Новини

Лекція д.б.н., професора Великого М. М.

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 15.03.2023

15 березня 2023 року Великий М.М. – д.б.н., професор, завідувач відділу біохімії вітамінів та коензимів Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України – прочитав «гостьову» лекцію “Біохімічні функції крові” для магістрантів, які навчаються за ОП «Біохімія та лабораторна діагностика», а також студентів бакалаврату кафедри біохімії та біотехнології.

читати далі>>>


Разом до перемоги!

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 02.02.2023

1 лютого разом із початком весняного семестру та поверненням студентів до навчальних аудиторій університету на кафедру біохімії та біотехнології, перебуваючи у кількаденній відпустці, завітав доктор біологічних наук, професор Олексій Ігорович Худий.
Олексій Ігорович з перших днів повномасштабної війни став на захист України і тривалий час перебуває у зоні активних бойових дій, куди й повернеться після відпустки.

читати далі>>>


РОБОТА СЕКЦІЇ «БІОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я» У МНПК «МОЛОДІЖНА НАУКА ЗАРАДИ МИРУ ТА РОЗВИТКУ»

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 18.11.2022

   9-11 листопада 2022 року за участю Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку».
У перший день роботи конференції молоді науковці мали можливість заслухати пленарну доповідь директора Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України, голови Комісії з біобезпеки і біозахисту при РНБО України, Надзвичайного і Повноважного Посла України Сергія КОМІСАРЕНКА на тему: «Biosafety and Biosecurity – Problems, Tasks and the Ways to Biothreats Reduction». У своєму вітальному слові він подякував молодим ученим, які стоять на захисті наукового фронту України в найскладніший період.

читати далі>>>


Практичне заняття у імунологічній лабораторії

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 14.11.2022

 

11 листопада 2022 року в рамках вивчення дисципліни “Лабораторна імунологія” студенти ОПП Біохімія та лабораторна діагностика (спеціальність 091 Біологія) відвідали імунологічну лабораторію ОКНП "Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня". На базі імунологічної лабораторії було проведене заняття “Діагностика патологій імунної системи”. 

 

 

читати далі>>>


Від теоретичних знань до практики

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 02.11.2022

На кафедрі біохімії та біотехнології навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів особлива увага приділяється практичній підготовці студентів ОПП Біохімія та лабораторна діагностика (спеціальність 091-біологія). У рамках вивчення дисципліни “Лабораторна імунологія” студенти 5 курсу відвідали лабораторію європейської мережі лабораторій “Сінево”. 

читати далі>>>


Студенти інституту відвідали Центр СНІДу

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 26.10.2022

 Для студентів інституту спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» було проведено екскурсію до Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центру СНІДу) в рамках навчальної програми нормативного курсу «Вірусологія». Фахівці центру, значна частина яких є випускниками нашого інституту, ознайомили студентів з новітніми методами діагностики вірусних інфекцій.

 

читати далі>>>


Візит директора Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 05.09.2022

 28 серпня Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича відвідав директор Інституту біохімії імені О.В.Палладіна Національної академії наук України, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України, академік НАН України, академік Національної академії медичних наук України Сергій Комісаренко.

 

читати далі>>>


ЗАКОРДОННЕ СТАЖУВАННЯ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 23.07.2022

 

З 3.06.2022 по 15.07.2022 року к.б.н., асистент кафедри біохімії та біотехнології Чебан Лариса Миколаївна пройшла наукове стажування в Університеті Стефана чел Маре (м. Сучава, Румунія) на тему «Сучасні біохімічні, мікробіологічні та інструментальні методи аналізу харчової сировини та продукції».

 

 

читати далі>>>


Розширюємо професійні горизонти: зустріч із ембріологом київської клініки лікування безпліддя «Інститут репродуктивної медицини» («Клініка Дахно»)

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 07.07.2022

 В рамках практики, що цьогоріч відбувалася у змішаній формі, студенти-третьокурсники спеціальностей 091 «Біологія» та 162 «Біотехнології та біоінженерія» мали не лише можливість відвідати спеціалізовані лабораторії, що функціонують на підприємствах харчової галузі та у медичних закладах нашого міста, а й ознайомитися з роботою Інституту репродуктивної медицини (м. Київ).

читати далі>>>


СТУДЕНТКА КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ – ПРИЗЕР КОНФЕРЕНЦІЇ-КОНКУРСУ НАУКОВИХ РОБІТ

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 22.06.2022

 Магістрант кафедри біохімії та біотехнології навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Бойчук Андріана стала призером конференції-конкурсу молодих вчених «Актуальні проблеми біохімії і біотехнології - 2022», що відбулася 31 травня в Інституті біохімії імені О.В. Палладіна НАН України (м. Київ).

читати далі>>>