Епігенетична регуляція онтогенезу рослин

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 18.11.2016

плод

Асистент кафедри молекулярної генетики та біотехнології Тинкевич Юрій Олегович впродовж 2015-2016 років  проходив стажування в Університеті м.Тренто (Італія). Стажування проходило протягом 10 місяців, в рамках проекту Transcrapple, над яким працювало 3 робочих групи провідних наукових закладів Північної Італії.

рлджЗагальна тривалість проекту 3 роки. Метою є охарактеризувати гени, що задіяні у рості плодів, починаючи від запліднення яйцеклітини і до стадії дозрівання на транскрипційному та посттранскрипційному рівнях, та вивчити їх просторово-часову регуляцію за допомогою in situ гібридизації. Проміжним результатом проекту, на сьогодні, є ідентифікація раніше невідомих генів, які приймають участь у механізмах регуляції розвитку плоду яблуні, та максимально змінюють свою експресію протягом критичної фази переходу від поділу до росту клітин.

ал Особливий інтерес у аудиторії викликала інформація щодо участі мікроРНК у процесах росту і розвитку плодів яблуні.

ордл

Доповідач звернув увагу на сучасні тренди  у вивченні механізмів регуляції генів в процесі онтогенезу.