Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 08.11.2023

18-20 жовтня у Чернівцях «Центром громадського здоров’я МОЗ України» було проведено «Семінар для викладачів ВНЗ з обміну досвідом щодо підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців». Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича представляли професори кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук та Роман Волков, які взяли активну участь у семінарі та обговоренні актуальних питань підготовки спеціалістів лабораторної діагностики.

seminar_1

Ірина Панчук представила запрошену доповідь на тему «Комплексний лабораторний тренінг як основа фахової підготовки біолога широкого профілю», в якій вона поділилась досвідом підготовки випискників кафедри, що сьогодні працюють в медичних, біотехнологічних та криміналістичних лабораторіях України, Швейцарії та Канади. Захід проводився в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Посилення лікування ВІЛ-інфекції, спроможності лабораторної мережі, замісної підтримуючої терапії та програмного моніторингу в Україні в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)». Метою заходу було: обмін досвідом провідних вищих навчальних закладів у сфері підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців в Україні; обговорення проблемних питань та шляхів вирішення; представлення доступних в Україні освітніх програм для підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців. Учасники семінару - викладачі освітніх закладів, які готують лабораторних фахівців з вищою медичною та немедичною освітою.

seminar_2