RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Sat, 23 Mar 2019 01:44:04 GMT <![CDATA[Новини / В Інституті біології, хімії та біоресурсів рекомендовано до захисту докторську дисертацію з біотехнології]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/v-instituti-biologiyi-himiyi-ta-bioresursiv-rekomendovano-do-zahistu-doktorsku-disertatsiiu-z-biotehnologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/v-instituti-biologiyi-himiyi-ta-bioresursiv-rekomendovano-do-zahistu-doktorsku-disertatsiiu-z-biotehnologiyi     В Інституті біології, хімії та біоресурсів на розширеному засіданні кафедри біохімії та біотехнології під головуванням завідувача кафедри доктора біологічних наук, професора Копильчук Галини Петрівни заслухано та рекомендовано до подання у спеціалізовану вчену раду дисертаційну роботу докторанта Худого Олексія Ігоровича «Біотехнологічні засади збереження та відтворення рибних ресурсів водойм Карпатського регіону».

]]>
Fri, 22 Mar 2019 10:21:21 GMT 41
<![CDATA[Новини / Участь доц. Морозової Т.В. у тренінгу провденому Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-dots-morozovoyi-tv-u-treningu-provdenomu-mizhnarodnoiu-blagodiinoiu-organizatsieiu-ekologiia-pravo-liudina http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/uchast-dots-morozovoyi-tv-u-treningu-provdenomu-mizhnarodnoiu-blagodiinoiu-organizatsieiu-ekologiia-pravo-liudina Днями у Львові Міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ) провела тренінг для представників громадськості та органів місцевого самоврядування про процедуру стратегічної екологічної оцінки. Вона була введена 12 жовтня 2018 року Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку» на виконання Угоди про асоціацію із ЄС та Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції ЕСПО. Участь у тренінгу взяла доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова.

]]>
Thu, 21 Mar 2019 10:46:11 GMT 51
<![CDATA[Новини / Студенти-харчовики знайомилися з виробництвом фуа-гри]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-harchoviki-znaiomilisia-z-virobnitstvom-fua-gri http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/studenti-harchoviki-znaiomilisia-z-virobnitstvom-fua-gri 1Знаменитий делікатес фуа-гра (гусяча печінка), поряд з жаб'ячими лапками та круасанами, у всьому світі асоціюється з Францією. Птахофабрика Снятинська Нова агроіндустріального холдингу «Миронівський хлібопродукт» є єдиним виробником фуа-гри та гусячих делікатесів в Україні. Їхня продукція експортується 

]]>
Wed, 20 Mar 2019 09:48:58 GMT 60
<![CDATA[Новини / Ю.М. Дмитрук обраний національним експертом з моніторингу ґрунтів та навколишнього середовища]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/ium-dmitruk-obranii-natsionalnim-ekspertom-z-monitoringu-runtiv-ta-navkolishnogo-seredovishcha http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/ium-dmitruk-obranii-natsionalnim-ekspertom-z-monitoringu-runtiv-ta-navkolishnogo-seredovishcha Національним експертом з моніторингу ґрунтів та навколишнього середовища в межах проекту «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих земель лісостепової та степової зон України», за спільної ініціативи ФАО та ГЕФ, на конкурсній основі обрано доктора біологічних наук, професора, завідувача кафедри агротехнологій та грунтознавства Юрія Михайловича Дмитрука  >>> INRM  

]]>
Thu, 14 Mar 2019 20:57:48 GMT 44
<![CDATA[Оголошення / Початок реалізації посадкового матеріалу в 2019 році]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/pochatok-realizatsiyi-posadkovogo-materialu-v-2019-rotsiv-2018-rotsi-realizatsiia-posadkovogo-materialu-z-rozsadnikiv-u-vidkritomu-grunti-z-teritoriyi-botanichnogo-sadu-po-vul-fedkovicha-11-ta-z-rozsadnikiv-na-teritoriyi-biobazi-zhuchka-vulslobidska-1-rozpochnetsia-v-kvitni http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botsad/ogoloshennia/pochatok-realizatsiyi-posadkovogo-materialu-v-2019-rotsiv-2018-rotsi-realizatsiia-posadkovogo-materialu-z-rozsadnikiv-u-vidkritomu-grunti-z-teritoriyi-botanichnogo-sadu-po-vul-fedkovicha-11-ta-z-rozsadnikiv-na-teritoriyi-biobazi-zhuchka-vulslobidska-1-rozpochnetsia-v-kvitni В 2019 році реалізація посадкового матеріалу з розсадників у відкритому грунті з території Ботанічного саду по вул. Федьковича, 11 та з розсадників на території біобази "Жучка" (вул.Слобідська, 1) розпочнеться 20 березня. 

]]>
Mon, 11 Mar 2019 10:44:00 GMT 70
<![CDATA[Новини / ВІТАННЯ ЧАРІВНИХ КОЛЕГ!!!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vitannia-z-charivnih-koleg http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/vitannia-z-charivnih-koleg Вітаємо Вас зі святом весни - 8 березня. Бажаємо Вам від щирого серця міцного здоров'я, нев'янучої молодості та багато взаємного кохання! Нехай прекрасні почуття зігрівають Ваше серце, а Ви залишайтеся завжди такими ж неповторними якими Ви є зараз. 

]]>
Fri, 08 Mar 2019 07:45:04 GMT 54
<![CDATA[Новини / Співпраця бджолярів Буковини і науковців]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/spivpratsia-bdzholiariv-bukovini-i-naukovtsiv http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/spivpratsia-bdzholiariv-bukovini-i-naukovtsiv 2 березня 2019 року в приміщені Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету відбулися збори бджолярів Чернівецької області за участі науковців Інституту біології хімії та біоресурсів. Відкрив збори голова ГО «Асоціація виробників продуктів бджільництва «Буковинський Бджоляр» Паламар В.П.

]]>
Thu, 07 Mar 2019 12:13:58 GMT 51
<![CDATA[Новини / Засідання правління Всеукраїнської екологічної ліги]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zasidannia-pravlinnia-vseukrayinskoyi-ekologichnoyi-ligi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zasidannia-pravlinnia-vseukrayinskoyi-ekologichnoyi-ligi 01.03.2019 р. Відбулося засідання правління Всеукраїнської екологічної ліги та засідання екологічної ради України. Робота пройшла на вищому рівні, обмінялися проблемами регіонів, напрацювали спільні напрями діяльності. Розглядалися регіональні екологічні проблеми. доц. Морозова Т.В. доповіла про пріоритетні екологічні проблеми Чернівецької області.

]]>
Mon, 04 Mar 2019 11:55:17 GMT 51
<![CDATA[Новини / Первоцвіти під загрозою!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/pervotsviti-pid-zagrozoiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/pervotsviti-pid-zagrozoiu нарадаУчора 21 лютого 2019 року в Еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Мирослава Заячука та презентація буклетів і афіш, присвячених збереженю перших весняних квітів.

]]>
Fri, 22 Feb 2019 15:20:50 GMT 48
<![CDATA[Новини / ПІДГОТОВКА ДО МОНІТОРИНГУ СМЕРТНОСТІ БДЖІЛ ПІСЛЯ ЗИМІВЛІ 2018-2019 рр.]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pidgotovka-do-monitoringu-smertnosti-bdzhil-pislia-zimivli-2018-2019-rr http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pidgotovka-do-monitoringu-smertnosti-bdzhil-pislia-zimivli-2018-2019-rr Національний координатор міжнародного моніторингу смертності бджіл в Україні, проф. Федоряк М.М., взяла участь у роботі двох семінарів Міжнародної асоціації з дослідження медоносних бджіл COLOSS у місті Ґетеборг, Швеція (5-6 лютого 2019 р. - семінар національних координаторів міжнародної групи з моніторингу втрат медоносних бджіл; 6-7 лютого - семінар науковців та практикуючих бджолярів щодо впровадження результатів наукових досліджень у практику і соціально-екологічних аспектів бджільництва).

]]>
Thu, 21 Feb 2019 11:41:31 GMT 51
<![CDATA[Новини / Презентація акції "Увага! Первоцвіти"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-aktsiyi-uvaga-pervotsviti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prezentatsiia-aktsiyi-uvaga-pervotsviti оголошення Запрошуємо усіх охочих на презентацію акції "Увага! Первоцвіти", яка відбудеться 21 лютого 2019 року о 15 годині за адресою:

м. Чернівці, вул. Федьковича, 11

Еколого-просвітницький центр збереження біорізноманіття

(кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства

Чернівецького національного університету умені Юрія Федьковича)

]]>
Thu, 21 Feb 2019 10:15:11 GMT 48
<![CDATA[Новини / Збереження аборигенних порід ВРХ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/zberezhennia-aborigennih-porid-vrh http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/zberezhennia-aborigennih-porid-vrh 19.2.2019 розпочато роботу наукового семінару кафедри молекулярної генетики та біотехнології з виступу голови правління Асоціації бурої карпатської породи, к.с.-г.н. Василя Терпая на тему "Аборигенна бура карпатська порода великої рогатої худоби".

 

]]>
Wed, 20 Feb 2019 15:08:36 GMT 57
<![CDATA[Новини / «Живоплоти Буковини»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/zhivoploti-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/zhivoploti-bukovini Вийшла друком монографія «Живоплоти Буковини» (автор Мирончук Катерина, к.с.-г.н.). У монографії наведено методи та засоби дослідження складу, структури, еколого-біологічних особливостей та функціональності живоплотів в урбанізованих екосистемах Буковини. Запропоновано теоретикометодологічні та практичні засади вдосконалення процесу формування стійких і високодекоративних живоплотів.

]]>
Wed, 20 Feb 2019 10:55:12 GMT 54
<![CDATA[Новини / Перемога у конкурсу INTEL EKO України 2019]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/peremoga-u-konkursu-intel-eko-ukrayini-2019 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/peremoga-u-konkursu-intel-eko-ukrayini-2019  Наукова робота, виконана на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології під керівництвом професора кафедри Ірини Ігорівни Панчук «Забруднення ґрунтів важкими металами: антиоксидантна система у рослин як інструмент для біоремідіації» представлена ученицею 11 класу м.Чернівці Анною Волковою посіла І місце у суперфіналі національного етапу науково-технічного конкурс Intel Eco Ukraine 2019 (5-8 лютого 2019). 

]]>
Mon, 18 Feb 2019 16:47:52 GMT 57
<![CDATA[Новини / Фокус-група «Чернівці – місто здорових людей»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/fokus-grupa-chernivtsi-misto-zdorovih-liudei http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/fokus-grupa-chernivtsi-misto-zdorovih-liudei Проблеми якості повітря та води, збільшення кількості зелених зон та облаштування громадських простроїв обговорили сьогодні під час фокус-групи «Чернівці – місто здорових людей», ініційованої в рамках проекту Інтегрований розвиток міст в Україні.

Участь у роботі фокус-групи взяла доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Т.В. Користуючись нагодою, поділилися результатами моніторингу якості повітря в Чернівцях, який був проведений в рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля».

]]>
Thu, 14 Feb 2019 11:34:31 GMT 51
<![CDATA[Новини / Транскордонна конференція “Через сталий транспорт до чистого довкілля”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/transkordonna-konferentsiia-cherez-stalii-transport-do-chistogo-dovkillia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/transkordonna-konferentsiia-cherez-stalii-transport-do-chistogo-dovkillia 06.02.-08.02.19 кафедра екології та біомоніторингу в особі доцента Морозової Т.В. була представлена на транскордонній конференції “Через сталий транспорт до чистого довкілля”. Це захід, організовано для громадських активістів, представників НУО та ЗМІ, молодіжних лідерів громад, вчених, активних у діяльності в галузі навколишнього середовища та сталого розвитку з Молдови та трьох областей України (Чернівецької, Вінницької, Одеської). 

]]>
Sun, 10 Feb 2019 11:12:01 GMT 51
<![CDATA[Новини / Воркшоп “Моніторинг якості повітря”]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vorkshop-monitoring-iakosti-povitria http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vorkshop-monitoring-iakosti-povitria 28 січня 2019 року відбувся Воркшоп “Моніторинг якості повітря”, в якому взяла участь доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова. Захід зорганізований з метою поширення досвіду та обговорення шляхів удосконалення методології моніторингу якості повітря в Чернівцях. Воркшоп реалізовувався в рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля» згідно Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова-Україна». Зустрілися активісти з усієї України для того, щоб оцінити стан моніторингу якості повітря різних містах України.

]]>
Sun, 03 Feb 2019 12:01:15 GMT 51
<![CDATA[Новини / До уваги абітурієнтів! Перевір свої знання з хімії та отримай додаткові бали до ЗНО!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-perevir-svoyi-znannia-z-himiyi-ta-otrimai-dodatkovi-bali-do-zno http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-perevir-svoyi-znannia-z-himiyi-ta-otrimai-dodatkovi-bali-do-zno chemistry Університетька олімпіада з хімії проводиться в два тури - дистанційний (до 31 березня 2019 року) та очний. За результатами олімпіади абітурієнт має змогу отримати до 20 балів до сертифіката ЗНО з хімії при вступі на одну зі спеціальностей, де в переліку конкурсних предметів є хімія.

]]>
Tue, 22 Jan 2019 08:54:42 GMT 60
<![CDATA[Новини / Природоохоронна акція "Годівничка"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prirodoohoronna-aktsiia-godivnichka http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/prirodoohoronna-aktsiia-godivnichka природоохоронна акція 27 грудня 2018 року студенти та викладачі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства спільно із працівниками ботанічного саду ЧНУ провели акцію із розвішуванням годівничок.

Ботанічний сад Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича - це важливе оселище для перебування в зимовий час орнітофауни нашого міста.

]]>
Tue, 08 Jan 2019 13:55:20 GMT 48
<![CDATA[Новини / Міжнародна екологічна акція "Гід з домашнього сортування сміття!"]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mizhnarodna-ekologichna-aktsiia-gid-z-domashnogo-sortuvannia-smittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/mizhnarodna-ekologichna-aktsiia-gid-z-domashnogo-sortuvannia-smittia 26 грудня 2018 р. в приміщенні торгівельного центру «Ашан» була проведена екологічна акція «Гід з домашнього сортування сміття!» за участі студентів 403 групи кафедри екології та біомоніторингу та Міжнародної молодіжної організації «AIESEC». Така акція стала можливою в рамках діючого Меморандуму про співпрацю між студентами-екологами та іноземними волонтерами, які проходять стажування на базі кафедри. Відповідальним за даний процес від кафедри екології та біомоніторингу призначено куратора 403 групи-екологів, к.б.н., доцента Легету Уляну Володимирівну.

]]>
Thu, 27 Dec 2018 18:36:48 GMT 51