Еколого-просвітницький центр збереження біорізноманіття

Функціонує при кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біологі, хімії та біоресурсів ЧНУ. Його створено в рамках реалізації комплексної програми з охорони навколишнього природного середовища «Екологія» у Чернівецькій області на 2016-2018 роки. Фінансування створення Центру здійснено за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2018 році, відповідно до рішення ХХІ сесії VII скликання Чернівецької обласної ради від 27 березня 2018 року №14-21/18 та розпорядження Голови Чернівецької обласної ради від 16 квітня 2018 року № 92 в сумі 100,0 тис. грн.

Центр збереження біорізноманіття
Мета створення Центру – обґрунтування та оптимізація екологічних підходів у збереженні біорізноманіття, поліпшення організації та вдосконалення еколого-просвітницької роботи, поширення екологічних знань про біорізноманіття, обмін досвідом в організації природо-охоронної роботи, забезпечення збору та обробки інформації про стан навколишнього природного середовища на основі сучасних інформаційних технологій, удосконалення форм і методів природоохоронної діяльності в регіоні. Його створено як освітню, еколого-просвітницьку та наукову організацію, що об’єднує науковців різних галузей, зацікавлених у організації та розвитку природоохоронної роботи із збереження біорізноманіття та екологічної освіти серед населення Чернівецької області.
Пріоритетними завданнями Центру є проведення науково-практичних конференцій і семінарів, організація виставок, конкурсів, екскурсій. Організація і здійснення робіт з екологічної освіти, підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та обміну досвідом роботи працівників природоохоронних органів на всеукраїнських та міжнародних конференціях і форумах. Сприяння підвищенню інтересу до вивчення дисциплін природничого спрямування, проблем зі збереження біорізноманіття. Видання поліграфічної продукції з екологічної та природоохоронної тематики. Здійснення наукових розробок з охорони навколишнього природного середовища та наукових досліджень стану довкілля і збереження біорізноманіття, розробка місцевих екологічних програм, менеджмент-планів щодо організації заходів для збереження біорізноманіття та планів дій щодо окремих видів фауни і флори та оселищ їхнього існування.

більше світлин з цієї аудиторії можна проглянути тут >>>