Доктор філософії за спеціальністю Хімія в інституті біології, хімії та біоресурсів

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 06.02.2021

5 лютого 2021 року на кафедрі загальної хімії та хімічного матеріалознавства інституту біології, хімії та біоресурсів відбувався захист дисертації Солодіна Сергія Володимировича на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 102 Хімія на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.005 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Представлені дисертаційні дослідження на тему: «Дефектна структура та вплив термодинамічних умов відпалу на властивості монокристалів CdTe<Mn>» є актуальними, оскільки тверді розчини на основі CdTe є одним з основних напівпровідникових матеріалів, які використовуються для виготовлення детекторів рентгенівського та гамма-випромінювання, здатних ефективно працювати вже за кімнатних температур, що знаходить практичне використання в ядерній енергетиці та військовій техніці.

Робота виконана на кафедрі загальної хімії та хімічного матеріалознавства інституту біології, хімії та біоресурсів, Чернівецького національного університета імені Юрія Федьковича під керівництвом доктора хімічних наук, професора Фочука Петра Михайловича. Частина досліджень проведена у рамках програми Erasmus+ (м. Прага, Чехія) та OeAD (м. Грац, Австрія).

Вітаємо дисертанта та наукового керівника з успішним захистом і бажаємо креативних ідей та натхнення у майбутньому!