RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Mon, 16 Sep 2019 23:07:47 GMT <![CDATA[Оголошення / Передзахист докторської дисертації Буждиган О.Я.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/peredzahist-doktorskoyi-disertatsiyi-buzhdigan-oia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/peredzahist-doktorskoyi-disertatsiyi-buzhdigan-oia Thu, 12 Sep 2019 17:21:27 GMT 52 <![CDATA[Новини / Віднайдене поховання професора Едуарда Тангля]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/novini/vidnaidene-pohovannia-profesora-eduarda-tanglia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/novini/vidnaidene-pohovannia-profesora-eduarda-tanglia Після кількарічних пошуків вдалося відшукати місце поховання видатного вченого, першого директора Ботанічного саду і кафедри ботаніки професора, Едуарда Тангля

]]>
Wed, 11 Sep 2019 19:29:55 GMT 69
<![CDATA[Оголошення / Наукове стажування студентів інституту в Канаді]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/ogoloshennia/naukove-stazhuvannia-studentiv-institutu-v-kanadi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/ogoloshennia/naukove-stazhuvannia-studentiv-institutu-v-kanadi 12 вересня 2019 року о 15 год. в 119 ауд. відбудеться препрезентація канадської урядової програми науково-дослідницьких стажувань студентів - Mitacs Globalink Research Internship.

]]>
Wed, 11 Sep 2019 12:48:31 GMT 58
<![CDATA[Новини / Випускники ОП 201 «Агрономія», у своїх коротких відео, розповідають про особливості працевлаштування]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vipuskniki-op-201-agronomiia-u-svoyih-video-rozpovidaiut-pro-osoblivosti-vlasnogo-pratsevlashtuvannia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vipuskniki-op-201-agronomiia-u-svoyih-video-rozpovidaiut-pro-osoblivosti-vlasnogo-pratsevlashtuvannia Шановні  абітурієнти!

Обираючи майбутній фах, варто звертати увагу на сьогоднішній та майбутній ринок праці, оцінючі власні перспективи. Чи достатньо для цього прочитати зміст освітньої програми?

Чи варто обмежувати себе тільки загальною інформацією про обраний фах на основі будь-яких рекламних текстів?

Здається, що краще ніж випускники програми, про неї не розкаже ніхто!

Дивіться, аналізуйте та робіть зважений вибір! 

]]>
Thu, 18 Jul 2019 22:26:14 GMT 44
<![CDATA[Новини / Участь кафедри екології та біомоніторингу у реалізації Національного плану управління відходами до 2030 року]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-u-realizatsiyi-natsionalnogo-planu-upravlinnia-vidhodami-do-2030-roku http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-u-realizatsiyi-natsionalnogo-planu-upravlinnia-vidhodami-do-2030-roku У квітні 2019 р. Мінприроди затвердило Методичні рекомендації з розроблення регіональних планів управління відходами, сформульовані у відповідності до розпорядження Кабміну від 2017 року щодо Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року. До складу робочої групи увійшли керівники і представники структурних підрозділів облдержадміністрації, та різних суспільних груп області, зокрема освіти, науки, підприємництва та ін. Від кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ були присутні завідувач кафедри д.б.н., професор Федоряк М.М. та к.б.н., доцент Легета У.В. 

]]>
Tue, 09 Jul 2019 14:54:35 GMT 51
<![CDATA[Новини / Вітаємо випускників нашої кафедри з отриманням диплому магістра Краківської політехніки!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vitaemo-vipusknikiv-nashoyi-kafedri-z-otrimanniam-diplomu-magistra-krakivskoyi-politehniki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vitaemo-vipusknikiv-nashoyi-kafedri-z-otrimanniam-diplomu-magistra-krakivskoyi-politehniki KirishLutsiv

В рамках угоди про співпрацю нашого університету та Краківської політехніки імені Тадеуша Костюшки реалізовано програму подвійних дипломів. Цього року наші випускники Кіріш Тетяна і Мар’яна Луців успішно завершили 4-семестрове навчання на англійській мові за спеціальністю “Інноваційні

]]>
Sat, 06 Jul 2019 07:05:00 GMT 60
<![CDATA[Новини / День поля]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/den-polia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/den-polia Вже доброю традицією стало проведення Дня поля, яке традиційно організовує Буковинська сільськогосподарська дослідна станція НААНУ. Ось і цього разу,  на свято, яке проводилось 2 липня 2019 року, були запрошені студенти та викладачі кафедри агротехнологій та ґрунтознавства ЧНУ. На відкритті свята директор станції, к. с.-г.н. Осадчук В.Д. розповів про основні напрямки науково-виробничої діяльності та здобутки в галузі селекції рослин. Увагу запрошених гостей та студентів  було звернено на особливості селекційного процесу, який  проводиться науковими співробітниками щодо закордонних та вітчизняних сортів сої, кукурудзи, картоплі, квасолі та нових видів енергетичних культур.

]]>
Fri, 05 Jul 2019 09:13:29 GMT 44
<![CDATA[Новини / ВІДБУВСЯ ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ-ХАРЧОВИКІВ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vidbuvsia-zahist-diplomnih-robit-studentiv-harchovikiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vidbuvsia-zahist-diplomnih-robit-studentiv-harchovikiv all

В 20-тих числах червня відбулися захисти бакалаврських робіт студентів спеціальності «Харчові технології та інженерія» повної і скороченої форм навчання.

Дипломанти представили роботи на різноманітні цікаві теми, зокрема дослідження нових пакувальних матеріалів для м’ясних та молочних продуктів, 

]]>
Thu, 27 Jun 2019 11:02:25 GMT 60
<![CDATA[Новини / Консорція «науковці-освітяни» у вирішенні екологічних проблем регіону]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/konsortsiia-naukovtsi-osvitiani-u-virishenni-ekologichnih-problem-regionu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/konsortsiia-naukovtsi-osvitiani-u-virishenni-ekologichnih-problem-regionu 21-22 червня 2019 року кафедрою екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів спільно з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді на базі позашкільного оздоровчо-виховного закладу «Лунка» проведено Літню педагогічну школу. 

Такі зустрічі традиційно проводяться щорічно з 2014 року. Метою заходу було підвищення якості позашкільної еколого-біологічної освіти, розвиток творчого потенціалу педагогів, поширення інноваційних досягнень, розширення арсеналу сучасних екологічних методів досліджень, узагальнення та розповсюдження передового педагогічного досвіду.

]]>
Tue, 25 Jun 2019 14:50:26 GMT 51
<![CDATA[Новини / Вітаємо Сергія Солодіна з призначенням академічної стипендії Кабінету Міністрів України]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vitaemo-sergiia-solodina-z-priznachenniam-akademichnoyi-stipendiyi-kabinetu-ministriv-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vitaemo-sergiia-solodina-z-priznachenniam-akademichnoyi-stipendiyi-kabinetu-ministriv-ukrayini Mon, 24 Jun 2019 19:48:33 GMT 63 <![CDATA[Новини / Наші експедиції]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/nashi-ekspeditsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/nashi-ekspeditsiyi наші експедиції17-21 травня співробітники кафедри організували і взяли участь у комплексній експедиції з вивчення біорізноманіття природних комплексів Дністерського каньйону. Вивчалась флора судинних рослин, альгофлора, ліхенофлора, бріофлора карстових лійок, водоспадів, які формуються на туфах і травертинах, стінок і схилів Дністерського каньйону в межах Городенківського, Заставнівського, Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів. У експедиції взяли також участь академік Національної Академії наук України Я.П. Дідух, завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ, О.В. Райда науковий співробітник відділу фікології цього ж інституту (альголог), д.б.н., професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету О.С. Ходосовцев зі своїм аспірантом В.В. Дармостуком (ліхенологи), К. Стороженко – науковий співробітник НПП «Хотинський», а також співробітники кафедри ботаніки ЧНУ І.І. Чорней, В.В. Буджак і А.І. Токарюк.

]]>
Thu, 06 Jun 2019 14:35:58 GMT 48
<![CDATA[Новини / Команда з Буковини посіла призове місце у національному відборі міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи-2019»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/komanda-z-bukovini-posila-prizove-mistse-u-natsionalnomu-vidbori-mizhnarodnogo-konkursu-molod-u-lisah-evropi-2019 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/komanda-z-bukovini-posila-prizove-mistse-u-natsionalnomu-vidbori-mizhnarodnogo-konkursu-molod-u-lisah-evropi-2019 Команда з Буковини у національному відборі міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи-2019»Асистент кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ, інженер лісових культур Сторожинецького лісгоспу, Вадим Михайлович Яковишин взяв активну участь у підготовці наших конкурсантів до змагань у національному відборі міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи-2019». Особливість цього молодіжного конкурсу на лісівничу тематику у тому, що він відбувається винятково англійською мовою, а отже його учасники повинні продемонструвати ґрунтовні знання лісового господарства іноземною мовою. До столиці, у супроводі наставників вирушила команда у складі Оксани Грицюк, Тетяни Бізер, Максима Васильєва (учні 8-А класу Чернівецького ліцею №3), Анастасії Маєвської (учениця 9 класу, вихованка учнівського лісництва Стрілецькокутського ЗНЗ І-ІІІ ступенів Кіцманського району). За результатами конкурсних тестів, команда з Буковини посіла почесне третє місце.

]]>
Thu, 06 Jun 2019 14:22:15 GMT 48
<![CDATA[Новини / Наш інститут на «Наукових пікніках»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/nash-institut-na-naukovih-piknikah http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/nash-institut-na-naukovih-piknikah  26 травня на Соборній площі відбулися чергові «Наукові пікніки», активну участь в яких взяли студенти та викладачі нашого інституту. Ця акція проводиться в Чернівцях не вперше, але цьогорічне представництво було найвищим. Одразу п’ять кафедр зі своїми командами представили популяризаційні програми та захоплюючі експерименти, які привертали увагу як дітей, так і дорослих. Цей майданчик виявився не тільки гарним для популяризації науки, а і для проведення агітаційної роботи щодо вступу в наш Інститут.  

]]>
Thu, 30 May 2019 08:05:46 GMT 75
<![CDATA[Новини / Профорієнтаційна робота на кафедрі біохімії та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/proforientatsiina-robota-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/proforientatsiina-robota-na-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi

Сьогодні кафедру біохімії та біотехнології відвідали близько 40 студентів Чернівецького медичного коледжу БДМУ разом із помічником директора з кадрової роботи, викладачем медичної хімії Стоян О.В. – випускницею нашої кафедри 2018 року.
Зустріч розпочалася із розповіді завкафедри професора Г.П. Копильчук про основні досягнення кафедри та перспективи працевлаштування випускників спеціалізації «Біохімія та лабораторна діагностика». 

]]>
Wed, 29 May 2019 06:48:27 GMT 41
<![CDATA[Новини / Еколого-соціальні виклики сьогодення]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologo-sotsialni-vikliki-sogodennia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologo-sotsialni-vikliki-sogodennia Кафедра екології та біомоніторингу ЧНУ в черговий раз представила своє бачення шляхів вирішення основних еколого-соціальних проблем нашого регіону через призму комплексного підходу до них. Для ознайомлення громадськості та гостей міста з науковими здобутками кафедри, доцент, к.б.н. Легета Уляна Володимирівна при підтримці керівництва та за участі студентів кафедри провели відкриту зустріч з відвідувачами акції «Наукові пікніки», яка проходила 26 травня 2019 р. у Чернівцях.

]]>
Tue, 28 May 2019 10:51:11 GMT 51
<![CDATA[Новини / Доцент Морозова Т. В. взяла участь у засіданні басейнової ради]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-t-v-vziala-uchast-u-zasidanni-baseinovoyi-radi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-t-v-vziala-uchast-u-zasidanni-baseinovoyi-radi У п’ятницю, 24 травня в Івано-Франківську члени басейнової ради Дністра провели своє перше засідання. У роботі взяла участь доцент Морозова Т. В. Шляхи управління і збереження Дністра обговорили на засіданні басейнової ради. Розглянули ряд важливих питань щодо розробки плану управління річковим басейном Дністра, вирішення головних проблем річки, заслухали результати оцінки ризику затоплення територій басейну та представили пропозиції до роботи басейнової ради на 2019 рік та інші.

]]>
Sun, 26 May 2019 10:43:13 GMT 51
<![CDATA[Новини / З нагоди Дня науки: інтерв’ю з Світланою Руденко]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/z-nagodi-dnia-nauki-interviu-z-svitlanoiu-rudenko http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/z-nagodi-dnia-nauki-interviu-z-svitlanoiu-rudenkoДо дня науки студентка кафедри журналістки Вікторія Керницька взяла інтерв’ю у  доктора біологічних наук, професора, заслуженого працівника освіти Світлани Степанівни Руденко. Повний варіант цієї розмови опублікований у першому номері науково-популярного журналу «Сторінки науки» (2019) , а стислий – пропонується Вашій увазі.


]]>
Thu, 23 May 2019 06:19:42 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження Костянтина Олександровича Червінського – ректора ЧНУ (1968–1987)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/urochistosti-z-nagodi-100-richchia-vid-dnia-narodzhennia-kostiantina-oleksandrovicha-chervinskogo-rektora-chnu-19681987 http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/urochistosti-z-nagodi-100-richchia-vid-dnia-narodzhennia-kostiantina-oleksandrovicha-chervinskogo-rektora-chnu-19681987 У четвер, 30 травня, у Червоній залі університету о 13:00 розпочнуться урочисті заходи з нагоди 100-річчя від дня народження Костянтина Олександровича Червінського – 48-го ректора Чернівецького державного (нині – національного) університету імені Юрія Федьковича (1968–1987), талановитого ученого, педагога, організатора, чиє ім’я нерозривно пов’язане з вищою школою України 50–90-х років.

]]>
Wed, 22 May 2019 11:06:45 GMT 76
<![CDATA[Новини / Доцент Морозова Т.В. взяла участь у роботі Biotech Convent в Києві]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-tv-vziala-uchast-u-roboti-biotech-convent-v-kievi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-tv-vziala-uchast-u-roboti-biotech-convent-v-kievi 17-18 травня на базі КНУДТ, м. Київ, відбувся Biotech Convent, oрганізований Центром інновацій "Сходи у майбутнє". У роботі взяла участь доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова. Залишилося сильне і приємне враження. Напрацьовані результати виявилися значно ширшим аніж просто просування бітехнологічних ідей в Україні. Народилося розуміння, що спільні, синхронізовані дії здатні зрушити будь-які гори, вирішити будь-які задачі, і для цього середовище вже створене, а центр кристалізації - закладений.

]]>
Tue, 21 May 2019 03:52:32 GMT 51
<![CDATA[Новини / Освітні програми у контексті нових Стандартів вищої освіти обговорювали у вишиванках]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitni-programi-u-konteksti-novih-standartiv-vishchoyi-osviti-obgovoriuvali-u-vishivankah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitni-programi-u-konteksti-novih-standartiv-vishchoyi-osviti-obgovoriuvali-u-vishivankah 16.05.2019 у Інституті біології, хімії та біоресурсів чудове свято вишиванки переплелося із плідною роботою науково-методичного семінару, присвяченого розгляду структури та методології створення освітніх програм у контексті нових Стандартів вищої освіти. Необхідність проведення такого семінару продиктована часом. На кафедрах відбувається активна робота над формуванням нових навчальних планів, модернізацією діючих та приведенням їх у відповідність до Стандартів ВО.

]]>
Mon, 20 May 2019 03:38:47 GMT 51