Збереження аборигенних порід ВРХ

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 20.02.2019

19.2.2019 розпочато роботу наукового семінару кафедри молекулярної генетики та біотехнології з виступу голови правління Асоціації бурої карпатської породи, к.с.-г.н. Василя Терпая на тему "Аборигенна бура карпатська порода великої рогатої худоби".

Завдяки особливостям генетичної структури, дана порода стійка до захворювань (туберкульоз та лейкоз) та продукує молоко особливого складу, придатне для виробництва високоякісних твердих сирів і продуктів дитячого харчування (оскільки збагачене лізином).

Фахівці асоціації бурої карпатської породи розробили концепцію збереження цієї породи, сформували генофондовий банк, розпочали генетичне дослідження великої рогатої худоби. Продовження досліджень здійснюватимуть за фінансової підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй «ФАО».

Доповідь викликала жваві дискусії серед співробітників та студентів кафедри.