Моніторинг трав’яних угруповань Буковинського Прикарпаття

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 28.06.2022

4 червня 2022 року співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д.б.н. І. І. Чорней, к.б.н. А. І. Токарюк разом зі завідувачем відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України академіком Я. П. Дідухом та ад’юнктом Зеленогурського університету (Польща) к.б.н. Д. М. Якушенком здійснили фітоценотичні дослідження трав’яних угруповань в околицях сіл Молодія та Валя Кузьмина Чернівецького району Чернівецької області. Під час експедиції в урочищі Піпілєнь (с. Молодія) описано угруповання за участю раритетних, уключених до третього видання «Червоної книги України» (2009), видів, зокрема Chamaecytisus albus (Hacq.) Rothm., Echinops exaltatus Schrad., Muscari botryoides (L.) Mill., Rosa czackiana Besser. В околицях с. Валя Кузьмина досліджено раритетні для Буковинського Прикарпаття ділянки трав’яних типів біотопів E1.23: Meso-xerophile subcontinental meadow-steppes (Cirsio-Brachypodion) / Мезо-ксерофільні субконтинентальні лучні степи (Cirsio-Brachypodion).