Новини

ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ ЯК ШЛЯХ ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МАЙБУТНІХ ВИПУСКНИКІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.07.2023

Починаючи від 12 червня і до 10 липня на кафедрі екології та біомоніторингу триває виробнича практика для студентів 3 курсу спеціальності 101 Екологія. У рамках діючих угод про навчально-наукову співпрацю відбулася робоча зустріч студентів курсу та керівника практики доц. Уляни ЛЕГЕТИ з керівництвом основних доступних для наших студентів закладів та установ. 

читати далі>>>


Проф. Марія Федоряк провела відкриту лекцію з польськими бджолярами

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.06.2023

Минулими вихідними проф. кафедри екології та біомоніторингу Марія ФЕДОРЯК здійснила візит до Варшавського університету природних наук. Там провела відкриту лекцію про соціоекологічні аспекти втрат бджолиних колоній в Україні, особливості бджільництва в Україні й Польщі, про глобальні чинники, про хвороби бджіл та інше, значна увага приділена впливу військових дій. В рамках зустрічі відвідали університетську пасіку і будували плани щодо співпраці після перемоги! 

читати далі>>>


Науковий семінар з проблем реалізації екосистемних послуг

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 10.06.2023

06 червня на кафедрі екології та біомоніторингу відбувся науковий семінар за результатами дисертаційного дослідження "Екологічні та соціальні рушії реалізації екосистемних послуг на градієнті ландшафтних умов" докторантки Аліни ЖУК. Доповідь висвітлила сучасний стан концепції екосистемних послуг, її місце в міждисциплінарній співпраці, а також містила результати ситуаційного аналізу реалізації окремих груп послуг в умовах гірських, передгірських і рівнинних ландшафтів Чернівецької області. Доповідачка акцентувала увагу на окремих аспектах застосування ландшафтного підходу до організації й оптимізації багатоцільового природокористування.

читати далі>>>


ЛІЦЕЇСТИ У ГОСТЯХ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.06.2023

Протягом останнього тижня травня 2023 р. у рамках профорієнтаційної роботи відбулася зустріч з учнями випускних класів ліцеїв м. Чернівці: ліцею № 1 імені Пауля Францовича та Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, яких зустріла кафедральна команда у складі викладачів та студентів 1 і 5 курсів. Учням розповіли про особливості освітньої програми «Екологія», за якою відбувається підготовка здобувачів вищої освіти, перспективи працевлаштування фахівців-екологів, акцентували увагу на основних наукових напрямках досліджень, зробили короткий екскурс у грантову та проектну діяльність кафедри.

Ліцеїсти ознайомилися з різними підходами до організації екологічного біомоніторингу, принципами та методами біоіндикації та біотестування, використанням індикаторів і тест-систем за різних антропогенних чинників. Учні під бінокулярами розглядали павуків як індикаторів умов виробничих і житлових приміщень.

читати далі>>>


Хто поінформований, той складе ЄВІ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.06.2023

31 травня 2023 р. на кафедрі екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи проф. Марії ФЕДОРЯК відбувся міжуніверситетський семінар “ПОІНФОРМОВАНИЙ - ОЗБРОЄНИЙ”. Основна мета - ознайомлення з особливостями складання ЄВІ-2023, зокрема зі структурою, стратегіями та  оцінюванням єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

читати далі>>>


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАДИ З ЕКОЛОГІЇ ТА ЇХ НАУКОВИХ НАСТАВНИКІВ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.05.2023

24.05.2023 в інтерактивно-освітньому просторі «Музей науки» відбувся «Молодіжний івент-2023», учасниками якого стали обдарована учнівська молодь Буковини, їх вчителі та наукові керівники. Серед запрошених – викладачі ННІБХБ, під керівництвом яких учні здобули перемогу у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. 

читати далі>>>


20 травня – Всесвітній день бджіл!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.05.2023

Роль бджоли медоносної важко переоцінити. Фахівці і студенти кафедри екології та біомоніторингу у широкій співпраці з українськими колегами і міжнародною науковою спільнотою активно досліджують підтримуючі, ресурсні, регулюючі та культурні екосистемні послуги виду і асоційовані фактори ризику на соціо-екологічних градієнтах. Тому ми активно долучилися і до відзначення Всесвітнього дня бджіл.

читати далі>>>


«Наукові пікніки» як відзначення Дня науки України!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.05.2023

21 травня щорічну акцію «Наукові пікніки» з популяризації науки серед населення вперше проведено на території скверу перед резиденцією Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Значна кількість локацій різних кафедр ВУЗу на оновлених алеях поруч із рідним університетом у затишку тіні дерев та під гучну запальну національну музику створювали відчуття справжнього свята науки. Символічно, що напередодні, 20 травня 2023 р. відзначалася 26-та річниця святкування Дня науки в Україні.

До організації інтерактиву для гостей і відвідувачів акції долучилися студенти-екологи 103 групи під керівництвом доц. Уляни ЛЕГЕТИ за допомоги та настанов старшокурсників (403 групи), членів студентської організації «Надворі». Локація кафедри екології та біомоніторингу була представлена одразу п’ятьма напрямками.

читати далі>>>


Природа та символізм у вишиванках

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 19.05.2023

18 травня 2023 року на кафедрі екології та біомоніторингу відбулося онлайн-святкування Дня вишиванки. Крім викладачів та студентів всіх курсів кафедри, модератор заходу доцент Уляна ЛЕГЕТА залучила до свята вчителів та школярів ЗЗСО м. Чернівці (Військового спортивного ліцею, Комунальної спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів, Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей) та області (Камʼянецького ліцею Кам’янецької ОТГ і Оршовецького ЗЗСО). Також до зустрічі приєдналися наші співвітчизники, які нині перебувають у м. Торонто, Канада (вчителі та учні католицької школи bishop Marrocco/Thomas Merton Catholic secondary school).

читати далі>>>


Кафедра екології та біомоніторингу на фестивлі Lviv Open Lab

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 18.05.2023

У суботу 13 травня 2023 року кафедра екології та біомоніторингу стала учасником наукового фестивалю Open Lab у Львові, який відбувся в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віце прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні. Ініціатором від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виступила Рада молодих вчених. Кафедру представляла студентка 4 курсу Марічка Бабійчук з програмою «Екологія у повсякденному житті».

читати далі>>>