Новини

Розпочався І онлайн Відкритий турнір юних хіміків

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.01.2021

В суботу 16 січня із жеребкування розпочався І онлайн Відкритий турнір юних хіміків. А вже в неділю 17.01 відбулися перші бої. Участь у турнірі беруть 8 команд з України та Вірменії. В журі турніру працюють завідувач кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства ЧНУ доц. Халавка Юрій Богданович та доц. Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області Валентина Дмитрівна Юзькова. Бої команд можна переглянути он-лайн в групі Всеукраїнського турніру Юних хіміків у Facebook. (колаж В. Воропаєв)

читати далі>>>


Відбувся 1-ий тур І Чернівецької обласної дистанційної хімічної олімпіади 2021 року

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.01.2021


16 січня відбувся он-лайн 1-ий тур І Чернівецької обласної дистанційної хімічної олімпіади 2021 року, в якому прийняли участь 170 учнів (7 клас – 53, 8 клас – 41, 9 клас – 36, 10 клас – 26, 11 клас – 14). 

Час на виконання 20 завдань обмежувався 1-єю годиною. 

Для участі в другому турі, який планується провести 30 січня, запрошено 70 учасників, які набрали понад 2/3 від максимально можливої кількості балів.

читати далі>>>


Випускник ЧНУ Максим Коваленко отримав професорську посаду в ETH Zurich - університеті в якому навчався Айнштайн

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 17.11.2020

Випусник хімічного факультету ЧНУ 2004 року Максим Коваленко нещодавно підтвердив свою високу кваліфікацію і здобув професорську посаду в одному із найкращих університетів світу - ETH Zurich. Проф. Коваленко є керівником групи, яка вивчає неорганічні наноматеріали, успішно продовжуючи дослідження розпочаті ще під час навчання в Чернівцях.

Він є автором понад 150 публікацій в найкращих наукових журналах світу, здобувачем двох грантв ERC та низки призів - Премія Вернера (2016), Ресслера (2019) та Ружички (2013). 

Роботи проф. Максима Коваленка процитовані понад 29000 разів.

Сайт групи в ETH Zurich

Wikipedia

читати далі>>>


Лекція "Вино і хімія" Д-ра Андрія Тарасова

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 20.10.2020

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

В ПЯТНИЦЮ 23.10 НА 1 ПАРІ (В РАМКАХ КУРСУ "ВСТУП ДО СПЕЦІАЛЬНОСТІ")

ВІДБУДЕТЬСЯ ЛЕКЦІЯ-ЗУСТРІЧ "Хімія і вино"

д-ра Андрія Тарасова.

Кафедра енології Вищої школи Гайзенхайм Німеччина. 

Запрошуються студенти спеціальностей "Хімія" та "Харчові технології". 


читати далі>>>


ВЧОРА ВІДБУВСЯ ФАХОВИЙ СЕМІНАР З МЕТОЮ АПРОБАЦІЇ ДИСЕРТАЦІЇ СОЛОДІНА СЕРГІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 17.09.2020

Вчора 16 вересня о 15:00 в а.110 (+дистанційно) відбувся фаховий семінар з метою апробації дисертаційної роботи Солодіна Сергія Володимирович "Дефектна структура та вплив термодинамічних умов відпалу на властивості монокристалів CdTe<Mn>".

У засідання взяло участь 16 осіб офф-лайн, серед яких 7 докторів наук, та 6 осіб он-лайн, серед яких 3 доктори наук. 


читати далі>>>


До відома хімічного співтовариства Буковини !

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 20.08.2020

Маємо велику приємність інформувати про присудження Державної премії України в галузі науки і техніки за 2019р. випускникам хімічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: 

1976 р. – професору Вовку Михайлу Володимировичу, заступнику директора з наукової роботи Інституту органічної хімії НАН України; 

1977р. – професору Обушаку Миколі Дмитровичу, завідувачу кафедри органічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка; 

1978 р. – професору Броварцю Володимиру Сергійовичу, заступнику директора з наукової роботи Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії імені В.П.Кухаря НАН України за роботу «Високоселективні методи синтезу гетероциклічних сполук для розробки функціональних матеріалів та створення нових лікарських засобів».

читати далі>>>


Гранти: де їх шукати і як їх писати?

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 12.08.2020

11 серпня відбувася тренінг з написання наукових проектів "Гранти: де їх шукати і як їх писати?", який проводив Юрій Халавка, експерт конкурсу грантів МОН та НФД, завідувач кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства. 

В ході доповіді пан Халавка розставив акценти на практичній стороні теми, а також дав чіткі рекомендації, які корисно буде знати всім тим, хто має намір підвищити свій шанс на отримання гранту. В тренінгу взяли участь ректор, перший проректор, головний бухгалтер та понад 20 учасників.

читати далі>>>


Акредитація освітньо наукової програми рівня PhD Хімія

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.07.2020

Акредитаційна експертиза ОНП «Хімія» З 20 по 22 липня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на платформі Zoom відбудеться акредитаційна експертиза з використанням технічних засобів відеозв’язку освітньо-наукової програми «Хімія» (ID у ЄДЕБО 38606) за третім рівнем вищої освіти. Наказ про створення експертної групи – https://drive.google.com/file/d/1UrgxDdnuwBfRdbbBLawUEtEBNhwo6LQd/view?usp=sharing Погоджена програма акредитаційної експертизи - https://drive.google.com/file/d/1Ct9JR07OFwwAXAXvhuZx8jWDK_3HS2Qe/view?usp=sharing .

читати далі>>>


Обговорення наказу про Прекурсори в ЧНУ

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 10.06.2020

Шановні колеги! Запрошуємо до обговорення проекту нaказу про прекурсори в ЧНУ.

Прохання кафедрам надіслати інформацію про, відповідальних, а також зауваження та пропозиції на адресу y.khalavka(at)chnu.edu.ua

читати далі>>>


ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 07.05.2020

30 квітня 2020  р. в Австралії на 102-му році життя відійшов у кращий світ доктор хімічних наук, засновник напрямку хімії напівпровідників в Чернівецькому  університеті Білоцький Дмитро Петрович.
читати далі>>>