Новини

"Біохімічна лабораторія життя" на науковому фестивалі Lviv Open Lab

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 15.05.2023

 13 травня 2023 року кафедра біохімії та біотехнології за ініціативи Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла активну участь у науковому фестивалі OL, що відбувався у Львові.

Організаторами молодіжного простору стали Lviv Open Lab. Цьогорічний фестиваль влаштовували в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.
Від кафедри біохімії та біотехнології програму «Біохімічна лабораторія життя» представили молоді науковці - к.б.н. Іванна Николайчук та студент 5 курсу Кирило Бойко, під час якої всі охочі мали можливість експериментувати. Для відвідувачів локації наука стала доступною та видимою у звичних речах.

Гості фестивалю мали змогу відчути себе юними науковцями та самостійно провести захоплюючі реакції на якісне виявлення пігментів та біологічно активних речовин у продуктах харчування; ознайомитися з принципами методів імунохроматографічного визначення антитіл до Helicobacter pylori та збудників гепатиту В і С із серії «Лабораторія в кишені».

 

Найбільшу зацікавленість серед відвідувачів наукового фестивалю ОL викликала можливість виміряти рівень сатурації кисню за допомогою методу пульсоксиметрії та концентрації глюкози в крові експрес-методом за допомогою глюкометра.

 

 

На заході було представлено власноруч сконструйований лабораторний фотобіореактор для культивування мікроводостей та презентовано основні принципи роботи на ньому.

 

 

Приємні емоції викликала зустріч із колегами кафедри біохімії Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

 

Враховуючи те, що лозунг фестивалю «Наука перемагає!», щиро віримо, що в кожного із нас є свої унікальні ідеї, які дають поштовх до нових викликів сьогодення, а інтелектуальна молодь стане драйвером формування успішної науки у вільній незалежній Україні.

 

VIDEO