Новини

Курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології»

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 19.10.2020

афішаДо уваги вчителів біології, екології, основ здоров’я та природознавства! З 23 жовтня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича розпочинають роботу тижневі курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології» (30 год / 1 кредит ЄКТС).

 

Для реєстрації перейдіть, будь ласка, за посиланням
 https://forms.gle/3qhTCKybqzTVmD3r6

 

 

читати далі>>>


Небезпечний карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald) вже у Чернівцях!

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 01.10.2020

карантинний бур’ян - ценхрус довгоголковий У вересні співробітниками кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Аллою Токарюк та Оленою Волуцою знайдено новий вид для флори Чернівецької області – карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald). Його виявлено у центрі м. Чернівці на вул. Суворова у щілинах між тротуарною плиткою (див. фото).

читати далі>>>


Звіт по науково-дослідній темі

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.09.2020

звіт по науко-дослідній темі Сьогодні, 15 вересня 2020 року, на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся науковий семінар, на якому було обговорено звіт за результатами виконання 5-річної кафедральної науково-дослідної теми "Видове та ценотичне різноманіття, созологічна цінність, ресурсне значення, антропогенна трансформація та хорологічна характеристика типів оселищ (біотопів) Буковини". Звіт представила асистент кафедри, к.б.н. Токарюк А.І.

читати далі>>>


Робоча зустріч в рамках реалізації проекту RESFOR

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 10.09.2020

Робоча зустріч в рамках реалізації проекту RESFORСпівробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І. та Буджак В.В. 10 вересня 2020 року взяли участь в робочій онлайн-зустрічі з розробки GAP-аналізу в рамках реалізації україно-румунського проекту «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)», який виконується за фінансової підтримки WWF.

читати далі>>>


Проект «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)»

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.07.2020

лист-запрошенняСпівробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І, Буджак В.В. та Яковишин В.М. запрошені до складу мережі дослідників та експертів (МДЕ), яка створюється у проекті RESFOR для співпраці, інновацій та досліджень щодо важливості мертвої деревини, а також гармонізованої відповідальної практики ведення лісового господарства щодо поводження з мертвою деревиною.

читати далі>>>


Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 09.07.2020

консультація-практикумУ рамках співпраці з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді започатковано обласний науково-освітній проект «Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини». Проект презентовано 18 червня 2020 року на Літній педагогічній школі, яку щорічно проводить  Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

читати далі>>>


Унікальні об’єкти фіторізноманіття Буковини

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 22.05.2020

Чорнянка карпатськаОрганізація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році. Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є гасло «НАШІ РІШЕННЯ - В ПРИРОДІ».

читати далі>>>


Захист педагогічної практики

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 21.05.2020

захист практики 20 травня 2020 року на платформі Google Meet було проведено захист педагогічної (ознайомчої) практики у студентів 302 групи (спеціальність Середня освіта: "Біологія та здоров'я людини"). На жаль, карантин перешкодив повноцінному проходженню практики. Але навіть неповний місяць ознайомчої практики дозволив нашим студентам...

читати далі>>>


Успішна реінтродукція тису ягідного у заказнику «Цецино»

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.05.2020

реінтродукція тисаОдним з напрямків підтримання та відтворення біорізноманіття, передусім раритетного, є реінтродукція зникаючих видів з метою відновлення і забезпечення повноцінного функціонування їх популяцій. До числа таких видів на Буковині належить, занесений до Червоної книги України, реліктовий вид тис ягідний. У нас відомі дві більш-менш повноцінних популяції цього виду – в околицях сіл Тисівці (близько 1000 особин) і Банилів-Підгірний (понад 100 особин) Сторожинецького району, а також кілька місцезнаходжень, де тис трапляється поодинокими особинами. Одне з них, у складі трьох особин, у 2006 році було виявлено співробітниками кафедри ботаніки на г. Цецино в межах однойменного заказника.

читати далі>>>


Нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 28.02.2020

Спільна нарада щодо збереження первоцвітівСьогодні 28 лютого 2020 року в Еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась спільна нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області. Очолив нараду начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної держадміністрації Микола Білоконь.

читати далі>>>