![CDATA[Оголошення / ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН Волков]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/ogoloshennia/perspektivnii-plan-volkov http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/ogoloshennia/perspektivnii-plan-volkov ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ завідувача кафедри молекулярної генетики та біотехнології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Волкова Романа Анатолійовича на 2024-2029 рр.

Ознайомитись можна за посиланням

]]>
Wed, 15 May 2024 19:30:13 GMT 58
<![CDATA[Новини / Перемога студентів кафедри молекулярної генетики та біотехнології в конкурсі бізнес-ідей і стартапів в рамках проєкту Бізнес-інкубатор "Innovation challenge]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/peremoga-studentiv-kafedri-molekuliarnoyi-genetiki-ta-biotehnologiyi-v-konkursi-biznes-idei-i-startapiv-v-ramkah-proektu-biznes-inkubator-innovation-challenge http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/peremoga-studentiv-kafedri-molekuliarnoyi-genetiki-ta-biotehnologiyi-v-konkursi-biznes-idei-i-startapiv-v-ramkah-proektu-biznes-inkubator-innovation-challenge Bogdan19-10 травня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся пітчинг (конкурс) бізнес-ідей і стартапів в рамках проєкту Бізнес-інкубатор "Innovation challenge".  Студент 5 курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія, кафедри молекулярної генетики та біотехнології - Богдан Сосній  отримав 100000 грн нагородження від АТ «Укрексімбанку».  

 
 
]]>
Wed, 15 May 2024 09:57:39 GMT 57
<![CDATA[Новини / Практика на базі КНП “Чернівецький обласний центр крові”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/praktika-na-bazi-knp-chernivetskii-oblasnii-tsentr-krovi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/praktika-na-bazi-knp-chernivetskii-oblasnii-tsentr-krovi Нині питання заготівлі крові і забезпечення нею громадян набула стратегічного значення. Важливими учасниками процесу перевірки якості крові відповідно до стандартів є фахівці лабораторної діагностики. 14 травня 2024 року магістранти ОП Біохімія та лабораторна діагностика відвідали лабораторії КНП “Чернівецький обласний центр крові”, де детально ознайомилися з підходами до відбору та перевірки донорської крові. 

]]>
Tue, 14 May 2024 09:49:17 GMT 41
<![CDATA[Новини / РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/reestatsiia-na-evi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/reestatsiia-na-evi xРеєстрація абітурієнтів, які мають намір вступати на навчання для здобуття ступеня магістра (та для вступників до аспірантури) для складання ЄВІ (єдиного вступного іспиту) та ЄФВВ (єдиного фахового вступного випробування) з 7 травня до 29 травня (до 18 год.) 2024 року. Вступники (у разі особистої реєстрації) мають мати такі документи:

]]>
Mon, 13 May 2024 08:51:25 GMT 54
<![CDATA[Новини / Заняття на базі відділу клініко-діагностичних та цито-морфологічних досліджень ОКНП “Чернівецький обласний медичний діагностично- реабілітаційний центр”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/zaniattia-na-bazi-viddilu-kliniko-diagnostichnih-ta-tsito-morfologichnih-doslidzhen-oknp-chernivetskii-oblasnii-medichnii-diagnostichno-reabilitatsiinii-tsentr http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/zaniattia-na-bazi-viddilu-kliniko-diagnostichnih-ta-tsito-morfologichnih-doslidzhen-oknp-chernivetskii-oblasnii-medichnii-diagnostichno-reabilitatsiinii-tsentr 10 травня 2024 року магістранти ОП Біохімія та лабораторна діагностика взяли участь у практичному занятті на базі відділу клініко-діагностичних та цито-морфологічних досліджень ОКНП “Чернівецький обласний медичний діагностично-реабілітаційний центр”. Студенти мали можливість на практиці ознайомитися з методами гістологічних, цитогенетичних, цитоморфологічних та імуноферментних досліджень. 

]]>
Fri, 10 May 2024 16:48:08 GMT 41
<![CDATA[Оголошення / Перспективний план Казімір]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/ogoloshennia/perspektivnii-plan-kazimir http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/ogoloshennia/perspektivnii-plan-kazimir ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН РОБОТИ завідувача кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Казіміра Івана Івановича на 2024-2028 рр. Ознайомитись можна за посиланням

]]>
Thu, 09 May 2024 15:36:44 GMT 55
<![CDATA[Новини / Нові практичні навички на базі КМУ “Обласне бюро судово-медичної експертизи”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/novi-praktichni-navichki-na-bazi-kmu-oblasne-biuro-sudovo-medichnoyi-ekspertizi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/novi-praktichni-navichki-na-bazi-kmu-oblasne-biuro-sudovo-medichnoyi-ekspertizi

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Біохімія та лабораторна діагностика продовжують засвоєння нових практичних навичок і вмінь на базах практики. 8 травня 2024 року магістранти відвідали відділення судово-медичної лабораторії КМУ “Обласне бюро судово-медичної експертизи”, де мали можливість на практиці ознайомитися з методами виявлення токсичних і наркотичних речовин у біологічному матеріалі методом газової та тонкошарової хроматографії.

]]>
Wed, 08 May 2024 12:26:16 GMT 41
<![CDATA[Новини / Участь у тренінгу із гігієни рук]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchast-u-treningu-iz-gigieni-ruk http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchast-u-treningu-iz-gigieni-ruk
Важливим для фахівця у галузі лабораторної діагностики є дотримання гігієнічних норм. Гігієнічна обробка рук є ключовим аспектом дотримання правил безпеки як для спеціалістів лабораторної діагностики, так і для пацієнтів медичних закладів.
]]>
Tue, 07 May 2024 12:15:34 GMT 41
<![CDATA[Новини / КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ РАЗОМ З «ЕКОЛОГІЧНОЮ ВАРТОЮ»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-razom-z-ekologichnoiu-vartoiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-razom-z-ekologichnoiu-vartoiu 01.05.2024 року кафедра екології та біомоніторингу приєдналася до активного святкування 25-річчя ВДС «Екологічна варта». «Екологічна варта» – єдина всеукраїнська дитяча громадська організація, що об’єднує дітей і молодь, які свідомо спрямовують свої зусилля на захист довкілля та навчаються бути активними природоохоронцями. 

Святкування проходило у формі акції «Моє дерево Перемоги», а також за благоустроєм території навчально-дослідної земельної ділянки КЗ ЧОЦЕНТУМ (площа – 0,9494 га) і дендрарію закладу.

]]>
Tue, 07 May 2024 03:25:05 GMT 51
<![CDATA[Новини / Розпочато дослідження по міжнародному проєкту RestPoll]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/rozpochato-doslidzhennia-po-mizhnarodnomu-proektu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/rozpochato-doslidzhennia-po-mizhnarodnomu-proektu Передвеликодній тиждень виявився насиченим та продуктивним, адже розпочалися польові дослідження та подальший розбір зібраного матеріалу в рамках виконання міжнародного проєкту "RestPoll: Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу / Restoring Pollinator habitats across European agricultural landscapes based on multi-actor participatory approaches" за рамково угодою ЄС "Horizon Europe", який реалізовується Чернівецьким національним університетом і безпосередньо кафедрою екології та біомоніторингу.


]]>
Sat, 04 May 2024 13:46:21 GMT 51
<![CDATA[Новини / Результати співпраці з програмою USAID agro]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/rezultati-spivpratsi-z-programoiu-usaid-agro http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/rezultati-spivpratsi-z-programoiu-usaid-agro і

Ефективна співпраця закладів вищої освіти, бізнесу та громад – запорука якісних змін у країні.
Саме університети повинні стати їхньою руйшійною силою, першими опановуючи інновації. Програма USAID АГРО передала провідним університетам України методологію просторового планування територій громад.
]]>
Fri, 03 May 2024 10:48:16 GMT 54
<![CDATA[Новини / Екскурсія у лабораторію “Сінево”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/ekskursiia-u-laboratoriiu-sinevo http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/ekskursiia-u-laboratoriiu-sinevo 2 травня 2024 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Біохімія та лабораторна діагностика відвідали медичну лабораторію “Сінево”, лідера на ринку лабораторних послуг.

]]>
Fri, 03 May 2024 08:34:17 GMT 41
<![CDATA[Оголошення / Зустріч із кандидатами на посаду ректора]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/zustrich-iz-kandidatami-na-posadu-rektora http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/zustrich-iz-kandidatami-na-posadu-rektora У вівторок7 травня 2024 року, о 10.00 у ауд. 47 відбудеться зустріч трудового колективу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів з кандидатами на посаду ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Запрошуються члени трудового колективу та студенти, делеговані до участі у виборах ректора ЧНУ.

]]>
Thu, 02 May 2024 18:58:34 GMT 76
<![CDATA[Новини / Вища освіта для здобуття ступеня магістра на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vishcha-osvita-dlia-zdobuttia-stupenia-magistra-na-osnovi-diploma-bakalavra-spetsialista-magistra http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vishcha-osvita-dlia-zdobuttia-stupenia-magistra-na-osnovi-diploma-bakalavra-spetsialista-magistra чОсновні терміни вступної кампанії в 2024 році.

Вища освіта для здобуття ступеня магістра на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра в 2024 році.

Зверніть увагу, що реєстрація на ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови) розпочинається з 7 травня 2024 року.

]]>
Mon, 29 Apr 2024 10:41:22 GMT 54
<![CDATA[Новини / Основні терміни вступної кампанії в 2024 р.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/osnovni-termini-vstupnoyi-kampaniyi-2024-roku http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/osnovni-termini-vstupnoyi-kampaniyi-2024-roku сОсновні терміни вступної кампанії в 2024 році. Вища освіта на основі Свідоцтва про повну загальну середню освіту (11 класів) та Диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.

Зверніть увагу!   ДОДАТКОВА СЕСІЯ  з 10–15 травня 2024 року зареєструватися для участі в додатковій сесії НМТ можуть особи, які:...

 

 

]]>
Mon, 29 Apr 2024 10:33:55 GMT 54
<![CDATA[Новини / Інтерактивна зустріч “Вакцинація рятує життя”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/interaktivna-zustrich-vaktsinatsiia-riatue-zhittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/interaktivna-zustrich-vaktsinatsiia-riatue-zhittia 29 квітня 2024 року для студентів ОП біологія та біохімія, ОП Біохімія та лабораторна діагностика, ОП Біотехнології та біоінженерія на кафедрі біохімії та біотехнології відбулася інтерактивна зустріч з питань вакцинації. 
Ольга Прижбило, завідувач відділу промоції здорового способу життя ДУ “Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, розповіла про способи профілактики найпоширеніших інфекційних захворювань, шляхи їх поширення та можливі наслідки. Студенти дізналися про календар щеплень та які щеплення рекомендовані дорослим, а також про найпоширеніші міфи щодо щеплень. Особливий інтерес у студентів викликали питання щодо наслідків відмови від вакцинації та особливостей вакцинації у людей з вродженими або набутими імунодефіцитами.
 
]]>
Mon, 29 Apr 2024 09:56:27 GMT 41
<![CDATA[Новини / УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ В ОБЛАСНІЙ КАМПАНІЇ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ» ТА ПРОФОРІЄНТАЦІЇ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-v-oblasnii-kampaniyi-za-chiste-dovkillia-ta-proforientatsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-v-oblasnii-kampaniyi-za-chiste-dovkillia-ta-proforientatsiyi У межах обласної кампанії «За чисте довкілля» студенти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу провели серію профорієнтаційних та інформаційно-просвітницькі заходів. Зокрема, 18 квітня 2024 р. учні 10-11 класів Кучурівської ЗОШ долучилися до обговорення особистої участі кожного у досягненні цілей сталого розвитку, особливу увагу звернули на цілі екологічного спрямування, 24 квітня – просвітницький захід «Спільними зусиллями - ми переможемо! Бережімо свій дім – планету Земля!» для учнів 10-11 класів ліцею № 14 м. Чернівці.

]]>
Sat, 27 Apr 2024 03:39:19 GMT 51
<![CDATA[Новини / СПІВПРАЦЯ З НПП «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН» В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЙ ВІДТВОРЕННЯ БІОРЕСУРСІВ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/spivpratsia-z-npp-dnistrovskii-kanion-v-konteksti-realizatsiyi-biotehnologii-vidtvorennia-bioresursiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/spivpratsia-z-npp-dnistrovskii-kanion-v-konteksti-realizatsiyi-biotehnologii-vidtvorennia-bioresursiv Збереження та штучне відтворення біоресурсів лежить в основі раціонального природокористування. Розробка та впровадження нових біотехнологій відновлення біорізноманіття потребують підготовки висококваліфікованих фахівців, що володіють навичками штучного відтворення представників різних таксономічних груп для подальшої реінтродукції в природу. Ряд освітніх компонентів ОПП «Біотехнології та біоінженерія» покликані надати майбутнім випускникам таких компетентностей, що дозволить забезпечити потреби ринку праці в регіональному контексті.

]]>
Tue, 23 Apr 2024 12:08:52 GMT 41
<![CDATA[Новини / ВІТАЄМО Галину Москалик З ЧУДОВИМ ЮВІЛЕЄМ!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vitaemo-galinu-moskalik-z-chudovim-iuvileem http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vitaemo-galinu-moskalik-z-chudovim-iuvileem Щиро вітаємо з чудовим ювілеєм Галину Георгіївну МОСКАЛИК - доцента кафедри екології та біомоніторингу, кандидата біологічних наук, голову методичної ради навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів.

Шановна Галино Георгіївно, колектив кафедри бажає Вам гарного настрою, натхнення, наснаги, творчих злетів, потужних звершень, добробуту, оптимізму і миру! Нехай кожен Ваш день буде сповнений радістю, посмішками та чудовими емоціями, множаться й збуваються мрії та бажання, усміхається удача, а рідні та близькі люди зігрівають своєю теплотою та любов’ю!

]]>
Tue, 23 Apr 2024 03:29:57 GMT 51