Засвоєння нових практичних навичок на базі лабораторії серологічних досліджень

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 17.04.2024

Чергове заняття з дисципліни “Організація лабораторних досліджень біологічних факторів” відбулося 17 квітня 2024 року на базі Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб. К.м.н. Гопко Наталія Василівна, генеральний директор Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» детально ознайомила здобувачів освітнього рівня магістр (ОП Біохімія та лабораторна діагностика) з принципами організації лабораторного дослідження різноманітних паразитичних організмів.

Завідувач лабораторії серологічних досліджень Руснак Людмила Василівна ознайомила студентів з принципами методів імуноферментного визначення імуноглобулінів М та G до борелій, лямблій, аскарид, токсокар; особливостями мікроскопічного дослідження біоматеріалу на яйця та личинки гельмінтів, цисти і ооцисти кишкових найпростіших методом PARASEP. Магістранти мали можливість самостійно провести мікроскопічне дослідження різних зразків біологічного матеріалу та ідентифікувати паразитичні організми. Таке заняття дало змогу студентам не тільки поглибити свої теоретичні знання, але і освоїти нові практичні навички.