Моніторинг лучних угруповань на Кіцманщині

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 15.06.2022

31 травня та 1 червня 2022 року співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д.б.н. І. І. Чорней, к.б.н. А. І. Токарюк разом зі завідувачем відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України академіком Я. П. Дідухом в околицях с. Валява Чернівецького району Чернівецької області повторно дослідили багатовидові лучно-степові угруповання за участю низки раритетних видів урочища «Микулиха». Учасниками експедиції закладено постійні моніторингові ділянки трав’яних типів біотопів E1.23: Meso-xerophile subcontinental meadow-steppes (Cirsio-Brachypodion) / Мезо-ксерофільні субконтинентальні лучні степи (Cirsio-Brachypodion), які мають європейське природоохоронне значення і містять у своєму складі низку видів раритетних рослин, серед яких такі, що охороняються Бернською конвенцією. За результатами досліджень буде розроблено природоохоронний менеджмент для збереження і підтримання цих ділянок.