Співпраця з німецьким університетом: навчання студентів, стажування викладачів та наукові дослідження

Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 10.10.2022

Протягом серпня та вересня 2022 року професор кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук на запрошення німецьких колег відвідала Біоцентр університету міста Кельн (Німеччина). Під час візиту було досліджено вплив факторів довкілля на водний обмін, мінеральне живлення рослин та мікроорганізми ризосфери з використанням робототехніки та інших сучасних методів біології та біоінформатики.

Крім проведення експериментальної роботи Ірина Панчук ознайомилась з навчальними програмами курсів німецьких ЗВО. Спільно з професорами Кельнського університету та Технічного університету м. Кельн була розроблена програма нового курсу «InnoBioDiv - Innovative research on plant-environment interaction in a changing climate combining biology and modern Internet-of-Things technologies», який буде викладатись для українських та німецьких студентів. У курсі передбачаються лекції, які проводитимуться онлайн, та лабораторні роботи, що виконуватимуться українськими студентами на базі Біоцентру Кельнського університету. Для подальшого обміну студентами, аспірантами та професорсько-викладацьким складом проф. Ірина Панчук домовилась із Кельнським університетом про укладання Угоди про співробітництво, яка була підписана ректором Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професором Романом Петришиним та проректором з міжнародної роботи Кельнського університету професором  Johanna Hey.

Бажаємо нашим студентам та співробітникам плідної співпраці з німецькими колегами!