RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Thu, 24 May 2018 17:45:24 GMT <![CDATA[Новини / Відзнака на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2017-2018 н.р. зі спеціальності «Агрономія»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vidznaka-na-ii-etapi-vseukrayinskoyi-studentskoyi-olimpiadi-2017-2018-nr-zi-spetsialnosti-agronomiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vidznaka-na-ii-etapi-vseukrayinskoyi-studentskoyi-olimpiadi-2017-2018-nr-zi-spetsialnosti-agronomiia Вітаємо Іванну Бендас, студентку 4-го курсу кафедри агротехнологій та грунтознавства, яка отримала диплом за кращі теоретичні знання з диципліни "Захист рослин" на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2017-2018 н.р. серед студентів аграрних та технічних закладів вищої освіти України ІІІ-ІV р.а. зі спеціальності «Агрономія» за напрямом «Агрономія».

У форумі, який проходив 16-18 травня 2018 року на базі факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету, взяли участь 96 студентів із 20 закладів вищої освіти України. Крім Іванни, нашу команду представляв її одногрупник Максим Анатійчук.

]]>
Tue, 22 May 2018 19:10:24 GMT 44
<![CDATA[Новини / Практичні заняття на базі філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/praktichni-zaniattia-na-bazi-filiyi-prat-zernoprodukt-mhp-perspektiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/praktichni-zaniattia-na-bazi-filiyi-prat-zernoprodukt-mhp-perspektiv На кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства вже стало доброю традицією проводити частину практичних занять з фахових дисциплін на базі провідних агрохолдингів держави. Цей підхід дає змогу усвідомлено підійти до формування сучасних навчальних планів та подолання основних недоліків традиційних форм і методів, зокрема розриву між теорією і практикою, освітою й виробництвом. Це також дає змогу потенційним роботодавцям брати активну участь у підвищенні якості підготовки кваліфікованих кадрів. Такі заняття розглядаються колективом кафедри як вагомі кроки до упровадження елементів дуальної форми навчання.

На минулому тижні, комплексні практичні заняття проводилися на базі філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив», що є лідером вирощування у регіоні зернових, бобових та олійних сільськогосподарських культур.

]]>
Mon, 21 May 2018 20:15:05 GMT 44
<![CDATA[Новини / Тренінг для представників громадськості про її права, обов’язки та можливості]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/trening-dlia-predstavnikiv-gromadskosti-pro-yiyi-prava-oboviazki-ta-mozhlivosti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/trening-dlia-predstavnikiv-gromadskosti-pro-yiyi-prava-oboviazki-ta-mozhlivosti 15-16 травня 2018 року у м. Львів відбувся спеціальний тренінг для представників громадськості про її права, обов’язки та можливості взяти участь у процесі прийняття рішень відповідно до нової європейської моделі екологічної оцінки в Україні. Нова процедура була введена 18 грудня 2017 року законом«Про оцінку впливу на довкілля», прийнятим на виконання Угоди про асоціацію. Відтепер державний орган влади має оцінювати вплив його рішення на довкілля з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

]]>
Mon, 21 May 2018 07:27:02 GMT 51
<![CDATA[Новини / Urban Camp в рамках транскордонного проекту "Через сталий транспорт до чистого довкілля"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/urban-camp-v-ramkah-transkordonnogo-proektu-cherez-stalii-transport-do-chistogo-dovkillia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/urban-camp-v-ramkah-transkordonnogo-proektu-cherez-stalii-transport-do-chistogo-dovkillia Urban Camp - це захід, що відбувся 10-12 травня 2018 року в рамках транскордонного проекту "Через сталий транспорт до чистого довкілля" згідно з Програмою територіального співробітництва країн Східного партнерства «Молдова-Україна», в рамках проекту «Через стійкий транспорт до чистому довкіллі» відбувся урбаністичний табір. 

Участь в урбаністичному таборі прийняла доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова.

]]>
Fri, 18 May 2018 16:19:19 GMT 51
<![CDATA[Новини / ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 2018]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-vishivanki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-vishivanki Студенти і викладачі кафедри землевпорядкування та кадастру вкотре долучилися до святкування Дня вишиванки.

З нагоди свята, в нас існує традиція святкового фото у національних сорочках зі студентами випускового ...

]]>
Fri, 18 May 2018 11:37:18 GMT 54
<![CDATA[Новини / Екологи ЧНУ в складі журі престижної Міжнародної конференції молодих вчених (ICYS, 2018)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologi-chnu-v-skladi-zhuri-prestizhnoyi-mizhnarodnoyi-konferentsiyi-molodih-vchenih-icys-2018 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologi-chnu-v-skladi-zhuri-prestizhnoyi-mizhnarodnoyi-konferentsiyi-molodih-vchenih-icys-2018 Науковці кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ мають чималий досвід і здобутки у підготовці молодих вчених до участі у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Цього ж року отримано запрошення долучитися до роботи журі престижної Міжнародної конференції.

]]>
Sat, 12 May 2018 05:41:27 GMT 51
<![CDATA[Новини / Експедиційний виїзд студентів кафедри ботаніки]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekspeditsiinii-viyizd-studentiv-kafedri-botaniki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekspeditsiinii-viyizd-studentiv-kafedri-botaniki Ландшафтна оцінка паркових культурфітоценозів3 травня 2018 року студенти кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства 109, 209 та 400-Б груп здійснили експедиційний виїзд у м. Заліщики, де відвідали Державний парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення, «Заліщицький» дендропарк та Ботанічну пам’ятку природи місцевого значення «Горіх ведмежий №1».

]]>
Fri, 11 May 2018 08:37:35 GMT 48
<![CDATA[Новини / Практичне заняття зі щеплення хвойних дендроекзотів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/praktichne-zaniattia-zi-shcheplennia-hvoinih-dendroekzotiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/praktichne-zaniattia-zi-shcheplennia-hvoinih-dendroekzotiv розсадник Чудейського лісництва, м. Красноїльськ 27 квітня 2018 року студенти 209 групи (спеціальність «Садово-паркове господарство») разом із викладачами кафедри ботаніки Яковишиним В.М. і Решетюк О.В. в позанавчальний час відвідали розсадник Чудейського лісництва в околицях м. Красноїльськ Сторожинецького району. На території розсадника студенти щепили модрину японську на 3-4 річних сіянцях, а також вчилися щепити плакучу форму модрини.

]]>
Fri, 11 May 2018 08:21:35 GMT 48
<![CDATA[Новини / Екскурсія для студентів із "Декоративної дендрології"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekskursiia-dlia-studentiv-iz-dekorativnoyi-dendrologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekskursiia-dlia-studentiv-iz-dekorativnoyi-dendrologiyi на території розсадника24 квітня 2018 року студенти 209 групи (спеціальність «Садово-паркове господарство») разом із викладачами кафедри ботаніки Ванзар О.М. і Решетюк О.В. у межах вивчення курсу «Декоративна дендрологія» відвідали приватний розсадник по вул. Стрийській, 52, м. Чернівці.

]]>
Fri, 11 May 2018 08:09:59 GMT 48
<![CDATA[Новини / Виїзне практичне заняття для студентів 109, 209 та 408-с груп на території Базисного розсадника Кіцманського лісництва]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/viyizne-praktichne-zaniattia-dlia-studentiv-109-209-ta-408-s-grup-na-teritoriyi-bazisnogo-rozsadnika-kitsmanskogo-lisnitstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/viyizne-praktichne-zaniattia-dlia-studentiv-109-209-ta-408-s-grup-na-teritoriyi-bazisnogo-rozsadnika-kitsmanskogo-lisnitstva Виїзне практичне заняття 19 квітня цього року студенти 109 і 209 груп спеціальності «Садово-паркове господарство» та 408-с спеціальності «Лісове господарство» разом із викладачами кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства (Ванзар О.М., Решетюк О.В.) провели виїзні практичні заняття із «Декоративної дендрології», «Спецпрактикуму із лісового і садово-паркового господарства» на території Базисного розсадника Кіцманського лісництва, що знаходиться у с. Оршівці.

]]>
Thu, 10 May 2018 12:48:09 GMT 48
<![CDATA[Новини / Перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу СНР]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/peremoga-u-ii-etapi-vseukrayinskogo-konkursu-snr http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/peremoga-u-ii-etapi-vseukrayinskogo-konkursu-snr Вітаємо Рошку Надію, магістранта кафедри молекулярної генетики та біотехнології із отриманням диплому ІІ ступеня у другому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біологія», що відбувся у м. Полтава 26 квітня 2018 року.

Конкурсною галузевою комісією за високий рівень підготовки магістранта до участі у конкурсі наукового керівника, завідувач кафедри, проф. Волков Роман Анатолійович нагороджено подякою, а колектив кафедри - грамотою.

]]>
Tue, 08 May 2018 12:30:40 GMT 57
<![CDATA[Новини / Студентка-біотехнолог – переможниця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-biotehnolog-peremozhnitsia-vseukrayinskogo-konkursu-studentskih-naukovih-robit http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-biotehnolog-peremozhnitsia-vseukrayinskogo-konkursu-studentskih-naukovih-robit

За підсумками проведеного рецензування та захисту наукового проекту Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», який відбувся у Національному університеті «Львівська політехніка» студентку 5-го курсу кафедри біохімії та біотехнології Іванну Краєвську (науковий керівник к.б.н., доцент Васіна Л.М.) визнано переможцем та нагороджено Дипломом І ступеня.

Перемога нашої студентки є результатом системної роботи ректорату з відкриття нових перспективних спеціальностей, зокрема «Біотехнологія», фінансової підтримки при створенні сучасних навчальних та науково-дослідних лабораторій, наполегливої праці науково-викладацького складу та студентів, можливості виробничого стажування не лише на підприємствах нашого краю, а й у Республіці Польща.

]]>
Tue, 08 May 2018 12:07:11 GMT 41
<![CDATA[Новини / Достойний виступ студентів Інституту біології, хімії та біоресурсів на міжнародному конкурсі]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/dostoinii-vistup-studentiv-institutu-biologiyi-himiyi-ta-bioresursiv-na-mizhnarodnomu-konkursi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/dostoinii-vistup-studentiv-institutu-biologiyi-himiyi-ta-bioresursiv-na-mizhnarodnomu-konkursi

Вперше команда Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ виступила на міжнародному конкурсі C.N.N.A. 2018, який проходив у Яському університеті аграрних наук та ветеринарної медицини за підтримки компанії Biomin. У конкурсі взяли участь понад 200 студентів з університетів Румунії, Молдови та України.

]]>
Tue, 08 May 2018 08:01:54 GMT 41
<![CDATA[Новини / Доповідь співробітників кафедри агротехнологій та ґрунтознавства на симпозіумі в Римі]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/dopovid-spivrobitnikiv-kafedri-agrotehnologii-ta-runtoznavstva-na-simpoziumi-v-rimi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/dopovid-spivrobitnikiv-kafedri-agrotehnologii-ta-runtoznavstva-na-simpoziumi-v-rimi 2 – 4 травня цього року в Римі в штаб-квартирі ФАО ООН під егідою ФАО та її Глобального ґрунтового партнерства, Міждержавної технічної ради з ґрунтів, разом з Секретаріатами Базельської, Роттердамської та Стокгольмської конвенцій, Програмою ООН з довкілля та Всесвітньою організацією з охорони здоров’я провели Глобальний симпозіум із забруднення ґрунтів (GSOP18) для дискусії та розробки актуальної інформації про стан, тенденції та напрямки діяльності як наукової, так і політичної у сфері забруднення ґрунтів та його катастрофічних наслідків для здоров’я людини, безпеки продуктів харчування та довкілля загалом.

]]>
Mon, 07 May 2018 15:21:02 GMT 44
<![CDATA[Новини / Shevchenkivska vesna: biosciece advances 2018]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/shevchenkivska-vesna-biosciece-advances-2018 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/shevchenkivska-vesna-biosciece-advances-2018 Вітаємо Царук Вікторію, студентку 4-го курсу кафедри молекулярної генетики та біотехнології з  ІІ місцем за стендову доповідь  на тему "Рівень ТБК-активних продуктів у Apis mellifera  L. за різної вуглеводної дієти" на XVI міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених "Шевченківська весна: досягнення біологічної науки /Bioscience advances" яка відбулась 24-27 квітня 2018 року в м.Києві на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Бажаємо успіхів в подальшій науково-дослідній роботі.

]]>
Mon, 07 May 2018 12:10:06 GMT 57
<![CDATA[Новини / У Чернівцях створили Мобільну лабораторію для вивчення хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/u-chernivtsiah-stvorili-mobilnu-laboratoriiu-dlia-vivchennia-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/u-chernivtsiah-stvorili-mobilnu-laboratoriiu-dlia-vivchennia-himiyi  У програмі «Суть Речей» на Радіо 10 Юрій Халавка, викладач, ЧНУ ім.Ю.Федьковича, науковець, хімік, розповів про проект, який переміг конкурсі від БФ «Кращим бути» - МОБІЛАБ. Це мобільна лабораторія, яка знайомить дітей з хімією, як з наукою цікавою і експериментальною.  Юрій Халавка: Я вважаю, що це спроба піарити хімію, а не мене. Коли ми готували цей проект, то над ним працювало багато людей, студенти також. Я мав досвід науковий грантовий, це для мене не нове, але нам вдалося об’єднати людей, зацікавлених у результаті. Це не просто цікаві досліди з хімії, це такі серйозні речі, які поки що школа не може забезпечити. Ні в організаційному пані, ні в матеріальному. Бо є такі речі у Мобілабі, які є дорогі.

]]>
Sun, 06 May 2018 21:28:40 GMT 63
<![CDATA[Новини / Студенти люблять і знають екологію]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-liubliat-i-znaiut-ekologiiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-liubliat-i-znaiut-ekologiiu


Вітаємо студента 3 курсу кафедри екології та біомоніторингу Вершигору Дениса з отриманням диплома ІІІ ступеня на Всеукраїнській олімпіаді з дисципліни «Загальна екологія». Олімпіада проводилася 18-20 квітня 2018 р. на базі НУБіП (м.Київ). Учасниками олімпіади були 150 студентів екологічних і неекологічних спеціальностей різних ВНЗ України. 

 

]]>
Thu, 03 May 2018 13:17:16 GMT 51
<![CDATA[Новини / Студенти-хіміки на конференції в Кракові]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-himiki-na-konferentsiyi-v-krakovi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-himiki-na-konferentsiyi-v-krakovi 1 Вже понад 5 років існує угода про співпрацю між нашим університетом і Краківською політехнікою імені Тадеуша Костюшки, згідно якої студенти-хіміки обох вузів мають змогу брати участь у конференціях, роботі літніх шкіл, а також отримати подвійний диплом європейського зразка.  

]]>
Thu, 03 May 2018 07:08:03 GMT 60
<![CDATA[Новини / Результати другого (очного) туру університетської олімпіади з хімії для абітурієнтів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/rezultati-drugogo-ochnogo-turu-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi-dlia-abiturientiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/rezultati-drugogo-ochnogo-turu-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi-dlia-abiturientiv chemistry Відбувся другий (очний) тур університетської олімпіади з хімії для абітурієнтів. З результатами та критеріями оцінювання другого туру можна ознайомитися за цим посиланням.

 

]]>
Fri, 27 Apr 2018 20:54:18 GMT 60
<![CDATA[Новини / Презентація атласу-довідника «Заповідні перлини Буковини»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-atlasu-dovidnika-zapovidni-perlini-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-atlasu-dovidnika-zapovidni-perlini-bukovini Презентація атласу-довідника «Заповідні перлини Буковини»У Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка відбулася презентація атласу-довідника «Заповідні перлини Буковини».

У колективній монографії узагальнено інформацію про території та об’єкти природно-заповідного фонду Чернівецької області: національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, ботанічний сад, дендрологічні парки і парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва...

]]>
Fri, 27 Apr 2018 14:18:12 GMT 48