Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 19.05.2015

Путила 24-25 квітня 2015 року відбулась ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень», яка проходила у НПП «Черемоський» на базі оздоровчо-відпочинкового комплексу «Хутір «Тихий»» (с. Сергії Путильського району Чернівецької області).

Організаторами ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень» були Національний природний парк «Черемоський»; кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; Чернівецький обласний краєзнавчий музей; Буковинське товариство природодослідників; Національна академія Служби безпеки України; Департамент екології та туризму Чернівецької ОДА.

ПутилаУ конференції прийняли участь науковці з різних установ України (Національні природні парки «Черемоський», «Верховинський», «Гуцульщина», Карпатського, «Кармелюкове Поділля»; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; Буковинське товариство природодослідників; Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України; Чернігівський педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченка; Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди; Інститут еволюційної екології НАН України; Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України; Інститут екології Карпат НАН України; Харківський аграрний університет ім. В. В. Докучаєва; Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна; Інститут морської біології НАН України; наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка) та Łajczak Adam – д. геогр. н., професор, Pedagogical University, Institute of Geography, Kraków, Poland.

ПутилаНа секціях було представлено більше 30 доповідей, у яких обговорювались в основному питання нових знахідок раритетних видів флори і фауни та збереження біорізноманіття, в тому числі й шляхом розширення об’єктів природо-заповідного фонду.

Одним із важливих пунктів рекомендацій, прийнятих у ході роботи ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Регіональні аспекти флористичних і фауністичних досліджень» було підтримання розширення 9 національних парків Українських Карпат на площу понад 100 тис. гектарів.