RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Mon, 23 Jul 2018 10:05:02 GMT <![CDATA[Новини / Назавжди у наших серцях!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/nazavzhdi-u-nashih-sertsiah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/nazavzhdi-u-nashih-sertsiah

14 липня 2015 року, захищаючи нашу країну від загарбників, загинув рядовий 128-ї бригади Вадим Ситніков. Своєю енергію та оптимізмом він підтримував не лише дружину, але й всіх співробітників кафедри екології та біомоніторингу. Відвідуючи свою дружину, Ірину, на роботі, він заряджав усіх спрагою до життя, впевненістю у подоланні будь-яких труднощів. Дорога наша колего, Ірино Олександрівно та донечка Наталочка, у цей тяжкий день ми розділяємо Вашу скорботу. Патріот України, люблячий чоловік і батько, надзвичайно чесна і порядна людини, Вадим назавжди залишиться в наших серцях. 

]]>
Sat, 14 Jul 2018 10:52:39 GMT 51
<![CDATA[Новини / Вічна пам'ять]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vichna-pamiat http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/vichna-pamiat 1

З сумом повідомляємо, що на 80-му році життя відійшов у вічність доктор фізико-математичних наук, професор Нечипорук Василь Васильович. Прощання відбудеться 12.07.2018 о 10 год. у приміщенні Наукової бібліотеки ЧНУ за адресою вул. Л. Українки, 23.

 

 

 

]]>
Tue, 10 Jul 2018 17:28:12 GMT 60
<![CDATA[Новини / На Парламентських слуханнях з екологічних питань представлена КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/na-parlamentskih-sluhanniah-z-ekologichnih-pitan-predstavlena-kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/na-parlamentskih-sluhanniah-z-ekologichnih-pitan-predstavlena-kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu 4 липня у Верховній Раді України відбулися Парламентські слухання на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату». На слуханнях була присутня голова Чернівецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Т.В. 

]]>
Tue, 10 Jul 2018 10:31:16 GMT 51
<![CDATA[Новини / Апідологічна співпраця між Україною та Польщею]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/apidologichna-spivpratsia-mizh-ukrayinoiu-ta-polshcheiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/apidologichna-spivpratsia-mizh-ukrayinoiu-ta-polshcheiu

Викладачі кафедри  молекулярної генетики та біотехнології Савчук Г.Г., Тимочко Л.І., Язловицька Л.С. та студентка 4-го курсу Царук Вікторія відвідали університет природничих наук у м Люблін (Польща) в рамках угоди про співробітництво. Під час візиту вони ознайомились з практикою ведення бджільництва в Польщі, основними напрямками апідологічних досліджень та спланували подальшу співпрацю з польськими колегами. 

]]>
Fri, 06 Jul 2018 12:19:47 GMT 57
<![CDATA[Новини / Обласна профільна школа для обдарованих учнів «Інтелект Буковини»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/oblasna-profilna-shkola-dlia-obdarovanih-uchniv-intelekt-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/oblasna-profilna-shkola-dlia-obdarovanih-uchniv-intelekt-bukovini Учасники біологічного профілюУ неділю 1 липня відбулося офіційне закриття обласної профільної школи для обдарованих учнів «Інтелект Буковини». Робота профільної школи була організована під патронатом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації на базі Вижницької спеціалізованої школи-інтернату імені Назарія Яремчука, де діти перебували впродовж 2 тижнів. «Інтелект Буковини» об’єднав 104 учнів 7-11 класів – переможців олімпіад і конкурсів-захистів наукових робіт біологічного, математичного, фізичного та хімічного профілів.

]]>
Mon, 02 Jul 2018 17:20:22 GMT 48
<![CDATA[Новини / Кафедра екології та біомоніторингу представлена на Mobility Camp в Молдові]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-predstavlena-na-mobility-camp-v-moldovi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-predstavlena-na-mobility-camp-v-moldovi 25-29 червня у мальовничому куточку Молдови відбувся тижневий тренінг для активних громадян з Чернівецької, Вінницької та Одеської областей України та сусідньої держави – табір Mobility Camp! 

Серед цьогорічних учасників – доцент кафедри екології та біомоніторингу, голова Чернівецького обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Морозова. 

]]>
Mon, 02 Jul 2018 08:26:51 GMT 51
<![CDATA[Новини / Літня школа з екології для вчителів ЗНЗ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/litnia-shkola-z-ekologiyi-dlia-vchiteliv-znz http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/litnia-shkola-z-ekologiyi-dlia-vchiteliv-znz Вже 18 років триває тісна співпраця кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ та Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (КЗ ЧОЦЕНТУМ). За цей час чимало заходів, започаткованих у рамках цієї співпраці, стали традиційними. До їх числа належить і літня школа для вчителів ЗНЗ Чернівецької області. Унікальний освітянський кластер «кафедра екології ЧНУ + ЧОЦЕНТУМ + загальноосвітні школи Чернівецької області» став чудовим майданчиком для навчання, спілкування і навіть наукової співпраці.

]]>
Fri, 22 Jun 2018 08:15:24 GMT 51
<![CDATA[Новини / Аспірантка кафедри біохімії та біотехнології – стипендіатка Кабінету Міністрів України]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/aspirantka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-stipendiatka-kabinetu-ministriv-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/aspirantka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-stipendiatka-kabinetu-ministriv-ukrayini Щорічно Кабінет Міністрів України за значні успіхи в навчанні та науковій роботі відзначає стипендією кращих студентів та аспірантів. Цього року стипендіатами стали 100 студентів та 35 аспірантів. Серед них стипендія Кабінету Міністрів призначена аспірантці 2-го року денної форми навчання кафедри біохімії та біотехнології Борщовецькій Вірі Леонідівні.

 

]]>
Mon, 18 Jun 2018 12:11:56 GMT 41
<![CDATA[Новини / Експерт-криміналіст – цікава перспектива для випускників кафедри екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekspert-kriminalist-tsikava-perspektiva-dlia-vipusknikiv-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekspert-kriminalist-tsikava-perspektiva-dlia-vipusknikiv-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu

Колектив кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ приділяє значну увагу ознайомленню студентів з перспективними галузями працевлаштування. Новими сферами застосування вже набутих і потенційно можливих знань для практичних та теоретичних навиків у професійному житті.

У цьому місяці студенти 5-го курсу спеціальності «Екологія» ознайомилися з особливостями роботи Чернівецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру (НДЕКЦ) МВС.

]]>
Fri, 08 Jun 2018 15:42:25 GMT 51
<![CDATA[Новини / Відкриття еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття 5 червня 2018 р. у Всесвітній день охорони навколишнього середовища на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбулося урочисте відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття. Ця подія зібрала у Ботанічному саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича не тільки науковців, чия робота безпосередньо пов’язана із вивченням та моніторингом за рідкісними та зникаючими видами біоти, але й представників влади нашого краю. Зокрема, в урочистостях з нагоди відкриття Центру взяли участь: голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, голова обласної держадміністрації Олександр Фищук, директор Департаменту освіти і науки обласної держадміністрації Оксана Палійчук, начальник управління екології та природних ресурсів обласної держадміністрації Микола Білоконь.

]]>
Wed, 06 Jun 2018 18:40:33 GMT 48
<![CDATA[Новини / Семінар з оцінки впливу на довкілля]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/seminar-z-otsinki-vplivu-na-dovkillia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/seminar-z-otsinki-vplivu-na-dovkillia 9-30 травня 2018 року у Львові в рамках Проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» відбувся семінар з оцінки впливу на довкілля. У семінарі взяла участь доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова. 

 

]]>
Mon, 04 Jun 2018 11:33:48 GMT 51
<![CDATA[Новини / Запрошення на відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/vidkrittia-ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/vidkrittia-ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia запрошуємо на відкриття З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища запрошуємо Вас на урочисте відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, яке відбудеться 5 червня 2018 року о 11 год. за адресою:

]]>
Fri, 01 Jun 2018 14:55:13 GMT 48
<![CDATA[Новини / Участь науковців кафедри біохімії та біотехнології у Міжнародному симпозіумі та літній школі (IEPOR, 2018)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchast-naukovtsiv-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-u-mizhnarodnomu-simpoziumi-ta-litnii-shkoli-iepor-2018 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchast-naukovtsiv-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-u-mizhnarodnomu-simpoziumi-ta-litnii-shkoli-iepor-2018

 

21-24 травня 2018 року науковці кафедри біохімії та біотехнології взяли участь у роботі Міжнародного симпозіуму та літній школі «Фундаментальні засади біотерапії злоякісних новоутворень», які проходили на базі Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

]]>
Wed, 30 May 2018 08:00:35 GMT 41
<![CDATA[Новини / Модернізація лабораторій – запорука успішного навчання]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/modernizatsiia-laboratorii-zaporuka-uspishnogo-navchannia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/modernizatsiia-laboratorii-zaporuka-uspishnogo-navchannia 5Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, особливо під час проведення лабораторних робіт, дозволяє збільшити обсяг навчальних завдань пошукового та дослідницького характеру, змінити систему та зміст лабораторних занять, які є основною складовою навчального процесу хімічних дисциплін.

]]>
Tue, 29 May 2018 08:15:57 GMT 60
<![CDATA[Новини / Курс на екологію: докладаємо необхідних зусиль]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kurs-na-ekologiiu-dokladaemo-neobhidnih-zusil http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kurs-na-ekologiiu-dokladaemo-neobhidnih-zusil З кожним роком на ринку освітніх послуг, які пропонують університети, зростає конкуренція за абітурієнтів. Медицина, правознавство та комп’ютерні науки завжди були і залишаються пріоритетними галузями.

Але є такі спеціальності, про суть яких абітурієнтам майже нічого невідомо. До їх числа належить екологія. Оскільки саме слово «екологія» щоденно звучить з телевізійних екранів, Інтернет-сайтів та преси з приставкою «погана» і навіть «жахлива», в учнів підсвідомо формується негативний асоціативний зв'язок. Наші намагання імплементувати «Основи екології», або, принаймні, «Екологічну культуру» в загальноосвітню школу не увінчалися успіхом.

]]>
Sat, 26 May 2018 11:31:56 GMT 51
<![CDATA[Новини / Семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/seminar-implementatsiia-oselishchnoyi-direktivi-evropeiskogo-soiuzu-oselishcha-ta-flora http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/seminar-implementatsiia-oselishchnoyi-direktivi-evropeiskogo-soiuzu-oselishcha-ta-flora Семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора»15–17 травня 2018 року у Національному природному парку «Бузький Гард» відбувся науковий семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора». У ньому прийняли участь провідні наукові співробітники та експерти багатьох наукових та природоохоронних установ України (від кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ брали участь у польових навчаннях к.б.н., доценти О.М. Ванзар та О.В. Решетюк). Захід відбувся за сприяння Міністерства екології, природних ресурсів України та проекту ЄС «Apena»: «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», який стартував у жовтні 2015 року (http://apena.com.ua/index.php/ua/).

]]>
Fri, 25 May 2018 11:37:47 GMT 48
<![CDATA[Новини / Відзнака на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2017-2018 н.р. зі спеціальності «Агрономія»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vidznaka-na-ii-etapi-vseukrayinskoyi-studentskoyi-olimpiadi-2017-2018-nr-zi-spetsialnosti-agronomiia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vidznaka-na-ii-etapi-vseukrayinskoyi-studentskoyi-olimpiadi-2017-2018-nr-zi-spetsialnosti-agronomiia Вітаємо Іванну Бендас, студентку 4-го курсу кафедри агротехнологій та грунтознавства, яка отримала диплом за кращі теоретичні знання з диципліни "Захист рослин" на ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2017-2018 н.р. серед студентів аграрних та технічних закладів вищої освіти України ІІІ-ІV р.а. зі спеціальності «Агрономія» за напрямом «Агрономія».

У форумі, який проходив 16-18 травня 2018 року на базі факультету агротехнологій Миколаївського національного аграрного університету, взяли участь 96 студентів із 20 закладів вищої освіти України. Крім Іванни, нашу команду представляв її одногрупник Максим Анатійчук.

]]>
Tue, 22 May 2018 19:10:24 GMT 44
<![CDATA[Новини / Практичні заняття на базі філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/praktichni-zaniattia-na-bazi-filiyi-prat-zernoprodukt-mhp-perspektiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/praktichni-zaniattia-na-bazi-filiyi-prat-zernoprodukt-mhp-perspektiv На кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства вже стало доброю традицією проводити частину практичних занять з фахових дисциплін на базі провідних агрохолдингів держави. Цей підхід дає змогу усвідомлено підійти до формування сучасних навчальних планів та подолання основних недоліків традиційних форм і методів, зокрема розриву між теорією і практикою, освітою й виробництвом. Це також дає змогу потенційним роботодавцям брати активну участь у підвищенні якості підготовки кваліфікованих кадрів. Такі заняття розглядаються колективом кафедри як вагомі кроки до упровадження елементів дуальної форми навчання.

На минулому тижні, комплексні практичні заняття проводилися на базі філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» «Перспектив», що є лідером вирощування у регіоні зернових, бобових та олійних сільськогосподарських культур.

]]>
Mon, 21 May 2018 20:15:05 GMT 44
<![CDATA[Новини / Тренінг для представників громадськості про її права, обов’язки та можливості]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/trening-dlia-predstavnikiv-gromadskosti-pro-yiyi-prava-oboviazki-ta-mozhlivosti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/trening-dlia-predstavnikiv-gromadskosti-pro-yiyi-prava-oboviazki-ta-mozhlivosti 15-16 травня 2018 року у м. Львів відбувся спеціальний тренінг для представників громадськості про її права, обов’язки та можливості взяти участь у процесі прийняття рішень відповідно до нової європейської моделі екологічної оцінки в Україні. Нова процедура була введена 18 грудня 2017 року законом«Про оцінку впливу на довкілля», прийнятим на виконання Угоди про асоціацію. Відтепер державний орган влади має оцінювати вплив його рішення на довкілля з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

]]>
Mon, 21 May 2018 07:27:02 GMT 51
<![CDATA[Новини / Urban Camp в рамках транскордонного проекту "Через сталий транспорт до чистого довкілля"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/urban-camp-v-ramkah-transkordonnogo-proektu-cherez-stalii-transport-do-chistogo-dovkillia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/urban-camp-v-ramkah-transkordonnogo-proektu-cherez-stalii-transport-do-chistogo-dovkillia Urban Camp - це захід, що відбувся 10-12 травня 2018 року в рамках транскордонного проекту "Через сталий транспорт до чистого довкілля" згідно з Програмою територіального співробітництва країн Східного партнерства «Молдова-Україна», в рамках проекту «Через стійкий транспорт до чистому довкіллі» відбувся урбаністичний табір. 

Участь в урбаністичному таборі прийняла доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова.

]]>
Fri, 18 May 2018 16:19:19 GMT 51