Новини

Захист педагогічної практики студентів 602 групи спеціальності 014.05 Середня освіта (біологія та здоров'я людини)

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 16.11.2021

 2 листопада 2021 року на платформі Google Meet відбувся онлайн-захист педагогічної практики студентів 602 групи спеціальності 014.05 Середня освіта (біологія та здоров’я людини).

Захист відбувся у дружній атмосфері, студенти обговорили особливості проходження практики, поділились особистим досвідом, висловили пропозиції щодо оптимізації освітньої програми «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)».

читати далі>>>


Мала академія наук в системі позашкільної освіти

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 14.10.2021

13 жовтня 2021 року методист відділення хімії, біології, екології та аграрних наук Буковинської Малої академії наук Денис Мар'яна Михайлівна провела лекцію для здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)». Вона розповіла про структуру БМАН, систему набору слухачів та їх навчання, організацію, напрямки і тематику наукових досліджень слухачів, проведення конкурсів-захистів наукових робіт та основні досягнення слухачів.

читати далі>>>


Багнянські старожитності

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 12.10.2021

   8 жовтня 2021 року викладачі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д. б. н. І. І. Чорней, к. б. н. А. І. Токарюк разом з співробітниками наукового відділу національного природного парку «Вижницький» проводили вивчення рослинного покриву геологічної пам’ятки природи місцевого значення «Багнянські старожитності». Це наскельні солярні знаки дохристиянської доби (рештки поганського святилища) діаметром 40–50 см і глибиною до 10–15 м, які розташовані на південній околиці с. Багна у привершинній частині локального невисокого пасма у відслоненнях конгломератів поляницької світи (верхній палеоген). Крім того, з метою підготовки наукового обґрунтування щодо розширення меж парку, учасники експедиції здійснили фітоценотичні дослідження прилеглих до парку ділянок Іспаського лісництва Вижницького держспецлісгоспу АПК. Тут описано букові ліси, які, відповідно до Резолюції 4 Бернської конвенції, належать до оселища європейського природоохоронного значення «G1.6: Букові ліси (Fagus woodland)».

читати далі>>>


Роль Державної служби якості освіти України в освітньому процесі

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 08.10.2021

6 жовтня 2021 року для здобувачів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» прочитала лекцію к. б. н., доцент, учитель біології вищої категорії, заступник начальника Управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області – начальник відділу інституційного аудиту Григор’єва Олена Володимирівна. Вона розповіла про основні завдання Державної служби та її структурних підрозділів щодо проведення моніторингу якості освітньої діяльності та якості освіти, проведення інституційних аудитів закладів загальної середньої освіти, надання рекомендацій закладам освіти щодо організації та функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладів освіти щодо дотримання ними вимог законодавства про освіту, аналізу діяльності місцевих органів виконавчої влади/органів місцевого самоврядування, їх підрозділів з питань освіти. щодо дотримання вимог законодавства з питань освіти і забезпечення якості освіти на відповідній території, надання їм відповідних висновків і рекомендацій.

читати далі>>>


Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді як осередок позашкільної освіти

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 30.09.2021

29 вересня 2021 року для студентів 2, 3, 4 курсів спеціальності Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) прочитала лекцію методист центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді к. б. н., доцент Хлус Лариса Миколаївна. Вона розповіла про основні напрямки діяльності центру, його місце у системі позашкільної освіти, структуру, відділи і гуртки які діють у його складі, конкурси які проводяться на базі центу, досягнення його вихованців.

читати далі>>>


Обласний семінар «Розвиток творчих здібностей учнів через експериментально-дослідницьку роботу в учнівському лісництві»

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 27.09.2021

 

23 вересня 2021 року комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ ім. Ю. Федьковича проведено обласний семінар «Розвиток творчих здібностей учнів через експериментально-дослідницьку роботу в учнівському лісництві».

читати далі>>>


Засідання студентської наукової проблемної групи «Проблеми і перспективи збереження фіторізноманіття»

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 23.09.2021

 21 вересня 2021 року з метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем збереження фіторізноманіття регіону було проведено відкрите засідання студентської наукової проблемної групи «Проблеми і перспективи збереження фіторізноманіття» (наук. керівник – к.б.н., асистент Алла Токарюк) за участю студентів ІІІ курсу спеціальності 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Студентка ІV курсу Марія Гвоздецька представила доповідь за результатами досліджень на тему «Флора парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ім. Ю. Федьковича» (м. Чернівці)».

читати далі>>>


Науково-методичний семінар «Созологічна оцінка видів раритетних рослин»

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 15.09.2021

  14 вересня 2021 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся науково-методичний семінар «Созологічна оцінка видів раритетних рослин». Доповідач (асистент кафедри к. б. н. Алла Токарюк) ознайомила з підготовчим і аналітичним етапами созологічної оцінки видів раритетних рослин. Результати дослідження, викладені під час семінару, є цінними для національних і регіональних флористичних і синтаксономічних зведень і використовуються при викладанні дисциплін ботанічного циклу в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

читати далі>>>


Сезон грибів на Буковині: що варто знати

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 26.08.2021

 Літо - улюблена пора відпочинку, одним із різновидів якого є так зване "тихе полювання", або збір дикорослих грибів. Щороку десятки людей в Україні отруюються дикорослими грибами, особливо у «лісових» регіонах. Буковина не виняток. Ця тема не втрачає актуальності, тому вкотре обговорюються питання особливостей та правил безпеки щодо вживання грибів.

У проекті «Точка дотику» на UA: Українське радіо Буковина разом з журналісткою Олесею Жук тему отруєнь грибами обговорювали завідувач Гербарію Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Волуца та лікар-інфекціоніст, доцент кафедри інфекційних хвороб БДМУ Анюта Сидорчук.

читати далі>>>


Унікальні лучні угруповання Кіцманщини

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 25.08.2021

 Під час однієї з експедиційних поїздок 9 травня 2021 року співробітники кафедри д.б.н. І. І. Чорней, д.б.н. В. В. Буджак, к.б.н. А. І. Токарюк і аспірантка С. В. Бойчук в околицях с. Валява Кіцманського району Чернівецької області виявили мальовничі лучно-степові мезо-ксерофільні угруповання за участю низки видів рослин, занесених до «Червоної книги України» (2009). Зокрема це ковила найкрасивіша (Stipa pulcherrima) та ковила вузьколиста (Stipa tirsa), ясенець білий (Dictamnus albus), орхідеї – неотінея обпалена (Neotinea ustulata) та билинець довгорогий (Gymnadenia conopsea), лілія лісова (Lilium martagon), горицвіт весняний (Adonis vernalis). Тут знайдено також види європейського природоохоронного значення – сон великий (Pulsatilla grandis) та сон розкритий (Pulsatilla patens), серпій вовконоголистий (Serratula lycopifolia), синяк руський (Echium russicum), які включені до Резолюції № 6 Бернської конвенції та Додатку ІІb Оселищної Директиви ЄС. Особливої уваги заслуговує вузькоареальний, занесений до «Червоної книги України» (2009), вид гадюча цибулька гроноподібна (Muscari botryoides). Це найбільша з досі відомих популяцій цього видув Україні, яка займає площу 25–27 га.

читати далі>>>