RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Mon, 18 Dec 2017 06:55:13 GMT <![CDATA[Оголошення / Розклад сесії та графіки роботи ЕК на всіх формах навчання]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/rozklad-sesiyi-ta-grafiki-roboti-ek-na-vsih-formah-navchannia http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/rozklad-sesiyi-ta-grafiki-roboti-ek-na-vsih-formah-navchannia З ними можна ознайомитись у розділі "Студенту" на нашому сайті. Прохання звернути увагу не тільки студентам стаціонарної форми навчання. 

]]>
Wed, 06 Dec 2017 15:35:49 GMT 76
<![CDATA[Новини / Майстер-клас зі щеплення деревних рослин]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/maister-klas-zi-shcheplennia-derevnih-roslin http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/maister-klas-zi-shcheplennia-derevnih-roslin Майстер-клас зі щеплення деревних рослинНа базі дендрарію Ботанічного саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся майстер-клас зі щеплення деревних рослин для співробітників кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства і Ботанічного саду ЧНУ.

 

]]>
Tue, 05 Dec 2017 14:38:00 GMT 48
<![CDATA[Новини / Застосування on-line інструментів картування в цілях оптимального використання та збереження родючості ґрунтів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/zastosuvannia-on-line-instrumentiv-kartuvannia-v-tsiliah-optimalnogo-vikoristannia-ta-zberezhennia-rodiuchosti-runtiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/zastosuvannia-on-line-instrumentiv-kartuvannia-v-tsiliah-optimalnogo-vikoristannia-ta-zberezhennia-rodiuchosti-runtiv Саме під такою назвою, 22 листопада, на кафедрі ґрунтознавства відбувся науково-практичний семінар.

Метою семінару було обговорення питань, пов’язаних з ефективним використанням on-line систем в сільському господарстві та представлення концепції співпраці між ІТ, агробізнесом та навчальними закладами.

]]>
Thu, 23 Nov 2017 07:18:06 GMT 44
<![CDATA[Новини / відзначення кращих студентів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vidznachennia-krashchih-studentiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vidznachennia-krashchih-studentiv В день студента було відзначено кращих студентів університету.

Серед них був студент 3 курсу кафедри землевпорядкування та кадастру Кіщук Мирослав Васильович, який отримав Почесну грамоту Чернівецької обласної ради від Івана Мунтяна.

Вітаємо Мирослава. Так тримати.

]]>
Sat, 18 Nov 2017 12:26:56 GMT 54
<![CDATA[Новини / МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/mizhnarodnii-den-studenta http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/mizhnarodnii-den-studenta Міжнародний день студентів як свято встановлений 17 листопада 1946 року на Всесвітньому конгресі студентів, який відбувся в Празі, в пам’ять чеських студентів – патріотів. Звісно, це свято асоціюється з молодістю, романтикою та радістю, але історія його, яка розпочалась

]]>
Fri, 17 Nov 2017 12:10:01 GMT 54
<![CDATA[Новини / Європейський день пасічника в Карпатах]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/evropeiskii-den-pasichnika-v-karpatah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/evropeiskii-den-pasichnika-v-karpatah  В жовтні 2017 року у місті Яремча з нагоди Європейського дня пасічника відбувся всеукраїнський з'їзд бджолярів. Захід проведено під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України, спілки пасічників України. Викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології доценти Володимир Череватов, Людмила Язловицька, асистент Леся Тимочко були запрошені на конференцію та виступили з науковими доповідями, які викликали жваву дискусію серед пасічників України. 

]]>
Thu, 16 Nov 2017 13:29:29 GMT 57
<![CDATA[Новини / ФІНАЛ "СТУДЕНТ РОКУ- 2017"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/final-student-roku-2017 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/final-student-roku-2017 Уже традиційно, напередодні Дня студента у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича обирають кращого студента року. За почесне звання змагалися 12 конкурсантів, які пройшли відбіркові тури. (Нагадаємо серед них студент 3 курсу кафедри землевпорядкування та кадастру спеціальності "Геодезія та землеустрій" Кіщук Мирослав).

]]>
Wed, 15 Nov 2017 12:48:00 GMT 54
<![CDATA[Новини / Наші технології на АгроКомплекс 2017]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/nashi-tehnologiyi-na-agrokompleks-2017 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/nashi-tehnologiyi-na-agrokompleks-2017 Асоціація AgTech Ukraine у рамках виставки АгроКомплекс 2017 провела 31 жовтня 2017 року  конференцію "Технології картування ґрунтів", присвячену сучасним методикам визначення нерівномірності ґрунтового покриву та його ключових характеристик. На цьому форумі, з доповіддю "Технологія моделювання прогнозних та корекції створених ґрунтових карт" виступив доцент кафедри ґрунтознавства Василь Романович Черлінка.

]]>
Fri, 10 Nov 2017 22:54:20 GMT 44
<![CDATA[Новини / Практичні курси – виклик сьогодення]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/praktichni-kursi-viklik-sogodennia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/praktichni-kursi-viklik-sogodennia Дисципліну «Екологічний хенд-мейд» магістранти кафедри екології та біомоніторингу обрали з розділу «за вибором». Визначальну роль відіграла практичність курсу. Бренд курсу – «Перетворимо відходи на доходи!». 

Автор та викладач курсу - завідувач кафедри екології та біомоніторингу д.б.н., професор Руденко Світлана Степанівна сподівається, що навички, здобуті в рамках цього курсу, стануть у пригоді магістрантам у родинному житті, або навіть у маленькому бізнесі.

]]>
Fri, 10 Nov 2017 08:06:14 GMT 51
<![CDATA[Новини / Х з'їзд українського товариства генетиків та селекціонерів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/h-zyizd-ukrayinskogo-tovaristva-genetikiv-ta-selektsioneriv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/h-zyizd-ukrayinskogo-tovaristva-genetikiv-ta-selektsioneriv Умань Восени 2017 року в м.Умань відбувся X з’їзд українського товариства генетиків та селекціонерів (УТГіС) імені М.І.Вавилова та асоційована зі з’їздом ХІІ міжнародна наукова конференція «Фактори експериментальної еволюції організмів», присвячена 50-річчю заснування УТГіС та 130-річчю від дня народження М.І.Вавилова. Активну участь на даному форумі прийняли зав.кафедри, проф. д.б.н. Волков Роман Анатолійович та д.б.н.Панчук Ірина Ігорівна. 

]]>
Thu, 09 Nov 2017 11:30:47 GMT 57
<![CDATA[Новини / Осінні роботи в ботанічному саду ЧНУ (практична складова навчання студентів лісового і садово-паркового господарства)…]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/osinni-roboti-v-botanichnomu-sadu-chnu-praktichna-skladova-navchannia-studentiv-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/osinni-roboti-v-botanichnomu-sadu-chnu-praktichna-skladova-navchannia-studentiv-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva Студенти спеціальності «Лісове і садово-паркове господарство» за роботою Студенти спеціальності «Лісове і садово-паркове господарство» під час проведення практичних занять із «Спецпрактикуму» та «Практичної підготовки», серед інших робіт, виконують роботи по догляду за колекціями у ботанічному саду ЧНУ.

]]>
Mon, 23 Oct 2017 12:45:09 GMT 48
<![CDATA[Новини / Благодійний ярмарок до Дня працівника харчової промисловості]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/blagodiina-iarmarka-do-dnia-pratsivnika-harchovoyi-promislovosti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/blagodiina-iarmarka-do-dnia-pratsivnika-harchovoyi-promislovosti 1 Днями студенти спеціальності «Харчові технології» вперше в університеті організували та провели свято з нагоди Дня працівника харчової промисловості. Під час свята було проведено благодійний ярмарок, де студенти-харчовики продавали смаколики, власноруч приготовлені з відібраних якісних продуктів.

]]>
Wed, 18 Oct 2017 07:38:42 GMT 60
<![CDATA[Новини / Відбір у фінал «Студент, студентка ЧНУ – 2017»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/posviata-u-studenti-2017 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/posviata-u-studenti-2017 Відібрано фіналістів конкурсу «Студент, студентка ЧНУ – 2017»

17 жовтня у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся півфінал конкурсу «Студент, студентка ЧНУ – 2017». Відповідно до висновків компетентного журі у фінал пройшли 12 конкурсантів.....

]]>
Wed, 18 Oct 2017 06:33:29 GMT 54
<![CDATA[Новини / ТОВ «АНДРЕАС ШТІЛЬ» знову завітало до нас]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/tov-andreas-shtil-znovu-zavitalo-do-nas http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/tov-andreas-shtil-znovu-zavitalo-do-nas 12 жовтня в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича ЧНУ було проведено ІІ навчально-виробничий семінар-конференція за участі офіційного представництва ТОВ «АНДРЕАС ШТІЛЬ» Україна (ANDREAS STIHL UKRAINE)

 

]]>
Mon, 16 Oct 2017 10:56:08 GMT 54
<![CDATA[Новини / Привітання ювіляру Чорнею Іллі Іллічу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/privitannia-iuviliaru-chorneiu-illi-illichu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/privitannia-iuviliaru-chorneiu-illi-illichu Чорней Ілля ІллічШановний Іллє Іллічу!
Прийміть сeрдeчні привітання з ювілeєм від нас - колeг, учнів і друзів!
Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я,  нeвичeрпної eнeргії, нeздоланного оптимізму, рeалізації творчих ідeй і задуманих планів, успіхів і здобутків. Хай щастя завжди будe бажаним гостем у Вашому домі, всі негаразди та проблеми проходять повз, а в житті Вас супроводжують удача і гарний настрій!

]]>
Sun, 15 Oct 2017 06:51:12 GMT 48
<![CDATA[журнал Біологічні системи / T9-V1-2017]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/biosystem/t9-v2-2017 http://ibhb.chnu.edu.ua/biosystem/t9-v2-2017 ЗМІСТ

БІОХІМІЯ, БІОТЕХНОЛОГІЯ, МОЛЕКУЛЯРНА ГЕНЕТИКА

Ліпідний спектр крові та печінки щурів із трансплантованою карциномою Герена та його корекція ω-3 поліненасиченими жирними кислотами

О.В. Кеца, М.М. Марченко, О.О. Жмурська

3

Активність DHAR у рослин Arabidopsis thaliana за дії сольового стресу

І.М. Буздуга, І.Г. Гаврилюк, І.І. Панчук

11

Введення в культуру in vitro клонів тополь та верб перспективних для відновлюваної енергетики

Л.В. Худолєєва, Н.К. Куцоконь, О.Г. Нестеренко, Н.М. Рашидов, О.М. Дуган

18

Активність ензимів вуглеводного обміну у м’язовій тканині щурів із експериментальним цукровим діабетом за комплексної дії цитратів магнію і хрому

О.А.Шатинська, Р.Я. Іскра, О.З.Сварчевська

23

Можливість культивування Desmodesmus armatus (Chod.) Hegew. у міксотрофних умовах

Л.М. Чебан, Т.В. Шершен, М.М. Марченко

28

Оксикоричних і оксибензойних кислот на метаболізм та регенераційні процеси в експлантатах троянди ефіроолійної у культурі in vitro

О.О. Олійник, А.Ф. Ліханов, М.Д. Мельничук

33

Особливості зміни деяких біохімічних показників у різних екологічних груп риб за дії антропогенного навантаження

М.В. Причепа, О.С. Потрохов, О.Г. Зіньковський

39

Аналіз генетичного поліморфізму сортів суниці садової (Fragaria ananassa Duch.) за SSR-маркерами

О.В. Дубін, О.В. Субін, М.Д. Мельничук, А.Ф. Ліханов

44

Вплив об’ємної клітинної системи на дозрівання ранніх ембріонів мишей in vitro

О.В. Штапенко, Н.М. Матвієнко

51

ЕКОЛОГІЯ

Уміст фосфатів у питній воді децентралізованого водопостачання (на прикладі Північної Буковини)

О.М. Лакуста, С.С. Костишин

57

Біотопи антропогенного типу території Національного природного парку «Олешківські піски»

Р.П. Мельник, І.І. Мойсієнко, О.Ф. Садова

65

Особливості гістологічної структури зябер деяких коропових риб Запорізького водосховища

В.О. Курченко, Т.С. Шарамок

70

Суточная динамика пространственного распределения Platynereis dumerilii (Polychaeta) в сообществе обрастания Одесского залива Черного моря

А.Ю. Варигин

75

БОТАНІКА. ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОТИ І БІОРЕСУРСІВ

Типологія водної рослинності Українського Розточчя: клас Lemnetea R. Tx. 1955

Р.М. Данилик, В.М. Скробала

81

Види інвазійних рослин, небезпечні для природного фіторізноманіття об’єктів природно-заповідного фонду України

Л.В. Зав’ялова

87

Еколого-ценотична диференціація заплавної рослинності м. Луцька

Ю.В. Козак

108

Морфометричні параметри та вікова структура Elaeagnus angustifolia L. на північній та західній межі поширення

К.М. Норенко, Я.П. Дідух

115

Аналіз систематичної структури флори водних та болотних екосистем Поділля

О.М. Оптасюк, Л.Г. Любінська

123

Морфологічне різноманіття волосків листків Tilia L. (Tiliaceae) флори України

O.M. Царенко, T.Б. Вакуленко, Н.І. Карпенко

 

129

Фітотоксичність породних відвалів кам’яновугільних шахт за впливу кам’яновугільного попелу та вермигумату

Я.В. Шпак, І.Р. Запісоцька, В.І. Баранов, О.І. Терек

138

КОРОТКІ ПОВІДОМЛЕННЯ

Erechtites hieracifolia (L.) Raf. Ex Dc.(Asteraceae) у лучних комплексах Покуття

А.І. Токарюк, І.І. Чорней, В.В. Буджак

144

Формування дендрокомпозицій із використанням дендросозоекзотів штучних заповідних парків зони широколистяних лісів України

Л.В. Міськевич

147

Рецензія на підручник Остапченко Л.І. і Рибальченка В.К. "Біологічна і біоорганічна хімія" в двох томах (2014 - 2015 рр.)

М.М. Марченко

151

 

 

]]>
Wed, 11 Oct 2017 10:45:20 GMT 14
<![CDATA[Новини / Асистента кафедри землевпорядкування та кадастру відзначено подякую]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/podiaka http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/podiaka

Подяка асистенту кафедри землевпорядкування та кадастру інституту біології, хімії та біоресурсів Мирончук Катерині Василівні, за вагомі наукові здобутки.

Вітаємо і бажаємо подальших наукових здобутків. 

]]>
Tue, 10 Oct 2017 09:55:22 GMT 54
<![CDATA[Новини / Покладання квітів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/pokladannia-kvitiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/pokladannia-kvitiv Покладання квітів За доброю традицією, яка склалася в День університету вшанували пам'ять ректорів і проректорів університету, похованих у Чернівцях, покладанням кошиків квітів до надгробків, встановлених на їх могилах та до підніжжя, відновленого у 2015 р. ....

]]>
Mon, 09 Oct 2017 09:26:32 GMT 54
<![CDATA[Новини / Cтуденти та викладачі кафедри екології відвідали виставку Артемія Присяжнюка]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ctudenti-ta-vikladachi-kafedri-ekologiyi-vidvidali-vistavku-artemiia-prisiazhniuka http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ctudenti-ta-vikladachi-kafedri-ekologiyi-vidvidali-vistavku-artemiia-prisiazhniuka Cтуденти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу побували на виставці авангардного живопису у стилі абстракціонізму видатного буковинського митця Артемія Присяжнюка. Виставка відбувалася у мистецькому центрі "Вернісаж", директор Куваєва Л.І.

]]>
Fri, 06 Oct 2017 07:54:44 GMT 51
<![CDATA[Новини / Візит проф. Карла Крайльсгайма у рамках українсько–австрійського науково-дослідного проекту]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vizit-prof-karla-krailsgaima-u-ramkah-ukrayinskoavstriiskogo-naukovo-doslidnogo-proektu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vizit-prof-karla-krailsgaima-u-ramkah-ukrayinskoavstriiskogo-naukovo-doslidnogo-proektu Науковці інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ (кафедра екології та біомоніторингу і кафедра молекулярної генетики та біотехнології) разом з науковцями інституту зоології Університету Карла Франца м. Грац (Австрія) виконують завдання українсько–австрійського науково-дослідного проекту «Дослідження смертності медоносних бджіл в Україні й Австрії: спільний аналіз даних і факторів ризику, інформаційна підтримка бджолярів».

В рамках згаданого проекту з 26 серпня по 2 вересня відбувся візит проф. Карла Крайльсгайма з метою вивчення практик бджільництва та проблем, з якими стикаються українські бджолярі. 

]]>
Wed, 04 Oct 2017 08:02:01 GMT 51