RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Wed, 26 Apr 2017 11:57:55 GMT <![CDATA[Новини / Місячник санітарної очистки на кафедрі екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/misiachnik-sanitarnoyi-ochistki-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/misiachnik-sanitarnoyi-ochistki-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu 11 квітня, в рамках місячника санітарної очистки та благоустрою студентами та викладачами кафедри була проведена весняна толока. 

Захід відбувся спільно з комунальним закладом "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" та був спрямований на те, щоб облагородити територію для Open-air майданчика.

]]>
Mon, 24 Apr 2017 16:18:33 GMT 51
<![CDATA[Новини / Результати очного туру університетської олімпіади з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/rezultati-ochnogo-turu-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/rezultati-ochnogo-turu-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi himia22 квітня цього року на базі Інситуту біології, хімії та біоресурсів відбувся другий (очний) тур університетської олімпіади з хімії. З результатами учасників, завданнями та критеріями оцінювання завдань можна ознайомитися за цим посиланням.

]]>
Mon, 24 Apr 2017 09:42:09 GMT 60
<![CDATA[Оголошення / Університетська олімпіада з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/ogoloshennia/universitetska-olimpiada-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/ogoloshennia/universitetska-olimpiada-z-himiyi Очний тур університетської олімпіади з хімії відбудеться 22 квітня о 10 годині в 3 ауд. ІІІ корпусу ЧНУ (Інститут біології, хімії та біоресурсів) за адресою: вул. Л.Українки, 25.

]]>
Fri, 21 Apr 2017 05:57:53 GMT 61
<![CDATA[Новини / Рибний патруль навчається у ЧНУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/ribnii-patrul-navchaetsia-u-chnu http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/ribnii-patrul-navchaetsia-u-chnu

На базі Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича пройшли п’ятиденні курси підвищення професійної компетентності працівників територіальних органів Держрибагенства – рибного патруля.

Підготовка фахівців здійснювалась згідно навчально-тематичної програми, затвердженою Головою Державного агентства рибного господарства України.

]]>
Wed, 19 Apr 2017 23:17:41 GMT 75
<![CDATA[Новини / WWF турбується про збереження осетрових]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/wwf-turbuetsia-pro-zberezhennia-osetrovih http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/wwf-turbuetsia-pro-zberezhennia-osetrovih В Інституті біології, хімії та біоресурсів ЧНУ представники Українського офісу WWF (Всесвітній фонд природи) провели семінар-тренінг на тему «Проблеми збереження осетрових».

Учасники семінару ознайомились з сучасними підходами в організації ефективної охорони природних популяцій осетрових риб, засвоїли експрес методи ідентифікації різних видів осетрів, а також навчились відрізняти легальну чорну ікру від контрафактної.

]]>
Tue, 18 Apr 2017 23:48:09 GMT 75
<![CDATA[Новини / ХРИСТОС ВОСКРЕС ! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС !]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/hristos-voskres http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/hristos-voskres

Дорогі студенти, аспіранти, викладачі та працівники Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича!
Сердечно вітаємо Вас зі світлим Христовим Воскресінням!
Великдень для кожного з нас є символом оновлення та надії на краще прийдешнє.

]]>
Fri, 14 Apr 2017 15:13:28 GMT 54
<![CDATA[Новини / Очний тур університетської олімпіади з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/ochnii-tur-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/ochnii-tur-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi 1За остаточними результатами університетської олімпіади з хімії всі учасники набрали необхідну кількість балів і запрошуються у наступний очний тур, який відбудеться 22 квітня о 10 годині в 3 ауд. ІІІ корпусу ЧНУ (Інститут біології, хімії та біоресурсів) за адресою: вул. Л.Українки, 25.

]]>
Thu, 13 Apr 2017 10:07:11 GMT 60
<![CDATA[Новини / Практичний тур Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/physchem/novini/praktichnii-tur-vseukrayinskoyi-uchnivskoyi-olimpiadi-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/physchem/novini/praktichnii-tur-vseukrayinskoyi-uchnivskoyi-olimpiadi-z-himiyi Цього року нашому місту випала честь проводити Всеукраїнську учнівську олімпіаду з хімії. Востаннє така подія відбулась у 1991 році.

 

 

 

]]>
Wed, 12 Apr 2017 19:15:42 GMT 66
<![CDATA[Новини / Вітаємо студентів кафедри]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vitaemo-studentiv-kafedri http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vitaemo-studentiv-kafedri
1Студенти кафедри хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції гідно представили наш університет на Міжнародній конференції у Києві, отримавши у різних секціях дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів.

5-6 квітня в Національному університеті харчових технологій відбулась 83-я Міжнародна конференція молодих учених, 

]]>
Tue, 11 Apr 2017 17:18:05 GMT 60
<![CDATA[Новини / До уваги абітурієнтів - учасників олімпіади з біології!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/do-uvagi-abiturientiv-uchasnikiv-olimpiadi-z-biologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/do-uvagi-abiturientiv-uchasnikiv-olimpiadi-z-biologiyi Всі учасники подолали прохідний бар'єр та запрошуються до участі в другому турі, який відбудеться 22 квітня о 10 годині в ІІІ корпусі ЧНУ (Інститут біології, хімії та біоресурсів) за адресою: вул. Л.Українки, 25.

Результати першого (дистанційного) туру,  а також відповіді та критерії оцінювання олімпіадних завдань з біології:

]]>
Mon, 10 Apr 2017 19:07:42 GMT 75
<![CDATA[Новини / День відкритих дверей]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-vidkritih-dverei http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-vidkritih-dverei День відкритих дверей для нас — справжнє свято, адже ми завжди раді знайомству з майбутньою студентською молоддю. Відчиняючи двері в цей день, ми запрошуємо вас зазирнути вперед, побачити реальне студентське життя і уявити себе частиною великої університетської родини!

]]>
Mon, 10 Apr 2017 09:47:06 GMT 54
<![CDATA[Новини / До уваги абітурієнтів - учасників університетської олімпіади з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-uchasnikiv-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-uchasnikiv-universitetskoyi-olimpiadi-z-himiyi chemistryПідбиті попередні підсумки дистанційного туру університетської олімпіади з хімії. Всі учасники набрали необхідну кількість балів для проходження у наступний очний тур. Місце та час проведення очного туру буде повідомлено пізніше. З результатами,  а також з оозв’язками та критеріями оцінювання завдань, можна ознайомитися за цим посиланням... 

]]>
Fri, 07 Apr 2017 13:59:31 GMT 60
<![CDATA[Новини / Тренінг зовнішнього незалежного тестування з хімії в ІБХБ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/physchem/novini/trening-zovnishnogo-nezalezhnogo-testuvannia-z-himiyi-u-ibhb http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/physchem/novini/trening-zovnishnogo-nezalezhnogo-testuvannia-z-himiyi-u-ibhb

З метою покращення підготовки учнів до складання тестів зовнішнього незалежного тестування з хімії на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича організовано безкоштовний тренінг із зовнішнього незалежного оцінювання.       

]]>
Fri, 07 Apr 2017 13:19:38 GMT 66
<![CDATA[Новини / Освіта та поширення знань в Україні з питань біоетики та біобезпеки]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/osvita-ta-poshirennia-znan-v-ukrayini-z-pitan-bioetiki-ta-biobezpeki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/osvita-ta-poshirennia-znan-v-ukrayini-z-pitan-bioetiki-ta-biobezpeki 30 березня 2017 року доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології А.Є.Шелифіст провела 11-й Регіональний семінар «Підвищення обізнаності та освіти з біобезпеки та біозахисту в Україні»  у ракурсі предмету «Біоетика з основами біобезпеки» для студентів 4-го курсу спеціальності «Біологія» Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ. Семінар проводився у рамках тестування 2-го освітнього модуля британо-українського партнерського проекту «Оcвіта та поширення знань в Україні». 

]]>
Thu, 06 Apr 2017 13:22:58 GMT 57
<![CDATA[Новини / Відбувся четвертий етап Всеукраїнської олімпіади з хімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vidbuvsia-chetvertii-etap-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-himiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/inorgchem/novini/vidbuvsia-chetvertii-etap-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-himiyi

Інститут біології, хімії та біоресурсів став базовим для виконання експериментального туру Олімпіади. Оргкомітет та журі олімпіади відзначили високий рівень проведення туру та технічне та методичне забезпечення хімічних кафедр Інституту. 

Завдяки  ґрунтовній роботі викладачів Інституту біології, хімії та біоресурсів в напрямку підготовки учнів до LIV Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії, учні міста Чернівці вибороли чотири призових місця.

 

]]>
Mon, 03 Apr 2017 05:46:27 GMT 63
<![CDATA[Новини / У ЧНУ відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/u-chnu-vidznachili-peremozhtsiv-vseukrayinskogo-konkursu-studentskih-naukovih-robit-z-biologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/u-chnu-vidznachili-peremozhtsiv-vseukrayinskogo-konkursu-studentskih-naukovih-robit-z-biologiyi 21-24 березня 2017 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біологічних наук, учасниками якої стали 54 студенти з 32 вищих навчальних закладів України. Всі учасники конкурсу мали змогу опублікувати результати своїх досліджень у «Збірнику тез підсумкової науково-практичної конференції».

]]>
Mon, 27 Mar 2017 10:35:40 GMT 41
<![CDATA[Новини / Доступ до БД "Global Patents Reference Center"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/dostup-do-bd-global-patents-reference-center http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/dostup-do-bd-global-patents-reference-center Тестовий доступ до БД відкрито з 20 березня  по 30 квітня 2017 року.

База даних "Global Patents Reference Center" :
- включає 98 млн. записів про патентні документи (52 млн. патентних документів у повному тексті) більше ніж 100 патентних відомств країн світу...

]]>
Tue, 21 Mar 2017 13:58:38 GMT 75
<![CDATA[Оголошення / Екскурсії до Ботанічного саду в 2017 році.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/ekskursiyi-do-botanichnogo-sadu-v-2017-rotsi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/ekskursiyi-do-botanichnogo-sadu-v-2017-rotsi Цьогоріч екскурсійний сезон в Ботанічному саду Чернівецького національного університету розпочнеться 18 квітня. Щиро запрошуємо на оглядові та тематичні екскурсії для мешканців та гостей міста, любителів природи, чистого повітря, гарних квітів і пізнавального відпочинку. 

]]>
Sat, 18 Mar 2017 21:28:34 GMT 70
<![CDATA[Новини / Освітня програма підготовки здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів та Ліцензійна справа доктора філософії (PhD) - спеціальність 101 "ЕКОЛОГІЯ"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitnia-programa-pidgotovki-zdobuvachiv-pershogo-bakalavrskogo-rivnia-ta-litsenziina-sprava-doktora-filosofiyi-phd-spetsialnist-101-ekologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitnia-programa-pidgotovki-zdobuvachiv-pershogo-bakalavrskogo-rivnia-ta-litsenziina-sprava-doktora-filosofiyi-phd-spetsialnist-101-ekologiia На сайті кафедри екології та біомоніторингу у рубриці АБІТУРІЄНТУ виставлено документи у форматі PDF: Освітню програму підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти галузі знань 10 «Природничі науки», спеціальності 101 «Екологія» та Ліцензійну справу доктора філософії (PhD) за освітньо-науковою програмою 101 Екологія.

]]>
Tue, 14 Mar 2017 06:59:41 GMT 51
<![CDATA[Новини / Привітання для землевпорядників]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/privitannia-dlia-zemlevporiadnikiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/privitannia-dlia-zemlevporiadnikiv Світлина від Олега Качановского.Професійне свято - День землевпорядника відзначається в Україні щорічно в другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Союзу землевпорядників України. 

Землевпорядник, сьогодні ти святкуєш! 
Професія твоя землі порядкує. 
Надії, щастя, і тепла. 

]]>
Sat, 11 Mar 2017 17:20:18 GMT 54