ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ КРАЮ ПІД ПРИЗМОЮ ЮНИХ ДОСЛІДНИКІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.05.2022

29.04.2022 р. відбулася IX обласна учнівська науково-дослідницька онлайн- конференція «Буковинський край очима юних науковців». У роботі секції «Екологічні проблеми Чернівеччини» прийняли участь викладачі кафедри екології та біомоніторингу доц. Ситнікова І.О. та доц. Москалик Г.Г. Учні 7-11 класів виступили з цікавими доповідями, давали відповіді на складні запитання, проявляли здібності відстоювати свою думку. Зокрема, цікаві роботи представили учениця 7 класу Боянського ліцею «Лідер» Гренік Евеліна на тему «Оцінка екологічного стану окремих зон села Бояни по інтегральним характеристикам асиметрії листя берези повислої» (керівник – вчитель біології та хімії Молдован О.В.), учень 10 класу Чернівецького багатопрофільного ліцею № 11 «Престиж» Зеля Іван на тему «Підвищення рівня безпеки утилізації індивідуальних засобів безпеки» (керівники: д.т.н., доцент Борук С.Д. та Кушнір А.І. - вчитель біології Чернівецького багатопрофільного ліцею № 11 «Престиж»), учениця 10 класу Чернівецького багатопрофільного ліцею № 11 «Престиж» Бернік Ріка «Захист довкілля від викидів біодеградуючих речовин з стічними водами підприємств олійно-жирової промисловості» (керівник – д.т.н., доцент Борук С.Д.), учениця 11 класу Путильської гімназії Поленчук Наталія «Морфолого-культуральні ознаки, екологія та практичне значення грибів Путильщини» (керівник - вчитель біології та хімії Кравченко М.С.).

Робота конференції пройшла в атмосфері доброзичливості та взаємопідтримки. Хочеться відмітити зацікавленість учнів ЗЗСО до науково-дослідницької роботи екологічного спрямування. Молодь не байдужа до проблем навколишнього середовища, а це означає, що підростає покоління талановитих, зацікавлених, розумних, незаангажованих молодих людей. Отже, «ВСЕ у нас буде Україна!!»