Новини

Студентський «Дискусійний клуб»: Еволюційні таємниці походження динозаврів

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 01.03.2024

клубЗа ініціативи студентів та викладачів кафедри молекулярної генетики та біотехнології 21 лютого розпочав роботу «Дискусійний клуб». Клуб має на меті зібрати всіх студентів ННІБХБ, які цікавляться новинками біології, медицини та екології та бажають їх обговорити. Теми кожного засідання пропонують студенти. Перша тема, яка розглядалась на дискусійному клубі, була присвячена походженню динозаврів. Студент 5 курсу Денис Кулаков та 3 курсу Гончарук Станіслав були доповідачами щодо таємниць еволюції динозаврів. В їхніх доповідях враховувалися останні відкриття та наукові гіпотези, які стосуються цих древніх істот. При відповідях на питання та обговоренні доповідей виникла цікава дискусія, яка стимулювала нові думки та погляди.

 

читати далі>>>


ПУБЛІЧНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАУКОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДИСЕРТАЦІЇ ВОЛОДИМИРА КАРАВАНА НА ЗДОБУТТЯ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 091 БІОЛОГІЯ

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 16.01.2024

Караван

15 січня відбулася публічна презентація наукових результатів дисертації Володимира КАРАВАНА подану на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 091 Біологія.

Тема роботи: «Вплив дієти на біомаркери стресу Apis mellifera».     
Наукова керівниця - докторка біологічних наук, професорка Ірина Панчук.

читати далі>>>


Випускниця кафедри завітала із Швейцарії в гості

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 06.01.2024

Мельник

На кафедру молекулярної генетики та біотехнології завітала випускниця, яка закінчила навчання на нашій кафедрі 2022 року. Єлена Мельник  працює в Швейцарському федеральному технологічному інституті в Цюриху, де вона проводить дослідження у сфері розробки алгоритмів для аналізу багатоканальних зображень, отриманих після фарбування антитілами клітин пухлини (імунофлуоресценція). У своїй захоплюючій презентації Єлена розповіла та поділилася досвідом про свою роботу, яка включає в себе оцінку якості, класифікацію типів клітин, визначення ніш, а також пошук диференціально експресованих та просторово варіабельних генів.

читати далі>>>


Візит викладачів кафедри молекулярної генетики та біотехнології в Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології імені С. З. Гжицького

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 27.12.2023

visВикладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології -  к. б. н., доц. Л. С. Язловицька,  к. б. н., доц. Г. Г. Савчук та  к. б. н., асист. О. В. Череватов з жовтня по грудень відвідали  Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнології імені С. З. Гжицького. Викладачам представили навчально-методичні, наукові напрямки кафедри нормальної та патологічної фізіології імені С. В. Стояновського та кафедри акушерства, гінекології та біотехнології відтворення тварин ім. Г. В. Звєрєвої. 

читати далі>>>


СТУДЕНТИ КАФЕДРИ МОЛЕКУЛЯРНОЇ ГЕНЕТИКИ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ ДОСЛІДЖУЮТЬ ВПЛИВ РІЗНИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ НА РОЗВИТОК ТА РІСТ РОСЛИН НА БАЗІ КЕЛЬНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 01.12.2023

studЗ 30.10.2023 до 17.11.2023 студенти кафедри, що навчаються за магістерською та бакалаврською освітніми програмами зі спеціальності «Біологія» та «Біотехнологія», Близнюк Катерина, Норд Катерина та Гаврилюк Ірина в межах угоди про співробітництво та обмін студентами вже вдруге  відвідали Біоцентр універитету міста Кельн. Студенти були залучені до курсу «InnoBioDiv - INTERESTED IN THE EFFECTS OF CLIMATE CHANGE ON PLANTS?».

читати далі>>>


Вітаємо Рошку Надію з успішним захистом дисертації!

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 30.11.2023

NR23 листопада в онлайн режимі на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.035 відбувся захист дисертації аспірантки кафедри молекулярної генетики та біотехнології Рошки Надії на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 09 Біологія за спеціальністю 091 Біологія. Науковий керівник - завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології, доктор біологічних наук, професор Роман Анатолійович Волков. 

читати далі>>>


ПОСВЯТА СТУДЕНТІВ В «ГЕНЕТИКИ» 2023

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 20.11.2023

pos

9 листопада  студенти-біологи третього курсу та студенти-біотехнологи другого курсу, які вирішили виконувати кваліфікаційні роботи на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології були урочисто посвячені в «генетики» своїми старшими колегами. Для цього вони достойно пройшли ряд випробувань. Завідувач кафедри, проф.Волков Р.А., привітав їх в лавах кафедри та поздоровив початківців з початком їхньої наукової діяльності.  Після цього відбулося знайомство з колективом кафедри за солодким столом.

читати далі>>>


Семінар для викладачів ВНЗ з обміну досвідом щодо підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 08.11.2023

seminar_118-20 жовтня у Чернівцях «Центром громадського здоров’я МОЗ України» було проведено «Семінар для викладачів ВНЗ з обміну досвідом щодо підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців». Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича представляли професори кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук та Роман Волков, які взяли активну участь у семінарі та обговоренні актуальних питань підготовки спеціалістів лабораторної діагностики.

читати далі>>>


Міжнародна науково-практична конференція "Пасічний сезон - 2023."

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 18.10.2023

pa1

13 жовтня 2023 року в режимі онлайн відбулась міжнародна науково-практична конференція «Пасічницький сезон - 2023 (Підсумки та перспективи) на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України факультету тваринництва та водних біоресурсів кафедри бджільництва. В конференції взяли участь викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології: канд. біол. наук, доцент Людмила Язловицька представила результати досліджень щодо позитивного впливу полімінерального препарату «Апіплазма» на розвиток колоній Apis mellifera L. під час весняної та осінньої підгодівлі, а канд. біол. наук Олександр Череватов ознайомив учасників конференції з особливостями поліморфізму CSD генів у медоносних бджіл. Доповіді викликали велику кількість різноманітних питань практичного використання представлених досліджень.

читати далі>>>


19th COLOSS conference

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 10.10.2023

coloss_1

3-4 жовтня 2023 року в Словенії в змішаному онлайн-офлайн режимі відбулась міжнародна конференція 19th COLOSS Conference, присвячена збереженню медоносних бджіл на планеті. В конференції прийняли участь викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології доценти Галина Савчук, Людмила Язловицька, асистент Олександр Череватов, та магістранти Остап Паламар, Іларіон Романюк. Результати досліджень по впливу полі мінерального препарату «Апіплазма» на зимостійкість колоній Apis mellifera L у вигляді стендової доповіді представив Остап Паламар.

читати далі>>>