Новини

Участь у науковій школі “Експериментальні досягнення в макромолекулярній кристалографії” “HTCC5 WORKSHOP”

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.05.2023

16-21 квітня 2023 року в м. Дубровник (Хорватія) проходила наукова школа “Експериментальні досягнення в макромолекулярній  кристалографії” “HTCC5 WORKSHOP”. Учасниками школи були науковці з різних куточків світу. Наш інститут представляли  м.н.с. Василина Копач та аспірантка Аліна Короп із кафедри хімії та експертизи харчової продукції.

читати далі>>>


Світла пам'ять професору Олегу Ельпідефоровичу Панчуку

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 01.03.2022

28 лютого 2022 на 89 році життя  помер почесний професор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор хімічних наук Олег Ельпідефорович Панчук.читати далі>>>


Розробка хіміків отримала підтримку Інжинірингової школи Noosphere

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 30.01.2022

Команда з кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства, яка об’єднала студентів, аспірантів та випускників Малої академії наук, пройшла відбір та отримала підтримку в рамках діяльності Інжинірингової школи Noosphere в Чернівецькому національному університеті.

читати далі>>>


Ігор Наконечний - засновник високотехнологічного стартапу QustomDot (Бельгія) прочитав лекцію першокурсникам-хімікам

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 12.11.2021

Чернівчанин Ігор Наконечний працює над науковим стартапом у Бельгії. Він розробляє технології, які роблять дисплей контрастнішим та збільшують кількість кольорів, які він відтворює. Ігор начався на хіміка в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а через програму обмінів потрапив до Бельгії.

читати далі>>>


Молоді науковиці-хіміки на міжнародній конференції в Греції

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 25.10.2021

15 – 17 жовтня 2021 року в конгрес-центрі Національного центу наукових досліджень “Демокрітос”, м. Афіни, Греція, відбулася 10 міжнародна конференція Грецької кристалографічної асоціації (HeCrA), в якій взяли участь наукова співробітниця кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства ІБХБ ЧНУ ім. Ю.Федьковича к.х.н. Наталія Доскалюк та аспірантка кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства ІБХБ ЧНУ ім. Ю.Федьковича Василина Копач. Молоді вчені представили постерні доповіді “Effect of In:Ag cation ratio on AgInS2 quantum dots properties” та “Structural properties of Cd1-x-

yMnxZnyTe (x=0.05-0.30, y=0.05-0.15) crystals” в секції “Characterization of materials (small molecules/inorganics) – structure and properties”. Участь науковиць у конференції була частково спонсорована Міжнародним союзом кристалографів

читати далі>>>


Запрошена лекція з Радіохімії та Радіоекології с.н.с. Олени Паренюк

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 12.10.2021

11 жовтня для студентів 2 і 3 курсу спеціальностей Хімія та Екологія відбулася лекція запрошеної лекторки кандидатки біологічних наук, старшої наукової співробітниці Національного університету біоресурсів і природокористування України Олени Паренюк. Гостя присвятила лекцію проблемам Чорнобиля, безпеки атомних електростанцій, ролі атомної енергії в економіці України та світу.

читати далі>>>


В нашому інституті розгорнуто додаткові точки доступу мережі EDUROAM

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 15.09.2021

В корпусі нашого інституту розгорнуто додаткові точки доступу бездротової мережі EDUROAM, що дозволяє покрити цією мережею бездротового доступу до інтернету більшу частину корпусу.

Тепер кожен студент та викладач може використовувати цю мережу для доступу до інтернету як в нашому корпусі, так і в інших корпусах нашого університету і в багатьох навчальних закладах світу.

читати далі>>>


Професор університету Грац Гілберт Ахамер у Чернівецькому національному університеті

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 29.08.2021

В рамках проекту академічних обмінів Erasmus+ до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завітав доктор Гілберт Ахамер (Gilbert Ahamer), професор університету Грац (Австрія) та дослідник в Австрійській агенції з довкілля (Environment Agency Austria, Umweltbundesamt GmbH). Під час візиту до Чернівців доктор Ахамер зустрівся з керівництвом області в Чернівецькій обласній державній адміністрації, обговорив перспективи співпраці з ректором ЧНУ професором Романом Петришиним, начальником відділу міжнародних зв’язків Сергієм Луканюком та директором Інституту біології, хімії та біоресурсів Михайлом Марченком.

читати далі>>>


Успіх Андрія Готинчана на конкурсі студентських наукових робіт з хімії

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 14.04.2021

 Студент 4 курсу, спеціальності "Хімія"  Андрій Готинчан здобув диплом третього ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з хімії. Його наукова робота присвячена математичному плануванню синтезів квантових точок AgInS2 . Ці матеірали є перспективними для використання в енергетиці та в телекомунікаційних технологіях. При цьому Андрій отримав найвищий бал за наукову доповідь.

Щиро вітаємо Андрія! 
Дякуємо колегам д.ф.-м.н. Олені Карловій,  к.х.н. Галині Окрепкій та к.х.н. Наталії Доскалюк за допомогу в підготовці!

читати далі>>>


Доктор філософії за спеціальністю Хімія в інституті біології, хімії та біоресурсів

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 06.02.2021

5 лютого 2021 року на кафедрі загальної хімії та хімічного матеріалознавства інституту біології, хімії та біоресурсів відбувався захист дисертації Солодіна Сергія Володимировича на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 102 Хімія на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.005 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. 

Представлені дисертаційні дослідження на тему: «Дефектна структура та вплив термодинамічних умов відпалу на властивості монокристалів CdTe<Mn>» є актуальними, оскільки тверді розчини на основі CdTe є одним з основних напівпровідникових матеріалів, які використовуються для виготовлення детекторів рентгенівського та гамма-випромінювання, здатних ефективно працювати вже за кімнатних температур, що знаходить практичне використання в ядерній енергетиці та військовій техніці.

читати далі>>>