Новини

КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ РАЗОМ З «ЕКОЛОГІЧНОЮ ВАРТОЮ»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.05.2024

01.05.2024 року кафедра екології та біомоніторингу приєдналася до активного святкування 25-річчя ВДС «Екологічна варта». «Екологічна варта» – єдина всеукраїнська дитяча громадська організація, що об’єднує дітей і молодь, які свідомо спрямовують свої зусилля на захист довкілля та навчаються бути активними природоохоронцями. 

Святкування проходило у формі акції «Моє дерево Перемоги», а також за благоустроєм території навчально-дослідної земельної ділянки КЗ ЧОЦЕНТУМ (площа – 0,9494 га) і дендрарію закладу.

читати далі>>>


Розпочато дослідження по міжнародному проєкту RestPoll

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.05.2024

Передвеликодній тиждень виявився насиченим та продуктивним, адже розпочалися польові дослідження та подальший розбір зібраного матеріалу в рамках виконання міжнародного проєкту "RestPoll: Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу / Restoring Pollinator habitats across European agricultural landscapes based on multi-actor participatory approaches" за рамково угодою ЄС "Horizon Europe", який реалізовується Чернівецьким національним університетом і безпосередньо кафедрою екології та біомоніторингу.


читати далі>>>


УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ В ОБЛАСНІЙ КАМПАНІЇ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ» ТА ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 27.04.2024

У межах обласної кампанії «За чисте довкілля» студенти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу провели серію профорієнтаційних та інформаційно-просвітницькі заходів. Зокрема, 18 квітня 2024 р. учні 10-11 класів Кучурівської ЗОШ долучилися до обговорення особистої участі кожного у досягненні цілей сталого розвитку, особливу увагу звернули на цілі екологічного спрямування, 24 квітня – просвітницький захід «Спільними зусиллями - ми переможемо! Бережімо свій дім – планету Земля!» для учнів 10-11 класів ліцею № 14 м. Чернівці.

читати далі>>>


ВІТАЄМО Галину Москалик З ЧУДОВИМ ЮВІЛЕЄМ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 23.04.2024

Щиро вітаємо з чудовим ювілеєм Галину Георгіївну МОСКАЛИК - доцента кафедри екології та біомоніторингу, кандидата біологічних наук, голову методичної ради навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів.

Шановна Галино Георгіївно, колектив кафедри бажає Вам гарного настрою, натхнення, наснаги, творчих злетів, потужних звершень, добробуту, оптимізму і миру! Нехай кожен Ваш день буде сповнений радістю, посмішками та чудовими емоціями, множаться й збуваються мрії та бажання, усміхається удача, а рідні та близькі люди зігрівають своєю теплотою та любов’ю!

читати далі>>>


УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ В АКЦІЇ «МОЄ ДЕРЕВО ПЕРЕМОГИ»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.04.2024

На кафедрі екології та біомоніторингу в межах акції «Моє дерево перемоги», яка ініційована Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта» з нагоди свого 25-річчя та в рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, відбулася зустріч голови Чернівецької обласної організації ВЕЛ Ірини СИТНІКОВОЇ та студентки кафедри Надії ПОДЮК з учнями 7-9 класів ЗССО м. Чернівці.

читати далі>>>


МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКА НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ-2024 НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 17.04.2024

16 квітня 2024 року на кафедрі екології та біомоніторингу ЧНУ відбулася щорічна студентська наукова конференція. Згідно рішення науково-технічної ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (протокол № 2 від 16.02.2024 р.) вперше за час проведення подібних заходів у стінах ЧНУ у конференції активну участь взяли представники кафедри ботаніки та екології Донецького національного університету імені Василя Стуса. 

читати далі>>>


ОБГОВОРЕННЯ ОП «ЕКОЛОГІЯ» ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗІ СТУДЕНТАМИ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.04.2024

1 квітня відбулася зустріч гаранта ОП «Екологія» Аліни ЖУК і викладачів кафедри екології та біомоніторингу зі здобувачами бакалаврського рівня вищої освіти, на якій обговорювали питання реалізації студентоцентрованого та компетентнісного підходів на освітній програмі.

У ході обговорення студенти 1–4 курсів ділилися своїми враженнями від навчання та висловлювали міркування щодо актуальності, змістовності конкретних дисциплін та їх корисності для майбутнього професійного шляху. 

читати далі>>>


ЗУСТРІЧ СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ ІЗ ФАХІВЦЕМ-ПРАКТИКОМ ІЗ СЕО

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 28.03.2024

У центрі уваги екологічно свідомого суспільства лежать питання сталого розвитку та збереження навколишнього середовища. У світлі цього, зустрічі студентів-екологів з фахівцями-практиками із проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО) та оцінки впливу на довкілля (ОВД) набувають особливого значення. Один із таких практичних семіарів відбувся 27 березня 2024 р. на кафедрі екології та біомоніторингу у режимі онлайн для студентів 4 курсу ОС «Бакалавр» та 1 курсу ОС «Магістр», на якому запрошеним спікером виступив Сергій БЕЙ.


читати далі>>>


Соціальні працівники дитячих центрів Карітас Чернігівщини і Сумщини переймають досвід організації навчання екологічного спрямування дітей вразливих категорій

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.03.2024

Три дні (04-06.03.2024 року) на кафедрі екології та біомоніторингу проходив тренінг для соціальних працівників Чернігівщини і Сумщини в рамках реалізації проекту «Спеціалізована підтримка та допомога дітям, особам з інвалідністю та їхнім сім'ям під час реагування на війну в Україні».

Викладачі та студенти кафедри навчали колег різним методам екологічного дослідження за програмою неформальної освіти для підлітків «Збереження біорізноманіття: знати і діяти».

читати далі>>>


Виклики напередодні 10-го сезону участі України у міжнародному моніторингу втрат бджолиних колоній COLOSS - доповідь національного координатора проф. Марії ФЕДОРЯК

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.02.2024

13-15 лютого 2024 року в Університеті Палацького Оломоуц, Чехія (Palacký University Olomouc, Czech Republic) відбулися дві важливі робочі зустрічі: нарада національних координаторів моніторингу втрат бджолиних колоній COLOSS і робоче засідання групи B-RAP. Мета наради національних координаторів моніторингу – підготовка до нового сезону. Про стан справ в і численні виклики в умовах війни напередодні 10-го сезону участі України у міжнародному моніторингу втрат бджолиних колоній COLOSS виступила національний координатор проф. Марії ФЕДОРЯК.

читати далі>>>