Співпраця науковців інституту та буковинських бджолярів

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 28.12.2016

23 грудня 2016 року відбулись щорічні звітні збори громадської організації АВПБ  "Буковинський Бджоляр", на які були запрошенні викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології. Зокрема, асист. Тимочко Л.І. ознайомила присутніх із результатами цьогорічного моніторингу смертності бджолосімей в Україні та Буковині зокрема, що проводиться під егідою міжнародної некомерційної організції СOLOSS.

В доповіді представлено аналіз основних показників втрат цьогоріч та у порівнянні з результатами минулого року. Голові організацї ГО  АВПБ  "Буковинський Бджоляр" Василю Паламарю, було вручено грамоту  від  організації  СOLOSS за підписом керівника проекту "Моніторинг смертності бджолосімей у світі" Роберта Бродштейнера (Австрія) з подякою за активну участь в проведені моніторингу в Україні. Велику зацікавленість викликала доповідь доц. Язловицької Л.С. щодо висвітлення проблем, які піднімались на низці міжнародних конференцій, присвячених всебічному дослідженню життєдіяльності бджоли медоносної  (Польща - 2-3 вересня 2016, Румунія 9-12 вересня 2016). Доцент Череватов В.Ф. озайомив присутніх зі здобутками науковців кафедри по основним напрямками апіологічних  досліджень. Науковці інституту та пасічники висловили сподівання про подальшу плідну  співпраці.