Новини
Магістри-екологи 2022 залишають Alma Mater
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 24.01.2023
20 січня 2023 р. повітряна тривога по всіх областях України вкотре змусила магістрів-екологів згадати про особливий воєнний стан і спуститися у бомбосховище центрального корпусу університету. Звісно це засмутило випускників, проте бажання отримати диплом саме у Мармуровій залі ЧНУ надавало святкового настрою і зігрівало їх серця.
Екологія відкриває олімпіадний рух 2023 на Буковині
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.01.2023
Проект від посольства Фінляндії заради збереження біорізноманіття
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 01.12.2022
25 листопада 2022 викладачами кафедри екології та біомоніторингу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів організовано й проведено Міжнародну конференцію за результатами Екопроекту від Посольства Фінляндії в Україні «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків» у співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Чернівецької Єпархії».
Захід відбувся у змішаному форматі. У роботі конференції взяли участь понад 130 учасників. Це представники українських та зарубіжних університетів, тренери дитячих центрів Карітас з різних регіонів України, педагоги інституту післядипломної освіти, Буковинської малої академії наук, представники позашкільних установ та екоцентрів, вчителі шкіл, гімназій, студенти.
Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.11.2022
24 листопада 2022 р. за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) у форматі онлайн розпочав роботу щорічний національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який виступає платформою для обговорення та напрацювання пропозицій у сфері поводження з відходами. З вітальним словом до учасників форуму звернулися голова ВЕЛ Тетяна ТИМОЧКО і міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан СТРІЛЕЦЬ. Голова обласної організації ВЕЛ, доцент кафедри екології та біомоніторингу к.б.н. Ірина СИТНІКОВА представила результати щодо поводження з відходами населення гірських населених пунктів Чернівецької області.
Екологи – учасники третього щорічного онлайн конгресу для студентів екологічних спеціальностей
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 28.11.2022
18th COLOSS eConference – міжнародна онлайн-конференція
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 08.11.2022
2-3 листопада аспірант кафедри Олександр Шкробанець дистанційно взяв участь у 18-й онлайн-конференції міжнародної асоціації COLOSS (18th COLOSS eConference). Головній конференції передували онлайн-семінари, які проходили в період з 17 по 31 жовтня. Кожний основний проєкт (“Розробка BEEBOOK”, “Розширення і бджільництво”, “Моніторинг втрат бджолиних колоній”) та цільова група COLOSS (“Кліщ Варроа”, “Харчування бджіл”, “Азійський шершень” та ін.) проводила власний онлайн-семінар який був доступний для всіх зареєстрованих учасників.
МАЙСТЕР–КЛАС «ПОДАРУЙ КВІТКУ» ДЛЯ ПІДЛІТКІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.11.2022
Обговорення екологічних проблем та наслідків війни
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.11.2022
У четвер 03 листопада 2022 р. на кафедрі екології та біомоніторингу Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбувся круглий стіл «Обговорення екологічних проблем та наслідків війни», який приурочено до Міжнародного дня запобігання експлуатації довкілля під час війни і збройних конфліктів. Цей День встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ще у 2001 році. І саме зараз став актуальним для нашої держави від початку російсько-української війни з 24 лютого 2022 р.
ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЕКОЛОГІВ НА БАЗІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.11.2022
1.11.2022 р. студенти 403 групи з к.б.н., асистентом кафедри екології та біомоніторингу Тетяною Василівною Филипчук відвідали Чернівецьку обласну фітосанітарну лабораторію у межах дисципліни «Карантинні організми та захворювання».
Робота лабораторії включає відділи реєстрації зразків, фітосанітарного аналізу, посівних якостей насіння і біологічного захисту рослин та полягає у безперервному контролі якості зразків об’єктів регулювання для того, щоб убезпечити поширення карантинних організмів та хвороб в межах області та держави в цілому.
Ознайомча екскурсія по ЧНУ для студентів-екологів
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.11.2022