Наші експедиції - 2021

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 14.07.2021

3 червня 2021 року в рамках проекту Національного фонду досліджень України (проект № 2020.01/0140) «Трав’яні» біотопи України загальнодержавного значення: сучасний стан, масштаби втрат та стратегія збереження в умовах глобальних кліматичних змін і антропогенної трансформації довкілля» та з метою моніторингу лучних ділянок, закладених під час виконання проекту «Carpathian grasslands – a genuine celebration of cultural and biological diversity» (National Geographic Grant NGS-288R-18. 2018–2019) співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д.б.н. І. І. Чорней, д.б.н. В. В. Буджак, к.б.н. А. І. Токарюк повторно дослідили ділянку степового типу біотопу (E1.2 Perennial calcareous grassland and basic steppes / Багаторічні трав’яні кальцифітні угруповання та степи) в урочищі «Сіножаті» (окол. с. Старий Гвіздець, Коломийський район, Івано-Франківська область). Лучно-степові угруповання цього урочища відзначаються багатством і різноманіттям видового складу та наявністю низки унікальних для цього регіону раритетних видів.

Неотінея обпалена (зозулинець обпалений) - Neotinea ustulata (L.) R.M. Bateman, Pridgeon et M.W. Chase (Orchis ustulata L.), родина Зозулинцеві (Orchidaceae), вид з Червоної книги України.

Лучні угруповання за участю в них Неотінеї обпаленої (Neotinea ustulata).

Луки за участю "червонокнижних" видів рослин, зокрема Траунштейнери кулястої -  Traunsteinera globosa (L.) Rchb., з родини Зозулинцеві (Orchidaceae).