Новини
Нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 28.02.2020
Сьогодні 28 лютого 2020 року в Еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась спільна нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області. Очолив нараду начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної держадміністрації Микола Білоконь.
Доповідь Василя Буджака за результатами виконання докторської дисертації
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 28.02.2020
У вівторок 25 лютого 2020 року в Інституті відбулося розширене засідання кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства. У порядку денному - доповідь доцента кафедри Василя Буджака за результатами виконання докторської дисертації.
Заслухати наукову доповідь прийшли представники професорсько-викладацького складу Інституту біології, хімії та біоресурсів, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича д.фіз.-мат.н., проф. Роман Петришин. Доповідь отримала схвальні відгуки присутніх та викликала жваву дискусію.
Робоча зустріч з фахівцями Чернівецького обласного управління ЛМГ
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 07.02.2020
5 лютого 2020 року відбулася робоча зустріч за участі викладачів кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства та фахівців Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства. У процесі зустрічі обговорили пропозиції фахівців Чернівецького обласного управління ЛМГ щодо внесення змін до навчального плану підготовки бакалаврів за спеціальністю 205 "Лісове господарство". Узгоджений перелік пропозицій запротокольовано секретарем кафедри ботаніки.
Виїзні практичні заняття зі спецпрактикуму з лісового та садово-паркового господарства
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 01.12.2019
28 листопада 2019 року в межах навчальної програми підготовки спеціалістів «Лісового господарства» і «Садово-паркового господарства» (408С і 409 груп) під керівництвом викладачів кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й., Ванзар О. М. і Решетюк О. В. проведено виїзне практичне заняття зі спецпрактикуму до Сокирянського лісгоспу та його підрозділів...
Акредитаційна експертиза освітньої програми «Середня освіта: Біологія та здоров’я людини»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 30.11.2019
Упродовж 25-27 листопада в Інституті біології, хімії та біоресурсів відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 14.листопада 2019 р. № 112-Е працювала експертна група, що проводила акредитаційну експертизу освітньої програми «Середня освіта: Біологія та здоров’я людини» у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
З інформацією про склад та розклад роботи експертної групи можна ознайомитися на сторінці кафедри ботаніки
Cемінар «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 21.11.2019
21 листопада 2019 року на базі «Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття» (кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича) проведено семінар для членів методоб’єднання вчителів біології Острицької ОТГ на тему: «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти».
Ознайомлення з роботою селекційно-насіннєвого центру – практичні навики роботи майбутніх фахівців лісового і садово-паркового господарства
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 20.11.2019
19 листопада 2019 року студенти 409 групи під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. відвідали державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де ознайомилися із сучасними європейськими технологіями вирощування посадкового матеріалу для створення та відновлення лісових насаджень в Карпатському регіоні.
Участь студентів спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» в акції «Створення лісових культур Садгірського лісництва»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 18.11.2019
16 листопада 2019 року студенти 4-го курсу спеціальностей «Лісове господарство» і «Садово-паркове господарство» під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. взяли участь у акції по створенню лісових культур дуба звичайного у Чернівецькому лісгоспі Садгірського лісництва. Спільними зусиллями із лісівниками висаджено близько 1-го гектара лісу.
Посвята студентів-освітян
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 18.10.2019
Сьогодні 18 жовтня 2019 року відбулася посвята студентів-першокурсників спеціальності "Середня освіта". На території Жовтневого парку студенти 302 групи влаштували для своїх юних колег справжнє свято. Після випробовувань, конкурсів та змагань майбутні освітяни склали присягу Студента ІБХБ та отримали відповідні дипломи. Бажаємо усім нашим студентам міцних знань, корисних навичок, нових захоплюючих знайомств, вірних друзів і приємних спогадів про навчання в університеті!
Наші експедиції
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 06.06.2019
17-21 травня співробітники кафедри організували і взяли участь у комплексній експедиції з вивчення біорізноманіття природних комплексів Дністерського каньйону. Вивчалась флора судинних рослин, альгофлора, ліхенофлора, бріофлора карстових лійок, водоспадів, які формуються на туфах і травертинах, стінок і схилів Дністерського каньйону в межах Городенківського, Заставнівського, Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів. У експедиції взяли також участь академік Національної Академії наук України Я.П. Дідух, завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ, О.В. Райда науковий співробітник відділу фікології цього ж інституту (альголог), д.б.н., професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету О.С. Ходосовцев зі своїм аспірантом В.В. Дармостуком (ліхенологи), К. Стороженко – науковий співробітник НПП «Хотинський», а також співробітники кафедри ботаніки ЧНУ І.І. Чорней, В.В. Буджак і А.І. Токарюк.