Популяризація знань з молекулрної біології серед школярів

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 03.10.2018

Науковці кафедри молекулярної генетики та біотехнології к.б.н.Тинкевич Юрій, Іщенко Ольга та її магістри Скиданович Олександра, Надєждіна Анастасія  прийняли участь у презентації науково-популярної книги українського автора Аліни Штефан  "Літо довжиною в ДНК", що проходила у вересні 2018 року на І Міжнародному дитячому літературному фестивалі "Literature Future" в Целанівському центрі.

З метою популяризації перспективних напрямків біотехнології, молекулярної біології, генетики та заохочення молодого покоління до наукових досліджень -  школярам було запропоновано взяти участь у біотехнологічному інтерактиві, і зокрема, спробували виділити ДНК з банану та розділили зразки рослинної ДНК методом електрофорезу в гелі.

На фото: Олександра Скиданович показує техніку постановки електрофорезу.

Також, були продемонстровані флуоресцентні генно модифіковані акваріумні рибки та рекомбінантні бактерії.

На фото: Юрій Тинкевич пояснює про принцип електрофоретичного розподілу нуклеїнових кислот.