Новини

Практика для студентів 2 курсу стартувала

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 21.06.2023

На кафедрі біохімії та біотехнології триває навчальна практика з біології для студентів 2 курсу. Згідно з угодою про співпрацю кафедри з НПП «Гуцульщина», одним із пунктів якої є можливість проходження студентами практик зі спеціальності, заступник директора НПП «Гуцульщина» к.б.н. Марія ПАСАЙЛЮК провела для студентів захоплюючу та пізнавальну екскурсію науково-просвітницьким центром і презентувала досягнення з природоохоронної, науково-дослідної та рекреаційної діяльності колективу установи. Жваве обговорення викликали результати біохімічного аналізу крові коней гуцульської породи, відтворення якої є одним із напрямків діяльності НПП «Гуцульщина».

читати далі>>>


Угода про співпрацю з НПП «Гуцульщина»

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 21.06.2023

20 червня 2023 року в рамках діючої угоди про навчально-наукову співпрацю відбулася робоча зустріч колективу викладачів і студентів кафедри біохімії та біотехнології з керівництвом НПП «Гуцульщина». Заступник директора з наукової роботи НПП «Гуцульщина» к.б.н. Марія ПАСАЙЛЮК провела екскурсію науковими лабораторіями, кімнатами-музеями науково просвітницького центру та ознайомила учасників зустрічі з науковими досягненнями національного природного парку. Одним із вагомих результатів співпраці кафедри біохімії та біотехнології з НПП «Гуцульщина» стала спільна стаття в «Italian Journal of Mycology» (2023), що входить до наукометричної бази SCOPUS.

читати далі>>>


Міжнародна академічна мобільність студентів кафедри біохімії та біотехнології

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 09.06.2023

 08.06.2023 р. група студентів-магістрантів, які навчаються за освітньою програмою «Біохімія та лабораторна діагностика» і студентів бакалаврату освітньої програми «Біологія» (3 та 4 курс), очолювана професором, зав. кафедри біохімії та біотехнології Галиною КОПИЛЬЧУК, відвідали університет Штефана чел Маре (Сучава, Румунія) і на факультеті медицини та біології взяли участь в обговоренні подальшої співпраці в рамках європейських та транскордонних проєктів.

З проректором Ştefan PURICI та деканом факультету медицини та біології  Mihai COVAȘĂ домовилися про можливість проходження практики студентами кафедри біохімії та біотехнології, міжнародного стажування викладачів та наукової співпраці.   

читати далі>>>


"Біохімічна лабораторія життя" на науковому фестивалі Lviv Open Lab

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 15.05.2023

 13 травня 2023 року кафедра біохімії та біотехнології за ініціативи Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла активну участь у науковому фестивалі OL, що відбувався Львові.
Організаторами молодіжного простору стали Lviv Open Lab. Цьогорічний фестиваль влаштовували в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні.

читати далі>>>


Нові практичні навички

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 11.05.2023

 

11 травня 2023 року студенти ОП Біохімія та лабораторна діагностика у межах виробничої практики за фахом здобули нові практичні навички на базі ОКНП “Чернівецький обласний медичний діагностично-реабілітаційний центр”. 

читати далі>>>


День відкритих дверей на кафедрі біохімії та біотехнології

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 08.05.2023

 7 травня 2023 року кафедра біохімії та біотехнології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича гостинно відчинила двері для школярів, вчителів і батьків закладів загальної середньої освіти та коледжів. У день відкритих дверей ННІ біології, хімії та біоресурсів кафедру відвідали учні, батьки та вчителі Чернівецьких ліцеїв № 4, № 14 Чернівецької міської ради, Зеленогайського ліцею Новоселицької міської ради, Харківської гімназії № 152, фахового коледжу ЧНУ.

читати далі>>>


Нові фахові компетенції

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 08.05.2023

 

 З 01.05.2023 доцент кафедри біохімії та біотехнології Волощук О.М. у рамках спеціалізації з клінічної лабораторної діагностики пройшла тижневе навчання на базі лабораторій Університетської клініки та навчальних лабораторій кафедри сучасних технологій медичної діагностики та лікування Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.

читати далі>>>


Відкрита лекція

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 08.05.2023

2 травня 2023 року за запрошенням кафедри біомедицини ННЦ «Інститут біології та медицини» (м. Київ) в рамках освітньо-наукового проєкту «Освіта та наука без кордонів» завідувач кафедри біохімії та біотехнології, професор Копильчук Г.П., доцент Волощук О.М. та студенти спеціальності 091 Біологія, ОП Біохімія та лабораторна діагностика, долучилися до відкритої лекції Олександра Вірченка (Scopus - h-index 11) – менеджера з контролю якості в біотехнологічній компанії Algalif Iceland ehf., м. Кефлавік, Ісландія.

читати далі>>>


ЛЕКЦІЯ З МАРИКУЛЬТУРИ ВІД ЗАПРОШЕНОГО ФАХІВЦЯ З МОРСЬКОЇ БІОЛОГІЇ

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 04.05.2023

  Вже другий рік поспіль студенти спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» в рамках дисципліни «Інтенсивні технології в аквакультурі» мають змогу поспілкуватись із заступником директора з наукової роботи Інституту морської біології НАНУ, доктором біологічних наук Демченко Віктором Олексійовичем.

читати далі>>>


Практичне заняття на базі Чернівецького обласного центру служби крові

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 01.05.2023

 28 квітня студенти кафедри біохімії та біотехнології (ОП Біохімія та лабораторна діагностика) відвідали Чернівецький обласний центр служби крові.
Студенти не тільки дізналися про правила та порядок підготовки донорів до здачі крові, а й на практиці ознайомилися з методикою визначення групи крові, резус-фактора, виявлення антиеритроцитарних антитіл. 

 

читати далі>>>