Проект від The RUFFORD Foundation (Великобританія) “Open Biodiversity Data: Serving Nature Conservation in Ukraine”, отриманий Природоохоронною громадською організацією «Українська природоохоронна група (UNCG – Ukrainian Nature Conservation Group)»

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 13.06.2022

З 17 по 27 травня 2022 року на території Дністровського району Чернівецької області завідувач Гербарію Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Волуца у складі експертної групи, разом з науковцями з Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України, Національного науково-природничого музею НАН України, Дунайського біосферного заповідника, Національного природного парку «Хотинський», приймала участь у зборі даних про зустрічі рідкісних видів флори та фауни в рамках проекту від The RUFFORD Foundation (Великобританія) “Open Biodiversity Data: Serving Nature Conservation in Ukraine”, отриманого Природоохоронною громадською організацією «Українська природоохоронна група (UNCG – Ukrainian Nature Conservation Group)». Усі дані, зібрані під час проекту, обов’язково будуть доступні в GBIF (Global Biodiversity Information Facility). Результати цієї роботи допоможуть створити нові заповідні території, збільшити Смарагдову мережу в Україні та розробити менеджмент-плани для чинних смарагдових сайтів.

Горицвіт весняний (Adonis vernalis), Червона книга України (2009).

Дубова омела європейська, або ремнецвітник європейський (Loranthus europaeus), потребує охорони на регіональному рівні.

Мідянка звичайна (Coronella austriaca), Червона книга України (2009).

Усіх тварин після облікових досліджень та записів випущено на волю.

Булатка великоквіткова (Cephalanthera damasonium), Червона книга України (2009).

Китятки сибірські (Polygala sibirica), потребують охорони на регіональному рівні.

Ковила найкрасивіша (Stipa pulcherrima), Червона книга України (2009).

Шавлія австрійська (Salvia austriaca), потребує охорони на регіональному рівні.

Кумка жовточерева (Bombina variegata), Червона книга України (2009).

Астрагал монпелійський (Astragalus monspessulanus), Червона книга України (2009).

У пошуках об'єктів досліджень.