Новини

VIVAT ЕКОЛОГІЯ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.09.2021

14 вересня (день оприлюднення праці Ернста Геккеля, в якій вперше пояснюється термін «екологія») кафедра екології та біомоніторингу стала особливо ошатною та привабливою – зелені футболки, зелені повітряні кульки, зелена фотозона! У цей день студенти та викладачі святкують «День еколога», а також приймають до своєї когорти першокурсників. 

читати далі>>>


Побутові відходи, алопеція, паводки…

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.09.2021

До дня Незалежності України філія UA Буковина підготувала спецпроект «Головне за 30: Буковина». Про екологічні проблеми Буковини, про зміни, які відбулися, що передувало цим змінам і що очікувати найближчими роками розповіла в інтерв’ю кореспонденту к.б.н., доцент кафедри екології та біомоніторингу Галина МОСКАЛИК. 

читати далі>>>


Пілотна зустріч у рамках ЕКОпроекту від посольства Фінляндії

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.09.2021

Науковці кафедри екології та біомоніторингу і благодійний фонд «Карітас Чернівці», згідно меморандуму про співпрацю, виконують завдання гранту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків». 30.08.2021 відбулася пілотна зустріч із представниками Дитячих центрів Карітас міст Львівської, Волинської і Дніпропетровської областей, на базі яких відбуватиметься апробація розробленої програми. Модератор – керівник проекту, завідувач кафедри екології та біомоніторингу, проф., д.б.н. Марія ФЕДОРЯК.

читати далі>>>


Проф. Марію Федоряк включено до Реєстру міжнародних оцінювачів ARACIS

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.09.2021

Секретаріат ARACIS підтвердив включення проф. Марії Федоряк до Реєстру міжнародних оцінювачів ARACIS. Нині до реєстру включено 220 експертів у різних доменах (від літератури до медицини) із 43 країн. 

Вітаємо і бажаємо успішної участі у майбутніх зовнішніх оцінках, які проводитиме агентство!

читати далі>>>


Викладачі кафедри екології отримали сертифікати APTIS

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.06.2021

Асистенти кафедри екології та біомоніторингу Оксана БАГЛЕЙ і Аліна ЖУК успішно склали іспит з англійської мови та отримали сертифікати APTIS рівня С від Британської Ради. Високий рівень володіння іноземною мовою не лише сприяє зміцненню співпраці викладачів із закордонними науковцями, але й відкриває нові можливості розширення переліку дисциплін, які викладаються для студентів кафедри англійською мовою.

читати далі>>>


Грант від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 29.06.2021

Науковці кафедри екології та біомоніторингу розпочинають роботу над виконанням гранту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків». Меморандум про співпрацю Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та БО «Карітас Чернівці» підписано очільниками відповідних установ.

читати далі>>>


Колаборації науковців та педагогів в екологічному моніторингу регіону

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 21.06.2021

17.06.2021 на базі КЗ ЧОЦЕНТУМ за участі викладачів кафедри екології та біомоніторингу відбулася чергова Літня педагогічна школа. Цьогорічна тематика присвячена проблемі збереження біорізноманіття і особлива увага зосереджена на інвазійних видах. Основні завдання зустрічі - ознайомити вчителів з окремими теоретичними положеннями та сформувати певні практичні навички екологічного моніторингу.

читати далі>>>


Кафедра екології та біомоніторингу підписала договір з Контінентал Фармерз Груп на виконання НДР

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.06.2021

Кафедральна тематика з вивчення екосистемних послуг бджоли медоносної та асоційованих факторів  ризику, що виконується під керівництвом проф. Марії ФЕДОРЯК у співпраці з міжнародною асоціацією COLOSS і Шведським сільськогосподарським університетом, отримала новий розвиток. Науковці кафедри екології та біомоніторингу розпочинають роботу над виконанням  науково-дослідної теми «Аналіз впливу комах-запилювачів на врожайність перехреснозапильних культур» в рамках договору Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Контінентал Фармерз Груп. Керівником проекту призначено к.б.н., асистента  Оксану ЗАРОЧЕНЦЕВУ. 

читати далі>>>


МЕЛОДІЯ СТАРОЇ ФІСГАРМОНІЇ: ЖИТТЯ НА ЗРІЗІ СТОЛІТЬ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 11.06.2021

Таку назву отримала автобіографічна книга спогадів високоповажного науковця та  добре знаного колишнього ректора ЧНУ, професора  Степана Степановича Костишина.
Перше враження від зустрічі із твором важко описати, адже не кожного дня тримаєш у руках історію, довжиною у ціле життя. Однак не варто лякатися великого обсягу праці. Життєпис читається напрочуд легко, на одному подиху, сповнений різноманітних емоційних подій, містить багато документальних світлин.

читати далі>>>


Олена Борук - переможець Всеукраїнського етапу Falling Walls Lab

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 31.05.2021

20 квітня студентка 5 курсу кафедри екології та біомоніторингу Борук Олена отримала перше місце в другому, всеукраїнському етапі міжнародного конкурсу Falling Walls Lab. Її робота на тему Breaking the wall of wastewater treatment виборола перемогу серед проектів, представлених учасниками з усієї України – аспірантами та кандидатами наук. Проект пройшов на наступний – міжнародний – етап конкурсу, який буде проходити 6-9 листопада в Берліні, в ньому візьмуть участь фіналісти зі 100 країн світу.

читати далі>>>