RSS-ibhb.chnu.edu.ua http://ibhb.chnu.edu.ua/ http://ibhb.chnu.edu.ua/ Tue, 31 Mar 2020 03:01:15 GMT <![CDATA[Новини / До уваги абітурієнтів - учасників олімпіади ЧНУ з біології!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/do-uvagi-abiturientiv-uchasnikiv-olimpiadi-chnu-z-biologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/do-uvagi-abiturientiv-uchasnikiv-olimpiadi-chnu-z-biologiyi У зв'язку із продовженням карантину прийом робіт на дистанційний тур триває!

Учасники, які вже надіслали роботи, можуть ознайомитись зі своїми результатами, натиснувши читати далі.

Інформацію щодо дати проведення другого туру буде надано пізніше.

]]>
Fri, 27 Mar 2020 10:29:49 GMT 75
<![CDATA[Новини / До уваги абітурієнтів! Для отримання додаткових балів до ЗНО продовжено дистанційний тур Всеукраїнської олімпіади!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-dlia-otrimannia-dodatkovih-baliv-do-zno-prodovzheno-distantsiinii-tur-vseukrayinskoyi-olimpiadi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/analytchem/novini/do-uvagi-abiturientiv-dlia-otrimannia-dodatkovih-baliv-do-zno-prodovzheno-distantsiinii-tur-vseukrayinskoyi-olimpiadi chemistry В зв’язку з продовженням карантину дистанційний тур Всеукраїнської університетської олімпіади для професійної орієнтації вступників продовжено до 24.04.2020. За результатами олімпіади абітурієнт має змогу отримати до 20 балів до сертифіката ЗНО з хімії

]]>
Thu, 26 Mar 2020 12:02:01 GMT 60
<![CDATA[Новини / Методичний вебінар з інтерактивних технологій в умовах віддаленого доступу]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/metodichnii-vebinar-z-interaktivnih-tehnologii-v-umovah-viddalenogo-dostupu http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/metodichnii-vebinar-z-interaktivnih-tehnologii-v-umovah-viddalenogo-dostupu В умовах, що склались в цьому навчальному семестрі, актуальним є використання ефективних засобів дистанційної роботи, як студентів, так і викладачів нашого інституту. Методична рада, в тандемі з Радою з ІКТ, провела для викладацького складу структурного підрозділу вебінар-тренінг з використання  Meet Google в учбовому процесі.  

Учасники вебінару мали змогу оцінити переваги і недоліки Meet Google для проведення лекційних, семінарських та розрахункових практичних занять в умовах віддаленого доступу, а також визначитись з можливостями застосування  в доповненні з електронними навчальними курсами на платформі Moodle. 

]]>
Wed, 18 Mar 2020 19:02:48 GMT 75
<![CDATA[Оголошення / Методичний вебінар]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/metodichnii-vebinar http://ibhb.chnu.edu.ua/ogoloshennia/metodichnii-vebinar Шановні колеги!

Запрошуємо на онлайн тренінг, з використання інтерактивних технологій в учбовому процесі, за умов переходу на дистанційний формат роботи.

]]>
Tue, 17 Mar 2020 16:03:41 GMT 76
<![CDATA[Оголошення / Обговорення програми підготовки бакалаврів зі спеціальності Лісове господарство]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/ogoloshennia/obgovorennia-programi-pidgotovki-bakalavri-zi-spetsialnosti-lisove-gospodarstvo http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/ogoloshennia/obgovorennia-programi-pidgotovki-bakalavri-zi-spetsialnosti-lisove-gospodarstvo До уваги студентів, роботодавців та академічної спільноти! Пропонується до обговорення навчальна програма трирічної підготовки бакалавра за спеціальністю 205 «Лісове господарство».

]]>
Fri, 13 Mar 2020 15:26:20 GMT 49
<![CDATA[Новини / Поглиблення співпраці з бджолярами]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pogliblennia-spivpratsi-z-bdzholiarami http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/pogliblennia-spivpratsi-z-bdzholiarami 1 березня 2020 р. у приміщенні нашого інституту відбулися чергові збори бджолярів Чернівецької області. На зборах було обговорено результати аналізу показників якості меду із пасік Чернівецької області. Дослідження виконано науковцями кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Україна) і кафедри біохімії та протеоміки білків Університету Палацького м. Оломоуц (Чехія).

]]>
Tue, 10 Mar 2020 09:43:37 GMT 51
<![CDATA[Новини / 8 БЕРЕЗНЯ!!!!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/8-bereznia http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/kadastr/novini/8-bereznia

 

«Милі жінки, вітаємо вас з 8 Березня! Бажаємо вам вічної краси, ніжності і величезної любові. Нехай у вас збуваються мрії, а кожен новий день приносить лише радість та посмішки!»

]]>
Sun, 08 Mar 2020 09:34:07 GMT 54
<![CDATA[Новини / ІНФОРМАТИЗАЦІЯ ЕКОЛОГІЇ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/informatizatsiia-ekologiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/informatizatsiia-ekologiyi «Інформаційні технології в екології» – під такою назвою 28 лютого 2020 року на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів відбувся еколого-просвітницький захід для старшокласників шкіл м. Чернівці. Учні дізналися про використання баз екологічних даних, геоінформаційних систем, інтерактивних інформаційних ресурсів державних природоохоронних структур у сучасній системі екологічного моніторингу, при оцінці антропогенного навантаження на навколишнє природне середовище та в природоохоронній діяльності.

]]>
Sat, 07 Mar 2020 08:48:23 GMT 51
<![CDATA[Новини / ЗБЕРЕЖЕМО ТЕ, ЩО ПОДАРУВАЛА ЛЮДСТВУ ПРИРОДА!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zberezhemo-te-shcho-podaruvala-liudstvu-priroda http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/zberezhemo-te-shcho-podaruvala-liudstvu-priroda Під таким девізом 28 лютого 2020 року на кафедрі екології та біомоніторингу під егідою Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) проведено еколого-просвітницький захід у рамках Всеукраїнської природоохоронної акції «Первоцвіт». У заході взяли участь викладачі, студенти та школярі міста. Голова Чернівецької обласної організації ВЕЛ, доцент Ситнікова І. О. розповіла про рослини-первоцвіти, які ростуть на Буковині, їх біологічні особливості та умови зростання в природі, про екологічну роль у природних екосистемах. Студенти взяли участь у вікторині «Чи знаєш ти?...». Учасники акції одержали листівки, які презентувала ВЕЛ.

]]>
Thu, 05 Mar 2020 12:55:31 GMT 51
<![CDATA[Новини / Виїзні практичні заняття зі спецпрактикуму з лісового та садово-паркового господарства]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/viyizni-praktichni-zaniattia-zi-spetspraktikumu-z-lisovogo-ta-sadovo-parkovogo-gospodarstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/viyizni-praktichni-zaniattia-zi-spetspraktikumu-z-lisovogo-ta-sadovo-parkovogo-gospodarstva Сокирянський лісгосп28 листопада 2019 року в межах навчальної програми підготовки спеціалістів «Лісового господарства» і «Садово-паркового господарства» (408С і 409 груп) під керівництвом викладачів кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й., Ванзар О. М. і Решетюк О. В. проведено виїзне практичне заняття зі спецпрактикуму до Сокирянського лісгоспу та його підрозділів...

]]>
Mon, 02 Mar 2020 16:04:11 GMT 48
<![CDATA[Новини / Ознайомлення з роботою селекційно-насіннєвого центру – практичні навики роботи майбутніх фахівців лісового і садово-паркового господарства]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/oznaiomlennia-z-robotoiu-selektsiino-nasinnevogo-tsentru-praktichni-naviki-roboti-maibutnih-fahivtsiv-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/oznaiomlennia-z-robotoiu-selektsiino-nasinnevogo-tsentru-praktichni-naviki-roboti-maibutnih-fahivtsiv-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр19 листопада 2019 року студенти 409 групи під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. відвідали державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де ознайомилися із сучасними європейськими технологіями вирощування посадкового матеріалу для створення та відновлення лісових насаджень в Карпатському регіоні.

]]>
Mon, 02 Mar 2020 15:43:58 GMT 48
<![CDATA[Новини / Участь студентів спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» в акції «Створення лісових культур Садгірського лісництва»]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/uchast-studentiv-spetsialnostei-lisove-gospodarstvo-ta-sadovo-parkove-gospodarstvo-v-aktsiyi-stvorennia-lisovih-kultur-sadgirskogo-lisnitstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/uchast-studentiv-spetsialnostei-lisove-gospodarstvo-ta-sadovo-parkove-gospodarstvo-v-aktsiyi-stvorennia-lisovih-kultur-sadgirskogo-lisnitstva посадка лісу16 листопада 2019 року студенти 4-го курсу спеціальностей «Лісове господарство» і «Садово-паркове господарство» під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. взяли участь у акції по створенню лісових культур дуба звичайного у Чернівецькому лісгоспі Садгірського лісництва. Спільними зусиллями із лісівниками висаджено близько 1-го гектара лісу.

]]>
Mon, 02 Mar 2020 15:22:59 GMT 48
<![CDATA[Новини / Тренувальний "дзвінок тривоги" в нашому інституті]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/trenuvalnii-dzvinok-trivogi-v-nashomu-instituti http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/trenuvalnii-dzvinok-trivogi-v-nashomu-instituti 28.02.2020 в нашому інституті відбулося тренування учбово-викладацького складу щодо поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

Головним завданням тренінгу було відпрацювання швидкого евакуювання з приміщення та зібр в безпечному місці без паніки та зайвої метушні

]]>
Mon, 02 Mar 2020 10:35:39 GMT 75
<![CDATA[Оголошення / Кейс-чемпіонат від компанії СУФФЛЕ АГРО УКРАЇНА – Farmi AppChallenge]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/ogoloshennia/keis-chempionat-vid-kompaniyi-suffle-agro-ukrayina-farmi-appchallenge http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/ogoloshennia/keis-chempionat-vid-kompaniyi-suffle-agro-ukrayina-farmi-appchallenge Проект буде цікавий, в першу чергу, для студентів спеціальності Агрономія. Студенти мають нагоду отримати запрошення на роботу до провідної аграрної компанії України. А команду переможців чекає подорож до Парижа. 

]]>
Mon, 02 Mar 2020 09:05:19 GMT 46
<![CDATA[Новини / Нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/narada-shchodo-zberezhennia-pervotsvitiv-na-teritoriyi-chernivetskoyi-oblasti http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/narada-shchodo-zberezhennia-pervotsvitiv-na-teritoriyi-chernivetskoyi-oblasti Спільна нарада щодо збереження первоцвітівСьогодні 28 лютого 2020 року в Еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась спільна нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області. Очолив нараду начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної держадміністрації Микола Білоконь.

]]>
Fri, 28 Feb 2020 15:34:18 GMT 48
<![CDATA[Оголошення / Розширене засідання кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/ogoloshennia/rozshirene-zasidannia-kafedri-botaniki-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/ogoloshennia/rozshirene-zasidannia-kafedri-botaniki-lisovogo-i-sadovo-parkovogo-gospodarstva У вівторок, 25.02.2020р., о 12-00 (ауд.81 корп.3, вул. Л. Українки, 25) відбудеться розширене засідання кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства.

У порядку денному доповідь Василя Буджака за результатами виконання дисертації на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук на тему׃ «ФІТОІНДИКАЦІЙНА І СОЗОЛОГІЧНА ОЦІНКА ТРАВ’ЯНОЇ РОСЛИННОСТІ ВЕРХНІХ БАСЕЙНІВ ПРУТА ТА СІРЕТУ».

Запрошуються всі зацікавлені!

]]>
Fri, 28 Feb 2020 11:46:24 GMT 49
<![CDATA[Новини / Доповідь Василя Буджака за результатами виконання докторської дисертації]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/dopovid-vasilia-budzhaka-za-rezultatami-vikonannia-doktorskoyi-disertatsiyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/botany/novini/dopovid-vasilia-budzhaka-za-rezultatami-vikonannia-doktorskoyi-disertatsiyi доповідь Василя БуджакаУ вівторок 25 лютого 2020 року в Інституті відбулося розширене засідання кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства. У порядку денному - доповідь доцента кафедри Василя Буджака за результатами виконання докторської дисертації.
Заслухати наукову доповідь прийшли представники професорсько-викладацького складу Інституту біології, хімії та біоресурсів, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича д.фіз.-мат.н., проф. Роман Петришин. Доповідь отримала схвальні відгуки присутніх та викликала жваву дискусію.

]]>
Fri, 28 Feb 2020 11:30:27 GMT 48
<![CDATA[Новини / ВИКОНАННЯ ГРАНТОВИХ ЗАВДАНЬ І ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО СЕЗОНУ МІЖНАРОДНОГО МОНІТОРИНГУ СМЕРТНОСТІ БДЖІЛ НА БАЗІ ІНСТИТУТІВ ІСПАНІЇ]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vikonannia-grantovih-zavdan-i-pidgotovka-do-novogo-sezonu-mizhnarodnogo-monitoringu-smertnosti-bdzhil-na-bazi-institutiv-ispaniyi http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/ecology/novini/vikonannia-grantovih-zavdan-i-pidgotovka-do-novogo-sezonu-mizhnarodnogo-monitoringu-smertnosti-bdzhil-na-bazi-institutiv-ispaniyi З 31 січня по 14 лютого 2020 р. проф. Федоряк М.М. працювала над виконанням завдань гранту Project ALTER-Net High Impact Action: 'Land-sparing vs. land-sharing for functional green infrastructure that sustains biodiversity and ecosystem services? – European landscape approach initiatives provide regionally adapted solutions’ на базі Науково-дослідного інституту сталого лісового господарства Університету Вальядолід (Іспанія). 

]]>
Tue, 25 Feb 2020 08:09:57 GMT 51
<![CDATA[Новини / Вічна пам`ять героям!]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vichna-pamiat-geroiam http://ibhb.chnu.edu.ua/dpt/soilscience/novini/vichna-pamiat-geroiam Студенти кафедри агротехнологій та ґрунтознавства інституту біології, хімії та біоресурсів прийняли участь в заходах вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, які проходили з 18 по 20 лютого. Вони виготовили сотню білих янголів та долучились до всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті».

Вічна пам`ять героям!

 

]]>
Thu, 20 Feb 2020 06:49:41 GMT 44
<![CDATA[Новини / Інформація щодо Всеукраїнської олімпіади з біології для професійної орієнтації вступників до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича]]> http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/informatsiia-shchodo-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-biologiyi-dlia-profesiinoyi-orientatsiyi-vstupnikiv-do-chernivetskogo-natsionalnogo-universitetu-imeni-iuriia-fedkovicha http://ibhb.chnu.edu.ua/novini/informatsiia-shchodo-vseukrayinskoyi-olimpiadi-z-biologiyi-dlia-profesiinoyi-orientatsiyi-vstupnikiv-do-chernivetskogo-natsionalnogo-universitetu-imeni-iuriia-fedkovicha Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у січні-квітні 2020 року проводить Всеукраїнську олімпіаду для професійної орієнтації цьогорічних вступників на основі повної загальної середньої освіти. Олімпіада відбувається у два тури (дистанційний та очний).

На першому (дитанційному) турі пропонується десять завдань. Відповідь на кожне завдання, залежно від її правильності та повноти, оцінюється цілою кількістю балів від 0 до 10. Відповідно, максимальна оцінка за роботу становить 100 балів.

]]>
Tue, 04 Feb 2020 13:38:35 GMT 75