е-COLOSS - міжнародна конференція по апіології

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 28.10.2020

Викладачі та студенти Інституту біології, хімії та біоресурсів кафедри молекулярної генетики та біотехнології (професори Роман Волков, Ірина Панчук, доценти Людмила Язловицька, Володимир Череватов, Галина Савчук, ст.наук. співр. Юрій Тинкевич, асистенти Леся Тимочко, Олександр Череватов, аспіранти Надія Рошка, Володимир Караван, ст. лаборант Ростислав Коваль, студенти Діана Качмарик, Остап Паламар) та кафедри екології та біомоніторингу (проф. Марія Федоряк, доцент Галина Москалик, асист. Аліна Жук, аспіранти Олександр Шкробанець, Катерина Тимчук) прийняли участь в роботі щорічної міжнародної науково-практичної конференції «2020 е-COLOSS Conference», яка проходила 12-13 жовтня 2020 в режимі on-line. Роботі конференції передували наукові семінари, які відбулись з 21 вересня по 6 жовтня 2020. Семінари проходили за наступною тематикою: «Моніторинг смертності бджіл», «Віруси бджіл», «Селекція бджіл», «Малий вуликовий жук», «Кліщ Варроа», «Виживаність бджіл», «Вплив токсичних речовин на бджіл», «Харчування бджіл», «Навчання бджолярів», «Азійський шершень».

На конференції були представлені результати наукових досліджень отримані науковцями нашого інституту. Зокрема, Марія Федоряк виступила на семінарі «Моніторинг смертності бджолиних колоній» з доповіддю «Ecological vs. social system drivers of sustainable beekeeping based on beekeepers expertise and COLOSS monitoring survey in Ukraine». Наведено аналіз екологічних та соціальних чинників, які, на думку стейкхолдерів, визначають успішність зимівлі бджіл і бджільництва загалом в умовах Чернівецької області. Співставлено отримані дані з нашими результатами щорічного моніторингу смертності бджіл в Україні в рамках міжнародного моніторингу COLOSS.

Iнформація, яка прозвучала в доповіді, підготовлена у співпраці з проф. Пером Ангельстамом (Швеція), викликала інтерес та була високо оцінена учасниками форуму як важлива для подальших системних досліджень.

Людмила Язловицька представила на конференції повідомлення «Glutathione-s-transferase activity and TBARS level in Apis mellifera L under the combined effects of temperature and nutritional stress» (керівник проєкту – Ірина Панчук), яке викликало активну дискусію серед учасників конференції.

На фото: частина учасників конференції.