Сезон грибів на Буковині: що варто знати

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 26.08.2021

Літо - улюблена пора відпочинку, одним із різновидів якого є так зване "тихе полювання", або збір дикорослих грибів. Щороку десятки людей в Україні отруюються дикорослими грибами, особливо у «лісових» регіонах. Буковина не виняток. Ця тема не втрачає актуальності, тому вкотре обговорюються питання особливостей та правил безпеки щодо вживання грибів.

У проекті «Точка дотику» на UA: Українське радіо Буковина, разом з журналісткою Олесею Жук, тему отруєнь грибами обговорювали завідувач Гербарію Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Волуца та лікар-інфекціоніст, доцент кафедри інфекційних хвороб БДМУ, Анюта Сидорчук.

На фото один із найнебезпечніших отруйних грибів нашого краю - бліда поганка, або мухомор зелений (Amanita phalloides (Vaill. ех Fr.) Link.) з родини Мухоморових (Amanitaceae). Саме отруєння блідою поганкою найчастіше страють фатальними.

Аудіозапис випуску