Новини

Участь кафедри біохімії та біотехнології ННІБХБ Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у просвітницькому заході «FESTнаука» 19.05.2024, м. Чернівці, сквер С. Воробкевича.

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 22.05.2024

19 травня 2024 року науковці та студенти кафедри біохімії та біотехнології взяли участь у науково-просвітницькому заході «FESTнаука» – локація  «Біохімічна лабораторія».
Відвідувачі «Біохімічної лабораторії» мали змогу провести клініко-лабораторні та імунологічні тести, якісні реакції на біологічні речовини продуктів харчування, експрес методи визначення мікроорганізмів у повітрі тощо.

читати далі>>>


Практика на базі КНП “Чернівецький обласний центр крові”

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 14.05.2024

Нині питання заготівлі крові і забезпечення нею громадян набула стратегічного значення. Важливими учасниками процесу перевірки якості крові відповідно до стандартів є фахівці лабораторної діагностики. 14 травня 2024 року магістранти ОП Біохімія та лабораторна діагностика відвідали лабораторії КНП “Чернівецький обласний центр крові”, де детально ознайомилися з підходами до відбору та перевірки донорської крові. 

читати далі>>>


Заняття на базі відділу клініко-діагностичних та цито-морфологічних досліджень ОКНП “Чернівецький обласний медичний діагностично- реабілітаційний центр”

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 10.05.2024

10 травня 2024 року магістранти ОП Біохімія та лабораторна діагностика взяли участь у практичному занятті на базі відділу клініко-діагностичних та цито-морфологічних досліджень ОКНП “Чернівецький обласний медичний діагностично-реабілітаційний центр”. Студенти мали можливість на практиці ознайомитися з методами гістологічних, цитогенетичних, цитоморфологічних та імуноферментних досліджень. 

читати далі>>>


Нові практичні навички на базі КМУ “Обласне бюро судово-медичної експертизи”

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 08.05.2024

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Біохімія та лабораторна діагностика продовжують засвоєння нових практичних навичок і вмінь на базах практики. 8 травня 2024 року магістранти відвідали відділення судово-медичної лабораторії КМУ “Обласне бюро судово-медичної експертизи”, де мали можливість на практиці ознайомитися з методами виявлення токсичних і наркотичних речовин у біологічному матеріалі методом газової та тонкошарової хроматографії.

читати далі>>>


Участь у тренінгу із гігієни рук

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 07.05.2024

Важливим для фахівця у галузі лабораторної діагностики є дотримання гігієнічних норм. Гігієнічна обробка рук є ключовим аспектом дотримання правил безпеки як для спеціалістів лабораторної діагностики, так і для пацієнтів медичних закладів.

читати далі>>>


Екскурсія у лабораторію “Сінево”

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 03.05.2024

2 травня 2024 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП Біохімія та лабораторна діагностика відвідали медичну лабораторію “Сінево”, лідера на ринку лабораторних послуг.

читати далі>>>


Інтерактивна зустріч “Вакцинація рятує життя”

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 29.04.2024

29 квітня 2024 року для студентів ОП біологія та біохімія, ОП Біохімія та лабораторна діагностика, ОП Біотехнології та біоінженерія на кафедрі біохімії та біотехнології відбулася інтерактивна зустріч з питань вакцинації. 
Ольга Прижбило, завідувач відділу промоції здорового способу життя ДУ “Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, розповіла про способи профілактики найпоширеніших інфекційних захворювань, шляхи їх поширення та можливі наслідки. Студенти дізналися про календар щеплень та які щеплення рекомендовані дорослим, а також про найпоширеніші міфи щодо щеплень. Особливий інтерес у студентів викликали питання щодо наслідків відмови від вакцинації та особливостей вакцинації у людей з вродженими або набутими імунодефіцитами.
 

читати далі>>>


СПІВПРАЦЯ З НПП «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН» В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЙ ВІДТВОРЕННЯ БІОРЕСУРСІВ

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 23.04.2024

Збереження та штучне відтворення біоресурсів лежить в основі раціонального природокористування. Розробка та впровадження нових біотехнологій відновлення біорізноманіття потребують підготовки висококваліфікованих фахівців, що володіють навичками штучного відтворення представників різних таксономічних груп для подальшої реінтродукції в природу. Ряд освітніх компонентів ОПП «Біотехнології та біоінженерія» покликані надати майбутнім випускникам таких компетентностей, що дозволить забезпечити потреби ринку праці в регіональному контексті.

читати далі>>>


Участь у заходах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 22.04.2024

22 квітня 2024 року студенти 5 курсу ОП Біохімія та лабораторна діагностика та 3 курсу ОП Біологія та біохімія взяли участь у заходах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Студенти мали змогу дізнатися, як виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, особливо у час війни; як захистити своє здоров’я; де можна отримати послуги з охорони психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.

читати далі>>>


ЗУСТРІЧ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ ДО ДНЯ ФАХІВЦЯ З ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 18.04.2024

 Щороку 15 квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день фахівця з лабораторної діагностики. Магістранти ОП «Біохімія та лабораторна діагностика» в рамках угоди про співпрацю з КМУ «Міська поліклініка № 2» м. Чернівці під час зустрічі зі стейкхолдерами мали можливість один день відчути себе справжніми спеціалістами з лабораторної діагностики.

читати далі>>>