ЄС оголошує розподіл бюджету для програми Горизонт Європа після 14-годинних переговорів

Опубліковано: NCP, 20.12.2020

Остаточний погоджений бюджет Horizon Europe складає 95,5 млрд євро, що включає 4 млрд євро, отримані в рамках угоди з державами-членами, та 5 млрд євро з нового COVID фонду ЄС.

Остаточний розподіл бюджету Горизонт Європа

Під час переговорів, які розпочались 10 грудня о 15:30 і тривали майже 14 годин, держави-члени та Парламент обговорили питання щодо розподілу бюджетних надбавок. Загальні плани масштабної дослідницької програми, яка триватиме з 2021 по 2027 рік, були вже відомі, але остаточна угода щодо бюджету була неможливою без домовленості між главами держав щодо форми загального бюджету ЄС та пакету заходів з усунення наслідків COVID-19.

Навчальні стипендії Марії Склодовської-Кюрі отримали додаткові 314 млн євро, а резерв для будівництва нових дослідницьких інфраструктур збільшився на 257 млн євро. На окремій зустрічі чиновники також домовились про розширення популярної студентської програми Еразмус+, що дозволить розширити доступ багатьом студентам різного віку.

Читати статтю