Новини

ПЕРЕМОГИ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ НА ВСЕУКРАЇНСЬКИХ КОНКУРСАХ НАУКОВИХ РОБІТ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 27.06.2022

На початку 2022 р. студенти-магістранти кафедри екології та біомоніторингу активно приєдналися до участі у Всеукраїнських конкурсних програмах. Зокрема, троє магістрантів (Костянтин СОСНОВСЬКИЙ, Максим ЛАРІН та Тетяна ПАНТЕЛЕЙ надіслали матеріали до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з різних галузей знань і спеціальностей у 2021/22 рр. Згідно з наказом № 172 від 07 червня 2022 р. ЧНУ було вирішено нагородити усіх конкурсантів І туру як переможців.

читати далі>>>


Студенти-екологи групи«Надворі» на зустрічі з місцевими «гарбологами»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 24.06.2022

20 червня 2022 р. на запрошення протоієрея МиколаяЛагодича, представники студентської екологічної волонтерської групи «Надворі»під керівництвом доц. Легети У.В. зустрілися з членами ОСББ «БУДІВЕЛЬНИК-28», що у м. Чернівці. Об’єднання  нараховує більше 1,5 тис. жителів, активно підтримує ідею сортування різних видів ТПВ населенням. На власному прикладі керівництво ОСББ «БУДІВЕЛЬНИК-28»демонструє, що немає якихось спеціальних умов для налагодження такого процесу, як сортування власних відходів мешканцями  багатоквартирних будинків.

читати далі>>>


ЕКОЛОГІЯ ОЧИМА БМАНІВЦІВ: Профільна літня школа у гостях в екологів ЧНУ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 21.06.2022

16 червня викладачі кафедри екології та біомоніторингу зустрілися зі старшокласниками обласної профільної школи «Наукові пікніки» БМАНУ, яка розпочала роботу 6 червня за ініціативи та підтримки Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації. Серед учасників – обдаровані школярі Буковини та діти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб.

читати далі>>>


Зустріч з «цікавою екологією»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 10.06.2022

02.06.2022 на кафедрі екології та біомоніторингу було гамірно та людно. У школярів навчальний рік підійшов до завершення, а в університеті починається гаряча пора активного залучення абітурієнтів. З метою популяризації екологічних знань викладачі кафедри запросили учнів Чернівецьких ЗЗСО № 16 та № 25 на зустріч з “цікавою екологією”. 

читати далі>>>


«Екологічна лабораторія» на акції «Діти-дітям»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 18.05.2022

14 травня 2022 р. на території ТЦ «Боянівка» у м. Чернівці пройшла акція «Діти-дітям» для дітей-переселенців та маленьких буковинців. Торгово-розважальний центр «Панорама» на дві години наповнився атмосферою тепла, затишку для людей із різних областей України. Від початку війни представники кафедри екології та біомоніторингу вже не вперше приймають участь у подібних заходах. Так і цього разу кафедру представляли студенти-магістри, яких організувала доц. Уляна ЛЕГЕТА .

читати далі>>>


Олег Шилюк про академічну доброчесність та правила посилання в студентських роботах: у рамках курсу Основи наукової діяльності

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 17.05.2022

У четвер 12 травня в рамках дисципліни Основи наукової діяльності (асист. Оксана ЗАРОЧЕНЦЕВА) було проведено науковий семінар, де запрошеним спікером виступив заступник директора з питань інформаційних технологій Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олег Шилюк. Участь прийняли викладачі та студенти 3-5 курсів кафедри екології та біомоніторингу. 

читати далі>>>


Професор Запорізького національного університету виступив на науковому семінарі кафедри екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 16.05.2022

10 травня на кафедрі екології та біомоніторингу відбувся науковий семінар, де запрошеним спікером був завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Запорізького національного університету проф. Олександр Федорович Рильський. На семінарі, який проходив в онлайн режимі були присутні викладачі та студенти 1-5 курсів кафедри. Тема семінару "Біологічна доочистка стічних вод".

читати далі>>>


Студентська наукова конференція-2022 на кафедрі екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.05.2022

6 травня 2022 року на кафедрі екології та біомоніторингу Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбулося засідання в рамках проведення щорічної СТУДЕНТСЬКОЇ НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ. Були присутні всі студенти кафедри від першого до п’ятого курсів. Також серед запрошених гостей присутні заслухали виступ студентки 4-го курсу Запорізького національного університету.

читати далі>>>


Вирощування зелені в пляшкових мікрокосмах

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.05.2022

В суботу 30 квітня 2022 року співробітники кафедри провели заняття з вирощування зелені в пляшкових мікрокосмах у межах другого етапу екологічного проекту «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків» благодійного фонду “Карітас Чернівці” від посольства Фінляндії в Україні (керівник – проф. Марія ФЕДОРЯК). На занятті були присутні переселенці з Києва, Харкова, Новомосковська та інших міст. 

читати далі>>>


ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ КРАЮ ПІД ПРИЗМОЮ ЮНИХ ДОСЛІДНИКІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.05.2022

29.04.2022 р. відбулася IX обласна учнівська науково-дослідницька онлайн-конференція «Буковинський край очима юних науковців». У роботі секції «Екологічні проблеми Чернівеччини» прийняли участь викладачі кафедри екології та біомоніторингу доц. Ситнікова І.О. та доц. Москалик Г.Г. Робота конференції пройшла в атмосфері доброзичливості та взаємопідтримки. Хочеться відмітити зацікавленість учнів ЗЗСО до науково-дослідницької роботи екологічного спрямування. Молодь не байдужа до проблем навколишнього середовища, а це означає, що підростає покоління талановитих, зацікавлених, розумних, незаангажованих молодих людей. Отже, «ВСЕ у нас буде Україна!!»

 

читати далі>>>