Новини
19th COLOSS conference
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 10.10.2023
3-4 жовтня 2023 року в Словенії в змішаному онлайн-офлайн режимі відбулась міжнародна конференція 19th COLOSS Conference, присвячена збереженню медоносних бджіл на планеті. В конференції прийняли участь викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології доценти Галина Савчук, Людмила Язловицька, асистент Олександр Череватов, та магістранти Остап Паламар, Іларіон Романюк. Результати досліджень по впливу полі мінерального препарату «Апіплазма» на зимостійкість колоній Apis mellifera L у вигляді стендової доповіді представив Остап Паламар.
Публічна презентація наукових результатів дисертації Надії Рошки на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 Біологія
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 15.09.2023
Професорка Ірина Панчук отримала сертифікат експерта НАЗЯВО
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 10.08.2023
Професорка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук пройшла попередній конкурсний відбір та була запрошена Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) пройти підготовку для експертів. Протягом липня 2023 р. вона відвідала два онлайн курси надані НАЗЯВО «Експерт з акредитації освітніх програм: онлайн тренінг» та «Як написати якісний звіт про результати акредитаційної експертизи освітньої програми», успішно здала тестування та отримала сертифікат експерта НАЗЯВО.
Стажування в літній школі Jassy Summer School 2023
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 01.08.2023
З 10 по 21 липня 2023 року студентка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Анна Храпко та аспірантка Надія Рошка взяли участь у роботі чергової літньої школи Ясського університету імені А.І. Куза, Румунія. Тема стажування була присвячена біологічним наукам, серед яких учасники мали змогу відвідати як лекційні так і практичні заняття. Особливий інтерес викликали практикуми, які носили дискусійний характер, а також відвідування лабораторій університету, де учасникам давали змогу застосувати набуті навички безпосередньо на практиці. Анна та Надія успішно здали фінальний іспит по всім дисциплінам, підтвердженням чого стали отримані відповідні сертифікати.
Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми фізіології тварин"
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 07.06.2023
25-26 травня 2023 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулася міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми фізіології тварин" присвячена 100-річному ювілею ректора Степана Васильовича Стояновського, в якій взяли участь викладачі - доцент, к. б. н. Людмила Язловицька, доцент, к. б. н. Галина Савчук, асист., к. б. н.Леся Тимочко, асист., к. б. н Олександр Череватов та студенти кафедри - Остап Паламар, Іларіон Романюк, Ірина Лугомирська.
Нейроекономіка та теорія подвійних процесів - лекція для студентів економічного факультету
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 31.05.2023
18 травня студентка 5 курсу Дар’я Рудь провела лекцію на тему: «Прийняття рішень. Нейроекономіка та теорія подвійних процесів» зі студентами економічного факультету першого та третього курсу. Зі студентами обговорювалось безліч різних питань стосовно того, як на практиці можливо використовувати знання з нейроекономіки, говорили про сприйняття інформації та когнітивні процеси під час цього, теорія темпераменту, як колір впливає на рішення, що відбувається під час потрапляння світла на сітківку, чому свободи волі не існує та як це обгрунтувати за допомогою нейробіології. Розбирали модельний об’єкт Caenorhabditis elegans, як в нього працють нейрони під час прийняття рішень, та як за допомогою діацетилу здійснити його рух. Студентів зацікавило дослідження в якому людей заводили в приміщення з запахом свіжого печива з шоколадом і що це впливало на їх щедрість, а в кімнаті з тухлим м’ясом люди навпаки в грі стали більш жадібними.
Наукові пікніки 2023
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 23.05.2023
21 травня, на території скверу, що навпроти Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, відбувся науково-просвітницький захід «Наукові пікніки 2023» з ініціативи Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, в яких активну участь взяли співробітники та студенти нашої кафедри. Команда кафедри молекулярної генетики та біотехнології демонструвала на наукових пікніках три групи дослідів.
Колектив та студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології вітають з Днем Вишиванки
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 18.05.2023
Студенти та співробітники кафедри вдягли свої найяскравіші та найкрасивіші вишиванки, щоб відзначити це національне свято. Кожна вишиванка є неповторним твором мистецтва, який передає нашу багату історію, традиції та національну спадщину. Цей святковий наряд є символом нашої національної гордості та єдності, наш генетичний код нації. Одяг вільних людей, який говорить про нас, як націю. Символ України та той місток, який єднає сьогодення з минулим, нас сучасних із нашими пращурами.
Захопливий світ молекулярної генетики на науковому фестивалі у Львові Open Lab
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 15.05.2023
13.05.2023 року у Львові відбувся науковий фестиваль просто неба Lviv Open Lab (OL) під лозунгом «Наука перемагає». Місія заходу – вивести науку з лабораторій і кабінетів на широкий загал та дати поштовх розвитку наукової думки, доступної та зрозумілої кожній людині. Усього на захід завітало більше трьох тисяч відвідувачів. Серед запрошених гостей були викладачі та студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, серед яких доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології Людмила Язловицька та студент 3- го курсу Микола Піхоцький.
День відкритих дверей на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 08.05.2023
7 травня на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології відбувся день відкритих дверей, який дав можливість всім зацікавленим особам поринути у світ наукових досліджень. На кафедру завітали учні з різних шкіл міста. Цей захід став чудовою нагодою для школярів та інших зацікавлених осіб ознайомитися з роботою кафедри та дізнатися більше про її дослідження.