Повертаємо стерлядь у Дністер

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Ketsa Oksana Vitalievna, 04.10.2016

1 жовтня 2016 року ініціативною групою у складі співробітників кафедри біохімії та біотехнології Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ, Буковинського товариства природодослідників, НПП»Хотинський» та ФОП Тертерян за фінансової підтримки благодійного фонду «Ніко Крона» було проведено зариблення Дністровського водосховища цьоголітками стерляді прісноводної.
Нагадаємо, що у 2012 році науковцями ЧНУ було отримано дозвіл Міністерства екології та природних ресурсів України на вилов плідників стерляді у Дністрі, що дозволило розпочати офіційні роботи по відновленню чисельності аборигенної верхньо-дністровської популяції стерляді. Даний вид належить до риб родини Осетрових, які є продуцентами чорної ікри, що робить цих риб ласою здобиччю браконьєрів. Як наслідок, усі види осетрів, у тому числі і стерлядь, занесені до Червоної книги України.

Штучне відтворення з подальшою реінтродукцією мальків у природні водойми – один з найдієвіших заходів із збереження стерляді у Дністрі.