Новини

СТАЖУВАННЯ В ЛІТНІЙ ШКОЛІ JASSY SUMMER SCHOOL 2024

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 25.07.2024

Ясси2024З 8 по 19 липня 2024 року студентка  кафедри молекулярної генетики та біотехнології Юлія Медюх та аспірантка Людмила Козуб  взяли участь у роботі чергової літньої школи Ясського університету імені А.І. Куза, Румунія. Тема стажування була присвячена вирішальній ролі наук про життя в прийнятті рішень для добробуту людини та екологічної стійкості, серед яких учасники мали змогу відвідати як лекційні так і практичні заняття. Особливий інтерес викликали практикуми, які носили дискусійний характер, а також відвідування лабораторій університету, де учасникам давали змогу застосувати набуті навички безпосередньо на практиці.

читати далі>>>


SCIENCE & TECH FEST OL у Львові: Подорож у Світ Науки та Технологій

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 28.05.2024

Lviv2024_1У Львові 25 травня відбувся захоплюючий всеукраїнський фестиваль науки та технологій SCIENCE & TECH FEST OL. Подія зібрала представників різних соціальних сфер: молодь, науковців, інженерів, стартаперів з різних куточків України. Нашу кафедру представляли співробітники - PhD Надія Рошка, аспірантка Людмила Козуб та студенти четвертого курсу - Ірина Гаврилюк та Микола Піхоцький. Фестиваль мав за мету популяризувати науку та українські наукові досягнення, надихаючи молодь реалізовувати свій потенціал у науково-технологічній сфері. 

читати далі>>>


В гостях у Санта-Клауса

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 23.05.2024

fin1Ви думаєте, що у Фінляндії живе тільки Санта-Клаус? Починаючи з 2023 року на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології виконується спільний фінсько-українсько-аргентинський проєкт, присвячений використанню сучасних методів розшифрування геномів для дослідження біорізноманіття. В рамках цього проєкту професори кафедри Ірина Ігорівна Панчук та Роман Анатолійович Волков з 20 по 27 квітня проходили стажування в університеті м. Гельсінкі (Фінляндія). Під час візиту чернівецькі науковці представили доповіді про наш університет та основні напрямки дослідницької роботи на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології.  

читати далі>>>


Участь співробітників та студентів кафедри молекулярної генетики та біотехнології в науково-просвітницькому заході «FESTнаука» 2024

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 21.05.2024

fest119 травня в сквері імені С. Воробкевича, що знаходиться навпроти Резиденції митрополитів Буковини і Далмації відбувся науково-просвітницький захід «FESTнаука», ініційований Радою молодих вчених при Чернівецькій обласній військовій адміністрації та Радою молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який реалізовується за підтримки Чернівецької обласної військової адміністрації та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, в якому взяли участь співробітники та студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології.  

читати далі>>>


Вітаємо із Всесвітнім днем бджіл

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 20.05.2024

apis20 травня Всесвітній день бджіл, присвячений вшануванню наших безцінних запилювачів за їх життєву важливість.  Вони є незамінними запилювачами рослин, що забезпечують плодоносність наших культур і допомагають зберегти біорізноманіття.  Нехай їх праця надихає нас на нові досягнення і приносить солодкі результати. Захищаємо бджіл разом, адже вони - ключ до нашого майбутнього!

читати далі>>>


Участь у конкурсі "Молодий вчений року 2024"

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 16.05.2024

konkurs1У рамках святкування Дня науки в Україні, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича відзначив цю дату значним заходом – проведенням першого конкурсу «Молодий вчений року ЧНУ ім. Ю. Федьковича». Ця ініціатива, запропонована адміністрацією університету та Радою молодих вчених, спрямована на підтримку та визнання талановитих науковців. У конкурсі взяли участь науковці нашої кафедри PhD Рошка Надія та аспірантка Козуб Людмила. Рошка Надія нагороджена сертифікатом у номінації  «Кращий молодий вчений Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів». Козуб Людмила нагороджена сертифікатом у номінації «Ради молодих вчених факультету/інституту».

 

читати далі>>>


Перемога студентів кафедри молекулярної генетики та біотехнології в конкурсі бізнес-ідей і стартапів в рамках проєкту Бізнес-інкубатор "Innovation challenge

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 15.05.2024

Bogdan19-10 травня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувся пітчинг (конкурс) бізнес-ідей і стартапів в рамках проєкту Бізнес-інкубатор "Innovation challenge".  Студент 5 курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія, кафедри молекулярної генетики та біотехнології - Богдан Сосній  отримав 100000 грн нагородження від АТ «Укрексімбанку».  

 
 

читати далі>>>


СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ 2024 НА КАФЕДРІ МОЛЕКУЛЯРНОЇ ГЕНЕТИКИ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 18.04.2024

conf

16 квітня 2024 р. студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології представили свої дослідження на студентській науковій конференції. Завідувач кафедри, професор Роман Волков виступив із привітальним словом та побажав студентам удачі. Для багатьох студентів це була перша можливість доповісти результати своїх експериментів живій аудиторії. На
конференції працювало дві підсекції.
  - «Структурно-функціональна організація та еволюція геному» (керівник проф. Роман Волков)
  - «Стійкість до стресу та селекція бджоли медоносної» (керівник, проф. Ірина Панчук)

читати далі>>>


Зустріч магістрів зі стейколдером, членом-кореспондентом НАН України професоркою Аллою Ємець

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 09.04.2024

meet4 квітня відбулася онлайн-лекція «Наукові та інноваційні досягнення Інституту харчової біотехнології та геноміки», яку провела доктор біологічних наук, член-кореспондент НАН України, професорка Алла Ємець для студентів-магістрів освітніх програм "Біологія та "Біотехнологія та біоінженерія". Під час лекції Алла Іванівна представила наукові напрями роботи Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України.  

читати далі>>>


Студентський дискусійний клуб: "Біоритми та чому ми хочемо спати."

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 05.04.2024

dys

3 квітня відбувся студентський дискусійний клуб на тему: "Біоритми та чому ми хочемо спати." Доповідачами виступили студент 4 курсу Микола Піхоцький та студентка 3 курсу Кароліна Ковальчук. Дискусійний клуб розпочався з проведення анкети Хорна-Остберга серед усіх присутніх. Це дозволило кожному оцінити свій власний хронотип та підготуватися до подальшої дискусії. Після цього учасники прослухали цікаву інформацію про фотоперіодичність, циркадні, місячні та сезонні ритми. Присутні змогли краще зрозуміти, як ці біологічні ритми впливають на їхній щоденний режим та загальний стан організму. 

читати далі>>>