Телеканал Чернівці. 31 січня 2013 р. (відео)

Природничий музей при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, називають справжнім об'єктом національного надбання, а його зоологічні колекції чи не єдині в Україні, які повністю відображають представників фауни всіх географічних широт Земної кулі. Лише один зоологічний відділ, налічує не одну тисячу чи навіть десяток тисяч експонатів, серед них і його перлина - скилет синього кита.

Вже за рік після заснування Чернівецького університету у 1876 році при філософському факультеті на гуманітарному відділенні було відкрито "зоологічний інститут”, з якого і розпочалося створення колекцій зоологічного музею. Відтоді пройшло чимало часу і експонати, які представленні зараз у його експозиціях сягають австрійського, румунського і радянського періоду. 3200, так званих опудал, знаходиться зараз у 2 невеличких кімнатах віднедавна зоологічного відділу природничого музею. В основному вони є своєрідною базою для навчання буковинських студентів, але крім них є ще більше 40-ка тисяч наукових фондів.

Зараз же у музеї в більшості проводять занняття для студентів, але його співробітники також із задоволення приймають на екскурсії усіх бажаючих, головне попередньо узгодити це з ними, щоб не було так званих накладок.

Не тільки закордонні гості враженні такою кількістю різноманітних експонатів. Своє захоплення і цікавість до них проявлє кожен, хто відвідає цей заклад.

Учні 1-го "В" класу, школи №16 разом із своєю вчителькою прийшли побачити всі дива природи на свій урок природознавства. Їхні оченнята розбігаються, а цікавість, зазначають співробітники музею, немає меж.

Більшість з представленого у зоологічному музеї його співробітники отримували під замовлення, він небайдужих людей, а також привозили з різноманітних експедицій. ВІдтак один зі стендів під назвою "Фауна Індійського океану" був зібраний...