Новини
Чергове засідання студентської проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 27.05.2024
22 травня 2024 р. на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності студенти наукової проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)» обговорювали шляхи упровадження STEM-технологій під час навчання шкільних курсів «Біологія» та «Основи здоров’я». Обговорювали питання: 1) можливості використання віртуальних лабораторій та симуляцій і створення інформаційних буклетів про здоровий спосіб життя, як упровадження елементів STEM-технологій для формування мотивацій до здорового способу життя учнів закладів загальної середньої освіти (студентка 302 групи Глевко Юлія); 2) використання STEM-технологій для контролю навчальних досягнень учнів з біології (студентка 302 групи Варадовська Діана); 3) упровадження STEM-орієнтованого навчання для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів з біології (студентка 302 групи Монарха Каріна).
Засідання студентської проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 17.05.2024
9 травня 2024 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності в рамках теми «Впровадження елементів STEM-освіти на уроках біології та основ здоров’я у закладах загальної середньої освіти: аналіз досвіду вчителів-предметників» студентської наукової проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)» відбулося обговорення результатів аналізу студентами 402 групи практики упровадження STEM-технологій вчителями біології та основ здоров’я закладів загальної середньої освіти. Студенти відмітили впровадження елементів STEM-технологій більшістю вчителів біології у закладах загальної середньої освіти, де проходила їхня педагогічна практика.
Акція «Розарій від волонтерок»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 07.05.2024
19 квітня та 2 травня 2024 року було проведено акцію «Розарій від волонтерок», у якій взяли участь благодійна організація «Марш жінок», жінки-ВПО, педагоги та учні багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей і Чернівецького ліцею №22 імені Антона Кохановського та розробник проекту розарію, згідно якого здійснювалось висаджування рослин, доцент кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності Романюк Оксана Миколаївна. При підборі сортів троянд враховувались їхні біологічні особливості, кольорова гама квіток та група декоративності. Висаджені троянди органічно вписались у ландшафт пришкільних територій та стануть їх декоративною окрасою.
Студентська наукова конференція на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності - 2024
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 19.04.2024
16 квітня 2024 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності відбулося засідання секції «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» щорічної студентської наукової конференції Чернівецького національного університету. Серед присутніх – викладачі кафедри та студенти 1-5 курсів, які навчаються за спеціальністю 014 – Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Із доповідями виступили 11 студентів 3-5 курсів. Тематика доповідей стосувалась висвітленню сучасних проблем викладання біології у закладах загальної середньої освіти та підходам до їхнього вирішення. Найкращою відмітили доповідь студентки 5 курсу Мар’яни Будз на тему «Формування основних природничих компетентностей учнів при використанні пришкільної навчально-дослідної ділянки в освітньому процесі» (наук. кер. – доц. Решетюк О.В.).
Мікросвіт навколо нас
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 02.04.2024
26 березня 2024 року студентами 402 групи спеціальності «Середня освіта» на базі кафедри ботаніки та природоохоронної діяльності було проведено науково-пізнавальний хакатон на тему «Мікросвіт навколо нас» для учнів загальноосвітніх закладів середньої школи м. Чернівці та студентів медичного коледжу. Учасники заходу під керівництвом студентів досліджували мікроскопічні водорості та гриби, які існують в природному середовищі. Студенти в доступній формі знайомили допитливих юних гостей із цікавою пізнавальною науково-популярною інформацією про дивовижний світ мікроорганізмів.
Науково-просвітницький захід «Загадковий світ грибів»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 08.12.2023
Студенти 2 курсу спеціальностей «Середня освіта» та «Біологія» під керівництвом доцента кафедри Романюк Оксана Миколаївни провели 29 листопада 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства науково-просвітницький захід з учнями Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 та студентами медичного коледжу «Монада». На цій зустрічі присутні познайомились із захоплюючим та загадковим світом грибів, їх різноманітністю та значенням. Студенти розповіли в доступній формі про екологію грибів, їх вплив на еволюцію живої природи та практичне застосування у сфері медицини та фармакології.
Учасники заходу мали можливість познайомитись із мікроскопічною та морфологічною будовою деяких представників мікобіоти. Учні на завершенні заходу поділились своїми враженнями про те, що їм найбільше запам’яталось та викликало позитивні емоції. Вони відмітили, що для себе і для навчання отримали багато цікавої та корисної інформації.
Пізнавальний тематичний захід «День плодів»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 11.11.2023
2 листопада 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового та садово-паркового господарства за ініціативи доцента кафедри Романюк Оксани Миколаївни було організовано тематичний захід «День плодів» для учнів навчальних закладів м. Чернівці.
На захід, який провели студенти 302 групи, завітали учні 7-11 класів Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 та учні 7 класу Чернівецького ліцею №5 «Оріяна» разом із своїми вчителями. Діти з великою зацікавленістю знайомились з малопоширеними нетрадиційними культурами та їх плодами, які представлені в колекціях Ботанічного саду ЧНУ.
Захист ознайомчої педагогічної практики студентами 302 групи
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 25.05.2023
16 травня 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся захист ознайомчої педагогічної практики студентами 302 групи спеціальності "Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)". Студенти поділились враженнями про оснащення закладів загальної середньої освіти міста, використання сучасних освітніх технологій та методів викладання. Крім того, відмітили практичну цінність отриманого досвіду для своєї майбутньої педагогічної діяльності. Також зазначили значну насиченість різноплановою діяльністю під час проходження практики.
До Міжнародного дня Біорізноманіття - про унікальні об'єкти фіторізноманіття Буковини
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 22.05.2023
Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на Генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році.
Центр збереження біорізноманіття, який функціонує при кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, продовжує серію матеріалів про унікальні, найцінніші об’єкти біорізноманіття Буковини і Карпатського регіону загалом, за збереження яких ми відповідаємо перед світовою спільнотою.
До цього переліку належать заповідні об’єкти Рухотинського лісництва, яке розташоване у центральній частині Хотинської височини. В межах цього лісництва знаходяться 7 об’єктів природно-заповідного фонду: ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Рухотинський ліс» (49 га), п’ять заповідних урочищ – «Буковий праліс» (33 га), «Дубовий праліс» (13 га), «Ділянка пралісу» (10 га), «Бучок» (25,8 га), «Реліктова бучина» (60 га) та орнітологічний заказник місцевого значення «Чапля» (8,3 га), де охороняються осередки пралісових екосистем.
За ініціативи керівництва ДП «Ліси України» (філія Сокирянське лісове господарство), у підпорядкуванні якого знаходиться лісництво, співробітниками кафедри ботаніки проведено обстеження цих заповідних об’єктів.
День відкритих дверей на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 17.05.2023
12 травня 2023 року кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича гостинно відчинила двері для школярів та вчителів закладів загальної середньої освіти та коледжів міста та області. В цей день кафедру відвідали понад 50 учнів та вчителів Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4, Кадубовецького опорного закладу загальної середньої освіти I-III ступенів та інших ЗЗСО.
Під час проведення заходу майбутні абітурієнти ознайомились з матеріально-технічною базою кафедри – шкільним класом біології, лабораторіями анатомії і морфології рослин, мікології та фітопатології, експонатами музею та гербарію кафедри, отримали відповіді від викладачів та студентів кафедри на всі запитання щодо вступу та перспектив працевлаштування випускників спеціальності «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)». Проведено екскурсію по ботанічному саду.
У заході взяли участь випускники кафедри, які працюють у закладах загальної середньої освіти та коледжах міста і області. На згадку гостям вручали рекламні буклети і тематичні плакати «Орхідеї Буковини» та «Увага первоцвіти».