RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Thu, 30 Jun 2022 17:42:51 GMT <![CDATA[Новини / ПЕРЕМОГИ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОНКУРСАХ НАУКОВИХ РОБІТ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/peremogi-studentiv-ekologiv-na-vseukrayinskih-konkursah-naukovih-robit http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/peremogi-studentiv-ekologiv-na-vseukrayinskih-konkursah-naukovih-robit На початку 2022 р. студенти-магістранти кафедри екології та біомоніторингу активно приєдналися до участі у Всеукраїнських конкурсних програмах. Зокрема, троє магістрантів (Костянтин СОСНОВСЬКИЙ, Максим ЛАРІН та Тетяна ПАНТЕЛЕЙ надіслали матеріали до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з різних галузей знань і спеціальностей у 2021/22 рр. Згідно з наказом № 172 від 07 червня 2022 р. ЧНУ було вирішено нагородити усіх конкурсантів І туру як переможців.

]]>
Mon, 27 Jun 2022 12:13:05 GMT 51
<![CDATA[Новини / Студенти-екологи групи«Надворі» на зустрічі з місцевими «гарбологами»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-grupinadvori-na-zustrichi-z-mistsevimi-garbologami http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-grupinadvori-na-zustrichi-z-mistsevimi-garbologami
20 червня 2022 р. на запрошення протоієрея МиколаяЛагодича, представники студентської екологічної волонтерської групи «Надворі»під керівництвом доц. Легети У.В. зустрілися з членами ОСББ «БУДІВЕЛЬНИК-28», що у м. Чернівці. Об’єднання  нараховує більше 1,5 тис. жителів, активно підтримує ідею сортування різних видів ТПВ населенням. На власному прикладі керівництво ОСББ «БУДІВЕЛЬНИК-28»демонструє, що немає якихось спеціальних умов для налагодження такого процесу, як сортування власних відходів мешканцями  багатоквартирних будинків.
]]>
Fri, 24 Jun 2022 11:52:18 GMT 51
<![CDATA[Новини / СТУДЕНТКА КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ – ПРИЗЕР КОНФЕРЕНЦІЇ-КОНКУРСУ НАУКОВИХ РОБІТ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-prizer-konferentsiyi-konkursu-naukovih-robit http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/studentka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-prizer-konferentsiyi-konkursu-naukovih-robit

 Магістрант кафедри біохімії та біотехнології навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Бойчук Андріана стала призером конференції-конкурсу молодих вчених «Актуальні проблеми біохімії і біотехнології - 2022», що відбулася 31 травня в Інституті біохімії імені О.В. Палладіна НАН України (м. Київ).

]]>
Wed, 22 Jun 2022 11:13:29 GMT 41
<![CDATA[Новини / Вебінар «Регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану: нові закони».]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vebinar-reguliuvannia-zemelnih-vidnosin-v-umovah-voennogo-stanu-novi-zakoni http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vebinar-reguliuvannia-zemelnih-vidnosin-v-umovah-voennogo-stanu-novi-zakoni 21 червня викладачі кафедри землевпорядкування та кадастру прийняли зустріч у вебінарі «Регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану: нові закони». На вебінарі розглядались різні питання, що стосуються земельним відносинам в умовах війни. Було обговорено ключові новели Закону України від 12.05.2022 № 2247-IX

]]>
Tue, 21 Jun 2022 16:46:06 GMT 54
<![CDATA[Новини / ЕКОЛОГІЯ ОЧИМА БМАНІВЦІВ: Профільна літня школа у гостях в екологів ЧНУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologiia-ochima-bmanivtsiv-profilna-litnia-shkola-u-gostiah-v-ekologiv-chnu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologiia-ochima-bmanivtsiv-profilna-litnia-shkola-u-gostiah-v-ekologiv-chnu 16 червня викладачі кафедри екології та біомоніторингу зустрілися зі старшокласниками обласної профільної школи «Наукові пікніки» БМАНУ, яка розпочала роботу 6 червня за ініціативи та підтримки Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації. Серед учасників – обдаровані школярі Буковини та діти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб.]]> Tue, 21 Jun 2022 05:28:29 GMT 51 <![CDATA[Новини / Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку геодезії, землеустрою та природокористування»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/suchasni-tendentsiyi-rozvitku-geodeziyi-zemleustroiu-ta-prirodokoristuvannia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/suchasni-tendentsiyi-rozvitku-geodeziyi-zemleustroiu-ta-prirodokoristuvannia 15-16 червня на базі Одеського державного аграрного університету з використанням технологій платформи Zoom відбулася міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку геодезії, землеустрою та природокористування». Робота конференції тривала за п’ятьма актуальними напрямами:

]]>
Thu, 16 Jun 2022 12:20:07 GMT 54
<![CDATA[Новини / Проект від The RUFFORD Foundation (Великобританія) “Open Biodiversity Data: Serving Nature Conservation in Ukraine”, отриманий Природоохоронною громадською організацією «Українська природоохоронна група (UNCG – Ukrainian Nature Conservation Group)»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/proekt-vid-the-rufford-foundation-velikobritaniia-open-biodiversity-data-serving-nature-conservation-in-ukraine-otrimanii-prirodoohoronnoiu-gromadskoiu-organizatsieiu-ukrayinska-prirodoohoronna-grupa-uncg-ukrainian-nature-conservation-group http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/proekt-vid-the-rufford-foundation-velikobritaniia-open-biodiversity-data-serving-nature-conservation-in-ukraine-otrimanii-prirodoohoronnoiu-gromadskoiu-organizatsieiu-ukrayinska-prirodoohoronna-grupa-uncg-ukrainian-nature-conservation-group  З 17 по 27 травня 2022 року на території Дністровського району Чернівецької області завідувач Гербарію Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Волуца у складі експертної групи, разом з науковцями з Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, Національного науково-природничого музею НАН України, Дунайського біосферного заповідника, Національного природного парку «Хотинський», приймала участь у зборі даних про зустрічі рідкісних видів флори та фауни в рамках проекту від The RUFFORD Foundation (Великобританія) “Open Biodiversity Data: Serving Nature Conservation in Ukraine”, отриманого Природоохоронною громадською організацією «Українська природоохоронна група (UNCG – Ukrainian Nature Conservation Group)». Усі дані, зібрані під час проекту, обов’язково будуть доступні в GBIF (Global Biodiversity Information Facility). Результати цієї роботи допоможуть створити нові заповідні території, збільшити Смарагдову мережу в Україні та розробити менеджмент-плани для чинних смарагдових сайтів.

]]>
Mon, 13 Jun 2022 08:14:14 GMT 48
<![CDATA[Новини / Зустріч з «цікавою екологією»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zustrich-z-tsikavoiu-ekologieiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zustrich-z-tsikavoiu-ekologieiu 02.06.2022 на кафедрі екології та біомоніторингу було гамірно та людно. У школярів навчальний рік підійшов до завершення, а в університеті починається гаряча пора активного залучення абітурієнтів. З метою популяризації екологічних знань викладачі кафедри запросили учнів Чернівецьких ЗЗСО № 16 та № 25 на зустріч з “цікавою екологією”. 

]]>
Fri, 10 Jun 2022 06:23:57 GMT 51
<![CDATA[Новини / Захист курсових робіт студентів спеціальності "Середня освіта (біологія та здоров'я людини)" 302 групи - 2022]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/zahist-kursovih-robit-studentiv-spetsialnosti-serednia-osvita-biologiia-ta-zdorovia-liudini-302-grupi-2022 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/zahist-kursovih-robit-studentiv-spetsialnosti-serednia-osvita-biologiia-ta-zdorovia-liudini-302-grupi-2022  Сьогодні, 2 червня 2022 р. на кафедрі ботаніки, лісового та садово-паркового господарства в дистанційному режимі відбувся захист курсових робіт студентами 302 групи спеціальності «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини». Студенти доповіли результати досліджень, виконаних згідно затверджених тем та отриманих завдань. Доповіді активно обговорювались студентами та викладачами кафедри, доповідачі давали обґрунтовані відповіді на запитання одногрупників та членів комісії, демонструючи належний рівень підготовки та володіння матеріалами досліджень. Під час обговорення студенти ділились враженнями та обмінювалися отриманим досвідом роботи під час виконання курсових робіт, спрямованих на якісну підготовку майбутніх фахівців.

]]>
Thu, 02 Jun 2022 20:29:58 GMT 48
<![CDATA[Новини / Зустріч зі стейкхолдерами: обговорення освітньої програми зі спеціальності «Харчові технології»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/zustrich-zi-steikholderami-obgovorennia-osvitnoyi-programi-zi-spetsialnosti-harchovi-tehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/zustrich-zi-steikholderami-obgovorennia-osvitnoyi-programi-zi-spetsialnosti-harchovi-tehnologiyi
 Важливе значення для формування прикладних фахових компетентностей здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Харчові технології» має співпраця із роботодавцями. Завдяки плідній командній роботі  зі стейкхолдерами кафедрою хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича забезпечується належна практична підготовка майбутніх фахівців у сфері харчової промисловості.

]]>
Tue, 31 May 2022 18:47:23 GMT 60
<![CDATA[Новини / Обговорення змін до ОПП «Біологія»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/obgovorennia-zmin-do-opp-biologiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/obgovorennia-zmin-do-opp-biologiia obgov

27 травня 2022 на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології відбулась зустріч членів проєктної групи зі студентами магістрантами 5 курсу для обговорення ОПП 091«Біологія» за спеціальністю 091 «Біологія». Студенти  висловлювали свої думки стосовно доцільності та ефективності читання певних курсів у світлі спеціалізації студентів у напрямку молекулярної генетики та з урахуванням майбутнього працевлаштування.

]]>
Mon, 30 May 2022 08:28:18 GMT 57
<![CDATA[Новини / Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/prostorove-planuvannia-rozvitku-teritorii-gromad-krashchi-praktiki-ta-rekomendatsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/prostorove-planuvannia-rozvitku-teritorii-gromad-krashchi-praktiki-ta-rekomendatsiyi 26 травня 2022 року викладачі кафедри землевпорядкуваання та кадастру взяли участь у семінарі "Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації". В ході семінару спікерами були презентовані такі основні питання, як:....

]]>
Fri, 27 May 2022 08:49:39 GMT 54
<![CDATA[Новини / ЛЕКЦІЯ З БІОІНФОРМАТИКИ ТА ХЕМОІНФОРМАТИКИ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/lektsiia-z-bioinformatiki-ta-hemoinformatiki http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/lektsiia-z-bioinformatiki-ta-hemoinformatiki

Завідувач кафедри молекулярної біотехнології та біоінформатики Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка к.б.н., доцент Нипорко Олексій Юрійович, який наразі перебуває у Чернівцях, провів для студентів і викладачів ННІ біології, хімії та біоресурсів лекцію на тему: "Біоінформатика vs. Хемоінформатика".  Лекція відбулася у змішаному форматі та викликала широку зацікавленість як у майбутніх біологів, біотехнологів, хіміків, харчових технологів, так і викладачів інституту.

]]>
Thu, 26 May 2022 17:24:10 GMT 41
<![CDATA[Новини / Екскурсія до лабораторії «Synevo»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/ekskursiia-do-laboratoriyi-synevo http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/ekskursiia-do-laboratoriyi-synevo

    20 травня 2022 року в рамках профорієнтаційної роботи куратори академічних груп кафедри біохімії та біотехнології к.б.н., доцент Волощук О.М. та к.б.н., асистент Николайчук І.М. зі студентами 2 та 3 курсу спеціальності 091 Біологія відвідали біохімічну та імунологічну лабораторії європейської мережі лабораторій «Synevo», що є частиною шведського холдингу «Medicover». 

]]>
Mon, 23 May 2022 13:09:27 GMT 41
<![CDATA[Новини / Всесвітній день бджіл]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/vsesvitnii-den-bdzhil http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/vsesvitnii-den-bdzhil

bee20 травня - Всесвітній день бджіл.

Цього дня міжнародна спільнота відзначає День бджіл, акцентуючи увагу до цих надзвичайних комах. Значення бджіл є різноманітним, оскільки вони як основні комахи-запилювачі підтримують природне біорізноманіття та сталість екосистем, слугуючи індикатором чистоти довкілля,  сприяють підвищенню продуктивності агрокультур та водночас створюють такі первинні продукти як мед, прополіс, віск, пилкове обніжжя, пергу та інші. Бджола слугує об’єктом широкого кола наукових інтересів та досліджень в галузі молекулярної біології, генетики, селекції, нейробіології, геронтології та практичної медицини. 

 

]]>
Fri, 20 May 2022 08:56:40 GMT 57
<![CDATA[Новини / «Екологічна лабораторія» на акції «Діти-дітям»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologichna-laboratoriia-na-aktsiyi-diti-ditiam http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologichna-laboratoriia-na-aktsiyi-diti-ditiam 14 травня 2022 р. на території ТЦ «Боянівка» у м. Чернівці пройшла акція «Діти-дітям» для дітей-переселенців та маленьких буковинців. Торгово-розважальний центр «Панорама» на дві години наповнився атмосферою тепла, затишку для людей із різних областей України. Від початку війни представники кафедри екології та біомоніторингу вже не вперше приймають участь у подібних заходах. Так і цього разу кафедру представляли студенти-магістри, яких організувала доц. Уляна ЛЕГЕТА .

]]>
Wed, 18 May 2022 06:24:34 GMT 51
<![CDATA[Новини / Освітній процес не зупиняється: студентка-переселенка з Харкова виконує магістерську роботу на кафедрі хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції ЧНУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/osvitnii-protses-ne-zupiniaetsia-studentka-pereselenka-z-harkova-vikonue-magistersku-robotu-na-kafedri-himichnogo-analizu-ekspertizi-ta-bezpeki-harchovoyi-produktsiyi-chnu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/osvitnii-protses-ne-zupiniaetsia-studentka-pereselenka-z-harkova-vikonue-magistersku-robotu-na-kafedri-himichnogo-analizu-ekspertizi-ta-bezpeki-harchovoyi-produktsiyi-chnu  Війна росії проти України вмить докорінно змінила життя української молоді, перекреслила мрії студентів, особливо магістрантів, здобути диплом з обраної спеціальності у рідних вищих навчальних закладах і будувати майбутнє щасливе особисте життя, працюючи на благо процвітання неньки України. Відтак, сотні тисяч українців змушені були покинути домівки та переїхати на більш безпечні території. Місто Чернівці є одним із таких небагатьох безпечних міст країни, яке радо приймає переселенців.

На разі, освітній процес відновився дистанційно. Проте виконання кваліфікаційних робіт прикладного характеру вимагає проведення

]]>
Tue, 17 May 2022 13:13:58 GMT 60
<![CDATA[Оголошення / Поминальна панахида]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/pominalna-panahida-z-privodu-40-dniv-smerti-stepana-stepanovicha-kostishina http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/ogoloshennia/pominalna-panahida-z-privodu-40-dniv-smerti-stepana-stepanovicha-kostishina з приводу 40 днів смерті Степана Степановича Костишина відбудеться у суботу 21 травня об 11.00 у Храмі Трьох Святителів Чернівецького національного університету 

]]>
Tue, 17 May 2022 07:54:53 GMT 52
<![CDATA[Новини / Олег Шилюк про академічну доброчесність та правила посилання в студентських роботах: у рамках курсу Основи наукової діяльності]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/oleg-shiliuk-pro-akademichnu-dobrochesnist-ta-pravila-posilannia-v-studentskih-robotah-u-ramkah-kursu-osnovi-naukovoyi-diialnosti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/oleg-shiliuk-pro-akademichnu-dobrochesnist-ta-pravila-posilannia-v-studentskih-robotah-u-ramkah-kursu-osnovi-naukovoyi-diialnosti У четвер 12 травня в рамках дисципліни Основи наукової діяльності (асист. Оксана ЗАРОЧЕНЦЕВА) було проведено науковий семінар, де запрошеним спікером виступив заступник директора з питань інформаційних технологій Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олег Шилюк. Участь прийняли викладачі та студенти 3-5 курсів кафедри екології та біомоніторингу. 

]]>
Tue, 17 May 2022 07:05:08 GMT 51
<![CDATA[Новини / Професор Запорізького національного університету виступив на науковому семінарі кафедри екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/profesor-zaporizkogo-natsionalnogo-universitetu-vistupiv-na-naukovomu-seminari-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/profesor-zaporizkogo-natsionalnogo-universitetu-vistupiv-na-naukovomu-seminari-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu

10 травня на кафедрі екології та біомоніторингу відбувся науковий семінар, де запрошеним спікером був завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Запорізького національного університету проф. Олександр Федорович Рильський. На семінарі, який проходив в онлайн режимі були присутні викладачі та студенти 1-5 курсів кафедри. Тема семінару "Біологічна доочистка стічних вод".

]]>
Mon, 16 May 2022 18:10:31 GMT 51