RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Tue, 20 Nov 2018 01:00:02 GMT <![CDATA[Оголошення / Увага! 20 листопада збори трудового колективу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/uvaga-20-listopada-zbori-trudovogo-kolektivu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/uvaga-20-listopada-zbori-trudovogo-kolektivu У вівторок, 20 листопада 2018 р. о 14.30 в 81 ауд. відбудуться збори трудового колективу Інституту біології, хімії та біоресурсів. Порядок денний: Затвердження кількісних квот від підрозділів.

]]>
Mon, 19 Nov 2018 18:43:40 GMT 76
<![CDATA[Новини / СТУДЕНТКА КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ ВІДЗНАЧЕНА ІМЕННОЮ СТИПЕНДІЄЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-vidznachena-imennoiu-stipendieiu-verhovnoyi-radi-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-vidznachena-imennoiu-stipendieiu-verhovnoyi-radi-ukrayini

Студентку 4-го курсу кафедри біохімії та біотехнології (спеціальність «Біотехнології та біоінженерія») Обрадович Анастасію Сергіївну за здобутки у навчанні, науковій та громадській діяльності відзначено іменною стипендією  Верховної Ради України.

 

 

 

]]>
Mon, 19 Nov 2018 13:22:34 GMT 41
<![CDATA[Новини / Життя проекту ЕкоБРУ продовжується]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zhittia-proektu-ekobru-prodovzhuetsia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zhittia-proektu-ekobru-prodovzhuetsia 15 листопада 2018 р. професор кафедри екології та біомоніторингу С.С. Руденко прочитала лекцію в Чернівецькому політехнічному коледжі на тему «Фантом екологічної культури». Лекція викликала жваву дискусію. Учні наводили приклади зі свого життя, сперечалися між собою, погоджувались і не погоджувались з лектором. 

Лекція була прочитана в рамках міжнародного проекту ЕкоБРУ, який не дивлячись на завершення, продовжує своє життя.

]]>
Fri, 16 Nov 2018 07:23:35 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Моніторинг результатів проекту EcoBRU]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/monitoring-rezultativ-proektu-ecobru http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/monitoring-rezultativ-proektu-ecobru 16 листопада 2018 року відбудеться моніторингова зустріч "Вплив та сталість результатів проекту "Екологічна освіта для Білорусі, Росії та України"" (EcoBRU 543707-TEMPUS-1-2013-1-DE-TEMPUS-JPHES). 

]]>
Thu, 15 Nov 2018 08:42:39 GMT 52
<![CDATA[Новини / Зустріч юних біологів з Вселенським Патріархом Варфоломієм]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/uspihi-na-mizhnarodnii-areni http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/uspihi-na-mizhnarodnii-areni  3–6 жовтня у Туреччині проходив Міжнародний конкурсі наукових проектів «INSPO-2018». Проект кафедри молекулярної генетики та біотехнології представляла учениця Малої Академії Наук України Анна Волкова. Учасники делегації відвідали службу у Патріаршому соборі святого Георгія. Вселенський Патріарх Варфоломій благословив їх на нові перемоги і звершення в науці. 

]]>
Thu, 08 Nov 2018 09:51:25 GMT 57
<![CDATA[Новини / Науковці інституту на міжнародому форумі у галузі бджільництва]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/naukovtsi-institutu-na-mizhnarodomu-forumi-u-galuzi-bdzhilnitstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/naukovtsi-institutu-na-mizhnarodomu-forumi-u-galuzi-bdzhilnitstva Науковці інституту к.б.н. Володимир Череватов, Юрій Дронь, Людмила Язловицька виступили з доповідями на пленарному засіданні міжнародного науково-практичного форуму "Світовий досвід у галузі бджільництва та перспективи розвитку в Україні", який відбувся в м.Камянець-Подільський 2-4 листопада 2018 року.    

]]>
Wed, 07 Nov 2018 15:35:22 GMT 57
<![CDATA[Новини / Наукові досягнення випускників кафеди молекулярної генетики та біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/naukovi-dosiagnennia-vipusknikiv-kafedi-molekuliarnoyi-genetiki-ta-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/naukovi-dosiagnennia-vipusknikiv-kafedi-molekuliarnoyi-genetiki-ta-biotehnologiyi Вітаємо  Івановича Ярослава, випускника Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ з успішним захистом кандидатської дисертації за спеціальністю 03.00.22 – молекулярна генетика на тему «Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції» та його наукового керівника Волкова Романа Анатолійовича, доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри молекулярної генетики та біотехнології ЧНУ.  Бажаємо подальших творчих здобутків!  

Колектив кафедри молекулярної генетики та біотехнології 

]]>
Mon, 05 Nov 2018 14:26:37 GMT 57
<![CDATA[Новини / Вітаємо Василя Черлінку з перемогою!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vitaemo-vasilia-cherlinku-z-peremogoiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vitaemo-vasilia-cherlinku-z-peremogoiu 26-27 жовтня 2018 року Управління по фізичний культурі та спорту Чернівецької міської ради і Федерація пауерліфтингу Чернівецької області у спортзалі по вул. Головна, 69 (легкоатлетичний манеж) провела черговий Чемпіонат м. Чернівці з класичного пауерліфтингу серед чоловіків та жінок. 

У змаганнях прийняв участь доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидат біологічних наук, докторант Черлінка Василь Романович. Він є багаторазовим переможцем та призером попередніх чемпіонатів і кубків міста, області, України, змагань з силового екстриму та богатирських ігор.

]]>
Sat, 27 Oct 2018 21:02:04 GMT 44
<![CDATA[Новини / Студенти-харчовики відзначили День працівника харчової промисловості]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-harchoviki-vidznachili-den-pratsivnika-harchovoyi-promislovosti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-harchoviki-vidznachili-den-pratsivnika-harchovoyi-promislovosti tortУ четвер 18 жовтня на передодні Дня працівника харчової промисловості студенти спеціальності “Харчові технології” організували святковий ярмарок, на який запросили виробників крафтової харчової продукції, зокрема меду та продуктів бджільництва, сиру та хліба. Відвідувачі свята мали можливість 

]]>
Mon, 22 Oct 2018 16:44:45 GMT 60
<![CDATA[Новини / Посвята студентів-ботаніків, 2018]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/posviata-studentiv-botanikiv-2018 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/posviata-studentiv-botanikiv-2018 Посвята, 2018 17 жовтня 2018 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ відбулася посвята студентів. Старшокурсники-ботаніки посвятили «першачків» із 102-групи (спеціальність «Середня освіта») у студенти, а представників 3-го курсу прийняли в дружнє коло справжніх ботаніків.

]]>
Fri, 19 Oct 2018 16:52:49 GMT 48
<![CDATA[Новини / Презентація колективної міжвідомчої монографії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-kolektivnoyi-mizhvidomchoyi-monografiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-kolektivnoyi-mizhvidomchoyi-monografiyi Презентація колективної міжвідомчої монографії 16 жовтня 2018 року на базі Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація колективної міжвідомчої монографії «Екологічний менеджмент територій, охорона ландшафтного і біологічного різноманіття, рекреаційні ресурси та перспективи розвитку НПП «Черемоський». У цій праці охарактеризовано природні умови НПП «Черемоський», його біоту, ландшафти, рекреаційний потенціал, соціально-економічні чинники розвитку регіону, наукове забезпечення діяльності заповідного об’єкта, та висвітлено певні аспекти кримінальної відповідальності за злочини проти довкілля.

]]>
Fri, 19 Oct 2018 16:35:18 GMT 48
<![CDATA[Новини / Презентація книги]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-knigi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-knigi Еколого-просвітницький центр збереження біорізноманіттяЗапрошуємо Вас 16 жовтня 2018 року о 15 год. на презентацію книги
«Екологічний менеджмент території, охорона ландшафтного і біотичного різноманіття, рекреаційні ресурси та перспективи розвитку Національного природного парку «Черемоський»
за адресою
м. Чернівці, вул. Федьковича, 11
ЕКОЛОГО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЦЕНТР ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ
(кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ)

З повагою, оргкомітет

]]>
Tue, 16 Oct 2018 07:26:14 GMT 48
<![CDATA[Новини / Участь екологів в акції з нагоди 10-ліття Програми підтримки жертв нацизму]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-ekologiv-v-aktsiyi-z-nagodi-10-littia-programi-pidtrimki-zhertv-natsizmu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-ekologiv-v-aktsiyi-z-nagodi-10-littia-programi-pidtrimki-zhertv-natsizmu 1 жовтня студенти кафедри екології та біомоніторингу спільно зі студентами кафедри агротехнологій та ґрунтознавства під керівництвом проф. Федоряк М.М., доц Романюка В.В., Морозової Т.В., асп. Кульманова О., лаб. Андрущак Я.В.  та завідувача лабораторіями Демид І.Е. прийняли активну участь в акції з нагоди 10-ліття Програми підтримки жертв нацизму. 

]]>
Wed, 10 Oct 2018 06:34:43 GMT 51
<![CDATA[Новини / Європейський тиждень мобільності на кафедрі екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/evropeiskii-tizhden-mobilnosti-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/evropeiskii-tizhden-mobilnosti-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu У розрізі транскордонної європейської програми «Через сталий транспорт до чистого довкілля» 16-22 вересня за сприяння Буковинської агенції регіонального розвитку в Чернівцях підтримана загальноєвропейська ініціатива з популяризації сталих видів транспорту - Європейський тиждень мобільності (ЄТМ). Цьогоріч до заходу долучилися і студенти-екологи, які вирішили розповісти студентам різних курсів про вищезазначену програму.

]]>
Wed, 10 Oct 2018 06:27:20 GMT 51
<![CDATA[Новини / ХІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/hi-zyizd-runtoznavtsiv-ta-agrohimikiv-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/hi-zyizd-runtoznavtsiv-ta-agrohimikiv-ukrayini 21 вересня завершив свою роботу черговий ХІ з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України, який відбувався на базі Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва.

В роботі з'їзду активну участь взяли викладачі кафедри агротехнологій та грунтознавства.

Рішенням з'їзду Президентом УТГА обрано професора Ю.М.Дмитрука, а черговий з'їзд буде проведено на базі Чернівецького найціонального університету ім. Ю.Федьковича.

]]>
Wed, 03 Oct 2018 11:37:33 GMT 44
<![CDATA[Новини / Популяризація знань з молекулрної біології серед школярів]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/populiarizatsiia-molekulrno-genetichnih-doslidzhen-sered-shkoliariv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/populiarizatsiia-molekulrno-genetichnih-doslidzhen-sered-shkoliariv Науковці кафедри молекулярної генетики та біотехнології к.б.н.Тинкевич Юрій, Іщенко Ольга та її магістри Скиданович Олександра, Надєждіна Анастасія  прийняли участь у презентації науково-популярної книги українського автора Аліни Штефан  "Літо довжиною в ДНК", що проходила у вересні 2018 року на І Міжнародному дитячому літературному фестивалі "Literature Future" в Целанівському центрі. 

]]>
Wed, 03 Oct 2018 10:00:36 GMT 57
<![CDATA[Новини / Міжнародна олімпіада GENIUS 2018]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/mizhnarodna-olimpiada-genius-2018 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/mizhnarodna-olimpiada-genius-2018 Наукова робота «Soil pollution: antioxidant as a marker and phytoremediation tools», виконана на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології під керівництвом професора кафедри молекулярної генетики та біотехнології І.І.Панчук була представлена ученицею 11 класу Анною Волковою на міжнародній олімпіаді GENIUS 2018, що проходила 10-18 червня в університеті міста Освего (Нью Йорк, США). 

]]>
Tue, 02 Oct 2018 12:41:00 GMT 57
<![CDATA[Новини / Студенти-екологи відзначили професійне свято]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-vidznachili-profesiine-sviato http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-vidznachili-profesiine-sviato Думай глобально – дій локально! Саме під таким гаслом відбулося святкування Дня еколога на кафедрі екології та біомоніторингу. Організаторами свята виступили студенти 4 курсу. З самого ранку на кафедрі панувала святкова атмосфера. Коридори й аудиторії прикрашали повітряні кульки та гірлянди із старих конспектів, з яких у вигляді рослин символічно «проростали паростки знань». Студенти й викладачі прийшли на заняття в зелених футболках з логотипом кафедри. При вході учасникам свята на руки пов’язували символічні зелені стрічки. На перервах лунала приємна музика. 

]]>
Tue, 02 Oct 2018 05:57:18 GMT 51
<![CDATA[Новини / Добра справа]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/dobra-sprava http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/dobra-sprava 1 жовтня студенти кафедри агротехнологій та ґрунтознавства під керівництвом доцента кафедри Романюка В.В. та завідувача лабораторіями Демид І.Е. прийняли активну участь в акції з нагоди 10-ліття Програми підтримки жертв нацизму.

Студенти нашої кафедри висадили 10 саджанців катальпи, які символізують єднання молоді зі старшим поколінням.

]]>
Mon, 01 Oct 2018 14:34:17 GMT 44
<![CDATA[Оголошення / Увага!!! Збори трудового колективу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/uvaga-zbori-trudovogo-kolektivu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/uvaga-zbori-trudovogo-kolektivu Wed, 19 Sep 2018 17:46:10 GMT 76