«Мені б зачерпнути неба…»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.02.2024

31.01.2024 року в Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся вечір пам’яті «У вічному злеті» присвячений льотчику-випробувачу, першому космонавту Незалежної України, Герою України, Почесному доктору ЧНУ, почесному чернівчанину Леоніду Каденюку.

Модератори заходу – Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка разом з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича та громадською організацією «Чернівці і чернівчани. Крізь призму часу».

Кафедру екології на заході представили аспірант Костянтин СОСНОВСЬКИЙ та студентка 4 курсу Надія ПОДЮК.

Екологія та космонавтика тісно пов’язані між собою. Відомо, що під час космічного польоту на борту космічного корабля «Колумбія» у рамках місії STS-87 з 19 листопада по 5 грудня 1997 року, Леонід Каденюк брав участь у ряді наукових експериментів, включаючи екологічні дослідження. Зокрема вивчення впливу мікрогравітації на живі системи та різноманітні процеси в організмах. Крім того, наш земляк ініціював збір підписів астронавтів світу під зверненням до ООН щодо необхідності прийняття Екологічної конституції Землі.

Під час заходу презентовано декілька новодруків «Перервана місія. Пам’яті Леоніда Каденюка» та «Захистимо свій дім – планету Земля» та документів про життя і діяльність видатного буковинця. Присутні мали нагоду переглянути книжково-ілюстративну викладку «Мені б зачерпнути неба…».