RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Wed, 19 Sep 2018 17:43:05 GMT <![CDATA[Новини / Екологічна толока]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologichna-toloka http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekologichna-toloka


Екологи-це ті люди,яким не байдуже майбутнє й сьогодення природи. Студенти 4 курсу кафедри екології та біомоніторингу разом із доцентом Морозовою Тетяною Василівною відвідали еколого-натуралістичний центр в м.Чернівці та потрудилися на благо Матінки Природи.

]]>
Tue, 18 Sep 2018 18:56:53 GMT 51
<![CDATA[Новини / Студенти-екологи знайомляться з новими нішами на ринку праці]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-znaiomliatsia-z-novimi-nishami-na-rinku-pratsi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/studenti-ekologi-znaiomliatsia-z-novimi-nishami-na-rinku-pratsi Колектив кафедри екології та біомоніторингу активно сприяє ознайомленню студентів з практичними аспектами роботи державних структур у професійній галузі. Цього тижня студенти-екологи випускних курсів ОР «Бакалавр» і «Магістр» відвідали ще одне перспективне місце працевлаштування: державну установу “Чернівецька обласна фітосанітарна лабораторія». Основною метою діяльності Фітолабораторії є проведення науково-обґрунтованої лабораторної діагностики та ідентифікації шкідливих організмів, оцінки фітосанітарного стану рослин, продуктів рослинного походження та інших об’єктів регулювання у сферах карантину та захисту рослин. Екскурсію організовано у розрізі вибіркової навчальної дисципліни «Карантинні організми та захворювання» (д.б.н., проф. М. М. Федоряк та к.б.н. А. В. Жук).

]]>
Mon, 17 Sep 2018 18:35:06 GMT 51
<![CDATA[Новини / Стажування з бджільництва в Польщі]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/virobnicha-praktika-na-naukovii-pasitsi-polshchi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/virobnicha-praktika-na-naukovii-pasitsi-polshchi В липні 2018 року доценти  кафедри молекулярної генетики та біотехнології  Язловицька Л.С., Савчук Г.Г., фахівець Іщенко О.С.та студент 2-го курсу Одайний Станіслав взяли участь у роботі Літньої школи з бджільництва Люблінського університету  природничих наук (Польща) в рамках угоди про співробітництво. Навчання відбулось під керівництвом професора лабораторії екології та бджільництва кафедри біологічних основ тваринництва факультету біології, твариництва та біоекономіки Гжегожа Борсука (Gregorz Borsuk).

 

]]>
Thu, 06 Sep 2018 07:48:59 GMT 57
<![CDATA[Новини / Діти Донеччини екологічними стежками рідної України]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/diti-donechchini-ekologichnimi-stezhkami-ridnoyi-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/diti-donechchini-ekologichnimi-stezhkami-ridnoyi-ukrayini 20-22 серпня 2018 Буковина приймала дітей сходу України. В розрізі програми «Діти Донеччини екологічними стежками рідної України», започаткованої Донецькою ОДА та реалізованої Всеукраїнською Екологічною лігою, до нас завітали діти віком 9-13 років, які наразі мешкають у м. Волноваха, смт.Желанне та смт. Очеретино (Ясинуватського району Донецької області). Приймаючою стороною у м. Чернівці виступила кафедра екології та біомоніторингу ІБХБ ЧНУ ім. Ю. Федьковича (в особі доцента кафедри. Голови Чернівецької ОО ВЕЛ Морозової Т.В.).

]]>
Mon, 03 Sep 2018 23:10:31 GMT 51
<![CDATA[Новини / День поля на базі Буковинської державної сільськогосподарської станції]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/den-polia-na-bazi-bukovinskoyi-derzhavnoyi-silskogospodarskoyi-stantsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/den-polia-na-bazi-bukovinskoyi-derzhavnoyi-silskogospodarskoyi-stantsiyi 6 липня 2018 року доценти Тетяна Морозова та Василь Романюк прийняли участь у проведенні Дня поля на базі Буковинської державної сільськогосподарської станції. У заході взяли участь 37 осіб. До заходу залучалися начальники районних управлінь агропромислового розвитку, представники департаменту агропромислового розвитку Чернівецької ОДА, держспоживслужби у Чернівецькій області, обласного державного центру експертизи сортів рослин. 

]]>
Mon, 23 Jul 2018 17:57:01 GMT 51
<![CDATA[Новини / Назавжди у наших серцях!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/nazavzhdi-u-nashih-sertsiah http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/nazavzhdi-u-nashih-sertsiah

14 липня 2015 року, захищаючи нашу країну від загарбників, загинув рядовий 128-ї бригади Вадим Ситніков. Своєю енергію та оптимізмом він підтримував не лише дружину, але й всіх співробітників кафедри екології та біомоніторингу. Відвідуючи свою дружину, Ірину, на роботі, він заряджав усіх спрагою до життя, впевненістю у подоланні будь-яких труднощів. Дорога наша колего, Ірино Олександрівно та донечка Наталочка, у цей тяжкий день ми розділяємо Вашу скорботу. Патріот України, люблячий чоловік і батько, надзвичайно чесна і порядна людини, Вадим назавжди залишиться в наших серцях. 

]]>
Sat, 14 Jul 2018 10:52:39 GMT 51
<![CDATA[Новини / На Парламентських слуханнях з екологічних питань представлена КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/na-parlamentskih-sluhanniah-z-ekologichnih-pitan-predstavlena-kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/na-parlamentskih-sluhanniah-z-ekologichnih-pitan-predstavlena-kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu 4 липня у Верховній Раді України відбулися Парламентські слухання на тему «Реалізація в Україні міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату». На слуханнях була присутня голова Чернівецької обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Т.В. 

]]>
Tue, 10 Jul 2018 10:31:16 GMT 51
<![CDATA[Новини / Апідологічна співпраця між Україною та Польщею]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/apidologichna-spivpratsia-mizh-ukrayinoiu-ta-polshcheiu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/genetic/novini/apidologichna-spivpratsia-mizh-ukrayinoiu-ta-polshcheiu

Викладачі кафедри  молекулярної генетики та біотехнології Савчук Г.Г., Тимочко Л.І., Язловицька Л.С. та студентка 4-го курсу Царук Вікторія відвідали університет природничих наук у м Люблін (Польща) в рамках угоди про співробітництво. Під час візиту вони ознайомились з практикою ведення бджільництва в Польщі, основними напрямками апідологічних досліджень та спланували подальшу співпрацю з польськими колегами. 

]]>
Fri, 06 Jul 2018 12:19:47 GMT 57
<![CDATA[Новини / Обласна профільна школа для обдарованих учнів «Інтелект Буковини»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/oblasna-profilna-shkola-dlia-obdarovanih-uchniv-intelekt-bukovini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/oblasna-profilna-shkola-dlia-obdarovanih-uchniv-intelekt-bukovini Учасники біологічного профілюУ неділю 1 липня відбулося офіційне закриття обласної профільної школи для обдарованих учнів «Інтелект Буковини». Робота профільної школи була організована під патронатом Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації на базі Вижницької спеціалізованої школи-інтернату імені Назарія Яремчука, де діти перебували впродовж 2 тижнів. «Інтелект Буковини» об’єднав 104 учнів 7-11 класів – переможців олімпіад і конкурсів-захистів наукових робіт біологічного, математичного, фізичного та хімічного профілів.

]]>
Mon, 02 Jul 2018 17:20:22 GMT 48
<![CDATA[Новини / Кафедра екології та біомоніторингу представлена на Mobility Camp в Молдові]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-predstavlena-na-mobility-camp-v-moldovi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kafedra-ekologiyi-ta-biomonitoringu-predstavlena-na-mobility-camp-v-moldovi 25-29 червня у мальовничому куточку Молдови відбувся тижневий тренінг для активних громадян з Чернівецької, Вінницької та Одеської областей України та сусідньої держави – табір Mobility Camp! 

Серед цьогорічних учасників – доцент кафедри екології та біомоніторингу, голова Чернівецького обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Морозова. 

]]>
Mon, 02 Jul 2018 08:26:51 GMT 51
<![CDATA[Новини / Літня школа з екології для вчителів ЗНЗ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/litnia-shkola-z-ekologiyi-dlia-vchiteliv-znz http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/litnia-shkola-z-ekologiyi-dlia-vchiteliv-znz Вже 18 років триває тісна співпраця кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ та Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (КЗ ЧОЦЕНТУМ). За цей час чимало заходів, започаткованих у рамках цієї співпраці, стали традиційними. До їх числа належить і літня школа для вчителів ЗНЗ Чернівецької області. Унікальний освітянський кластер «кафедра екології ЧНУ + ЧОЦЕНТУМ + загальноосвітні школи Чернівецької області» став чудовим майданчиком для навчання, спілкування і навіть наукової співпраці.

]]>
Fri, 22 Jun 2018 08:15:24 GMT 51
<![CDATA[Новини / Аспірантка кафедри біохімії та біотехнології – стипендіатка Кабінету Міністрів України]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/aspirantka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-stipendiatka-kabinetu-ministriv-ukrayini http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/aspirantka-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-stipendiatka-kabinetu-ministriv-ukrayini Щорічно Кабінет Міністрів України за значні успіхи в навчанні та науковій роботі відзначає стипендією кращих студентів та аспірантів. Цього року стипендіатами стали 100 студентів та 35 аспірантів. Серед них стипендія Кабінету Міністрів призначена аспірантці 2-го року денної форми навчання кафедри біохімії та біотехнології Борщовецькій Вірі Леонідівні.

 

]]>
Mon, 18 Jun 2018 12:11:56 GMT 41
<![CDATA[Новини / Експерт-криміналіст – цікава перспектива для випускників кафедри екології та біомоніторингу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekspert-kriminalist-tsikava-perspektiva-dlia-vipusknikiv-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/ekspert-kriminalist-tsikava-perspektiva-dlia-vipusknikiv-kafedri-ekologiyi-ta-biomonitoringu

Колектив кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ приділяє значну увагу ознайомленню студентів з перспективними галузями працевлаштування. Новими сферами застосування вже набутих і потенційно можливих знань для практичних та теоретичних навиків у професійному житті.

У цьому місяці студенти 5-го курсу спеціальності «Екологія» ознайомилися з особливостями роботи Чернівецького науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру (НДЕКЦ) МВС.

]]>
Fri, 08 Jun 2018 15:42:25 GMT 51
<![CDATA[Новини / Відкриття еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття 5 червня 2018 р. у Всесвітній день охорони навколишнього середовища на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбулося урочисте відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття. Ця подія зібрала у Ботанічному саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича не тільки науковців, чия робота безпосередньо пов’язана із вивченням та моніторингом за рідкісними та зникаючими видами біоти, але й представників влади нашого краю. Зокрема, в урочистостях з нагоди відкриття Центру взяли участь: голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, голова обласної держадміністрації Олександр Фищук, директор Департаменту освіти і науки обласної держадміністрації Оксана Палійчук, начальник управління екології та природних ресурсів обласної держадміністрації Микола Білоконь.

]]>
Wed, 06 Jun 2018 18:40:33 GMT 48
<![CDATA[Новини / Семінар з оцінки впливу на довкілля]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/seminar-z-otsinki-vplivu-na-dovkillia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/seminar-z-otsinki-vplivu-na-dovkillia 9-30 травня 2018 року у Львові в рамках Проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища» відбувся семінар з оцінки впливу на довкілля. У семінарі взяла участь доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова. 

 

]]>
Mon, 04 Jun 2018 11:33:48 GMT 51
<![CDATA[Новини / Запрошення на відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/vidkrittia-ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/vidkrittia-ekologo-prosvitnitskogo-tsentru-zberezhennia-bioriznomanittia запрошуємо на відкриття З нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища запрошуємо Вас на урочисте відкриття Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, яке відбудеться 5 червня 2018 року о 11 год. за адресою:

]]>
Fri, 01 Jun 2018 14:55:13 GMT 48
<![CDATA[Новини / Участь науковців кафедри біохімії та біотехнології у Міжнародному симпозіумі та літній школі (IEPOR, 2018)]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchast-naukovtsiv-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-u-mizhnarodnomu-simpoziumi-ta-litnii-shkoli-iepor-2018 http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/biochemistry/novini/uchast-naukovtsiv-kafedri-biohimiyi-ta-biotehnologiyi-u-mizhnarodnomu-simpoziumi-ta-litnii-shkoli-iepor-2018

 

21-24 травня 2018 року науковці кафедри біохімії та біотехнології взяли участь у роботі Міжнародного симпозіуму та літній школі «Фундаментальні засади біотерапії злоякісних новоутворень», які проходили на базі Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.

]]>
Wed, 30 May 2018 08:00:35 GMT 41
<![CDATA[Новини / Модернізація лабораторій – запорука успішного навчання]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/modernizatsiia-laboratorii-zaporuka-uspishnogo-navchannia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/modernizatsiia-laboratorii-zaporuka-uspishnogo-navchannia 5Використання засобів інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі, особливо під час проведення лабораторних робіт, дозволяє збільшити обсяг навчальних завдань пошукового та дослідницького характеру, змінити систему та зміст лабораторних занять, які є основною складовою навчального процесу хімічних дисциплін.

]]>
Tue, 29 May 2018 08:15:57 GMT 60
<![CDATA[Новини / Курс на екологію: докладаємо необхідних зусиль]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kurs-na-ekologiiu-dokladaemo-neobhidnih-zusil http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/kurs-na-ekologiiu-dokladaemo-neobhidnih-zusil З кожним роком на ринку освітніх послуг, які пропонують університети, зростає конкуренція за абітурієнтів. Медицина, правознавство та комп’ютерні науки завжди були і залишаються пріоритетними галузями.

Але є такі спеціальності, про суть яких абітурієнтам майже нічого невідомо. До їх числа належить екологія. Оскільки саме слово «екологія» щоденно звучить з телевізійних екранів, Інтернет-сайтів та преси з приставкою «погана» і навіть «жахлива», в учнів підсвідомо формується негативний асоціативний зв'язок. Наші намагання імплементувати «Основи екології», або, принаймні, «Екологічну культуру» в загальноосвітню школу не увінчалися успіхом.

]]>
Sat, 26 May 2018 11:31:56 GMT 51
<![CDATA[Новини / Семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/seminar-implementatsiia-oselishchnoyi-direktivi-evropeiskogo-soiuzu-oselishcha-ta-flora http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/seminar-implementatsiia-oselishchnoyi-direktivi-evropeiskogo-soiuzu-oselishcha-ta-flora Семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора»15–17 травня 2018 року у Національному природному парку «Бузький Гард» відбувся науковий семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора». У ньому прийняли участь провідні наукові співробітники та експерти багатьох наукових та природоохоронних установ України (від кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ брали участь у польових навчаннях к.б.н., доценти О.М. Ванзар та О.В. Решетюк). Захід відбувся за сприяння Міністерства екології, природних ресурсів України та проекту ЄС «Apena»: «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», який стартував у жовтні 2015 року (http://apena.com.ua/index.php/ua/).

]]>
Fri, 25 May 2018 11:37:47 GMT 48