Новини

В нашому інституті розгорнуто додаткові точки доступу мережі EDUROAM

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 15.09.2021

В корпусі нашого інституту розгорнуто додаткові точки доступу бездротової мережі EDUROAM, що дозволяє покрити цією мережею бездротового доступу до інтернету більшу частину корпусу.

Тепер кожен студент та викладач може використовувати цю мережу для доступу до інтернету як в нашому корпусі, так і в інших корпусах нашого університету і в багатьох навчальних закладах світу.

читати далі>>>


Професор університету Грац Гілберт Ахамер у Чернівецькому національному університеті

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 29.08.2021

В рамках проекту академічних обмінів Erasmus+ до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завітав доктор Гілберт Ахамер (Gilbert Ahamer), професор університету Грац (Австрія) та дослідник в Австрійській агенції з довкілля (Environment Agency Austria, Umweltbundesamt GmbH). Під час візиту до Чернівців доктор Ахамер зустрівся з керівництвом області в Чернівецькій обласній державній адміністрації, обговорив перспективи співпраці з ректором ЧНУ професором Романом Петришиним, начальником відділу міжнародних зв’язків Сергієм Луканюком та директором Інституту біології, хімії та біоресурсів Михайлом Марченком.

читати далі>>>


Успіх Андрія Готинчана на конкурсі студентських наукових робіт з хімії

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 14.04.2021

 Студент 4 курсу, спеціальності "Хімія"  Андрій Готинчан здобув диплом третього ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з хімії. Його наукова робота присвячена математичному плануванню синтезів квантових точок AgInS2 . Ці матеірали є перспективними для використання в енергетиці та в телекомунікаційних технологіях. При цьому Андрій отримав найвищий бал за наукову доповідь.

Щиро вітаємо Андрія! 
Дякуємо колегам д.ф.-м.н. Олені Карловій,  к.х.н. Галині Окрепкій та к.х.н. Наталії Доскалюк за допомогу в підготовці!

читати далі>>>


Доктор філософії за спеціальністю Хімія в інституті біології, хімії та біоресурсів

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 06.02.2021

5 лютого 2021 року на кафедрі загальної хімії та хімічного матеріалознавства інституту біології, хімії та біоресурсів відбувався захист дисертації Солодіна Сергія Володимировича на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 102 Хімія на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.005 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. 

Представлені дисертаційні дослідження на тему: «Дефектна структура та вплив термодинамічних умов відпалу на властивості монокристалів CdTe<Mn>» є актуальними, оскільки тверді розчини на основі CdTe є одним з основних напівпровідникових матеріалів, які використовуються для виготовлення детекторів рентгенівського та гамма-випромінювання, здатних ефективно працювати вже за кімнатних температур, що знаходить практичне використання в ядерній енергетиці та військовій техніці.

читати далі>>>


Розпочався І онлайн Відкритий турнір юних хіміків

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.01.2021

В суботу 16 січня із жеребкування розпочався І онлайн Відкритий турнір юних хіміків. А вже в неділю 17.01 відбулися перші бої. Участь у турнірі беруть 8 команд з України та Вірменії. В журі турніру працюють завідувач кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства ЧНУ доц. Халавка Юрій Богданович та доц. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Валентина Дмитрівна Юзькова. Бої команд можна переглянути он-лайн в групі Всеукраїнського турніру Юних хіміків у Facebook. (колаж В. Воропаєв)

читати далі>>>


Відбувся 1-ий тур І Чернівецької обласної дистанційної хімічної олімпіади 2021 року

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.01.2021


16 січня відбувся он-лайн 1-ий тур І Чернівецької обласної дистанційної хімічної олімпіади 2021 року, в якому прийняли участь 170 учнів (7 клас – 53, 8 клас – 41, 9 клас – 36, 10 клас – 26, 11 клас – 14). 

Час на виконання 20 завдань обмежувався 1-єю годиною. 

Для участі в другому турі, який планується провести 30 січня, запрошено 70 учасників, які набрали понад 2/3 від максимально можливої кількості балів.

читати далі>>>


Випускник ЧНУ Максим Коваленко отримав професорську посаду в ETH Zurich - університеті в якому навчався Айнштайн

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 17.11.2020

Випусник хімічного факультету ЧНУ 2004 року Максим Коваленко нещодавно підтвердив свою високу кваліфікацію і здобув професорську посаду в одному із найкращих університетів світу - ETH Zurich. Проф. Коваленко є керівником групи, яка вивчає неорганічні наноматеріали, успішно продовжуючи дослідження розпочаті ще під час навчання в Чернівцях.

Він є автором понад 150 публікацій в найкращих наукових журналах світу, здобувачем двох грантв ERC та низки призів - Премія Вернера (2016), Ресслера (2019) та Ружички (2013). 

Роботи проф. Максима Коваленка процитовані понад 29000 разів.

Сайт групи в ETH Zurich

Wikipedia

читати далі>>>


Лекція "Вино і хімія" Д-ра Андрія Тарасова

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 20.10.2020

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

В ПЯТНИЦЮ 23.10 НА 1 ПАРІ (В РАМКАХ КУРСУ "ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ")

ВІДБУДЕТЬСЯ ЛЕКЦІЯ-ЗУСТРІЧ "Хімія і вино"

д-ра Андрія Тарасова.

Кафедра енології Вищої школи Гайзенхайм Німеччина. 

Запрошуються студенти спеціальностей "Хімія" та "Харчові технології". 


читати далі>>>


ВЧОРА ВІДБУВСЯ ФАХОВИЙ СЕМІНАР З МЕТОЮ АПРОБАЦІЇ ДИСЕРТАЦІЇ СОЛОДІНА СЕРГІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 17.09.2020

Вчора 16 вересня о 15:00 в а.110 (+дистанційно) відбувся фаховий семінар з метою апробації дисертаційної роботи Солодіна Сергія Володимирович "Дефектна структура та вплив термодинамічних умов відпалу на властивості монокристалів CdTe<Mn>".

У засідання взяло участь 16 осіб офф-лайн, серед яких 7 докторів наук, та 6 осіб он-лайн, серед яких 3 доктори наук. 


читати далі>>>


До відома хімічного співтовариства Буковини !

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 20.08.2020

Маємо велику приємність інформувати про присудження Державної премії України в галузі науки і техніки за 2019р. випускникам хімічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: 

1976 р. – професору Вовку Михайлу Володимировичу, заступнику директора з наукової роботи Інституту органічної хімії НАН України; 

1977р. – професору Обушаку Миколі Дмитровичу, завідувачу кафедри органічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка; 

1978 р. – професору Броварцю Володимиру Сергійовичу, заступнику директора з наукової роботи Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії імені В.П.Кухаря НАН України за роботу «Високоселективні методи синтезу гетероциклічних сполук для розробки функціональних матеріалів та створення нових лікарських засобів».

читати далі>>>