Новини
Успішний захист докторської дисертації
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 10.02.2021
Вітаємо Василя Васильовича Буджака з успішним захистом докторської дисертації «Оцінка фіторізноманітності трав’яних екосистем басейнів Пруту і Сірету (в межах України) з використанням інформаційних технологій», який відбувся 8 лютого 2021 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради при Інституті ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України (м. Київ).
КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СУЧАСНОЇ БІОЛОГІЇ»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 06.02.2021
До уваги вчителів біології, екології, основ здоров’я та природознавства!
Триває запис на тижневі курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології» (30 год / 1 кредит ЄКТС).
✔Для реєстрації перейдіть, будь ласка, за посиланням
https://forms.gle/3qhTCKybqzTVmD3r6
Курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 19.10.2020
До уваги вчителів біології, екології, основ здоров’я та природознавства! З 23 жовтня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича розпочинають роботу тижневі курси підвищення кваліфікації за програмою «Актуальні проблеми сучасної біології» (30 год / 1 кредит ЄКТС).
Для реєстрації перейдіть, будь ласка, за посиланням
https://forms.gle/3qhTCKybqzTVmD3r6
Вебінар, присвячений академічній доброчесності
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 10.10.2020
9 жовтня на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся онлайн-захід, присвячений академічній доброчесності та перешкоджанню академічному плагіату. Запрошені на заняття студенти 2-6 курсів спеціальностей "Лісове господарство", "Середня освіта (біологія)" та "Середня освіта (біологія та здоров'я людини)" ознайомилися із основними нормативними документами, що визначають ...
Небезпечний карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald) вже у Чернівцях!
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 01.10.2020
У вересні співробітниками кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Аллою Токарюк та Оленою Волуцою знайдено новий вид для флори Чернівецької області – карантинний бур’ян ценхрус довгоголковий (Cenchrus longispinus (Kneuck.) Fernald). Його виявлено у центрі м. Чернівці на вул. Суворова у щілинах між тротуарною плиткою (див. фото).
Звіт по науково-дослідній темі
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.09.2020
Сьогодні, 15 вересня 2020 року, на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся науковий семінар, на якому було обговорено звіт за результатами виконання 5-річної кафедральної науково-дослідної теми "Видове та ценотичне різноманіття, созологічна цінність, ресурсне значення, антропогенна трансформація та хорологічна характеристика типів оселищ (біотопів) Буковини". Звіт представила асистент кафедри, к.б.н. Токарюк А.І.
Робоча зустріч в рамках реалізації проекту RESFOR
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 10.09.2020
Співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І. та Буджак В.В. 10 вересня 2020 року взяли участь в робочій онлайн-зустрічі з розробки GAP-аналізу в рамках реалізації україно-румунського проекту «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)», який виконується за фінансової підтримки WWF.
Проект «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.07.2020
Співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І, Буджак В.В. та Яковишин В.М. запрошені до складу мережі дослідників та експертів (МДЕ), яка створюється у проекті RESFOR для співпраці, інновацій та досліджень щодо важливості мертвої деревини, а також гармонізованої відповідальної практики ведення лісового господарства щодо поводження з мертвою деревиною.
Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 09.07.2020
У рамках співпраці з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді започатковано обласний науково-освітній проект «Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини». Проект презентовано 18 червня 2020 року на Літній педагогічній школі, яку щорічно проводить Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
Унікальні об’єкти фіторізноманіття Буковини
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 22.05.2020
Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році. Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є гасло «НАШІ РІШЕННЯ - В ПРИРОДІ».