Студенти інституту відвідали Центр СНІДу

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 26.10.2022

Для студентів інституту спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» було проведено екскурсію до Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центру СНІДу) в рамках навчальної програми нормативного курсу «Вірусологія». Фахівці центру, значна частина яких є випускниками нашого інституту, ознайомили студентів з новітніми методами діагностики вірусних інфекцій.

Студенти мали змогу безпосередньо побачити, як проводять дослідження за допомогою ІФА, імуноблотингу,  автоматичного геманалізатора, біохімічного автоматичного аналізатора. Лікар-інфекціоніст розказав про дослідження на опортуністичні інфекції, TORCH інфекції, віруси гепатитів В, С, SARS-CoV-2, які також проводять у лабораторіях центру. Слухачі дізналися про динаміку поширеності СНІДу в Україні, дискутували з питань основних шляхів передачі ВІЛ-інфекції, проблем діагностики, ризиків інфікування при контактах з інфікованою людиною чи інфікованим матеріалом та виявлення основних маркерів вірусної інфекції. Студенти мали змогу скористатися можливістю безкоштовно пройти аналіз на виявлення вірусної інфекції.