Новини
Проект «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.07.2020
Співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І, Буджак В.В. та Яковишин В.М. запрошені до складу мережі дослідників та експертів (МДЕ), яка створюється у проекті RESFOR для співпраці, інновацій та досліджень щодо важливості мертвої деревини, а також гармонізованої відповідальної практики ведення лісового господарства щодо поводження з мертвою деревиною.
Проект «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)» є транскордонним науково-дослідницьким проектом у галузі лісового господарства, зокрема, щодо проблематики мертвої деревини, як важливого елементу для:
I) забезпечення продуктивності лісів, біорізноманіття лісових екосистем та екосистемних послуг, цінних для місцевих громад;
II) поліпшення стійкості лісів до змін клімату.
МДЕ включає зацікавлені сторони у Румунії та Україні:
● науково-дослідні установи,
● державні та приватні адміністратори лісів,
● адміністратори охоронних територій,
● галузеві органи влади,
● неурядові організації,
● незалежні експерти.
Цілі проекту
▪ Забезпечити рамкові умови для співпраці, інновацій та досліджень на тему гармонізованих практик відповідального лісового господарства щодо управління мертвою деревиною.
▪ Домогтися визнання важливості менеджменту мертвої деревини та продемонструвати інноваційний підхід до підвищення стійкості лісів шляхом впровадження кращих практик управління мертвою деревиною у виробничих лісах на цільовій території проекту.
▪ Забезпечити промоцію та стійкість результатів наукових досліджень щодо довгострокової продуктивності та стійкості лісових екосистем до змін клімату шляхом нарощування потенціалу та досвіду кінцевих бенефіціарів, проведення заходів з адвокації та створення передумов для продовження конкретних досліджень.
Очікувані результати
До кінця впровадження проекту очікуються такі результати:
- Транскордонна мережа дослідників та експертів (щонайменше 22 установи/організації та 30 дослідників та експертів), створена на цільовій території проекту в Румунії та Україні з метою забезпечення довгострокової співпраці у сфері відповідального управління лісами (МДЕ – Мережа дослідників та експертів).
- Звіт про дослідження мертвої деревини та сталого управління лісовими екосистемами у прикордонному регіоні Румунія-Україна. Звіт буде розроблено шляхом залучення у процес установ/організацій (мінімум 6/16) та експертів транскордонної мережі шляхом спільної румуно-української науково-дослідної діяльності в галузі сталого управління лісами, особливо з питань управління мертвою деревиною.
- Вдосконалені знання та досвід ключових зацікавлених сторін проекту в транскордонному регіоні Румунія-Україна щодо управління мертвою деревиною та відповідального управління лісами в Румунії та Україні.
- Створені необхідні умови для довгострокової наукової співпраці та досліджень щодо сталого управління лісами та, зокрема, поводження з мертвою деревиною в Румунії та Україні.