RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Fri, 02 Dec 2022 14:28:34 GMT <![CDATA[Новини / Проект від посольства Фінляндії заради збереження біорізноманіття]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/proekt-vid-posolstva-finliandiyi-zaradi-zberezhennia-bioriznomanittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/proekt-vid-posolstva-finliandiyi-zaradi-zberezhennia-bioriznomanittia 25 листопада 2022 викладачами кафедри екології та біомоніторингу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів організовано й проведено Міжнародну конференцію за результатами Екопроекту від Посольства Фінляндії в Україні «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків» у співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Чернівецької Єпархії».

Захід відбувся у змішаному форматі. У роботі конференції взяли участь понад 130 учасників. Це представники українських та зарубіжних університетів, тренери дитячих центрів Карітас з різних регіонів України, педагоги інституту післядипломної освіти, Буковинської малої академії наук, представники позашкільних установ та екоцентрів, вчителі шкіл, гімназій, студенти.

]]>
Thu, 01 Dec 2022 06:45:00 GMT 51
<![CDATA[Новини / Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/natsionalnii-forum-povodzhennia-z-vidhodami-v-ukrayini-zakonodavstvo-ekonomika-tehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/natsionalnii-forum-povodzhennia-z-vidhodami-v-ukrayini-zakonodavstvo-ekonomika-tehnologiyi

24 листопада 2022 р. за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) у форматі онлайн розпочав роботу щорічний національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який виступає платформою для обговорення та напрацювання пропозицій у сфері поводження з відходами. З вітальним словом до учасників форуму звернулися голова ВЕЛ Тетяна ТИМОЧКО і міністр захисту довкілля та природних  ресурсів України Руслан СТРІЛЕЦЬ. Голова обласної організації ВЕЛ, доцент кафедри екології та біомоніторингу к.б.н. Ірина СИТНІКОВА представила результати щодо поводження з відходами населення гірських населених пунктів Чернівецької області.

]]>
Wed, 30 Nov 2022 20:22:29 GMT 51
<![CDATA[Новини / Екологи – учасники третього щорічного онлайн конгресу для студентів екологічних спеціальностей]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologi-uchasniki-tretogo-shchorichnogo-onlain-kongresu-dlia-studentiv-ekologichnih-spetsialnostei http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologi-uchasniki-tretogo-shchorichnogo-onlain-kongresu-dlia-studentiv-ekologichnih-spetsialnostei 22 листопада 2022 р. викладачі та студенти кафедри екології та біомоніторингу стали учасниками третього щорічного онлайн конгресу для студентів екологічних спеціальностей. Цей захід організовано Асоціацією професіоналів довкілля (PAEU), спільно з Офісом сталих рішень за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Учасниками заходу стали 58 закладів вищої освіти. Всі учасники мали можливість обмінятися досвідом, звернути увагу на особливості професії еколога. З вітальним словом виступила Циганок Людмила – Президент Професійної асоціації екологів України, виконавчий директор ECOBUSINESS Group. Серед запрошених спікерів успішні люди, науковці, практики, народні депутати, експерти з екологічної безпеки та моніторингу довкілля, менеджери, екологи, юристи.
]]>
Mon, 28 Nov 2022 07:01:57 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Міжнародна конференція "Збереження біорізноманіття: знати і діяти"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/mizhnarodna-konferentsiia-zberezhennia-bioriznomanittia-znati-i-diiati http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/mizhnarodna-konferentsiia-zberezhennia-bioriznomanittia-znati-i-diiati 25 листопада 2022 р. на кафедрі екології та біомоніторингу відбудеться Міжнародна підсумкова конференція присвячена обговоренню програми неформальної екологічної освіти для підлітків, розробленої фахівцями кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ у рамках Екопроекту від посольства Фінляндії в Україні «Збереження біорізноманіття: знати і діяти».

]]>
Wed, 23 Nov 2022 11:58:56 GMT 52
<![CDATA[Оголошення / Запрошуємо на лекцію «Наукове забезпечення інновацій в контексті зеленої модернізації сільського господарства держави»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/zaproshuemo-na-lektsiiu-naukove-zabezpechennia-innovatsii-v-konteksti-zelenoyi-modernizatsiyi-silskogo-gospodarstva-derzhavi http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/zaproshuemo-na-lektsiiu-naukove-zabezpechennia-innovatsii-v-konteksti-zelenoyi-modernizatsiyi-silskogo-gospodarstva-derzhavi У рамках реалізації міжнародного проєкту ILCA (Innovation Laboratories for Climate Actions) відбудеться лекція на тему «Наукове забезпечення інновацій в контексті зеленої модернізації сільського господарства держави».

]]>
Fri, 18 Nov 2022 15:04:36 GMT 76
<![CDATA[Новини / РОБОТА СЕКЦІЇ «БІОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я» У МНПК «МОЛОДІЖНА НАУКА ЗАРАДИ МИРУ ТА РОЗВИТКУ»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/robota-sektsiyi-biologiia-ta-ohorona-zdorovia-u-mnpk-molodizhna-nauka-zaradi-miru-ta-rozvitku http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/robota-sektsiyi-biologiia-ta-ohorona-zdorovia-u-mnpk-molodizhna-nauka-zaradi-miru-ta-rozvitku    9-11 листопада 2022 року за участю Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку».
У перший день роботи конференції молоді науковці мали можливість заслухати пленарну доповідь директора Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України, голови Комісії з біобезпеки і біозахисту при РНБО України, Надзвичайного і Повноважного Посла України Сергія КОМІСАРЕНКА на тему: «Biosafety and Biosecurity – Problems, Tasks and the Ways to Biothreats Reduction». У своєму вітальному слові він подякував молодим ученим, які стоять на захисті наукового фронту України в найскладніший період.

]]>
Fri, 18 Nov 2022 06:43:03 GMT 41
<![CDATA[Новини / Практичне заняття у імунологічній лабораторії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/praktichne-zaniattia-u-imunologichnii-laboratoriyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/praktichne-zaniattia-u-imunologichnii-laboratoriyi

 

11 листопада 2022 року в рамках вивчення дисципліни “Лабораторна імунологія” студенти ОПП Біохімія та лабораторна діагностика (спеціальність 091 Біологія) відвідали імунологічну лабораторію ОКНП "Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня". На базі імунологічної лабораторії було проведене заняття “Діагностика патологій імунної системи”. 

 

 

]]>
Mon, 14 Nov 2022 13:06:12 GMT 41
<![CDATA[Новини / 18th COLOSS eConference – міжнародна онлайн-конференція]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/18th-coloss-econference-mizhnarodna-onlain-konferentsiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/18th-coloss-econference-mizhnarodna-onlain-konferentsiia 2-3 листопада аспірант кафедри Олександр Шкробанець дистанційно взяв участь у 18-й онлайн-конференції міжнародної асоціації COLOSS (18th COLOSS eConference). Головній конференції передували онлайн-семінари, які проходили в період з 17 по 31 жовтня. Кожний основний проєкт (“Розробка BEEBOOK”, “Розширення і бджільництво”, “Моніторинг втрат бджолиних колоній”) та цільова група COLOSS (“Кліщ Варроа”, “Харчування бджіл”, “Азійський шершень” та ін.) проводила власний онлайн-семінар який був доступний для всіх зареєстрованих учасників.

]]>
Tue, 08 Nov 2022 10:24:10 GMT 51
<![CDATA[Новини / МАЙСТЕР–КЛАС «ПОДАРУЙ КВІТКУ» ДЛЯ ПІДЛІТКІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/maisterklas-podarui-kvitku-dlia-pidlitkiv-pereselentsiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/maisterklas-podarui-kvitku-dlia-pidlitkiv-pereselentsiv 02.11.2022 р. на кафедрі екології та біомоніторингу ННІБХБ у рамках проекту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків» студенткою 203 групи Поліною Децик та к.б.н., асистенткою Тетяною Филипчук проведено майстер-клас для підлітків-переселенців на тему «Друге життя пластику». Спочатку підлітків ознайомили з часом розкладання різних видів твердих побутових відходів, а далі – майстер-клас з виготовлення польових квітів. Разом з Поліною підлітки ознайомились з основними етапами та виготовили волошку синю.]]> Mon, 07 Nov 2022 14:11:04 GMT 51 <![CDATA[Новини / Обговорення екологічних проблем та наслідків війни]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/obgovorennia-ekologichnih-problem-ta-naslidkiv-viini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/obgovorennia-ekologichnih-problem-ta-naslidkiv-viini У четвер 03 листопада 2022 р. на кафедрі екології та біомоніторингу Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбувся круглий стіл «Обговорення екологічних проблем та наслідків війни», який приурочено до Міжнародного дня запобігання експлуатації довкілля під час війни і збройних конфліктів. Цей День встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ще у 2001 році. І саме зараз став актуальним для нашої держави від початку російсько-української війни з 24 лютого 2022 р.

]]>
Sat, 05 Nov 2022 06:11:05 GMT 51
<![CDATA[Новини / ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЕКОЛОГІВ НА БАЗІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/formuvannia-praktichnih-kompetentnostei-ekologiv-na-bazi-chernivetskoyi-oblasnoyi-fitosanitarnoyi-laboratoriyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/formuvannia-praktichnih-kompetentnostei-ekologiv-na-bazi-chernivetskoyi-oblasnoyi-fitosanitarnoyi-laboratoriyi

1.11.2022 р. студенти 403 групи з к.б.н., асистентом кафедри екології та біомоніторингу Тетяною Василівною Филипчук відвідали Чернівецьку обласну фітосанітарну лабораторію у межах дисципліни «Карантинні організми та захворювання».

Робота лабораторії включає відділи реєстрації зразків, фітосанітарного аналізу, посівних якостей насіння і біологічного захисту рослин та полягає у безперервному контролі якості зразків об’єктів регулювання для того, щоб убезпечити поширення карантинних організмів та хвороб в межах області та держави в цілому.]]>
Fri, 04 Nov 2022 12:48:45 GMT 51
<![CDATA[Новини / Ознайомча екскурсія по ЧНУ для студентів-екологів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/oznaiomcha-ekskursiia-po-chnu-dlia-studentiv-ekologiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/oznaiomcha-ekskursiia-po-chnu-dlia-studentiv-ekologiv
Ознайомча екскурсія для студентів 1 та 2 курсів кафедри екології та біомоніторингу (куратор Оксана Зароченцева) по колишній Резиденції митрополитів Буковини та Далмації відбулася 3 листопада в рамках кураторської години. Перебування на території Резиденції, візит до Мармурової, Блакитної та Червоної зал викликали непідробне захоплення у студентів-екологів, серед яких є представники не лише Чернівців та Чернівецької області, а й Франківщини, Херсонщини та Кіровоградщини.

]]>
Thu, 03 Nov 2022 19:05:11 GMT 51
<![CDATA[Новини / Від теоретичних знань до практики]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/vid-teoretichnih-znan-do-praktiki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/vid-teoretichnih-znan-do-praktiki

На кафедрі біохімії та біотехнології навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів особлива увага приділяється практичній підготовці студентів ОПП Біохімія та лабораторна діагностика (спеціальність 091-біологія). У рамках вивчення дисципліни “Лабораторна імунологія” студенти 5 курсу відвідали лабораторію європейської мережі лабораторій “Сінево”. 

]]>
Wed, 02 Nov 2022 11:35:58 GMT 41
<![CDATA[Новини / Студенти інституту відвідали Центр СНІДу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studenti-institutu-vidvidali-tsentr-snidu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studenti-institutu-vidvidali-tsentr-snidu

 Для студентів інституту спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» було проведено екскурсію до Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центру СНІДу) в рамках навчальної програми нормативного курсу «Вірусологія». Фахівці центру, значна частина яких є випускниками нашого інституту, ознайомили студентів з новітніми методами діагностики вірусних інфекцій.

 

]]>
Wed, 26 Oct 2022 11:03:28 GMT 41
<![CDATA[Оголошення / Проєкт ОП "ЯКІСТЬ ТА БЕЗПЕКА ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/ogoloshennia/proekt-op-iakist-ta-bezpeka-harchovoyi-produktsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/ogoloshennia/proekt-op-iakist-ta-bezpeka-harchovoyi-produktsiyi До уваги студентів, випускників, викладачів, роботодавців та працівників харчової та переробної галузі. Пропонуємо до обговорення проєкт освітньо-професійної програми "Якість та безпека харчової продукції" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 181 "Харчові технології".

 

 

]]>
Wed, 19 Oct 2022 17:04:44 GMT 61
<![CDATA[Новини / Заняття у бібліотеці]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/zaniattia-u-bibliotetsi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/zaniattia-u-bibliotetsi Заняття на тему «Структура закладу вищої освіти. Бібліотека закладу вищої освіти, її організаційно-функціональна структура»  для студентів І курсу спеціальності 181-Харчові технології проведено у бібліотеці університету (освітня компонента «Вступ до харчових технологій: практичні та теоретичні аспекти»). Досвідчені фахівці детально ознайомили зі структурою бібліотеки, у доступній формі подали характеристику кожного відділу. 

]]>
Wed, 19 Oct 2022 07:12:43 GMT 60
<![CDATA[Новини / Міжнародний форум із біологічної науки в ДНУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/mizhnarodnii-forum-iz-biologichnoyi-nauki-v-dnu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/mizhnarodnii-forum-iz-biologichnoyi-nauki-v-dnu con16-7 жовтня на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у дистанційному форматі відбулася VI Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми біохімії, клітинної біології та фізіології.» в якій взяла участь доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології, кандидат біологічних наук Л.С. Язловицька.

]]>
Sun, 16 Oct 2022 08:05:12 GMT 57
<![CDATA[Новини / КРУГЛИЙ СТІЛ «СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ДО ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЮ»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/kruglii-stil-suchasni-vikliki-do-pidgotovki-fahivtsiv-z-geodeziyi-ta-zemleustroiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/kruglii-stil-suchasni-vikliki-do-pidgotovki-fahivtsiv-z-geodeziyi-ta-zemleustroiu 13 жовтня 2022 року викладачі кафедри Геоматики, землеустрою та агроменеджменту прийняли участь у круглому столі на тему: "Сучасні виклики у підготовці фахівців з геодезії та землеустрою" (форматі відеоконференції на платформі ZOOM).

Організатором заходу виступили – Київський національний університет будівництва і архітектури, факультет Геоінформаційних систем та управління територіями, кафедра Землеустрою і кадастру. Метою круглого столу: обговорити шляхи розвитку спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» в умовах нових викликів в топографо-геодезичній, землевпорядній та містобудівній сферах діяльності.

]]>
Fri, 14 Oct 2022 06:22:04 GMT 54
<![CDATA[Новини / МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГЕНЕТИКІВ І СЕЛЕКЦІОНЕРІВ ІМЕНІ М.І. ВАВИЛОВА]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/mizhnarodna-naukova-konferentsiia-ukrayinskogo-tovaristva-genetikiv-i-selektsioneriv-imeni-mi-vavilova http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/mizhnarodna-naukova-konferentsiia-ukrayinskogo-tovaristva-genetikiv-i-selektsioneriv-imeni-mi-vavilova Aconitum3-5 жовтня 2022 року в м. Умань відбулася XVІІ Міжнародна наукова конференція «Фактори експериментальної еволюції організмів», присвячена 200-річчю від дня народження Г.Й. Менделя та вшануванню пам’яті І.С. Косенка. На конференції взяли участь завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології,  доктор.біол. наук. Р. А. Волков та старший науковий співробітник кафедри молекулярної генетики та біотехнології,  кандидат біол. наук. Ю.О. Тинкевич.

]]>
Thu, 13 Oct 2022 12:25:05 GMT 57
<![CDATA[Новини / НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ГАЛУЗІ СЕО ТА ОВД»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/naukovo-praktichnii-seminar-suchasni-tendentsiyi-u-galuzi-seo-ta-ovd http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/naukovo-praktichnii-seminar-suchasni-tendentsiyi-u-galuzi-seo-ta-ovd У п’ятницю 7 жовтня 2022 р. студенти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу взяли участь у науково-практичному семінарі «Сучасні тенденції у галузі СЕО та ОВД». Актуальність заходу продиктована сучасними змінами у законодавстві України, які пов’язані із Євроінтеграцією держави.

]]>
Mon, 10 Oct 2022 18:34:46 GMT 51