Новини
Семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 25.05.2018
15–17 травня 2018 року у Національному природному парку «Бузький Гард» відбувся науковий семінар «Імплементація Оселищної директиви Європейського Союзу: оселища та флора». У ньому прийняли участь провідні наукові співробітники та експерти багатьох наукових та природоохоронних установ України (від кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ брали участь у польових навчаннях к.б.н., доценти О.М. Ванзар та О.В. Решетюк). Захід відбувся за сприяння Міністерства екології, природних ресурсів України та проекту ЄС «Apena»: «Підтримка України в апроксимації напрацьованого законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища», який стартував у жовтні 2015 року (http://apena.com.ua/index.php/ua/).
Мета проекту: Сприяти Україні в апроксимації її законодавства до законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Статті 360–366 і Додаток ХХХ) та рамкових документів про апроксимацію екологічного законодавства України.
В процесі роботи науковці прослухали доповіді ключових експертів: «Інвентаризація флори – методології інвентаризації видів та їхніх оселищ», Анна Куземко; «Оселищна концепція: ідентифікація, методологія картографування, організація картографування», Растіслав Ласак; «Система природоохоронних територій НАТУРА 2000» та «Природоохороний статус видів та оселищ концепція природоохоронного статусу, менеджмент-планування, моніторинг», Ян Шеффер тощо. Провели польові навчання на полігонах парку, оволоділи практичними навиками роботи з окремими інформаційними системами (ГІС), які дозволяють опрацювати результати польових досліджень та розробити карти оселищ для впровадження ефективного моніторингу, менеджмент-планування та реалізації охоронного менеджменту на природоохоронних територіях.
Подібні тренінги дуже корисні, тому сподіваємося на подальшу співпрацю з організаторами та експертами проекту!...
Автор матеріалу: к.б.н., доц. О.В. Решетюк