Новини

Організація освітнього процесу в умовах дистанційного навчання

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 13.01.2021

Наприкінці минулого року викладачі кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ взяли участь у засіданні методичного об’єднання викладачів хімії, біології та екології закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області, яке відбулося в онлайн режимі на базі Чернівецького індустріального фахового коледжу. Освітяни з усієї області зустрілися, щоб обговорити основні аспекти використання інноваційних технологій на заняттях з хімії, біології та екології, обмінятися досвідом організації навчального процесу, використання різноманітних інформаційних платформ та онлайн-сервісами дистанційного навчання. Багато уваги приділено недолікам навчання у форматі онлайн.

читати далі>>>


Студентка кафедри екології та біомоніторингу - призер міжнародної конференції

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.12.2020

18 грудня Сучавським університетом імені Стефана чел Маре (Румунія) проводилась 9 Міжнародна конференція "Student in Bucovina". Олена Борук, магістрантка кафедри екології та біомоніторингу отримала сертифікат ІІІ ступеня за доповідь "Wastewater treatment technology of low-power enterprises" ("Очищення стічних вод малопотужних підприємств").

читати далі>>>


Використання методу "teambuilding" для формування комунікативної компетентності майбутніх фахівців-екологів

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.11.2020

У сучасних умовах університетської професійної підготовки майбутніх фахівців важливим є формування й розвиток комунікативної компетентності студентів, що сприяє підвищенню рівня конкурентоздатності випускників вищих навчальних закладів і якості освіти в цілому. З цією метою в освітню програму підготовки здобувачів за другим рівнем (магістерським) вищої освіти введено навчально-асистентську практику.

читати далі>>>


ПАНДЕМІЯ НЕ СТАЛА НА ЗАВАДІ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЕКОЛОГА ТА ПОСВЯТИ ПЕРШОКУРСНИКІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 21.09.2020

17 вересня 2020 року на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів відбулося зразу два свята: відзначення Дня Еколога (14 вересня) та символічна посвята першокурсників, яка проходить вже третій рік поспіль. Саме в цей день студенти першокурсники стали частиною великої сім’ї екологів ЧНУ.
Особливістю цьогорічного свята було його проведення в умовах онлайн режиму. Незважаючи на це, на зустрічі панувала святкова атмосфера, про День еколога нагадували символічні зелені футболки, а всі студенти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу мали чудовий святковий настрій.

читати далі>>>


Розпочався прийом заяв та документів від вступників на здобуття ступеня бакалавра

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 13.08.2020


Сьогодні, 13 серпня, в університеті розпочався прийом заяв і документів від вступників на навчання для здобуття ступеня бакалавра. 


читати далі>>>


ВОЛОНТЕРСЬКА ШКОЛА ГАРБОЛОГІЇ ЯК НОВИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.07.2020


02 липня 2020 р. у рамках співпраці між кафедрою екології та біомоніторингу ЧНУ й керівництвом Лужанського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Орелецького була проведена он-лайн зустріч для взаємообміну досвідом за напрямом «Zero Waste!».

читати далі>>>


Вітаємо студентів-екологів з успішним захистом дипломних робіт ОР Бакалавр

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 27.06.2020

25 та 26 червня 2020 р. проходив захист випускних кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр студентів 4 курсу спеціальності 101 Екологія. Екзаменаційна комісія на чолі із начальником управління екології та природних ресурсів Чернівецької ОДА Миколою Васильовичем Білоконем відзначила високий рівеннь підготовки студентів, гарне володіння тематикою, обгрунтовані та влучні відповіді на запитання. У статті - коротенький відеосюжет про те, як проходив захист робіт.

читати далі>>>


Літня педагогічна школа під час пандемії COVID-19

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 18.06.2020

18 червня 2020 року в рамках співпраці з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відбулася традиційна зустріч науковців кафедри екології та біомоніторингу та педагогів області у форматі Літньої педагогічної школи, яка проходила в on-line режимі. 

Програма Літньої педагогічної школи охоплювала два тематичних блоки: STEM-освіта, шляхи її впровадження в навчально-виховний процес та гарбологія – як окремий напрямок в екології.

читати далі>>>


Обговорення ОПП «Екологія» зі стейкхолдерами на он-лайн зустрічі і не тільки

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.05.2020

Згідно «Положення про розроблення та реалізацію освітніх програм Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» (2020р.), моніторинг та удосконалення освітніх програм в процесі їх реалізації проводиться з метою забезпечення відповідності встановленим цілям діяльності, а також потребам студентів, суспільства в цілому. З огляду на це на кафедрі екології та біомоніторингу відбулося обговорення ОПП «Екологія» ОР «Бакалавр» та ОР «Магістр» із залученням широкого кола стейкхолдерів. На зустріч запрошені представники органів територіальної державної влади, комерційних структур області, академічної спільноти, випускники кафедри, які працюють за фахом. 

читати далі>>>


Незвичний день вишиванки

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.05.2020

Вже традиційно у третій четвер травня відзначається День Вишиванки. Цьогоріч, у зв'язку із відомим причинами, його відзначення не могло бути масштабним. Проте ми його не забули! За ініціативи магістрів кафедри екології та біомоніторингу та асист. Оксани Зароченцевої День Вишиванки був відзначений онлайн. 

читати далі>>>