Інформаційне агенство АСС, 01 лютого, 2018

Гігантський скелет синього кита є лише у трьох містах України – Чернівцях, Одесі та Херсоні. Рідкісний експонат знаходиться у природничому музеї Чернівецького національного університету.

Тутешня колекція – просто вражає, вона віднесена до наукових об’єктів, що становлять національне надбання.  В музеї представлено три тисячі експонатів – комах, птахів, земноводних не лише Чернівецької області , а й усього світу. Унікальність колекції в тому, що їй майже півтора сотні років, перші експонати вчені почали збирати ще з австрійських часів. В природничому музеї  проводять пари для студентів та екскурсії для школярів і гостей Чернівців. Науковці залюбки розповіли журналістам Інформаційного агентства АСС про деякі із експонатів.

 

 

Ірина Ткебучава, провідний зберігач фондів природничого музею ЧНУ розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС:  «Цей скелет синього кита потрапив у Чернівці за радянських часів, 1951 року біля Антарктиди здобули цього кита. При вилові він мав 27 метрів довжини і маса його була 100 тонн. Маса – це взагалі важко собі уявити, цей скелет, що ви бачите – це лише частина. Для дітей ми так порівнюємо, що треба ціле стадо слонів – 30-40 штук, щоб скласти вагу цього кита. Сам по собі експонат дуже рідкісний. В нас взагалі в Україні є ще два екземпляри – в Одесі, та в Херсонському краєзнавчому музеї.  У цій шафі представлені коробки з метеликами там деякі експонати є ще навіть старші за самий університет – 1860-ті роки на деяких голочках є етикетки. Це рештки отих австрійських колекцій, які були привезені із експедицій з різних екзотичних країн. Оцей метелик займає друге місце за розмірами у світі. Є південно-американські метелики отруйні, дуже цікаві. Вони харчуються на отруйних рослинах та акумулюють отруту.»

Джерело: http://acc.cv.ua/chernivtsi/31105-u-chernivtsyakh-mozhna-pobachiti-27-metrovij-kistyak-najbilshoji-tvarini-v-sviti-foto-video. Сайт http://acc.cv.ua/