Міжнародний день музеїв – 2021

Щорічно, 18 травня, відзначають Міжнародний день музеїв. Свято засноване за рішенням Генеральної конференції Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums) у 1977 році. У цей день музеї країни готують незвичні заходи для гостей з метою популяризації відвідування музеїв. Цей рік є для нас особливим, оскільки Природничому музею Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виповнюється 145 років із дня заснування.

Оберігаючи свої основні місії - збирання колекцій, їхнє збереження, дослідження, сучасні музеї трансформують свою практику, щоб залишатися ближчими до спільнот, яким вони служать. Роль музеїв постійно змінюється у суспільстві, тому музеї продовжують переосмислювати себе у своєму прагненні стати більш інтерактивними, орієнтованими на аудиторію, гнучкими, адаптованими та мобільними. Ми також намагаємось шукати інноваційні шляхи, спрямовані в першу чергу на доступність, взаємодію та діалог з науковцями, студентами, учнями та відвідувачами. Тому цьогоріч Природничий музей, всупереч сучасним умовам пандемії, відзначив традиційне свято музейництва - вперше у незвичному онлайн-форматі.

Чекаємо всіх зацікавлених у гості! До зустрічі в Природничому музеї!