Новини

Наукові пікніки

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 12.04.2022

       Використання едьютейнмент-технологій під час відкритих науково-пізнавальних популяризаційних заходів проводяться з метою зацікавлення молоді наукою, профорієнтації випускників шкіл, підняття професійного іміджу науковця та ознайомлення широкого загалу із досягненнями науки в цілому та біології зокрема.

      Тому кафедра біохімії та біотехнології активно долучилася до проведення наукового пікніку для дітей тимчасово переміщених осіб, який відбувся 9 квітня за ініціативи Ради молодих вчених нашого університету.

  

читати далі>>>


Студенти-біотехнологи серед переможців «Хакатон Farmak Science Start 2.0»

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 30.11.2021

Студенти 4 курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» - Бойко Кирило, Шалер Ірина, Голіней Наталя – 10-11 листопада 2021 взяли участь у другому «Хакатон Farmak Science Start 2.0». Кирило Бойко став переможцем у складі збірної міжуніверситетської команди.

Цьогоріч захід відбувся на міжнародному рівні, до нього долучилися учасники з Німеччини та Польщі. З-поміж більш ніж 300 заявок на участь, було відібрано 32 студенти та сформовано 4 міжуніверситетські команди.

читати далі>>>


Зустріч стейкхолдерів

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 19.11.2021

18 листопада 2021 року відбулась он-лайн зустріч представників одного з провідних в Україні виробників пробіотичних та ферментних препаратів – компанії Enzime-Biotech зі студентами та викладачами навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів. Завдяки грамотно спланованій стратегії розвитку дана компанія нарощує темпи виробництва, а тому потребує  збільшення штату висококваліфікованих працівників у сфері біотехнології, мікробіології та біохімії. 

читати далі>>>


СТУДЕНТКА КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ – АВТОР КРАЩОЇ ДОПОВІДІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 31.05.2021

Магістрантка кафедри біохімії та біотехнології інституту біології, хімії та біоресурсів Урсатий Марія стала автором кращої доповіді в секції «Молекулярна фізіологія» XV Всеукраїнської конференції молодих вчених, присвяченій 30-річчю Незалежності України, що відбулася 26-27 травня 2021 року в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України.

Студентка нагороджена дипломом за роботу «NADH:ubiquinone reductase activity in kidneys of rats under different nutrition supplies» (науковий керівник – к.б.н., доцент кафедри біохімії та біотехнології Волощук О.М.).

читати далі>>>


Студентка кафедри біохімії та біотехнології – призер конкурсу-конференції наукових робіт

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 12.05.2021

Магістрантка кафедри біохімії та біотехнології Інституту біології, хімії та біоресурсів Урсатий Марія стала призером конкурсу на кращу усну доповідь секції «Біохімія» ХVІІ Міжнародної наукової конференції «Молодь і поступ біології», що відбулася 19-20 квітня у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Студентка нагороджена дипломом ІІ ступеня за роботу «Співвідношення редокс-форм убіхінону в мітохондріях нирок щурів за умов різної забезпеченості раціону нутрієнтами» (науковий керівник – к.б.н., доцент кафедри біохімії та біотехнології Волощук О.М.).

читати далі>>>


Студентська наукова конференція на кафедрі біохімії та біотехнології

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 22.04.2021

      21 квітня 2021 року на кафедрі біохімії та біотехнології відбулося он-лайн засідання студентської наукової конференції на платформі Google Meet.  Конференція проходила на двох підсекціях – «біохімія» (керівник Галина КОПИЛЬЧУК, секретар Марія УРСАТИЙ) та «біотехнологія» (керівник Олексій ХУДИЙ, секретар Оксана КАРУЧЕРУ).

читати далі>>>


Вітаємо з ювілеєм!

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 19.02.2021

   Колектив кафедри біохімії та біотехнології сердечно вітає завідувача кафедри Галину Петрівну Копильчук із квітучим ювілеєм!

  Шановна Галино Петрівно! У цей святковий день дозвольте схилити голови перед Вашим професіоналізмом і благородством душі. Досвідчений та справедливий Керівник, мудрий Наставник, висококваліфікований Викладач, красива й вишукана Жінка – це все про Вас. 

читати далі>>>


Віртуальна екскурсія лабораторіями Інституту патології Медичного центру “Шиба”, м. Тель-Авів, Ізраїль

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 15.02.2021

11 лютого 2021 року студенти та викладачі кафедри біохімії та біотехнології взяли участь у віртуальній екскурсії лабораторіями Інституту патології Медичного центру “Шиба”, м. Тель-Авів, Ізраїль. Особливо цікавим був цей захід для здобувачів вищої освіти за ОП «Біохімія та лабораторна діагностика».

читати далі>>>


Перший доктор філософії в Інституті біології хімії та біоресурсів

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 29.01.2021

     26 січня 2021 року на кафедрі біохімії та біотехнології вперше відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 Біологія Борщовецької Віри Леонідівни на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.001 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

      Представлені дисертаційні дослідження на тему: «Вплив різної забезпеченості ретиноїдами на процеси функціонування бісфенол А-детоксикуючих ензимів» є своєчасними в умовах масового і постійного використання в раціоні сучасної людини значної кількості харчових добавок, консервантів та контамінантів.

 

читати далі>>>


Зустріч зі стейкхолдерами на кафедрі біохімії та біотехнології

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 22.12.2020

21 грудня 2020 р. викладачі та студенти кафедри біохімії та біотехнології мали можливість on line зустрітися зі стейкхолдерами – співробітниками імунологічної лабораторії Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні

Подія надзвичайно актуальна та корисна, особливо для магістрантів, які навчаються за ОП «Біохімія та лабораторна діагностика».

Студенти 6 курсу саме в цей день захистили магістерські роботи, і тепер питання працевлаштування стало для них ключовим.

читати далі>>>