Інформаційне агенство АСС, 02 лютого, 2018

У залах геолого-географічного відділу природничого музею ЧНУ зібрано величезну колекцію мінералів, корисних копалин з усього світу. Привертає до себе увагу колекція з найкращими мінералами-самоцвітами. З ними здавна пов'язана уява про щось цікаве, незвичайне, містичне. Це і аквамарини, аметисти, бірюза із Бірми та Таджикистану, кристали рожевого кварцу, турмаліну, опали вогняний і благородний, золотистий топаз, бурштин.

Заслуговує на увагу колекція стразів найбільших діамантів світу, з відповідною їх формою та величиною, виготовлена з кришталевого скла.

Колекція викопної флори та фауни Чернівецької області нараховує близько 100 експонатів. Це відбитки водоростей, молюсків, скелетів риб та інших організмів. Тут є бивень мамонта, зуби та фрагменти кісток цього ссавця, знайдені у Чернівецькій області ще за австрійських часів, роги оленя плейстоценового періоду, рештки печерної гієни й інша фауна з печери Буковинка, кості печерного ведмедя із Західного Кавказу.

Зацікавлює і корал-мозковик – гарний мінерал органічного походження.

Завідувачка природничого музею Ірина Годзінська розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС про те, що На базі наукових експозицій і навчальних колекцій у геолого-географічному відділі викладачами університету проводяться заняття для студентів географічного, біологічного та хімічного факультетів.

 

 

Джерело: http://acc.cv.ua/chernivtsi/31166-pradavni-reshtki-flori-i-fauni-kolektsiya-najkrashchikh-mineraliv-samotstvitiv-prirodnichij-muzej-chnu-vrazhae-foto-video. Сайт http://acc.cv.ua/