Новини
Вебінар, присвячений академічній доброчесності
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 10.10.2020
9 жовтня на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся онлайн-захід, присвячений академічній доброчесності та перешкоджанню академічному плагіату. Запрошені на заняття студенти 2-6 курсів спеціальностей "Лісове господарство", "Середня освіта (біологія)" та "Середня освіта (біологія та здоров'я людини)" ознайомилися із основними нормативними документами, що визначають ...
Небезпечний карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald) вже у Чернівцях!
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 01.10.2020
У вересні співробітниками кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Аллою Токарюк та Оленою Волуцою знайдено новий вид для флори Чернівецької області – карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald). Його виявлено у центрі м. Чернівці на вул. Суворова у щілинах між тротуарною плиткою (див. фото).
Звіт по науково-дослідній темі
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.09.2020
Сьогодні, 15 вересня 2020 року, на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся науковий семінар, на якому було обговорено звіт за результатами виконання 5-річної кафедральної науково-дослідної теми "Видове та ценотичне різноманіття, созологічна цінність, ресурсне значення, антропогенна трансформація та хорологічна характеристика типів оселищ (біотопів) Буковини". Звіт представила асистент кафедри, к.б.н. Токарюк А.І.
Робоча зустріч в рамках реалізації проекту RESFOR
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 10.09.2020
Співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І. та Буджак В.В. 10 вересня 2020 року взяли участь в робочій онлайн-зустрічі з розробки GAP-аналізу в рамках реалізації україно-румунського проекту «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)», який виконується за фінансової підтримки WWF.
Проект «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.07.2020
Співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І, Буджак В.В. та Яковишин В.М. запрошені до складу мережі дослідників та експертів (МДЕ), яка створюється у проекті RESFOR для співпраці, інновацій та досліджень щодо важливості мертвої деревини, а також гармонізованої відповідальної практики ведення лісового господарства щодо поводження з мертвою деревиною.
Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 09.07.2020
У рамках співпраці з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді започатковано обласний науково-освітній проект «Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини». Проект презентовано 18 червня 2020 року на Літній педагогічній школі, яку щорічно проводить Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Унікальні об’єкти фіторізноманіття Буковини
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 22.05.2020
Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році. Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є гасло «НАШІ РІШЕННЯ - В ПРИРОДІ».
Захист педагогічної практики
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 21.05.2020
20 травня 2020 року на платформі Google Meet було проведено захист педагогічної (ознайомчої) практики у студентів 302 групи (спеціальність Середня освіта: "Біологія та здоров'я людини"). На жаль, карантин перешкодив повноцінному проходженню практики. Але навіть неповний місяць ознайомчої практики дозволив нашим студентам...
Успішна реінтродукція тису ягідного у заказнику «Цецино»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.05.2020
Одним з напрямків підтримання та відтворення біорізноманіття, передусім раритетного, є реінтродукція зникаючих видів з метою відновлення і забезпечення повноцінного функціонування їх популяцій. До числа таких видів на Буковині належить, занесений до Червоної книги України, реліктовий вид тис ягідний. У нас відомі дві більш-менш повноцінних популяції цього виду – в околицях сіл Тисівці (близько 1000 особин) і Банилів-Підгірний (понад 100 особин) Сторожинецького району, а також кілька місцезнаходжень, де тис трапляється поодинокими особинами. Одне з них, у складі трьох особин, у 2006 році було виявлено співробітниками кафедри ботаніки на г. Цецино в межах однойменного заказника.
Інструктаж, присвячений академічній доброчесності
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 05.05.2020
4 травня на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся онлайн-захід, присвячений питанням академічної доброчесності. Студенти-бакалаври 4-го курсу спеціальностей "Біологія", "Садово-паркове господарство" та "Лісове господарство" ознайомилися із основними нормативними документами, розглянули структуру і зміст положення "Про виявлення...