Новини

Проведення акредитаційної експертизи ОП «Екологія» (ID в ЄДЕБО 29687)

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 21.02.2024

З 26 по 28 лютого 2024 р. відбудеться проведення акредитаційної експертизи  ОП "Екологія" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 101 - Екологія у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Програма візиту експертної групи ОП "Екологія"

читати далі>>>


ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології 2024!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 20.02.2024

У неділю 18 лютого 2024 року відбувся ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, в якій взяли участь учні 9-11 класів з різних ТГ Чернівецької області. Оцінювання досягнень школярів здійснювало журі, головою якого була завідувачка кафедри екології та біомоніторингу Марія ФЕДОРЯК, а членами – викладачі кафедри: к.б.н., доценти Уляна ЛЕГЕТА, Ірина СИТНІКОВА, к.б.н., асистент Тетяна ФИЛИПЧУК, експертом-консультантом – Галина МОСКАЛИК.

читати далі>>>


КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ НА ЗАСІДАННІ ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНОГО КРУГЛОГО СТОЛУ АСОЦІАЦІЇ ПРОФЕСІОНАЛІВ ДОВКІЛЛЯ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 10.02.2024

09 лютого 2024 р. відбулась робоча онлайн-зустріч у формі Загальнонаціонального круглого столу на тему «Реформа управління відходами: велика імітація чи млинець нанівець?», яку організувала Асоціація професіоналів довкілля (Professional Association of Environmentalists of the World, (PAEW) та Офісу сталих рішень, а саме президент Людмила ЦИГАНОК та віцепрезидент PAEW з загальної екології Валентин ЩЕРБИНА. Від кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ на зустрічі була присутня доцент Уляна ЛЕГЕТА.

читати далі>>>


«Мені б зачерпнути неба…»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.02.2024

31.01.2024 року в Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся вечір пам’яті «У вічному злеті» присвячений льотчику-випробувачу, першому космонавту Незалежної України, Герою України, Почесному доктору ЧНУ, почесному чернівчанину Леоніду Каденюку.

читати далі>>>


Профорієнтаційний марафон–2024 розпочався!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.01.2024

19.01.2024 відбулася зустріч з учнями 9-11 класів Стецівського ліцею сусідньої Івано-Франківської області. Учні мали унікальну можливість поспілкуватися з викладачами та студентами кафедри екології та біомоніторингу, дізнатися більше про специфіку цієї галузі та отримати корисні поради для майбутнього вибору професії.

читати далі>>>


Магістри-екологи отримали дипломи!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 19.01.2024

16 січня у Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 16 випускників кафедри екології та біомоніторингу, які навчался за спеціальністю 101 Екологія отримали дипломи і вже незабаром поповнять лави різних структур як висококваліфіковані фахівці, де працюватимуть на благо нашої держави та покращення її екологічної ситуації. Бажаємо усім ВАМ, дорогі наші випускники, здійснення мрій і бажань, втілення задумів та планів під мирним небом вільної незалежної України! 

читати далі>>>


ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛАНУ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.12.2023

11 грудня 2023 р. в Департаменті систем життєзабезпечення Чернівецької обласної військової адміністрації відбулося засідання робочої групи з розробки та погодження Регіонального плану управління відходами в Чернівецькій області. Доцент кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ Уляна ЛЕГЕТА, яка є членом робочої групи, виступила із доповіддю «Пропозиції щодо практичних заходів реалізації стратегії управління відходами» 

читати далі>>>


ПЕРСПЕКТИВИ КЕРОВАНОГО БДЖОЛОЗАПИЛЕННЯ В УКРАЇНІ: НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАЦІ НАУКОВЦІВ І ПРАКТИКІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.11.2023

25 листопада 2023 року у м. Київ за сприяння ГС Асоціація керованого запилення «BeesAgro» відбулася конференція «MEETUP: Бджолозапилення зернових та олійних культур СОНЯШНИК», яка присвячена проблемам керованого бджолозапилення соняшника. Захід об’єднав кращих експертів з сільського господарства, бджолярів і науковців.

У конференції взяли участь викладачі кафедри екології та біомоніторингу Ірина СИТНІКОВА та Тетяна ФИЛИПЧУК, які виступили з результатами досліджень щодо методичних аспектів дослідження ефективності бджолозапилення соняшника та продуктивності сучасних олійних гібридів за різних умов запилення.

читати далі>>>


Кафедра екології та біомоніторингу виборола грант HORIZON із проєктом RestPoll на 48 місяців

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 28.11.2023

Кафедра екології та біомоніторингу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виборола грант HORIZON із проєктом RestPoll: Restoring Pollinator habitats across European agricultural landscapes based on multi-actor participatory approaches (Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу ).  Грантодавець - Європейське виконавче агентство з досліджень (European Research Executive Agency). Членами команди проєкту в Україні стали д.б.н., проф., завідувач каф. екології та біомоніторингу Марія ФЕДОРЯК (керівник), к.б.н., доц. Аліна ЖУК, к.б.н., доц. Уляна ЛЕГЕТА, к.б.н., доц. Ірина СИТНІКОВА, к.б.н., асистент Тетяна ФИЛИПЧУК. 

читати далі>>>


КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ НА НАЦІОНАЛЬНОМУ ФОРУМІ «ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ В УКРАЇНІ: ЗАКОНОДАВСТВО, ЕКОНОМІКА, ТЕХНОЛОГІЇ»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 24.11.2023

21-23 листопада 2023 року у м. Івано-Франківськ відбувся щорічний Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»,  організатором якого десять років поспіль виступає Всеукраїнська екологічна ліга. З привітальним словом до учасників звернулися голова оргкомітету форуму і Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна ТИМОЧКО, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан СТРІЛЕЦЬ, голова Івано-Франківської ОВА Світлана ОНИЩУК. У заході взяла участь і виступила з доповіддю к.б.н., доцент Ірина СИТНІКОВА, яка є головою обласної організації  ВЕЛ.

читати далі>>>