RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Mon, 27 May 2019 06:37:57 GMT <![CDATA[Новини / З нагоди Дня науки: інтерв’ю з Світланою Руденко]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/z-nagodi-dnia-nauki-interviu-z-svitlanoiu-rudenko http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/z-nagodi-dnia-nauki-interviu-z-svitlanoiu-rudenkoДо дня науки студентка кафедри журналістки Вікторія Керницька взяла інтерв’ю у  доктора біологічних наук, професора, заслуженого працівника освіти Світлани Степанівни Руденко. Повний варіант цієї розмови опублікований у першому номері науково-популярного журналу «Сторінки науки» (2019) , а стислий – пропонується Вашій увазі.


]]>
Thu, 23 May 2019 06:19:42 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Урочистості з нагоди 100-річчя від дня народження Костянтина Олександровича Червінського – ректора ЧНУ (1968–1987)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/urochistosti-z-nagodi-100-richchia-vid-dnia-narodzhennia-kostiantina-oleksandrovicha-chervinskogo-rektora-chnu-19681987 http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/urochistosti-z-nagodi-100-richchia-vid-dnia-narodzhennia-kostiantina-oleksandrovicha-chervinskogo-rektora-chnu-19681987 У четвер, 30 травня, у Червоній залі університету о 13:00 розпочнуться урочисті заходи з нагоди 100-річчя від дня народження Костянтина Олександровича Червінського – 48-го ректора Чернівецького державного (нині – національного) університету імені Юрія Федьковича (1968–1987), талановитого ученого, педагога, організатора, чиє ім’я нерозривно пов’язане з вищою школою України 50–90-х років.

]]>
Wed, 22 May 2019 11:06:45 GMT 76
<![CDATA[Новини / Доцент Морозова Т.В. взяла участь у роботі Biotech Convent в Києві]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-tv-vziala-uchast-u-roboti-biotech-convent-v-kievi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-morozova-tv-vziala-uchast-u-roboti-biotech-convent-v-kievi 17-18 травня на базі КНУДТ, м. Київ, відбувся Biotech Convent, oрганізований Центром інновацій "Сходи у майбутнє". У роботі взяла участь доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова. Залишилося сильне і приємне враження. Напрацьовані результати виявилися значно ширшим аніж просто просування бітехнологічних ідей в Україні. Народилося розуміння, що спільні, синхронізовані дії здатні зрушити будь-які гори, вирішити будь-які задачі, і для цього середовище вже створене, а центр кристалізації - закладений.

]]>
Tue, 21 May 2019 03:52:32 GMT 51
<![CDATA[Новини / Освітні програми у контексті нових Стандартів вищої освіти обговорювали у вишиванках]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitni-programi-u-konteksti-novih-standartiv-vishchoyi-osviti-obgovoriuvali-u-vishivankah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/osvitni-programi-u-konteksti-novih-standartiv-vishchoyi-osviti-obgovoriuvali-u-vishivankah 16.05.2019 у Інституті біології, хімії та біоресурсів чудове свято вишиванки переплелося із плідною роботою науково-методичного семінару, присвяченого розгляду структури та методології створення освітніх програм у контексті нових Стандартів вищої освіти. Необхідність проведення такого семінару продиктована часом. На кафедрах відбувається активна робота над формуванням нових навчальних планів, модернізацією діючих та приведенням їх у відповідність до Стандартів ВО.

]]>
Mon, 20 May 2019 03:38:47 GMT 51
<![CDATA[Новини / «Основи біохімії за Ленінджером» – нові можливості для вивчення біохімії]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/osnovi-biohimiyi-za-lenindzherom-novi-mozhlivosti-dlia-vivchennia-biohimiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/osnovi-biohimiyi-za-lenindzherom-novi-mozhlivosti-dlia-vivchennia-biohimiyi

   Фонди наукової бібліотеки ЧНУ імені Юрія Федьковича поповнилися четвертим виданням підручника «Основи біохімії за Ленінджером» (Lehninger Principles of Biochemistry – David L. Nelson, Michael M. Cox), що є оновленою версією книги видатного американського вченого-біохіміка Альберта Ленінджера. 

 

 

]]>
Fri, 17 May 2019 09:42:11 GMT 41
<![CDATA[Новини / ДЕНЬ ЗЕМЛІ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-zemli http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/den-zemli Асистент кафедри землевпорядкування та кадастру Воронюк Юлія Юріївна, була запрошена на ранковий ефір програми «Доброго ранку, Буковино!» в честь святкування Дня Землі. Це була чудова нагода поспілкуватися з ведучими на важливі теми господарювання в середовищі, де ми існуємо 

]]>
Fri, 03 May 2019 10:40:14 GMT 54
<![CDATA[Новини / На кафедрі екології та біомоніторингу встановлено традицію]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-vstanovleno-traditsiiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-vstanovleno-traditsiiu Два роки поспіль (2017 та 2018 роки) студенти кафедри здобували призові місця на Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Загальна екологія». І цей рік не став винятком! Студентка 3 курсу Родіна Єлизавета отримала диплом ІІІ ступеня. Вітаємо Лізу та колектив кафедри екології та біомоніторингу з перемогою!

]]>
Fri, 26 Apr 2019 06:36:13 GMT 51
<![CDATA[Новини / День відкритих дверей на кафедрі екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/den-vidkritih-dverei-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/den-vidkritih-dverei-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu 20 квітня на кафедрі екології та біомоніторингу відбувся ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ. Хоча це була й субота, передсвятковий день, однак близько шістдесяти учнів шкіл міста відвідали кафедру. Цьогоріч профорієнтація проходила у форматі WORKSHOPS. До уваги відвідувачів запропоновані оригінальні теми зустрічей, на яких учні мали змогу ознайомитися з цікавими фактами, спробувати себе в ролі юних дослідників.

]]>
Thu, 25 Apr 2019 18:42:40 GMT 51
<![CDATA[Новини / Студенти-харчовики взяли активну участь у студентській конференції]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-harchoviki-vziali-aktivnu-uchast-u-studentskii-konferentsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-harchoviki-vziali-aktivnu-uchast-u-studentskii-konferentsiyi Вже традиційно, понад 5 років поспіль, студентська наукова конференція у секції "Хімічні науки" проходить за міжнародною участю. Цьогорічна конференція не стала винятком, на якій заслухали 3 доповіді студентів та аспірантів Краківської політехніки. Варто відмітити, що студенти спеціальності "Харчові технології" активно долучились до участі у конференції. 

]]>
Wed, 24 Apr 2019 09:29:12 GMT 60
<![CDATA[Новини / НОВІ ПЕРЕМОГИ СТУДЕНТІВ-БІОТЕХНОЛОГІВ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/novi-peremogi-studentiv-biotehnologiv http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/novi-peremogi-studentiv-biotehnologiv Студенти-біотехнологи Інституту біології, хімії та біоресурсів вкотре підтвердили високий рівень набутих знань з фахових дисциплін на Всеукраїнській студентській олімпіаді з біотехнології, яка відбулася 10-12 квітня у Національному університеті харчових технологій, м. Київ.

Пишаємося перемогою команди чернівецьких біотехнологів у складі Анастасії Обрадович, Альони Нігди, Євдокії Турянської. Повторивши минулорічний успіх, команда здобула І місце у загальному заліку ІІ туру олімпіади.

 

]]>
Wed, 24 Apr 2019 05:20:47 GMT 75
<![CDATA[Новини / Студенти кафедри екології та біомоніторингу долучилися до роботи семінару-практикуму для вчителі біології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-doluchilisia-do-roboti-seminaru-praktikumu-dlia-vchiteli-biologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu-doluchilisia-do-roboti-seminaru-praktikumu-dlia-vchiteli-biologiyi

У четвер, 18.04.2019 року на базі Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату відбувся семінар-практикум для вчителів біології, на який запрошені студенти та магістри кафедри екології та біомоніторингу.

]]>
Mon, 22 Apr 2019 05:19:45 GMT 51
<![CDATA[Новини / Доцент Москалик Г.Г. в програмі "Доброго ранку, Буковино!"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-moskalik-gg-v-programi-dobrogo-ranku-bukovino http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/dotsent-moskalik-gg-v-programi-dobrogo-ranku-bukovino Нарешті прийшла довгоочікувана весна, а з нею і бажання відпочити на природі. Проте не завжди відпочивальники розуміють, яку шкоду можуть заподіяти навколишньому середовищу. ДЕ найкраще відпочивати, ЯК відпочивати, щоб не нашкодити? На ці та інші питання відповідала доцент кафедри екології та біомоніторингу Галина Москалик у програмі «Доброго ранку, Буковино!»

]]>
Sun, 21 Apr 2019 15:32:52 GMT 51
<![CDATA[Новини / Щорічна студентська конференція на кафедрі екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/shchorichna-studentska-konferentsiia-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/shchorichna-studentska-konferentsiia-na-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu Цьогоріч доповіді на студентській конференції стосувалися таких актуальних проблем, як смертність бджолиних колоній, пестицидне навантаження в осередках інтенсивного сільського господарства, причини і наслідки фітоінвазій, джерела екологічної небезпеки, нові перспективи біомоніторингу, використання ДЗЗ в екологічному системному аналізі, технології утилізації біологічних та побутових відходів, перспективи розвитку і застосування каністерапії в Україні тощо. Під час виступів та обговорення студенти виявили неабияку зацікавленість, глибоке предметне розуміння, високу культуру публічних виступів.

]]>
Fri, 19 Apr 2019 14:15:19 GMT 51
<![CDATA[Оголошення / Графік проведення зустрічей претендентів із співробітниками та студентами інституту]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/grafik-provedennia-zustrichei-pretendentiv-iz-spivrobitnikami-ta-studentami-institutu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/grafik-provedennia-zustrichei-pretendentiv-iz-spivrobitnikami-ta-studentami-institutu Згідно із затвердженим Організаційним комітетом графіку (Протокол № 5 від 18 квітня 2019 року), кандидати на посаду ректора проводитимуть зустрічі зі співробітниками та студентами інституту 19.04.2019 в такому порядку:

9-50 - Петришин Р.І.

10-30 - Боднарук М.І.

11-10 - Ангельський О.В. 

]]>
Thu, 18 Apr 2019 18:15:05 GMT 76
<![CDATA[Оголошення / Вибори ректора Чернівецького національного університету!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/rektora-chernivetskogo-natsionalnogo-universitetu http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/rektora-chernivetskogo-natsionalnogo-universitetu Відомі імена кандидатів на посаду ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Виборча комісія із проведення виборів ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича повідомляє, що перевірити наявність та правильність написання свого прізвища у списку виборців можна щоденно з 14.00 до 17.00 у каб. 230 (корпус 5). 

]]>
Thu, 18 Apr 2019 13:56:44 GMT 76
<![CDATA[Новини / Селекційна робота кафедри]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/selektsiina-robota-kafedri http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/selektsiina-robota-kafedri В  ківтні 2019 року на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології завершився цикл наукових семінарів виступом асистента кафедри, к.б.н.Олександра Череватова  на тему "Селекційна робота з медоносними бджолами".

 

 

]]>
Thu, 18 Apr 2019 12:21:37 GMT 57
<![CDATA[Новини / Студентська наукова конференція 2019]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/studentska-naukova-konferentsiia-2019 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/studentska-naukova-konferentsiia-2019 16-17 квітня 2019 року на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології в рамках Студентської наукової конференції ЧНУ імені Юрія-Федьковича було представлено доповіді студентів щодо їхньої наукової роботи.

В ході роботи трьох підсекцій за відмінне представлення отриманих результатів четверо студентів відзначили грамотами.

Вітаємо переможців та їх керівників. Бажаємо подальший наукових здобутків!

]]>
Thu, 18 Apr 2019 12:07:55 GMT 57
<![CDATA[Новини / ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/ii-mistse-u-vseukrayinskomu-konkursi-studentskih-naukovih-robit-z-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/ii-mistse-u-vseukrayinskomu-konkursi-studentskih-naukovih-robit-z-biotehnologiyi

 

Студентка ІV курсу кафедри біохімії та біотехнології Інституту біології, хімії та біоресурсів Сумик Юлія посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія».

 

 

]]>
Wed, 17 Apr 2019 11:35:13 GMT 41
<![CDATA[Новини / Черлінка Василь Романович успішно захистив докторську дисертацію]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/cherlinka-vasil-romanovich-uspishno-zahistiv-doktorsku-disertatsiiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/cherlinka-vasil-romanovich-uspishno-zahistiv-doktorsku-disertatsiiu 10 квітня 2019 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Черлінка Василь Романович успішно захистив докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук спеціальності 03.00.18 – «Ґрунтознавство» на тему «Цифрові моделі рельєфу в ґрунтознавстві: теоретико-методологічні основи та практичне застосування» (науковий консультант – доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Дмитрук Юрій Михайлович).

]]>
Sat, 13 Apr 2019 18:53:54 GMT 44
<![CDATA[Новини / Круглий стіл «Басейнова рада – ключовий інструмент реформи водного сектору»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kruglii-stil-baseinova-rada-kliuchovii-instrument-reformi-vodnogo-sektoru http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kruglii-stil-baseinova-rada-kliuchovii-instrument-reformi-vodnogo-sektoru 10 квітня 2019 року в рамках міжнародної виставки Waste Water Management 2019 (м.Київ) відбувся круглий стіл «Басейнова рада – ключовий інструмент реформи водного сектору» участь в якому взяла членкиня Басейнової ради Дністра, доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова.

]]>
Fri, 12 Apr 2019 08:10:36 GMT 51