Наші експедиції

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 06.06.2019

17-21 травня співробітники кафедри організували і взяли участь у комплексній експедиції з вивчення біорізноманіття природних комплексів Дністерського каньйону. Вивчалась флора судинних рослин, альгофлора, ліхенофлора, бріофлора карстових лійок, водоспадів, які формуються на туфах і травертинах, стінок і схилів Дністерського каньйону в межах Городенківського, Заставнівського, Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів. У експедиції взяли також участь академік Національної Академії наук України Я.П. Дідух, завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ, О.В. Райда науковий співробітник відділу фікології цього ж інституту (альголог), д.б.н., професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету О.С. Ходосовцев зі своїм аспірантом В.В. Дармостуком (ліхенологи), К. Стороженко – науковий співробітник НПП «Хотинський», а також співробітники кафедри ботаніки ЧНУ І.І. Чорней, В.В. Буджак і А.І. Токарюк.

За результатами експедиції зібрано багатий матеріал щодо таксономічного і синтаксономічного складу рослинного покриву природних комплексів Придністер’я. Зокрема, знайдено унікальні угруповання скельнодубових лісів, описано нові ліхенологічні та альгологічні угруповання, виявлено низку нових місцезнаходжень раритетних видів – ефедра двоколоса, сони великий і чорніючий, ранник весняний, ковила найкрасивіша та ін.

наші експедиції